NJPW New Japan Pro Wrestling (2010)

NEW JAPAN – 2010/01/04 – Tokyo Dome – “WRESTLE KINGDOM IV IN TOKYO DOME” [2 DISC-SET] 01. New Japan Pro-Wrestling 2010 Beginning: Super Strong Machine & Wataru Inoue & Mitsuhide Hirasawa vs. Jushin Liger & Koji
Kanemoto & Kazuchika Okada
02. IWGP Jr. Heavyweight Tag Team Titles ~Amistad combativa~: Ryusuke Taguchi & Prince Devitt vs. Ultimo Guerrero & Averno
03. IWGP Tag Team Titles – Three Way Hardcore Match ~ Victim and Greed!!!: Yujiro & Tetsuya Naito vs. Team 3D vs. Giant Bernard &
Karl Anderson
04. Wrestle Kingdom IV Special Tag Match ~ Blood Stream Blue: TAJIRI & Masato Tanaka vs. Yuji Nagata & Akebono
05. Wrestle Kingdom IV Special Eight Man Tag Match ~ The legend never rots: Riki Chosyu & Terry Funk & Masa Chono & Manabu
Nakanishi vs. Abdullah The Butcher & Toru Yano & Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii
06. Wrestle Kingdom IV Special Singles Match NJPW vs. NOAH Battle Effusions ~Wilderness~: Togi Makabe vs. Mohammed Yone
07. IWGP Jr. Heavyweight Title ~ Highest sky: Tiger Mask vs. Naomichi Marufuji
08. Wrestle Kingdom IV Special Singles Match NJPW vs. NOAH Battle Effusions ~Radiance~: Hiroshi Tanahashi vs. Go Shiozaki
09. GHC Heavyweight Title ~ NJPW vs. NOAH Battle Effusions ~Blast~: Takashi Sugiura vs. Hirooki Goto
10. IWGP Heavyweight Title ~ The newest, The strongest: Shinsuke Nakamura vs. Yoshihiro Takayama
Running Time: 2 Discs – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/01/30 – Tokyo, Korakuen Hall – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN ISM”
01. Tomoaki Honma vs. Nobuo Yoshihashi
02. Black Cat Memorial Match: Koji Kanemoto & Tiger Mask & El Samurai vs. Super Strong Machine & Wataru Inoue & Mitsuhide
Hirasawa
03. Hirooki Goto vs. Kazuchika Okada
04. Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii & Jado & Gedo vs. Riki Chosyu & Togi Makabe & Ryusuke Taguchi & Taichi
05. Yuji Nagata & Yujiro & Tetsuya Naito vs. TAJIRI & Giant Bernard & Karl Anderson
06. Shinsuke Nakamura & Toru Yano vs. Hiroshi Tanahashi & Manabu Nakanishi
07. IWGP Jr Heavyweight Title: Naomichi Marufuji vs. Prince Devitt
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/01/31 – Tokyo, Differ Ariake – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN ISM”
01. Super Strong Machine & Tiger Mask & El Samurai vs. Koji Kanemoto & Taichi & Nobuo Yoshihashi
02. Togi Makabe & Tomoaki Honma vs. Tamon Honda & Kentaro Shiga
03. Special Tag Match: TAJIRI & Takashi Iizuka vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue
04. Special Tag Match: Kota Ibushi & Kenny Omega vs. Jado & Gedo
05. Yujiro & Tetsuya Naito & Ryusuke Taguchi & Prince Devitt vs. Toru Yano & Giant Bernard & Karl Anderson & Tomohiro Ishii
06. Kazuchika Okada Send-Off Match: Hiroshi Tanahashi vs. Kazuchika Okada
07. Special Tag Match: Shinsuke Nakamura & Masato Tanaka vs. Manabu Nakanishi & Hirooki Goto
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/02/14 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN ISM” [PPV – 2 DISC-SET] 01. Special Opening Match: Jushin Liger & Koji Kanamoto & Tiger Mask vs. Kota Ibushi & GENTARO & Fujita “Jr.” Hayato
02. IWGP Jr. Heavyweight Tag Team Titles: Ryusuke Taguchi & Prince Devitt vs. Dick Togo & Gedo
03. Giant Bernard & Karl Anderson vs. Riki Chosyu & Wataru Inoue
04. Togi Makabe & Tomoaki Honma vs. Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii
05. Special Singles Match ~ Contaminated Blue: Yuji Nagata vs. TAJIRI
06. Milano Collection A.T. Retirement Ceremony
07. IWGP Tag Team Titles: Yujiro & Tetsuya Naito vs. El Terrible & El Texano Jr.
08. Special Singles Match – Hardcore Rules ~ Hardcore Re:Boot: Masato Tanaka vs. Hirooki Goto
09. Special Singles Match ~ Usurper of the Sun: Hiroshi Tanahashi vs. Toru Yano
09. IWGP Heavyweight Title: Shinsuke Nakamura vs. Manabu Nakanishi
Running Time: 2 Discs – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/02/16 – SKY-A CLASSICS # 40
1980/04/04 – Kawasaki City Gym
01. Antonio Inoki vs. Stan Hansen
02. NWA World Junior Heavyweight Title: Mike Graham vs. Tatsumi Fujinami
1993/03/23 – Tokyo Metropolitan Gym
03. Hiromichi Fuyuki vs. Shinya Hashimoto
04. Takashi Ishikawa & Genichiro Tenryu vs. Riki Chosyu & Tatsumi Fujinami
Running Time: 75 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/03/03 – SKY-A CLASSICS # 246
1993/06/15 – Tokyo, Nihon Budokan
01. Yuji Nagata & Shinjiro Otani & Osamu Nishimura vs. Yoshiro Ito & Nobukazu Hirai & Yuji Yasuraoka
02. Satoshi Kojima & Manabu Nakanishi vs. Hiromichi Fuyuki & Koki Kitahara
03. Ultimo Dragon & Dean Malenko vs. El Samurai & Pegasus Kid
04. IWGP World Tag Team Titles: Hell Raisers vs. John Tenta & Haku
Running Time: 75 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/03/05 – Tokyo, Korakuen Hall – “38TH ANNIVERSARY SERIES”
01. Ryusuke Taguchi vs. Nobuo Yoshihashi
02. Jushin Liger & Tiger Mask vs. Dick Togo & Gedo
03. Manabu Nakanishi & Tomoaki Honma vs. Wataru Inoue & Mitsuhide Hirasawa
04. Yuji Nagata & Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii & Karl Anderson
05. IWGP Jr. Heavyweight Title: Naomichi Marufuji vs. Koji Kanemoto
06. New Japan 38th Anniversary Match: Shinsuke Nakamura & Toru Yano & Masato Tanaka vs. Hiroshi Tanahashi & Hirooki Goto & Togi
Makabe
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/03/07 – Act City Hamamatsu – “38TH ANNIVERSARY SERIES”
01. Kyosuke Mikami Debut Match: Kyosuke Mikami vs. Ryusuke Taguchi
02. Jushin Liger & Tiger Mask vs. El Samurai & Atsushi Aoki
03. Riki Chosyu & Manabu Nakanishi vs. Yuji Nagata & Mitsuhide Hirasawa
04. Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii & Karl Anderson vs. Wataru Inoue & Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito
05. Masato Tanaka & Dick Togo vs. Togi Makabe & Tomoaki Honma
06. Hiroshi Tanahashi & Hirooki Goto & Nobuo Yoshihashi vs. Shinsuke Nakamura & Toru Yano & Gedo
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/03/09 – SKY-A CLASSICS # 247
1993/06/05 – Tsu City Gym
01. Masashi Aoyagi vs. Michiyoshi Ohara
1993/06/15 – Tokyo, Nihon Budokan
02. IWGP World Heavyweight Title: Great Muta vs. Great Kabuki
03. Elimination Tag Match: Shinya Hashimoto & Hiroshi Hase & Masa Chono & Riki Chosyu & Tatsumi Fujinami vs. Genichiro Tenryu &
Ashura Hara & Super Strong Machine & Tatsutoshi Gotoh & Takashi Iizuka
Running Time: 75 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/03/14 – Tokyo, Korakuen Hall – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN CUP ~THE PERFECT GENERALIST~”
01. New Japan Cup – Round 1: Toru Yano vs. Tomoaki Honma
02. New Japan Cup – Round 1: Tetsuya Naito vs. Karl Anderson
03. New Japan Cup – Round 1: Wataru Inoue vs. Giant Bernard
04. New Japan Cup – Round 1: Yujiro Takahashi vs. Yuji Nagata
05. Riki Chosyu & Hirooki Goto & Jushin Liger vs. Shinsuke Nakamura & Takashi Iizuka & Gedo
06. New Japan Cup – Round 1: Togi Makabe vs. Tomohiro Ishii
07. New Japan Cup – Round 1: Masato Tanaka vs. Manabu Nakanishi
08. New Japan Cup – Round 1: Hiroshi Tanahashi vs. Strong Man
Running Time: 165 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/03/16 – SKY-A CLASSICS # 41
01. NWF Heavyweight Title: Antonio Inoki vs. Ken Patera (1980/09/30 – Tokyo, Nihon Budokan)
02. Kotetsu Yamamoto Retirement Match: Kotetsu Yamamoto & Kantaro Hoshino vs. Oiyama & Goro Tsurumi (1980/04/04 – Kawasaki
City Gym)
03. Satoshi Kojima & Hiroyoshi Yamamoto & Osamu Nishimura vs. El Samurai & Takayuki Iizuka & Akira Nogami (1993/05/03 – Fukuoka
Dome)
04. Akitoshi Saito Vs Michiyoshi Ohara (1993/05/03 – Fukuoka Dome)
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/03/20 – Aichi Prefectural Gym – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN CUP ~THE PERFECT GENERALIST~”
01. Jushin Liger & Koji Kanemoto & El Samurai vs. Tiger Mask & Ryusuke Taguchi & Kyosuke Mikami
02. Riki Chosyu & Manabu Nakanishi & Tomoaki Honma vs. Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii & Gedo
03. Giant Bernard & Karl Anderson vs. Yuji Nagata & Mitsuhide Hirasawa
04. New Japan Cup – Round 2: Masato Tanaka vs. Wataru Inoue
05. New Japan Cup – Round 2: Togi Makabe vs. Toru Yano
06. New Japan Cup Special Singles Match: Shinsuke Nakamura vs. Strong Man
07. New Japan Cup – Round 2: Hirooki Goto vs. Yujiro Takahashi
08. New Japan Cup – Round 2: Tetsuya Naito vs. Hiroshi Tanahashi
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/03/22 – Amagsaki Memorial Park Gym – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN CUP ~THE PERFECT GENERALIST~”
01. Jushin Liger & Koji Kanemoto & Tomoaki Honma vs. Tiger Mask & Ryusuke Taguchi & Kyosuke Mikami
02. New Japan Cup – Semi Final: Togi Makabe vs. Tetsuya Naito
03. New Japan Cup – Semi Final: Hirooki Goto vs. Masato Tanaka
04. Hiroshi Tanahashi & Manabu Nakanishi & Strong Man vs. Toru Yano & Giant Bernard & Karl Anderson
05. Shinsuke Nakamura & Takashi Iizuka & Gedo vs. Riki Chosyu & Yuji Nagata & Wataru Inoue
06. New Japan Cup – Final: Togi Makabe vs. Hirooki Goto
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/04/02 – SKY-A CLASSICS # 42
01. WWF North American Heavyweight Title: Seiji Sakaguchi vs. Larry Sharpe (1980/09/22 – Yanago Industrial Gym)
02. Tiger Mask Debut Match: Tiger Mask vs. Dynamite Kid (1981/04/23 – Tokyo, Kuramae Kokugikan)
03. NWF Heavyweight Title: Antonio Inoki vs. Stan Hansen (1981/04/23 – Tokyo, Kuramae Kokugikan)
04. Masa Saito vs. Brutus Beefcake (1993/05/03 – Fukuoka Dome)
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/04/04 – Tokyo, Korakuen Hall – “NEW DIMENSION”
01. Tiger Mask & Ryusuke Taguchi vs. Mitsuhide Hirasawa & Kyosuke Mikami
02. King Fale Debut Match: Manabu Nakanishi vs. King Fale
03. Yuji Nagata & Super Strong Machine & Wataru Inoue vs. Masato Tanaka & Tomohiro Ishii & Gedo
04. Togi Makabe vs. Tomoaki Honma
05. Hiroshi Tanahashi & Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Toru Yano & Takashi Iizuka & Karl Anderson
06. IWGP Jr. Heavyweight Title: Naomichi Marufuji vs. Jushin Liger
07. IWGP Heavyweight Title: Shinsuke Nakamura vs. Hirooki Goto
Running Time: 135 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/04/13 – SKY-A CLASSICS # 248
1993/06/30 – Ueda City Gym
01. Tatsuhito Takaiwa vs. Tokimitsu Ishikawa
02. Satoshi Kojima vs. Yuji Nagata
03. Paul Diamond & Brad Rheingans vs. Takashi Iizuka & Manabu Nakanishi
04. Great Kabuki & Kunyaki Kobayashi vs. Masa Chono & Akira Nogami
05. Super Strong Machine & Hiro Saito vs. Masashi Aoyagi & Akitoshi Saito
06. TNT vs. Keiji Mutoh
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/04/20 – Osaka Prefectural Gym # 2 – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN BRAVE”
01. Tiger Mask & Ryusuke Taguchi & AKIRA vs. Tomoaki Honma & Nobuo Yoshihashi & Kyosuke Mikami
02. Giant Bernard vs. King Fale
03. Yujiro Takahashi & Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii & Negro Casas vs. Yuji Nagata & Manabu Nakanishi & Jushin Liger & Mitsuhide
Hirasawa
04. Special Tag Match: Kota Ibushi & Kenny Omega vs. Dick Togo & Gedo
05. Three Way Match: Tetsuya Naito vs. Wataru Inoue vs. Karl Anderson
06. Special Six Man Tag Match: Hiroshi Tanahashi & Togi Makabe & Hirooki Goto vs. Shinsuke Nakamura & Toru Yano & Masato Tanaka
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/04/21 – Osaka Prefectural Gym # 2 – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN BRAVE”
01. Super Strong Machine & Mitsuhide Hirasawa vs. Tomoaki Honma & Kyosuke Mikami
02. Tiger Mask & Ryusuke Taguchi vs. AKIRA & Nobuo Yoshihashi
03. Manabu Nakanishi vs. King Fale
04. Elimination Match: Yuji Nagata & Hirooki Goto & Wataru Inoue & Jushin Liger vs. Takashi Iizuka & Masato Tanaka & Tomohiro Ishii &
Negro Casas
05. Elimination Match: Hiroshi Tanahashi & Togi Makabe & Giant Bernard & Karl Anderson vs. Shinsuke Nakamura & Toru Yano & Yujiro
Takahashi & Tetsuya Naito
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/05/03 – Fukuoka International Center – “WRESTLING DONTAKU 2010?
01. AKIRA & Tiger Mask & Tomoaki Honma vs. Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii & Gedo
02. Manabu Nakanishi vs. King Fale
03. CMLL Middleweight Title: Jushin Liger vs. Negro Casas
04. IWGP Tag Team Titles – Three Way Match: Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Giant Bernard & Karl
Anderson
05. Special Singles Match: Hirooki Goto vs. Masato Tanaka
06. IWGP Jr. Heavyweight Title: Naomichi Marufuji vs. Ryusuke Taguchi
07. Special Singles Match: Toru Yano vs. Hiroshi Tanahashi
08. IWGP Heavyweight Title: Togi Makabe vs. Shinsuke Nakamura
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/05/08 – Tokyo, JCB Hall – “SUPER J TAG TOURNAMENT 1ST”
01. Super J Tag Tournament – Round 1: Fujita “Jr.” Hayato & Taro Nohashi vs. Jushin Liger & Nobuo Yoshihashi
02. Super J Tag Tournament – Round 1: Koji Kanemoto & El Samurai vs. Davey Richards & Tama Tonga
03. Super J Tag Tournament – Round 1: Gedo & KUSHIDA vs. Kota Ibushi & Austin Creed
04. Super J Tag Tournament – Round 1: Ryusuke Taguchi & Prince Devitt vs. Mascara Dorada & Valiente
05. Togi Makabe & Yuji Nagata & Hirooki Goto & Wataru Inoue & Tomoaki Honma vs. Shinsuke Nakamura & Toru Yano & Yujiro
Takahashi & Tetsuya Naito & Tomohiro Ishii
06. Super J Tag Tournament – Semi Final: Koji Kanemoto & El Samurai vs. Fujita “Jr.” Hayato & Taro Nohashi
07. Super J Tag Tournament – Semi Final: Ryusuke Taguchi & Prince Devitt vs. Gedo & KUSHIDA
08. IWGP Jr. Heavyweight Title: Naomichi Marufuji vs. Tiger Mask
09. Super J Tag Tournament – Final & IWGP Jr. Heavyweight Tag Team Titles: Koji Kanemoto & El Samurai vs. Ryusuke Taguchi & Prince
Devitt
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/05/30 – Tokyo, Korakuen Hall – “BEST OF THE SUPER JR. XVII ~STRIKE GOLD~”
01. Manabu Nakanishi & King Fale & Tama Tonga vs. Tomoaki Honma & Mitsuhide Hirasawa & Kyosuke Mikami
02. Best of the Super Jr. – Block B: Nobuo Yoshihashi vs. AKIRA
03. Best of the Super Jr. – Block A: Jushin Liger vs. KUSHIDA
04. GBH, New Japan Seikigun & Aogi-gun vs. CHAOS Special Ten Man Tag Match: Toru Yano & Masato Tanaka & Yujiro Takahashi &
Tetsuya Naito & Takashi Iizuka vs. Togi Makabe & Hiroshi Tanahashi & Yuji Nagata & Hirooki Goto & Wataru Inoue
05. Best of the Super Jr. – Block A: La Sombra vs. Tiger Mask
06. Best of the Super Jr. – Block B: Taiji Ishimori vs. Ryusuke Taguchi
07. Best of the Super Jr. – Block A: Prince Devitt vs. Davey Richards
08. Best of the Super Jr. – Block B: Koji Kanemoto vs. Fujita “Jr.” Hayato
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/06/08 – Tokyo, Differ Ariake – “BEST OF THE SUPER JR. XVII ~STRIKE GOLD~”
01. Jushin Liger & Ryusuke Taguchi & AKIRA vs. Davey Richards & Tama Tonga & King Fale
02. Best of the Super Jr. – Block B: Kenny Omega vs. Nobuo Yoshihashi
03. Best of the Super Jr. – Block A: KUSHIDA vs. Gedo
04. New Japan Seikigun & Aogi-gun vs. CHAOS Special Ten Man Tag Match: Toru Yano & Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito & Takashi
Iizuka & Tomohiro Ishii vs. Hiroshi Tanahashi & Yuji Nagata & Hirooki Goto & Wataru Inoue & La Sombra
05. GBH vs. NOAH Special Tag Match: Go Shiozaki & Mohammed Yone vs. Togi Makabe & Tomoaki Honma
06. Best of the Super Jr. – Block B: Koji Kanemoto vs. Taiji Ishimori
07. Best of the Super Jr. – Block A: Kota Ibushi vs. Prince Devitt
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/06/13 – Tokyo, Korakuen Hall – “BEST OF THE SUPER JR. XVII ~STRIKE GOLD~”
01. Tomoaki Honma & Mitsuhide Hirasawa vs. Manabu Nakanishi & Kyosuke Mikami
02. Best of the Super Jr. Special Singles Match: Toru Yano vs. KUSHIDA
03. Best of the Super Jr. – Semi Final: Prince Devitt vs. Taiji Ishimori
04. Best of the Super Jr. – Semi Final: Kota Ibushi vs. Ryusuke Taguchi
05. Best of the Super Jr. Special Tag Match: Davey Richards & La Sombra vs. Jushin Liger & Nobuo Yoshihashi
06. Best of the Super Jr. Special Tag Match: Kenny Omega & Tama Tonga vs. Koji Kanemoto & AKIRA
07. GBH, New Japan Seikigun & Aogi-gun vs. CHAOS Special Ten Man Tag Match: Togi Makabe & Hiroshi Tanahashi & Yuji Nagata &
Hirooki Goto & Wataru Inoue vs. Toru Yano & Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito & Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii
08. Best of the Super Jr. – Final: Prince Devitt vs. Kota Ibushi
Running Time: 165 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – “BEST OF THE SUPER JR. XVII ~STRIKE GOLD~” [3 DISC-SET] 2010/06/01 – ZEPP Sendai
01. Best of the Super Jr. – Block B: Fujita “Jr.” Hayato vs. Nobuo Yoshihashi
02. Best of the Super Jr. – Block B: Ryusuke Taguchi vs. Tama Tonga
03. Best of the Super Jr. – Block A: Jushin Liger vs. Gedo
04. Best of the Super Jr. – Block B: Kenny Omega vs. Koji Kanemoto
05. Best of the Super Jr. – Block A: Kota Ibushi vs. La Sombra
2010/06/02 – Tokorozawa Citizen Gymnasium Sub Arena
06. Best of the Super Jr. – Block B: Tama Tonga vs. Nobuo Yoshihashi
07. Best of the Super Jr. – Block B: Fujita “Jr.” Hayato vs. Kenny Omega
2010/06/04 – Chiba Port Arena Sub Arena
08. Best of the Super Jr. – Block A: La Sombra vs. Gedo
09. Best of the Super Jr. – Block B: Fujita “Jr.” Hayato vs. Tama Tonga
10. Best of the Super Jr. – Block B: AKIRA vs. Taiji Ishimori
11. Best of the Super Jr. – Block A: Kota Ibushi vs. KUSHIDA
2010/06/05 – Utsunomiya City Gymnasium
12. Best of the Super Jr. – Block B: Tama Tonga vs. AKIRA
13. Best of the Super Jr. – Block B: Taiji Ishimori vs. Nobuo Yoshihashi
14. Best of the Super Jr. – Block A: Davey Richards vs. La Sombra
2010/06/06 – Green Dome Maebashi Sub Arena
15. Best of the Super Jr. – Block B: Kenny Omega vs. Tama Tonga
16. Best of the Super Jr. – Block B: Koji Kanemoto vs. Nobuo Yoshihashi
17. Best of the Super Jr. – Block A: Prince Devitt vs. Gedo
18. Best of the Super Jr. – Block A: Jushin Liger vs. Kota Ibushi
2010/06/10 – Toyohashi City Gym # 2
19. Best of the Super Jr. – Block A: KUSHIDA vs. La Sombra
20. Best of the Super Jr. – Block B: Ryusuke Taguchi vs. Nobuo Yoshihashi
21. Best of the Super Jr. – Block A: Kota Ibushi vs. Gedo
2010/06/11 – Mie, Yume Dome Ueno # 2
22. Best of the Super Jr. – Block B: Ryusuke Taguchi vs. AKIRA
23. Best of the Super Jr. – Block B: Taiji Ishimori vs. Tama Tonga
24. Best of the Super Jr. – Block A: Davey Richards vs. Jushin Liger
2010/06/12 – Kyoto KBS Hall
25. Best of the Super Jr. – Block B: La Sombra vs. Jushin Liger
26. Best of the Super Jr. – Block A: Kota Ibushi vs. Davey Richards
27. Best of the Super Jr. – Block B: AKIRA vs. Kenny Omega
Running Time: 3 Discs – Source: iTV

NEW JAPAN – 2010/06/19 – Osaka Prefectural Gym – “DOMINION 6.19? [2 DISC-SET] 01. Koji Kanemoto & El Samurai & AKIRA vs. Super Strong Machine & Ryusuke Taguchi & Tama Tonga
02. Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii & Gedo vs. Manabu Nakanishi & Mitsuhide Hirasawa & KUSHIDA
03. GBH vs. NOAH Special Singles Match: Mohammed Yone vs. Tomoaki Honma
04. Shinsuke Nakamura Return Match: Shinsuke Nakamura vs. Daniel Puder
05. Special Singles Match: Hirooki Goto vs. Masato Tanaka
06. IWGP Tag Team Titles – Three Way Elimination Match: Giant Bernard & Karl Anderson vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Yujiro
Takahashi & Tetsuya Naito
07. IWGP Jr. Heavyweight Title: Prince Devitt vs. Naomichi Marufuji
08. Hair vs. Hair Match: Hiroshi Tanahashi vs. Toru Yano
09. IWGP Heavyweight Title: Togi Makabe vs. Go Shiozaki
Running Time: 2 Discs – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/06/28 – Tokyo, Differ Ariake – “J SPORTS CROWN OPENWEIGHT SIX MAN TAG TOURNAMENT”
01. Taichi vs. Kyosuke Mikami
02. Shinsuke Nakamura & Masato Tanaka & Tomohiro Ishii vs. Riki Chosyu & King Fale & Tama Tonga
03. J Sports Crown Openweight Six Man Tag Tournament – Round 1: Hirooki Goto & Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Manabu
Nakanishi & Koji Kanemoto & El Samurai
04. J Sports Crown Openweight Six Man Tag Tournament – Round 1: Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito & Dick Togo vs. Yuji Nagata &
Wataru Inoue & Mitsuhide Hirasawa
05. J Sports Crown Openweight Six Man Tag Tournament – Round 1: Togi Makabe & Tomoaki Honma & Austin Creed vs. Tamon Honda &
Makoto Hashi & Kentaro Shiga
06. J Sports Crown Openweight Six Man Tag Tournament – Round 1: Hiroshi Tanahashi & TAJIRI & KUSHIDA vs. Toru Yano & Takashi
Iizuka & Gedo
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – 2010/06/29 – Tokyo, Differ Ariake – “J SPORTS CROWN OPENWEIGHT SIX MAN TAG TOURNAMENT”
01. Toru Yano & Takashi Iizuka & Gedo vs. Manabu Nakanishi & Kojo Kanemoto & El Samurai
02. Tamon Honda & Makoto Hashi & Kentaro Shiga vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue & Mitsuhide Hirasawa
03. J Sports Crown Openweight Six Man Tag Tournament – Round 2: Hirooki Goto & Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Super Strong
Machine & Pink Strong Machine & Tonga Strong
04. J Sports Crown Openweight Six Man Tag Tournament – Round 2: Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito & Dick Togo vs. Giant Bernard &
Karl Anderson & King Fale
05. J Sports Crown Openweight Six Man Tag Tournament – Round 2: Hiroshi Tanahashi & TAJIRI & KUSHIDA vs. Riki Chosyu & AKIRA
& Taichi
06. J Sports Crown Openweight Six Man Tag Tournament – Round 2: Shinsuke Nakamura & Masato Tanaka & Tomohiro Ishii vs. Togi
Makabe & Tomoaki Honma & Austin Creed
Running Time: 150 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/06/30 – Tokyo, Differ Ariake – “J SPORTS CROWN OPENWEIGHT SIX MAN TAG TOURNAMENT”
01. Manabu Nakanishi & Koji Kanemoto & El Samurai vs. Super Strong Machine & Pink Strong Machine & Tonga Strong Machine
02. Tamon Honda & Makoto Hashi & Kentaro Shiga vs. Riki Chosyu & AKIRA & Kyosuke Mikami
03. J Sports Crown Openweight Six Man Tag Tournament – Semi Final: Hirooki Goto & Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Yujiro
Takahashi & Tetsuya Naito & Dick Togo
04. J Sports Crown Openweight Six Man Tag Tournament – Semi Final: Hiroshi Tanahashi & TAJIRI & KUSHIDA vs. Shinsuke Nakamura
& Masato Tanaka & Tomohiro Ishii
05. Yuji Nagata & Wataru Inoue & Mitsuhide Hirasawa vs. Giant Bernard & Karl Anderson & King Fale
06. Togi Makabe & Tomoaki Honma & Austin Creed vs. Toru Yano & Takashi Iizuka & Gedo
07. J Sports Crown Openweight Six Man Tag Tournament – Final: Hirooki Goto & Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Hiroshi Tanahashi &
TAJIRI & KUSHIDA
Running Time: 150 minutes – Source: SAT TV

NEW JAPAN – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN SOUL”
2010/07/03 – Niigata City Gym
01. King Fale vs. Kyosuke Mikami
02. Koji Kanemoto & El Samurai vs. Taichi & Tama Tonga
03. Manabu Nakanishi vs. Tomoaki Honma
04. Giant Bernard & Karl Anderson vs. Riki Chosyu & Mitsuhide Hirasawa
05. Yuji Nagata & Wataru Inoue & Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito & Takashi Iizuka & Gedo
2010/07/04 – Tomi Fureai Gymnasium
06. King Fale vs. Kyosuke Mikami
07. Koji Kanemoto & El Samurai vs. Ryusuke Taguchi & Taichi
08. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Tomoaki Honma & Mitsuhide Hirasawa
Running Time: 90 minutes – Source: iTV

NEW JAPAN – 2010/07/08 – Matsumoto Meitetsu Show Hall – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN SOUL”
01. King Fale vs. Kyosuke Mikami
02. Koji Kanemoto & El Samurai vs. Taichi & Tama Tonga
03. Wataru Inoue vs. Tomoaki Honma
Running Time: 30 minutes – Source: iTV

NEW JAPAN – 2010/07/19 – Tsukisamu Alpha Court Dome [PPV] [2 DISC-SET] 01. Taichi & Tama Tonga vs. AKIRA & Kyosuke Mikami
02. Special Singles Match: KUSHIDA vs. Gedo
03. Manabu Nakanishi & Hirooki Goto & Tomoaki Honma vs. Riki Chosyu & Super Strong Machine & Mitsuhide Hirasawa
04. IWGP Jr. Heavyweight Tag Team Titles: Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Koji Kanemoto & El Samurai
05. Special Singles Match: Toru Yano vs. TAJIRI
06. IWGP Tag Team Titles – Dogfight: Giant Bernard & Karl Anderson vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito
07. Special Singles Match ~ DEEP SLEEP TO LOSE ~: Hiroshi Tanahashi vs. Takashi Iizuka
08. IWGP Heavyweight Title: Togi Makabe vs. Shinsuke Nakamura
Running Time: 2 Discs – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/08/06 – Tokyo, Korakuen Hall – “G1 CLIMAX XX ~20TH ANNIVERSARY – DAY 1~”
01. G1 Climax – Block B: Giant Bernard vs. Wataru Inoue
02. G1 Climax – Block A: Manabu Nakanishi vs. Toru Yano
03. G1 Climax – Block A: Prince Devitt vs. Strong Man
04. Satoshi Kojima Return Match: Hirooki Goto & Ryusuke Taguchi vs. Satoshi Kojima & El Samurai
05. G1 Climax – Block B: Go Shiozaki vs. Yujiro Takahashi
06. G1 Climax – Block A: Karl Anderson vs. Hiroshi Tanahashi
07. G1 Climax – Block A: Tetsuya Naito vs. Togi Makabe
08. G1 Climax – Block B: Yuji Nagata vs. Shinsuke Nakamura
Running Time: 150 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/08/07 – Osaka, Prefectural Gym – “G1 CLIMAX XX ~20TH ANNIVERSARY – DAY 2~”
01. Special Tag Match: Manabu Nakanishi & TAJIRI vs. Tetsuya Naito & Takashi Iizuka
02. G1 Climax – Block A: Prince Devitt vs. Karl Anderson
03. G1 Climax – Block B: Giant Bernard vs. Yuji Nagata
04. G1 Climax – Block B: Go Shiozaki vs. Wataru Inoue
05. G1 Climax – Block B: Satoshi Kojima vs. Yujiro Takahashi
06. G1 Climax – Block A: Hiroshi Tanahashi vs. Strong Man
07. G1 Climax – Block A: Toru Yano vs. Togi Makabe
08. G1 Climax – Block B: Hirooki Goto vs. Shinsuke Nakamura
Running Time: 180 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/08/08 – Aichi Prefectural Gym – “G1 CLIMAX XX ~20TH ANNIVERSARY – DAY 3~”
01. Special Tag Match: Yujiro Takahashi & Takashi Iizuka vs. Yuji Nagata & TAJIRI
02. G1 Climax – Block A: Manabu Nakanishi vs. Karl Anderson
03. G1 Climax – Block A: Toru Yano vs. Strong Man
04. G1 Climax – Block B: Hirooki Goto vs. Wataru Inoue
05. G1 Climax – Block B: Satoshi Kojima vs. Go Shiozaki
06. G1 Climax – Block B: Shinsuke Nakamura vs. Giant Bernard
07. G1 Climax – Block A: Hiroshi Tanahashi vs. Tetsuya Naito
08. G1 Climax – Block A: Togi Makabe vs. Prince Devitt
Running Time: 150 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/08/10 – Yokohama Bunka Gym – “G1 CLIMAX XX ~20TH ANNIVERSARY – DAY 4~”
01. G1 Climax – Block A: Tetsuya Naito vs. Karl Anderson
02. G1 Climax – Block B: Satoshi Kojima vs. Wataru Inoue
03. G1 Climax – Block B: Giant Bernard vs. Hirooki Goto
04. Special Tag Match: Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Toru Yano & Gedo
05. G1 Climax – Block B: Shinsuke Nakamura vs. Yujiro Takahashi
06. G1 Climax – Block A: Togi Makabe vs. Strong Man
07. G1 Climax – Block B: Yuji Nagata vs. Go Shiozaki
08. G1 Climax – Block A: Hiroshi Tanahashi vs. Manabu Nakanishi
Running Time: 165 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/08/12 – Sendai Sun Plaza Hall – “G1 CLIMAX XX ~20TH ANNIVERSARY – DAY 5~”
01. G1 Climax – Block A: Strong Man vs. Karl Anderson
02. G1 Climax – Block A: Toru Yano vs. Tetsuya Naito
03. G1 Climax – Block B: Hirooki Goto vs. Yujiro Takahashi
04. Special Tag Match: Hiroshi Tanahashi & TAJIRI vs. Togi Makabe & Tomoaki Honma
05. G1 Climax – Block B: Go Shiozaki vs. Giant Bernard
06. G1 Climax – Block B: Shinsuke Nakamura vs. Wataru Inoue
07. G1 Climax – Block A: Manabu Nakanishi vs. Prince Devitt
08. G1 Climax – Block B: Yuji Nagata vs. Satoshi Kojima
Running Time: 120 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/08/13 – Tokyo, Korakuen Hall – “G1 CLIMAX XX ~20TH ANNIVERSARY – DAY 6~”
01. G1 Climax – Block B: Wataru Inoue vs. Yujiro Takahashi
02. G1 Climax – Block A: Manabu Nakanishi vs. Strong Man
03. G1 Climax – Block B: Satoshi Kojima vs. Giant Bernard
04. Special Tag Match: Go Shiozaki & Atsushi Aoki vs. Shinsuke Nakamura & Gedo
05. G1 Climax – Block A: Togi Makabe vs. Karl Anderson
06. G1 Climax – Block B: Hirooki Goto vs. Yuji Nagata
07. G1 Climax – Block A: Prince Devitt vs. Tetsuya Naito
08. G1 Climax – Block A: Hiroshi Tanahashi vs. Toru Yano
Running Time: 150 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/08/14 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “G1 CLIMAX XX ~20TH ANNIVERSARY – DAY 7~”
01. Koji Kanemoto & Tiger Mask & Ryusuke Taguchi vs. Taiji Ishimori & Atsushi Aoki & Ricky Marvin
02. G1 Climax – Block A: Strong Man vs. Tetsuya Naito
03. G1 Climax – Block B: Yuji Nagata vs. Wataru Inoue
04. G1 Climax – Block B: Yujiro Takahashi vs. Giant Bernard
05. G1 Climax – Block A: Karl Anderson vs. Toru Yano
06. G1 Climax – Block B: Go Shiozaki vs. Hirooki Goto
07. G1 Climax – Block A: Togi Makabe vs. Manabu Nakanishi
08. G1 Climax – Block A: Prince Devitt vs. Hiroshi Tanahashi
09. G1 Climax – Block B: Shinsuke Nakamura vs. Satoshi Kojima
Running Time: 165 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/08/15 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “G1 CLIMAX XX ~20TH ANNIVERSARY – FINAL DAY~” [2 DISC-
SET] 01. G1 Climax – Block B: Yujiro Takahashi vs. Yuji Nagata
02. G1 Climax – Block B: Shinsuke Nakamura vs. Go Shiozaki
03. G1 Climax – Block B: Satoshi Kojima vs. Hirooki Goto
04. G1 Climax – Block A: Toru Yano vs. Prince Devitt
05. G1 Climax – Block A: Tetsuya Naito vs. Manabu Nakanishi
06. G1 Climax – Block A: Hiroshi Tanahashi vs. Togi Makabe
07. Special Tag Match: Giant Bernard & Karl Anderson vs. Strong Man & Wataru Inoue
08. G1 Climax Special Six Man Tag Match: Genichiro Tenryu & Toshiaki Kawada & Tiger Mask vs. Riki Chosyu & Super Strong Machine &
AKIRA
09. G1 Climax – Final: Satoshi Kojima vs. Hiroshi Tanahashi
Running Time: 2 Discs – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/09/03 – Tokyo, Korakuen Hall – “KOTETSU YAMAMOTO MEMORIAL SHOW”
01. Manabu Nakanishi & Tama Tonga & King Fale vs. Riki Chosyu & Taichi & Mitsuhide Hirasawa
02. Jado Return Match: Davey Richards & Jado & Gedo vs. Koji Kanemoto & Tiger Mask & Ryusuke Taguchi
03. Giant Bernard & Karl Anderson vs. Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii
04. Satoshi Kojima vs. Tomoaki Honma
05. Special Tag Match: Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito
06. Special Six Man Tag Match: Shinsuke Nakamura & Toru Yano & Masato Tanaka vs. Togi Makabe & Hiroshi Tanahashi & Hirooki Goto
07. IWGP Jr. Heavyweight Title: Prince Devitt vs. Kenny Omega
Running Time: 195 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/09/04 + 2010/09/05 – “CIRCUIT 2010 G1 CLIMAX SPECIAL”
2010/09/04 – Nishio City Gym
01. Davey Richards & Jado & Gedo vs. Prince Devitt & Ryusuke Taguchi & Taichi
02. Special Six Man Tag Match: Togi Makabe & Hiroshi Tanahashi & Hirooki Goto vs. Shinsuke Nakamura & Masato Tanaka & Tomohiro
Ishii
2010/09/05 – Twin Messe Shizuoka
03. Davey Richards & Jado & Gedo vs. Koji Kanemoto & Tiger Mask & Taichi
04. Giant Bernard & Karl Anderson & Tama Tonga vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue & Mitsuhide Hirasawa
05. Satoshi Kojima vs. Tomoaki Honma
Running Time: 90 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/09/10 – Tokyo, Differ Ariake – “CIRCUIT 2010 G1 CLIMAX SPECIAL”
01. Taichi vs. Kyosuke Mikami
02. Mitsuhide Hirasawa vs. King Fale
03. Tomohiro Ishii & Davey Richards & Jado & Gedo vs. Prince Devitt & Koji Kanemoto & Tiger Mask & Ryusuke Taguchi
04. Yuji Nagata & Wataru Inoue & Super Strong Machine vs. Manabu Nakanishi & Tomoaki Honma & Tama Tonga
05. Special Tag Match: Toru Yano & Takashi Iizuka vs. TAJIRI & KUSHIDA
06. Special Six Man Tag Match: Hirooki Goto & Giant Bernard & Karl Anderson vs. Shinsuke Nakamura & Yujiro Takahashi & Tetsuya
Naito
07. Special Tag Match: Satoshi Kojima & Masato Tanaka vs. Togi Makabe & Hiroshi Tanahashi
1 Disc – Source: TV

NEW JAPAN – September 2010 – “CIRCUIT 2010 G1 CLIMAX SPECIAL”
01. Special Six Man Tag Match: Hirooki Goto & Giant Bernard & Karl Anderson vs. Shinsuke Nakamura & Yujiro Takahashi & Tetsuya
Naito (2010/09/10 – Tokyo, Differ Ariake)
02. Mitsuhide Hirasawa Farewell Match: Giant Bernard & Karl Anderson & Tama Tonga vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue & Mitsuhide
Hirasawa (2010/09/12 – Chichibu City Bunka Sports Center)
03. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Hiroshi Tanahashi & Tomoaki Honma (2010/09/12 – Chichibu City Bunka Sports Center)
04. Special Tag Match: Togi Makabe & Hiroshi Tanahashi vs. Satoshi Kojima & Masato Tanaka (2010/09/18 – Hiroshima Green Arena Sub
Arena)
05. Togi Makabe & Hiroshi Tanahashi & Hirooki Goto vs. Shinsuke Nakamura & Yuji Takahashi & Tetsuya Naito (2010/09/19 – Izumo City
Gym)
06. Hirooki Goto & Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Shinsuke Nakamura & Jado & Gedo (2010/09/23 – Takamatsu City Gym)
07. Hiroshi Tanahashi & Hirooki Goto & Giant Bernard & Karl Anderson vs. Shinsuke Nakamura & Toru Yano & Yujiro Takahashi &
Tetsuya Naito (2010/09/24 – Niihama Citizen Gym)
Running Time: 150 minutes – Source: iTV

NEW JAPAN – 2010/09/26 – Hyogo, Kobe World Hall – “CIRCUIT 2010 G1 CLIMAX SPECIAL”
01. Riki Chosyu & Manabu Nakanishi & Tiger Mask vs. Takashi Iizuka & Yujiro Takahashi & Tomohiro Ishii
02. IWGP Jr. Heavyweight Tag Team Titles: Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Jado & Gedo
03. Special Singles Match: TAJIRI vs. Toru Yano
04. Koji Kanemoto 20th Anniversary Match: Koji Kanemoto vs. Davey Richards
05. IWGP Tag Team Titles: Giant Bernard & Karl Anderson vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue
06. Satoshi Kojima vs. Tomoaki Honma
07. Special Tag Match: Shinsuke Nakamura & Tetsuya Naito vs. Hiroshi Tanahashi & Hirooki Goto
08. IWGP Heavyweight Title: Togi Makabe vs. Masato Tanaka
Running Time: 195 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/10/11 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “DESTRUCTION 2010?
01. IWGP Junior Heavyweight Tag Titles: Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Kota Ibushi & Kenny Omega
02. NJPW vs. NOAH Special Tag: Yuji Nagata & Koji Kanemoto vs. Go SHiozaki & Atsushi Aoki
03. Special Singles Match: Hirooki Goto vs. Shinsuke Nakamura
04. Special Singles Match: Hiroshi Tanahashi vs. Tetsuya Naito
05. IWGP Heavyweight Title: Togi Makabe vs. Satoshi Kojima
Running Time: 120 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/10/22 – Tokyo, Korakuen Hall – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN TRUTH ~G1 TAG LEAGUE~”
01. Super Strong Machine & King Fale vs. Jushin Liger & Hiromu Takahashi
02. Prince Devitt & Koji Kanemoto & Tiger Mask & Ryusuke Taguchi vs. Yujiro Takahashi & Tomohiro Ishii & Jado & Gedo
03. G1 Tag League – Block B: El Terrible & El Texano Jr. vs. Toru Yano & Takashi Iizuka
04. G1 Tag League – Block A: Manabu Nakanishi & Strong Man vs. Hirooki Goto & Tama Tonga
05. G1 Tag League – Block A: Togi Makabe & Tomoaki Honma vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue
06. Special Tag Match: James Storm & Robert Roode vs. Giant Bernard & Karl Anderson
07. Special Singles Match: Satoshi Kojima vs. Tetsuya Naito
08. G1 Tag League – Block B: Hiroshi Tanahashi & TAJIRI vs. Shinsuke Nakamura & Daniel Puder
1 Disc – Source: TV

NEW JAPAN – October / November 2010 – “NEW JAPAN TRUTH ~G1 TAG LEAGUE~”
01. Block A: Togi Makabe & Tomoaki Honma vs. Super Strong Machine & King Fale (2010/10/24 – Koide Village Gym)
02. Block A: Masato Tanaka & Tomohiro Ishii vs. Super Strong Machine & King Fale (2010/10/25 – New Sunpia Ta Kasaki)
03. Block B: Toru Yano & Takashi Iizuka vs. Giant Bernard & Karl Anderson (2010/10/25)
04. Block B: Shinsuke Nakamura & Daniel Puder vs. El Terrible & Texano jr. (2010/10/26 – Matsumoto Meitetsu Show Hall)
05. Block A: Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Manabu Nakanishi & Strong Man (2010/10/30 – Yokkaichi City Gym)
06. Block B: Giant Bernard & Karl Anderson vs. Shinsuke Nakamura & Daniel Puder (2010/10/30)
07. Block A: Hirooki Goto & Tama Tonga vs. Super Strong Machine & King Fale (2010/10/31 – Obama Citizen Gym)
08. Block A: Masato Tanaka & Tomohiro Ishii vs. Togi Makabe & Tomoaki Honma (2010/11/03 – Kyoto KBS Hall)
09. Block B: Hiroshi Tanakashi & TAJIRI vs. El Terrible & Texano jr. (2010/11/03)
Running Time: 120 minutes – Source: iTV

NEW JAPAN – 2010/11/01 – Osaka Prefectural Gym # 2 – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN TRUTH ~G1 TAG LEAGUE~”
01. Prince Devitt & Koji Kanemoto & Ryusuke Taguchi vs. Takashi Iizuka & Jado & Gedo
02. G1 Tag League – Block B: Giant Bernard & Karl Anderson vs. El Terrible & El Texano Jr.
03. G1 Tag League – Block A: Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Masato Tanaka & Tomohiro Ishii
04. Shinsuke Nakamura & Toru Yano & Daniel Puder vs. Hirooki Goto & Tama Tonga & King Fale
05. G1 Tag League – Block A: Manabu Nakanishi & Strong Man vs. Togi Makabe & Tomoaki Honma
06. Special Singles Match: Satoshi Kojima vs. Jushin Liger
07. G1 Tag League – Block B: Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Hiroshi Tanahashi & TAJIRI
1 Disc – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/11/02 – Osaka Prefectural Gym # 2 – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN TRUTH ~G1 TAG LEAGUE~”
01. Manabu Nakanishi & Strong Man & Koji Kanemoto & Tiger Mask vs. Giant Bernard & Karl Anderson & Prince Devitt & Ryusuke
Taguchi
02. G1 Tag League – Block A: Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Super Strong Machine & King Fale
03. G1 Tag League – Block B: El Terrible CMLL & El Texano Jr. vs. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito
04. Togi Makabe & Jushin Liger & Tomoaki Honma vs. Shinsuke Nakamura & Jado & Gedo
05. G1 Tag League – Block A: Masato Tanaka & Tomohiro Ishii vs. Hirooki Goto & Tama Tonga
06. Special Singles Match: Satoshi Kojima vs. Daniel Puder
07. G1 Tag League – Block B: Hiroshi Tanahashi & TAJIRI vs. Toru Yano & Takashi Iizuka
Running Time: 120 minutes – Source: iTV

NEW JAPAN – 2010/11/07 – Tokyo, Korakuen Hall – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN TRUTH ~G1 TAG LEAGUE~”
01. Takashi Iizuka & Daniel Puder & El Terrible & El Texano Jr. vs. Jushin Liger & Tiger Mask & Tama Tonga & King Fale
02. G1 Tag League – Semi Final: Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Manabu Nakanishi & Strong Man
03. G1 Tag League – Semi Final: Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Giant Bernard & Karl Anderson
04. Masato Tanaka & Jado & Gedo vs. Prince Devitt & Ryusuke Taguchi & Tomoaki Honma
05. Special Six Man Tag Match: Hiroshi Tanahashi & Hirooki Goto & TAJIRI vs. Shinsuke Nakamura & Toru Yano & Tomohiro Ishii
06. Special Singles Match: Satoshi Kojima vs. Koji Kanemoto
07. G1 Tag League – Final: Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito
Running Time: 135 minutes – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/11/11 – Tokyo, Differ Ariake – “J SPORTS CROWN ~SUPER J TAG LEAGUE~”
01. Young Lion 3 Match Series III: King Fale vs. Hiromu Takahashi
02. Super J Tag League – Block B: Jado & Gedo vs. Fujita “Jr.” Hayato & Taro Nohashi
03. Super J Tag League – Block B: AKIRA & KUSHIDA vs. Masaaki Mochizuki & Super Shisa
04. Super J Tag League – Block A: La Sombra & Mascara Dorada vs. NOSAWA Rongai & FUJITA
05. Super J Tag League – Block A: Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Jushin Liger & El Samurai
06. Special Six Man Tag Match: Shinsuke Nakamura & Davey Richards & Rocky Romero vs. Manabu Nakanishi & Koji Kanemoto & Tiger
Mask
Running Time: 150 minutes – Source: iTV

NEW JAPAN – 2010/11/12 – Tokyo, Differ Ariake – “J SPORTS CROWN ~SUPER J TAG LEAGUE~”
01. Young Lion Special Challenge Match: Yuji Nagata vs. King Fale
02. Super J Tag League – Block B: AKIRA & KUSHIDA vs. Fujita “Jr.” Hayato & Taro Nohashi
03. Super J Tag League – Block A: Davey Richards & Rocky Romero vs. Jushin Liger & El Samurai
04. Super J Tag League – Block B: Koji Kanemoto & Tiger Mask vs. Masaaki Mochizuki & Super Shisa
05. Super J Tag League – Block A: Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. NOSAWA Rongai & FUJITA
06. Special Eight Man Tag Match: Wataru Inoue & Tomoaki Honma & La Sombra & Mascara Dorada vs. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito
& Jado & Gedo
Running Time: 150 minutes – Source: iTV

NEW JAPAN – November / December 2010 – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN ALIVE” [2 DISC-SET] 2010/11/19 – Mie Prefectural Sun Arena Sub Arena
01. Jushin Liger & Koji Kanemoto & Tiger Mask vs. Yujiro Takahashi & Jado & Tomohiro Ishii
02. Shinsuke Nakamura & Tetsuya Naito & Davey Richards vs. Wataru Inoue & Prince Devitt & Ryusuke Taguchi
2010/11/20 – Tokoname City Gymnasium
03. Hiroshi Tanahashi & Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Shinsuke Nakamura & Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito
2010/11/22 – Nagano Sports Park Gymnasium
04. Hiroshi Tanahashi & Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Hirooki Goto & Giant Bernard & Karl Anderson
2010/11/23 – Sanjo City Public Welfare Hall
05. Shinsuke Nakamura & Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Togi Makabe & Tomoaki Honma & Tama Tonga
06. Satoshi Kojima vs. Tomohiro Ishii
2010/11/26 – Tottori Industrial Gymnasium
07. Super Strong Machine & Jushin Liger & Tiger Mask & Black Buffalo vs. Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii & Jado & Gedo
2010/11/27 – Tex Port Imabari
08. Hiroshi Tanahashi & Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito & Davey Richards
2010/11/28 – Ehime World Trade Center
09. Togi Makabe & Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Shinsuke Nakamura & Davey Richards & Gedo
2010/12/01 – Hiroshima Industrial Hall West Exhibition Hall
10. Satoshi Kojima vs. Takashi Iizuka
11. Hiroshi Tanahashi & Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Shinsuke Nakamura & Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito
2010/12/02 – Fukuyama Big Rose
12. Shinsuke Nakamura & Toru Yano & Masato Tanaka vs. Hiroshi Tanahashi & Togi Makabe & Manabu Nakanishi
2010/12/04 – Sposh Toyohama
13. Satoshi Kojima vs. Jado
2010/12/05 – Akashi Municipal Industrial Exchange Center
14. Yuji Nagata & Wataru Inoue & Super Strong Machine vs. Giant Bernard & Karl Anderson & Tama Tonga
15. Shinsuke Nakamura & Masato Tanaka vs. Togi Makabe & Tomoaki Honma
16. Satoshi Kojima vs. Toru Yano
17. Hirooki Goto & Jushin Liger vs. Hiroshi Tanahashi & Koji Kanemoto
Running Time: 2 Discs – Source: iTV

NEW JAPAN – NOVEMBER / DECEMBER 2010 – WPW TV
2010/11/08 (taped: 2010/10/11 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “DESTRUCTION 2010?)
01. IWGP Junior Heavyweight Tag Titles: Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Kota Ibushi & Kenny Omega
02. Yuji Nagata & Koji Kanemoto vs. Go Shiozaki & Atsushi Aoki
2010/11/15 (taped: 2010/11/07 – Tokyo, Korakuen Hall – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN TRUTH – G1 TAG LEAGUE 2010?)
03. G1 Tag League – Semi-Final: Manabu Nakanishi & Strong Man vs. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito
04. G1 Tag League – Semi-Final: Giant Bernard & Karl Anderson vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue
05. Yuji Nagata & Wataru Inoue vs. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito
2010/11/29 (taped: 2010/11/07 – Tokyo, Korakuen Hall – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN TRUTH – G1 TAG LEAGUE 2010?)
06. Satoshi Kojima vs. Koji Kanemoto.
07. Koji Kanemoto vs. Davey Richards (2010/09/26 – Kobe)
2010/12/06 (taped: 2010/11/01 – Osaka Prefectural Gym # 2 – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN TRUTH – G1 TAG LEAGUE 2010?)
08. Satoshi Kojima vs. Jushin Liger
09. Feature on Kantaro Hoshino
Running Time: 1 Disc – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/12/11 – Osaka Prefectural Gym – “CIRCUIT 2010 – NEW JAPAN ALIVE”
01. TENZAN come back to Osaka: Hiroyoshi Tenzan vs. Gedo
02. Manabu Nakanishi & Koji Kanemoto vs. Ryusuke Taguchi & Tama Tonga
03. Special Singles Match: Tomohiro Ishii vs. Tiger Mask
04. Special Tag Match: Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Alex Shelley & Chris Sabin
05. IWGP Tag Team Titles: Giant Bernard & Karl Anderson vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue
06. IWGP Jr. Heavyweight Title: Prince Devitt vs. Davey Richards
07. Special Tag Match: Toru Yano & Takashi Iizuka vs. Togi Makabe & Tomoaki Honma
08. Special Singles Match: Hiroshi Tanahashi vs. Hirooki Goto
09. IWGP Heavyweight Title: Satoshi Kojima vs. Shinsuke Nakamura
Running Time: 1 Disc – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/12/12 – Aichi Prefectural Gym – “CIRCUIT 2010 NEW JAPAN ALIVE”
01. TENZAN come back to Nagoya: Hiroyoshi Tenzan vs. Jado
02. Manabu Nakanishi & Koji Kanemoto vs. Tama Tonga & King Fale
03. Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii & Davey Richards vs. Giant Bernard & Karl Anderson & Tiger Mask
04. Special Tag Match: Alex Shelley & Chris Sabin vs. Prince Devitt & Ryusuke Taguchi
05. Special Singles Match: Yuji Nagata vs. Yujiro Takahashi
06. Special Singles Match: Shinsuke Nakamura vs. Wataru Inoue
07. Special Tag Match: Toru Yano & Masato Tanaka vs. Togi Makabe & Tomoaki Honma
08. Special Singles Match: Hiroshi Tanahashi vs. Tetsuya Naito
09. Special Singles Match: Satoshi Kojima vs. Hirooki Goto
1 Disc – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/12/16 – Tokyo, Differ Ariake – “J SPORTS CROWN DREAM MATCH”
01. Koji Kanemoto & Tiger Mask vs. Toru Yano & Tomohiro Ishii
02. Shinsuke Nakamura vs. King Fale
03. Togi Makabe & Tomoaki Honma vs. Jado & Gedo
04. Satoshi Kojima & Taichi vs. Hirooki Goto & Tama Tonga
05. J Sports Crown Dream Match: Hiroshi Tanahashi & Manabu Nakanishi vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue
06. J Sports Crown Dream Match: Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Prince Devitt & Ryusuke Taguchi
1 Disc – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/12/17 – Tokyo, Differ Ariake – “J SPORTS CROWN DREAM MATCH”
01. Hirooki Goto & Ryusuke Taguchi & Tama Tonga vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue & King Fale
02. Hiroyoshi Tenzan & Manabu Nakanishi & Koji Kanemoto vs. Toru Yano & Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii
03. Satoshi Kojima & Taichi vs. Togi Makabe & Tomoaki Honma
04. J Sports Crown Dream Match Extra: Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Jado & Gedo
05. J Sports Crown Dream Match: Shinsuke Nakamura vs. Tiger Mask
06. J Sports Crown Dream Match: Hiroshi Tanahashi vs. Prince Devitt
1 Disc – Source: TV

NEW JAPAN – 2010/12/23 – Tokyo, Korakuen Hall – “THE ROAD TO KINGDOM BATTLE XMAS”
01. Manabu Nakanishi & Tomoaki Honma vs. Toru Yano & Jado
02. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Hirooki Goto & Tama Tonga
03. TAKA Michinoku & NOSAWA Rongai & Taichi vs. Jushin Liger & Koji Kanemoto & Ryusuke Taguchi
04. Special Six Man Tag Match: Togi Makabe & Hiroyoshi Tenzan & Tiger Mask vs. Masato Tanaka & Takashi Iizuka & Tomohiro Ishii
05. Special Tag Match: Go Shiozaki & Atsushi Aoki vs. Shinsuke Nakamura & Gedo
06. Special Tag Match: Yoshihiro Takayama & Minoru Suzuki vs. Yuji Nagata & Wataru Inoue
07. Special Tag Match: Satoshi Kojima & Kota Ibushi vs. Hiroshi Tanahashi & Prince Devitt
Running Time: 120 minutes – Source: TV

To Top