wXw Westside Xtreme Wrestling (2013)

2013/11/30: wXw 13th Anniversary Tour Finale
Steffy in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. 2-Face vs. Jay Skillet
2. Cash Money Erkan and Tarkan Aslan vs. Karsten Beck and Sha Samuels
3. Pick your Poison Match: Doug Williams vs. Sasa Keel
4. Bad Bones vs. Hiromu Takahashi
5. Pick your Poison Match: Axel Tischer vs. Kim Ray
6. Big Van Walter and Robert Dreissker vs. Tommy End and Michael Dante
7. 16 Carat Gold, Qualifying: Adam Cole vs. Mark Haskins
8. wXw World Tag Team Titles Match: Rocky Romero and Alex Koslov vs. Axel Dieter Jr. and Da Mack (c)

2013/11/23: wXw 13th Anniversary Tour Fulda
KUZ Kreuz in Fulda, Hessen (Germany)
1. Robert Dreissker vs. Uhaa Nation
2. 4-Way Match: Jay Skillet vs. Karsten Beck vs. Kim Ray vs. Vincent Schild
3. Axel Tischer vs. Sasa Keel
4. Bunkhouse Match: Aaron Insane vs. Chris Rush
5. Svetlana Kalashnikova and Karsten Beck vs. Melanie Gray and Robert Schild
6. Big Van Walter vs. John Klinger
7. wXw World Tag Team Titles Match: Axel Dieter Jr. and Da Mack vs. Tommy End and Michael Dante

2013/11/16: wXw 13th Anniversary Tour Hamburg
Markthalle in Hamburg, Hamburg (Germany)
1. Jay Skillet vs. Sasa Keel
2. Bad Bones vs. Demolition Davies
3. Karsten Beck vs. Maxi Schneider
4. Axel Tischer and Ivan Kiev vs. Michael Dante and Tommy End
5. wXw Shotgun Title Match: Ilja Dragunov (c) vs. Michael Schenkenberg
6. Emil Sitoci vs. Sha Samuels
7. wXw World Tag Team Titles Match: Axel Dieter Jr. and Da Mack vs. Big Van Walter and Robert Dreissker (c)

2013/10/26: wXw 13th Anniversary Tour Dresden
Tante JU in Dresden, Sachsen (Germany)
1. Johnny Rancid vs. Robert Kaiser
2. Bad Bones vs. Kim Ray
3. No Disqualification Match: Aaron Insane vs. Chris Rush
4. Axel Dieter Jr., Jay Skillet and Vincent Schild vs. Big Van Walter, Robert Dreissker and Herr Karsten Beck
5. Ilja Dragunov and Svetlana Kalashnikova vs. Melanie Gray and Robert Schild
6. Axel Tischer vs. Sasa Keel

2013/10/25: wXw 13th Anniversary Tour Chemnitz
Haus des Gastes in Chemnitz, Sachsen (Germany)
1. Axel Dieter Jr. vs. Robert Kaiser
2. Big Van Walter vs. Vincent Schild
3. Johnny Rancid vs. Kim Ray
4. Capture the Flag Match – wXw Shotgun Title Match: Ilja Dragunov (c) vs. Robert Schild
5. Jay Skillet vs. Robert Dreissker
6. Aaron Insane and Sasa Keel vs. Axel Tischer and Chris Rush
7. Bad Bones vs. Herr Karsten Beck
8. No Disqualification Match: Bad Bones vs. Herr Karsten Beck

2013/10/20: wXw 13th Anniversary Tour Mannheim: Slammania
Alte Seilerei in Mannheim, Baden-Württemberg (Germany)
1. #1-Contender Match (wXw Unified World Wrestling Title): Freddy Stahl vs. Michael Elgin
2. 4-Way Match: Aaron Insane vs. Carnage vs. Michael Dante vs. Miguel Ramírez
3. Chris Rush vs. Sasa Keel
4. Tables, Ladders & Chairs Match: Bad Bones vs. Emil Sitoci
5. wXw Shotgun Title Match: Ilja Dragunov (c) vs. Robert Schild
6. wXw World Tag Team Titles Match: Big Van Walter and Robert Dreissker (c) vs. Maxi Schneider and Michael Schenkenberg
7. Colt Cabana vs. Herr Karsten Beck
8. wXw Unified World Wrestling Title Match: Freddy Stahl vs. Tommy End (c)

2013/10/06: BJW/CZW/wXw World Triangle League 2013 – Night 4
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. wXw World Tag Team Titles Match: Big Van Walter and Robert Dreissker (c) vs. DJ Hyde and Karsten Beck
2. 2-Face vs. Robert Schild
3. Sasa Keel and Aaron Insane vs. Maxi Schneider and Michael Schenkenberg
4. Axel Dieter Jr. vs. Kim Ray
5. Tables, Ladders & Chairs Match: Drake Younger vs. Yuko Miyamoto
6. 4-Way Match – wXw Shotgun Title Match: Bad Bones vs. Carnage vs. Emil Sitoci vs. Ilja Dragunov (c)
7. CZW World Heavyweight Title Match: Drew Gulak (c) vs. Freddy Stahl
8. Ricochet and AR Fox vs. Tommy End and Michael Dante
9. World Triangle League, Final – 3-Way Match: Daisuke Sekimoto vs. Jonathan Gresham vs. Zack Sabre Jr.

2013/10/05: BJW/CZW/wXw World Triangle League 2013 – Night 3
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. World Triangle League, Block A: AR Fox vs. Drew Gulak
2. World Triangle League, Block B: Robert Dreissker vs. Yuko Miyamoto
3. 3-Way Match: Freddy Stahl and Axel Dieter Jr. vs. DJ Hyde and Karsten Beck vs. Tommy End and Michael Dante
4. CZW Rules Match: DJ Hyde vs. Freddy Stahl
5. World Triangle League, Block A: Ricochet vs. Zack Sabre Jr.
6. wXw Shotgun Title Match: Carnage vs. Ilja Dragunov (c)
7. World Triangle League, Block C: Drake Younger vs. Kim Ray
8. World Triangle League, Block B: Bad Bones vs. Jonathan Gresham
9. World Triangle League, Block C: Big Van Walter vs. Daisuke Sekimoto
10. World Triangle League, Block C, Decision Match: Big Van Walter vs. Daisuke Sekimoto

2013/10/04: BJW/CZW/wXw World Triangle League 2013 – Night 2
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. World Triangle League, Block B: Jonathan Gresham vs. Yuko Miyamoto
2. 2-Face vs. Steve Murdoch
3. World Triangle League, Block B: Bad Bones vs. Robert Dreissker
4. Davey Richards vs. Freddy Stahl
5. Axel Dieter Jr., Robert Schild and Vincent Schild vs. DJ Hyde, Ilja Dragunov and Karsten Beck
6. World Triangle League, Block C: Daisuke Sekimoto vs. Drake Younger
7. World Triangle League, Block C: Big Van Walter vs. Kim Ray
8. World Triangle League, Block A: Drew Gulak vs. Zack Sabre Jr.
9. World Triangle League, Block B: Bad Bones vs. Yuko Miyamoto
10. World Triangle League, Block A: AR Fox vs. Ricochet

2013/10/03: BJW/CZW/wXw World Triangle League 2013 – Night 1
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Carnage and Bad Bones vs. Robert Schild and Vincent Schild
2. World Triangle League, Block A: Drew Gulak vs. Ricochet
3. World Triangle League, Block C: Big Van Walter vs. Drake Younger
4. World Triangle League, Block B: Jonathan Gresham vs. Robert Dreissker
5. Axel Dieter Jr. and Toby Blunt vs. Davey Richards and Freddy Stahl
6. World Triangle League, Block C: Daisuke Sekimoto vs. Kim Ray
7. World Triangle League, Block A: AR Fox vs. Zack Sabre Jr.
8. Hardcore Match: Aaron Insane, DJ Hyde, Karsten Beck and Sasa Keel vs. Chris Rush, Crazy Mary Dobson, HATE and Mad Man Pondo

2013/08/18: wXw Fans Appreciation Weekend 2013 – Day 2
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Harlem Bravado and Lance Bravado vs. Maxi Schneider and Michael Schenkenberg
2. Chris Brookes vs. Kim Ray
3. Ivan Kiev vs. Sasa Keel
4. World Triangle League Qualifier: Axel Tischer, Freddy Stahl and Karsten Beck vs. Big Van Walter, Robert Dreissker and Bad Bones
5. Axel Dieter Jr. and Da Mack vs. Kenbai and Pete Dunne
6. Emil Sitoci vs. Super Crazy
7. wXw Shotgun Title Match: Ilja Dragunov vs. Toby Blunt
8. wXw Unified World Wrestling Title Match: Ricky Marvin vs. Tommy End (c)

2013/08/17: wXw Fans Appreciation Weekend 2013 – Day 1
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Kim Ray vs. Toby Blunt
2. Da Mack vs. Karsten Beck
3. Demolition Davies vs. Freddy Stahl
4. Axel Dieter Jr. vs. Ilja Dragunov
5. Axel Tischer and Ivan Kiev vs. Super Crazy and Ricky Marvin
6. Da Mack and Axel Dieter Jr. vs. Lance Bravado and Harlem Bravado
7. Maxi Schneider vs. Michael Schenkenberg
8. wXw World Tag Team Titles Match: Big Van Walter and Robert Dreissker (c) vs. Ricky Marvin and Jay Skillet
9. wXw Unified World Wrestling Title Match: Bad Bones vs. Tommy End (c)

2013/08/03: Westside Dojo Tattoobrawl 2013
Festwiese in Unna, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Tattoobrawl Tournament, Semi Final: Nikita Charisma vs. Toby Blunt
2. Axel Halbach vs. Carnage
3. Damian Dangera and Freddy Stahl vs. Michael Schenkenberg and Maxi Schneider
4. Damian Dangera vs. Nikita Charisma
5. Tattoobrawl Tournament, Semi Final: Axel Halbach vs. Carnage
6. Street Fight: Toby Blunt and Freddy Stahl vs. Michael Schenkenberg and Maxi Schneider
7. Damian Dangera, Axel Halbach and Freddy Stahl vs. Michael Schenkenberg, Maxi Schneider and Nikita Charisma
8. Tattoobrawl Tournament, Final: Carnage vs. Toby Blunt

2013/07/14: wXw Mannheim Mayhem 2013
Alte Seilerei in Mannheim, Baden-Württemberg (Germany)
1. Ilja Dragunov vs. Miguel Ramírez
2. CorVus vs. Stefan Murdoch
3. Karsten Beck vs. Toby Blunt
4. Bad Bones and Absolute Andy vs. Axel Tischer and Ivan Kiev
5. Blaze vs. Kim Ray
6. Carmel Jacob vs. Melanie Gray
7. Mannheim Mayhem: Sasa Keel and Aaron Insane vs. Jason Hendrix and Jay Skillet
8. Emil Sitoci vs. Michael Kovac

2013/07/06: wXw Broken Rulz XIII
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Da Mack vs. Kim Ray
2. Big Van Walter, Robert Dreissker, Sasa Keel and Aaron Insane vs. Jay Skillet, Jason Hendrix, Robert Schild and Vincent Schild
3. Ilja Dragunov vs. Maxi Schneider
4. Doug Williams vs. Karsten Beck
5. wXw Unified World Wrestling Title Match: Paul Tracey vs. Tommy End (c)
6. World of Sports Rules: Axel Dieter Jr. vs. Johnny Kidd
7. Shortcut to the Top: Aaron Insane vs. Axel Dieter Jr. vs. Axel Tischer vs. Bad Bones vs. Big Van Walter vs. Carnage vs. Cash Money Erkan
vs. Da Mack vs. Doug Williams vs. Farmer Joe vs. Freddy Stahl vs. Ilja Dragunov vs. Jason Hendrix vs. Jay Skillet vs. Johnny Rancid vs.
Karsten Beck vs. Kim Ray vs. Lazio Feé vs. Lloyd Pengel vs. Maxi Schneider vs. Michael Dante vs. Michael Schenkenberg vs. Robert
Dreissker vs. Robert Schild vs. Sasa Keel vs. Steve Murdoch vs. Tarkan Aslan vs. Toby Blunt vs. Vincent Schild

2013/06/30: Westside Dojo Sommerfest
Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. 3-Way Match: Steve Murdoch vs. Toby Blunt vs. Vincent Schild
2. Freddy Stahl vs. Robert Schild
3. Jason Hendrix and Jay Skillet vs. Karsten Beck and Kim Ray
4. Blue Nikita vs. Melanie Gray
5. Big Van Walter vs. Carnage

2013/06/02: CZW/wXw CZW Presents: 18+ Underground Chapter 6
Nightstyle in Mülheim an der Ruhr, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Sasa Keel, Michael Isotov and Aaron Insane vs. Marty Scurll, Axel Dieter Jr. and Da Mack
2. Bad Bones vs. Toby Blunt
3. Karsten Beck vs. Robert Schild
4. Kim Ray vs. Vincent Schild
5. Jason Hendrix and Jay Skillet vs. Tommy End and Michael Dante
6. 10.000 Thumbtacks & Kendo Sticks Death Match: Carnage vs. James Davies
7. Toy Story Death Match: Clint Margera vs. DJ Hyde
8. Triangle of Ultraviolence Light Tubes & Kenzans Death Match: Drake Younger vs. Masashi Takeda

2013/06/01: wXw Dead End XIII
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Da Mack and Axel Dieter Jr. vs. Kim Ray and DJ Hyde
2. Ilja Dragunov vs. Robert Schild
3. Sasa Keel vs. Toby Blunt
4. Jay Skillet vs. Vincent Schild
5. Strap Match: Karsten Beck vs. Paul Tracey
6. 3-Way Elimination Match: Aaron Insane vs. Marty Scurll vs. Michael Dante
7. Bad Bones vs. Johnny Moss
8. wXw World Tag Team Titles Match: Big Van Walter and Robert Dreissker (c) vs. Masashi Takeda and Drake Younger
9. wXw Unified World Wrestling Title Match: Axeman (c) vs. Tommy End

2013/04/28: wXw Westside Dojo 32. Sterkrader Spiel- und Sportwochenende – Day 2
Altmarkt in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Axel Tischer vs. Stefan Murdoch
2. Ilja Dragunov and Kim Ray vs. Robert Schild and Vincent Schild
3. Chris Brookes vs. Toby Blunt
4. Axel Halbach and Toby Blunt vs. Chris Brookes and Ilja Dragunov
5. Kim Ray vs. Stefan Murdoch
6. Axel Tischer and Ivan Kiev vs. Robert Schild and Vincent Schild
7. Ilja Dragunov and Kim Ray vs. Robert Schild and Vincent Schild
8. Royal Rumble Match: Toby Blunt vs. ???

2013/04/27: wXw Westside Dojo 32. Sterkrader Spiel- und Sportwochenende – Day 1
Altmarkt in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Toby Blunt and G-Razor vs. Robert Schild and Vincent Schild
2. Chris Brookes vs. Kim Ray
3. Axeman and Johnny Rancid vs. Michael Isotov and Ilja Dragunov
4. Michael Isotov and Ilja Dragunov vs. Robert Schild and Vincent Schild
5. Johnny Rancid vs. Kim Ray
6. Axeman and Chris Brookes vs. Toby Blunt and Stefan Murdoch

2013/04/27: wXw Hasta La Victoria Siempre Tour Finale
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Axeman and Ivan Kiev vs. Tommy End and Michael Dante
2. Chris Brookes vs. Jay Skillet
3. 4-Way Match: Ilja Dragunov vs. Jason Hendrix vs. Kim Ray vs. Robert Schild
4. Johnny Gargano and Kevin Steen vs. Zack Sabre Jr. and Marty Scurll
5. Rules of the Manor Match: Karsten Beck vs. Paul Tracey
6. Toby Blunt, Da Mack and Axel Dieter Jr. vs. Sasa Keel, Michael Isotov and Mann aus dem fernen Osten
7. Bad Bones vs. Kevin Steen
8. 3-Way Elimination Match – wXw World Tag Team Titles Match: Big Van Walter and Robert Dreissker (c) vs. Zack Sabre Jr. and Marty
Scurll vs. Tommy End and Michael Dante

2013/04/20: wXw Live in Hamburg
Markthalle in Hamburg, Hamburg (Germany)
1. Bad Bones vs. Cash Money Erkan
2. Jay Skillet and Jason Hendrix vs. Sasa Keel and Michael Isotov
3. Robert Schild vs. Toby Blunt
4. Marty Scurll vs. Tommy End
5. Kim Ray vs. Zack Sabre Jr.
6. Da Mack, Axel Dieter Jr. and Michael Schenkenberg vs. Big Van Walter, Robert Dreissker and Karsten Beck
7. 2 out of 3 Falls Match – wXw Unified World Wrestling Title Match: Axel Tischer (c) vs. Ivan Kiev

2013/04/14: wXw Live in Dresden
Tante JU in Dresden, Sachsen (Germany)
1. Mitteldeutschland Cup, Round #1: Jay Skillet vs. Michael Schenkenberg
2. Mitteldeutschland Cup, Round #1: Ilja Dragunov vs. Jason Hendrix
3. Mitteldeutschland Cup, Round #1: Michael Isotov vs. Zero Samurai
4. Mitteldeutschland Cup, Round #1: Cash Money Erkan vs. Emil Sitoci
5. Da Mack and Axel Dieter Jr. vs. Big Van Walter and Kim Ray
6. Ivan Kiev vs. Johnny Rancid
7. Mitteldeutschland Cup, Final – 4-Way Elimination Match: Emil Sitoci vs. Ilja Dragunov vs. Jay Skillet vs. Michael Isotov
8. wXw Unified World Wrestling Title Match: Axel Tischer (c) vs. Karsten Beck

2013/04/13: wXw Live in Chemnitz
Haus des Gastes in Chemnitz, Sachsen (Germany)
1. Johnny Rancid vs. Michael Schenkenberg
2. Da Mack vs. Ilja Dragunov
3. Jay Skillet and Jason Hendrix vs. Sasa Keel and Michael Isotov
4. Big Van Walter vs. Emil Sitoci
5. Aaron Insane vs. Cash Money Erkan
6. Axel Dieter Jr. vs. Ivan Kiev
7. Karsten Beck and Kim Ray vs. Robert Schild and Vincent Schild
8. wXw Unified World Wrestling Title Match: Absolute Andy vs. Axel Tischer (c)

2013/03/28: wXw Die Kneipe #7
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Johnny Rancid vs. Robert Schild
2. Darksoul and Bernd Föhr vs. Slinky and Robert Kaiser
3. Kim Ray vs. Vincent Schild
4. Karsten Beck vs. Stefan Medoch
5. Jay Skillet and Jason Hendrix vs. Robert Kaiser and Johnny Rancid
6. Bernd Föhr vs. Ilja Dragunov

2013/03/24: wXw @ Movie Days – Day 2
Westfalenhalle in Dortmund, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Axel Halbach vs. Sasa Keel
2. Kim Ray vs. Stefan Medoch
3. Bad Bones and Toby Blunt vs. Big Van Walter and Karsten Beck
4. Bad Bones and Stefan Medoch vs. Big Van Walter and Kim Ray
5. Karsten Beck vs. Toby Blunt
6. Battle Royal: Axel Halbach vs. Bad Bones vs. Big Van Walter vs. Karsten Beck vs. Kim Ray vs. Sasa Keel vs. Stefan Medoch vs. Toby
Blunt

2013/03/23: wXw @ Movie Days – Day 1
Westfalenhalle in Dortmund, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. 3-Way Match: Kim Ray vs. Sean Lucas vs. Toby Blunt
2. Big Van Walter vs. Murat Kaan
3. Bad Bones and Jay Skillet vs. Karsten Beck and Michael Isotov
4. Kim Ray vs. Murat Kaan
5. 3-Way Match: Jay Skillet vs. Karsten Beck vs. Sean Lucas
6. Bad Bones and Toby Blunt vs. Big Van Walter and Michael Isotov

2013/03/03: wXw 16 Carat Gold 2013 – Day 3
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. 16 Carat Gold Tournament, Semi Final: Karsten Beck vs. Zack Sabre Jr.
2. Aaron Insane vs. Jason Hendrix
3. 16 Carat Gold Tournament, Semi Final: Shinobu vs. Tommy End
4. Axel Dieter Jr. and Da Mack vs. Eddie Kingston and Kim Ray
5. Toby Blunt, Axel Tischer and Paul Tracey vs. Sasa Keel, Michael Dante and Michael Isotov
6. MASADA vs. Robert Schild
7. Bad Bones vs. Yuji Okabayashi
8. wXw World Tag Team Titles Match: Big Van Walter and Robert Dreissker vs. Jonathan Gresham and Jay Skillet (c)
9. Ricochet and Chuck Taylor vs. Ricky Marvin and Super Crazy
10. 16 Carat Gold Tournament, Final: Tommy End vs. Zack Sabre Jr.

2013/03/02: wXw 16 Carat Gold 2013 – Day 2
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. 16 Carat Gold Tournament, Quarter Final: Eddie Kingston vs. Shinobu
2. Aaron Insane, Michael Isotov and Sasa Keel vs. Paul Tracey, Sebastian Sage and Toby Blunt
3. Jay Skillet vs. Ricky Marvin
4. 16 Carat Gold Tournament, Quarter Final: Robert Dreissker vs. Zack Sabre Jr.
5. 16 Carat Gold Tournament, Quarter Final: Karsten Beck vs. Super Crazy
6. 4-Way Elimination Match: Bad Bones vs. MASADA vs. Michael Dante vs. Yuji Okabayashi
7. 16 Carat Gold Tournament, Quarter Final: Jonathan Gresham vs. Tommy End
8. Axel Dieter Jr. and Da Mack vs. Chuck Taylor and Ricochet
9. wXw Unified World Wrestling Title Match: Axel Tischer (c) vs. Big Van Walter

2013/03/01: wXw 16 Carat Gold 2013 – Day 1
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. 16 Carat Gold Tournament, Alternate – 4-Way Match: Jay Skillet vs. Kim Ray vs. Michael Dante vs. Sebastian Sage
2. 16 Carat Gold Tournament, Round #1: Bad Bones vs. Shinobu
3. 16 Carat Gold Tournament, Round #1: Karsten Beck vs. Paul Tracey
4. 16 Carat Gold Tournament, Round #1: Ricochet vs. Tommy End
5. 16 Carat Gold Tournament, Round #1: Robert Dreissker vs. Yuji Okabayashi
6. 16 Carat Gold Tournament, Round #1: Chuck Taylor vs. Eddie Kingston
7. 16 Carat Gold Tournament, Round #1: MASADA vs. Super Crazy
8. 16 Carat Gold Tournament, Round #1: Jonathan Gresham vs. Ricky Marvin
9. 16 Carat Gold Tournament, Round #1: Johnny Moss vs. Zack Sabre Jr.

2013/02/22: wXw Die Kneipe #6 – 1990s Special
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Johnny Rancid vs. Toby Blunt
2. 4-Way Match: Flying Dragon Jr. vs. Lloyd Patterson vs. Slinky vs. Zero Samurai
3. Michael Isotov vs. Tom Sanders
4. Kim Ray and Robert Kaiser vs. Robert Schild and Vincent Schild
5. Adam Polak and Drake Destroyer vs. Darksoul and Mike Schwarz
6. Johnny Rancid vs. Lloyd Patterson
7. GSW Breakthrough Title Match: Ilja Dragunov vs. Jay Skillet (c)

2013/02/03: wXw Live in Mannheim
Alte Seilerei in Mannheim, Baden-Württemberg (Germany)
1. Road to 16 Carat Gold Tournament, Block A: Chris Rush vs. Kim Ray
2. Road to 16 Carat Gold Tournament, Block B: Robert Dreissker vs. Toby Blunt
3. Road to 16 Carat Gold Tournament, Block B: Sasa Keel vs. Sebastian Sage
4. Aaron Insane vs. Blaze
5. Road to 16 Carat Gold Tournament, Block A: Da Mack vs. Michael Isotov
6. Absolute Andy and Bad Bones vs. Farmer Joe and Emil Sitoci
7. SCW Heavyweight Title Match: Karsten Beck (c) vs. Miguel Ramírez
8. Road to 16 Carat Gold Tournament, Final: Kim Ray vs. Robert Dreissker
9. Jonathan Gresham, Jay Skillet and Axel Tischer vs. Big Van Walter, Tommy End and Michael Dante

2013/02/02: wXw Live in Fulda
KUZ Kreuz in Fulda, Hessen (Germany)
1. Road to 16 Carat Gold Tournament, Block A: Chris Rush vs. Da Mack
2. Road to 16 Carat Gold Tournament, Block A: Kim Ray vs. Michael Isotov
3. Road to 16 Carat Gold Tournament, Block B: Sasa Keel vs. Toby Blunt
4. Axel Tischer and Emil Sitoci vs. Big Van Walter and Karsten Beck
5. Miguel Ramírez and Blaze vs. Tommy End and Michael Dante
6. Road to 16 Carat Gold Tournament, Block B: Robert Dreissker vs. Sebastian Sage
7. wXw World Tag Team Titles Match: Absolute Andy and Bad Bones vs. Jonathan Gresham and Jay Skillet (c)

2013/01/19: wXw Back 2 the Roots XII
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Road to 16 Carat Gold Tournament, Block B: Sebastian Sage vs. Toby Blunt
2. Road to 16 Carat Gold Tournament, Block A: Chris Rush vs. Michael Isotov
3. Road to 16 Carat Gold Tournament, Block B: Robert Dreissker vs. Sasa Keel
4. Axel Dieter Jr. vs. Timothy Thatcher
5. Axel Tischer, Rico Bushido and Mike Schwarz vs. Big Van Walter, Karsten Beck and Paul Tracey
6. Road to 16 Carat Gold Tournament, Block A: Da Mack vs. Kim Ray
7. Bad Bones vs. Emil Sitoci
8. 16 Carat Gold Tournament, Qualifying: Mark Haskins vs. Zack Sabre Jr.
9. wXw World Tag Team Titles Match: Jay Skillet and Jonathan Gresham (c) vs. Nick Jackson and Matt Jackson

2013/01/18: Ambition 4
Turbinenhalle in Oberhausen, Nordrhein-Westfalen (Germany)
1. Ambition Tournament, Quarter Final: Paul Tracey vs. Zack Sabre Jr.
2. Ambition Tournament, Quarter Final: Eric Schwarz vs. Kim Ray
3. Ambition Tournament, Quarter Final: Heddi Karaoui vs. Timothy Thatcher
4. Ambition Tournament, Quarter Final: Robert Schild vs. Sasa Keel
5. Jonathan Gresham vs. Toby Blunt
6. Jay Skillet vs. Sebastian Sage
7. Ambition Tournament, Semi Final: Eric Schwarz vs. Heddi Karaoui
8. Ambition Tournament, Semi Final: Sasa Keel vs. Zack Sabre Jr.
9. Mark Haskins vs. Michael Isotov
10. Ambition Rules Match: Axel Tischer vs. Rico Bushido
11. Ambition Tournament, Final: Heddi Karaoui vs. Zack Sabre Jr.

To Top