Misc. Puroresu

666

666 – 2007/05/20 – Koshigaya Katsura Studio – “666 GREAT WAR”
01. Shinobu vs. Makato Oishi
02. 666 Hong-Kong Movie Match ~ GAME OF DEATH: Chou-un Shiryu vs. El Sami Wrye & Kyoko Kimura & Black Panther & KUDO
Chang Lee
03. Ramu & “Black Angel” Jaki Numazawa & Senior vs. X & X & X
04. Takashi “Bakyun” Sasaki vs. Yuko “Yankee” Miyamoto
05. Crazy SKB & HARASHIMA & Jun Kasai vs. Bush Living Dead & Hussein Living Dead & Bin Laden Living Dead
06. Onryo & Konaka vs. MIKAMI & Dragon Hiryu
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

666 – 2008/02/14 – Tokyo, Shinjuku FACE – “MEN’S CLUB night 2 ~ ST. WRESTLE VALENTINE’S DAY”
01. Mock Cavalry Team Battle: Team Kappa Tengoku (Ryuji Ito & Abdullah Kobayashi & “Black Angel” Jaki Numazawa & Atushi Ohashi)
vs. Team 24 Kaikan Shinjuku-ten (HARASHIMA & Muscle Sakai & Tanomasaku Toba & Masa Takanashi) vs. Team Finland (Madoka &
Naoshi Sano & KATSUO & Yuki Sato) vs. Team Shinjuku Kouen (Onryo & Yuko Miyamoto & Konaka=Pelwan & Senpai) vs. Team Green
Plaza (Do S Kansyu & Daisaku Shimoda & Kamui & HOSSINO) vs. Team Koenji Sanshi no Mori Kouen (Nasty Black Panther & Munenori
Sawa & Chou-un Shiryu & Need Tejima)
02. Fat Men vs. Skinny Men: Abdullah Kobayashi & Muscle Sakai & Yuki Ono & HOSSINO vs. Tanomasaku Toba & Chou-un Shiryu &
Atsushi Ohashi & Konaka=Pelwan
03. Last Man Sitting Tornado Chair Death Match (w/ Daisaku Shimoda, “Black Angel” Jaki Numazawa, Lingerie Muto (aka. Munenori
Sawa), Kamui, Senpai, Onryo, Nasty Black Panther (aka. GENTARO) & Naoshi Sano
04. “Blissout of masochism” vs. “Temptation of sadism”: Masa Takanashi & Yuki Sato & vs. Do S Kansyu & Lynch Miyamoto (aka. Yuko
Miyamoto)
05. Three Way Match – New MEN’S Club vs. Original MEN’S Club vs. Ikemen’s Club: Shinobu & Makoto Oishi vs. Daisuke Sekimoto &
Ryuji Ito vs. HARASHIMA & Madoka
06. Bonus Match – Battle Royal For A Chocolate Box (w/ Tanomasaku Toba, Konaka=Pelwan, Lynch Miyamoto, Masa Takanashi, Kamui,
“Black Angel” Jaki Numazawa, Atsushi Ohashi, HOSSINO, Do S Kansyu, Daisaku Shimoda, Onryo, Madoka, HARASHIMA , Ryuji Ito,
Senpai, Naoshi Sano, Muscle Sakai, Nasty Black Panther, Abdullah Kobayashi, Munenori Sawa, KATSUO (aka. Yuki Ono), Makoto Oishi,
Shinobu, Yuki Sato, Danshoku Dino)
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

666 – 2010/03/07 – Warabi City – “YOUNG PURORESU VOL. 5?
01. Tochiki vs. THE101
02. Makoto vs. Riho
Running Time: 30 minutes – Source: DVD

666 – 2013/01/17 – Warabi City, Ice Ribbon Dojo – “YOUNG PURORESU VOL. 17?
01. Shinobu vs. Yanagawa
02. Hamuko Hoshi vs. Kurumi
03. Yuko Miyamoto vs. Ariga
04. DINASTY & Young Plan & Kouzy & Taro Yamada vs. Batten Tamagawa & K666 & Konaka Pale One & Tochiki
1 Disc – 75 minutes – Source: DVD

Apache Pro
APACHE PRO – 2006/08/28 – Tokyo, Korakuen Hall – “This Is War”
01. GENTARO vs. Gedo
02. BADBOY Hido vs. Jun Kasai
03. Daisuke Sekimoto vs. Mammoth Sasaki
04. Barbed Wire Board Street Fight Death Match: Satoshi Kojima & Kintaro Kanemura & Tetsuhiro Kuroda vs. Shiro Koshinaka & Togi
Makabe & Takashi Sasaki
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

APACHE PRO – 2006/09/24 – Tokyo, Korakuen Hall – “3RD ANNIVERSARY”
01. WEW Tag Team Titles – Scramble Bunkhouse Barbed Wire Baseball Bat & Ladder Death Match: Jun Kasai & Tomoaki Honma vs.
Takashi Sasaki & BADBOY Hido
02. Shiro Koshinaka vs. Tetsuhiro Kuroda
03. WEW Heavyweight Title – Street Fight Barbed Wire Barricade Chain Death Match: Togi Makabe vs. Kintaro Kanemura
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

APACHE PRO – 2007/07/20 – Tokyo, Korakuen Hall – “SURVIVE”
01. Jun Kasai & “Black Angel” Jaki Numazawa & MASADA vs. Yuko Miyamoto & Yusaku Obata & Hakaru Imai
02. The W*inger & NOSAWA Rongai vs. Shinjuku Shark & Naoshi Sano
03. Daisuke Ikeda vs. Hi69
04. Tetsuhiro Kuroda vs. Don Fujii
05. GENTARO vs. Takashi Sasaki
06. Mammoth Sasaki & Kohei Sato vs. Kintaro Kanemura & Masato Tanaka
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

APACHE PRO / JUN KASAI PRODUCE – 2008/12/25 – Shin-kiba, 1st Ring – “NUTSVILLE XMAS”
01. Thumbtacks Death Match: “Black Angel” Jaki Numazawa vs. Masashi Takeda
02. Philadelphia Banana Death Match: Ricky Fuji vs. The W*inger
03. Bunkhouse Death Match: Mr. Gannosuke vs. Yoshihito Sasaki
04. Barbed Wire Board Street Fight: Tetsuhiro Kuroda & Mammoth Sasaki & Koji Nakagawa vs. Takashi Sasaki & GENTARO & Kamui
05. Razor Cross Board Death Match: Jun Kasai vs. MASADA
Running Time: 90 minutes – Source: DVD

APACHE PRO – 2009/03/16 – Shin-kiba, 1st Ring
01. Koji Nakagawa & Ricky Fuji vs. Yoshihito Sasaki & Keita Yano
02. Tetsuhiro Kuroda vs. Kamui
03. Apache Rules: GENTARO vs. gosaku
04. Chan Death Match: Daisuke Sekimoto vs. The W*inger
05. Apache Rules – Handicap Match: Brahman Shu & Brahman Kei & Ken45° vs. Takashi Sasaki & Masashi Takeda
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

APACHE ARMY – 2011/01/28 – Shin-kiba, 1st Ring
01. Kintaro Kanemura vs. Yuki Sato
02. Arashi & Apache Osaka vs. Tomohiko Hashimoto & Tomohiro Waki
03. Rocky Title: Shinjuku Shark vs. Kikutaro
04. Kohei Sato & Kenichi Yamamoto vs. Tomohiko Hashimoto & Apache Kozakai
05. Masato Tanaka vs. Tetsuhiro Kuroda
Running Time: 75 minutes – Source: DVD

APACHE ARMY – 2011/02/26 – Shin-kiba, 1st Ring
01. Madoka vs. Tomohiro Waki
02. Apache Rocky Title: Shinjuku Shark vs. Iitomo Ariyama
03. Arashi vs. Tetsuhiro Kuroda
04. Kenichi Yamamoto & Apache Kosaki vs. Tomohiko Hashimoto & Yusaku Obata
05. WEW Heavyweight Title: Tomohiro Ishii vs. Kintaro Kanemura
1 Disc – Source: DVD

APACHE ARMY – 2011/03/25 – Shin-kiba, 1st Ring
01. Kazushi Miyamoto vs. Yusaku Obata
02. Yoshikazu Yokoyama & Nick Primo vs. Kenichi Yamamoto & Apache Kosaki
03. Arashi & Shinjuku Shark vs. Madoka & Kengo Nishimura
04. Makoto Hashi vs. Luke Gallows
05. Big Van Vader & Jesse White & Tomohiko Hashimoto vs. Kintaro Kanemura & Tetsuhiro Kuroda & Tomohiro Waki
1 Disc – Source: DVD

APACHE ARMY – 2011/04/28 – Shin-Kiba. 1st Ring
01. Kenichi Yamamoto & Apache Kosaki vs. Tomohiko Hashimoto & Futoshi Miwa
02. Apache Openweight Title: Shinjuku Shark vs. Tsuyoshi Kikuchi
03. Daisaku Shimoda Return Match & Apache Joining Match: Kazushi Miyamoto & Daisaku Shimoda vs. Tetsuhiro Kuroda & Madoka
04. HIROKI vs. Yusaku Obata
05. WEW Tag Team Titles: Kohei Sato & KAMIKAZE vs. Kintaro Kanemura & Arashi
1 Disc – Source: DVD

APACHE ARMY – 2011/05/27 – Tokyo, Shin-kiba, 1st Ring
01. Madoka vs. Kengo Nishimura
02. Shinjuku Shark vs. Rikimaru
03. Kazushi Miyamoto & Daisaku Shimoda vs. Kenichi Yamamoto & Apache Kosaki
04. Tomohiko Hashimoto & Koichiro Kimura vs. Tetsuhiro Kuroda & Yoshikazu Yokoyama
05. WEW Heavyweight Title: Kintaro Kanemura vs. Arashi
06. WEW Tag Team Titles: Kohei Sato & KAMIKAZE vs. HIROKI & Yusaku Obata
1 Disc – 105 minutes – Source: DVD

APACHE ARMY – 2011/06/23 – Tokyo, Shin-kiba, 1st Ring
01. Yoshikazu Yokoyama vs. Kengo Nishimura
02. Hanako Nakamori vs. Ayumi Kurihara
03. Shinjuku Shark vs. Naoshi Sano
04. Kazushi Miyamoto & HIROKI & Daisaku Shimoda vs. Kintaro Kanemura & Tetsuhiro Kuroda & Tomohiko Hashimoto
05. WEW Heavyweight Title: Arashi vs. Koichiro Kimura
06. WEW Tag Team Titles: Kohei Sato & KAMIKAZE vs. Yusaku Obata & Apache Kosaki
1 Disc – 90 minutes – Source: DVD

Diamond Ring / Kensuke Office

KENSUKE OFFICE – 2007/09/01 – Tokyo, Differ Ariake – “TAKE A DREAM ~ A NEW DREAM ~”
01. Tatsushi Yamaguchi Debut Match ~ A NEW DREAM ~: Tatsushi Yamaguchi vs. Kohei Suwama
02. Power Warrior Revival ~ PROPHETIC DREAM ~: Power Warrior & Animal Warrior vs. Shuji Kondo & “brother” YASSHI
03. ROH World Title, My Summer Vacation ~ THE LAST DREAM ~: Takeshi Morishima vs. Katsuhiko Nakajima
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

KENSUKE OFFICE – 2008/02/11 – Tokyo, Korakuen Hall – “1ST ANNIVERSARY ~ TAKE THE DREAM VOL. 3?
01. Kento Miyahara Debut Match ~ A New Dream: Seiya Sanada vs. Kento Miyahara
02. Takashi Okita Debut Match ~ A New Dream: Takeshi Minamino vs. Takashi Okita
03. Catfish Yumeno Holy Land: Magnitude Kishiwada & Kikutaro & Boso Boy Raito vs. Catfish Man #1 & Catfish Man #2 & Catfish Man
#3
04. Katsuhiko Nakajima Return Match ~ Future Dream First Confrontation: Katsuhiko Nakajima vs. Ryuji Yamaguchi
05. Under the Name of Dream: Kensuke Sasaki & Genichiro Tenryu & Yoshihiro Takayama & Minoru Suzuki vs. Toshiaki Kawada &
Shinjiro Otani & Akitoshi Saito & Yutaka Yoshie
Running Time: 120 minutes – Source: iTV

KENSUKE OFFICE – 2008/03/28 – Fukuoka, Hakata Star Lane – “TAKE THE DREAM VOL. 4?
01. Yoshikawa to Saitama, Tobidase All Country!! ~The 1st Hakata Compilation~: Catfish Man #1 & Catfish Man #2 vs. Kikutaro & Mt.
Aso
02. Hard Times!! Hakata Yamakasa Soul Pouring: Ryota Chikuzen vs. Kento Miyahara
03. Young Volcano Explosion: Takeshi Minamino & Ryuji Yamaguchi & Takashi Okita vs. Tatsutoshi Gotoh & Michiyoshi Ohara & Yuto
Aijima
04. Dash The Volcano Road Vol. 1: Katsuhiko Nakajima vs. Magnitude Kishiwada
05. Take The Dream in FUKUOKA: Kensuke Sasaki & Jun Akiyama vs. Yoshihiro Takayama & Minoru Suzuki
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

KENSUKE OFFICE – 2008/06/13 – Osaka Prefectural Gym # 2 – “TAKE THE DREAM VOL. 5?
01. SAVE THE OFFICE CRISIS: Tatsutoshi Gotoh & Michiyoshi Ohara vs. Takeshi Minamino & Takashi Okita
02. Kento Decisive Trial Match: Minoru Suzuki vs. Kento Miyahara
03. Dash The Volcano Road: KENTA vs. Katsuhiko Nakajima
04. Take The Dream in OSAKA: Kensuke Sasaki vs. Naomichi Marufuji
Running Time: 30 minutes – Source: SAT TV

SEM / KENSUKE OFFICE – 2008/08/17 – Tokyo, Korakuen Hall – “SEMex. IN KORAKUEN HALL ~TAKE THE DREAM VOL. 6~”
01. SEMex Opening Match: KAGETORA vs. Genba Hirayanagi
02. Saitama Yoshikawa Object ~Kuishinbo Banzai~: Kuishinbo Kamen & Catfish Man vs. Akira Taue & Kikutaro
03. Lucha Maniac in Korakuen: Naomichi Marufuji & Taiji Ishimori & Ippei Ota vs. Ultimo Dragon & Takeshi Minamino & Amigo Suzuki
04. 4 vs. 4 Survival Tag Match: Kensuke Sasaki & Katsuhiko Nakajima & Takashi Okita & Kento Miyahara vs. Kenta Kobashi & KENTA
& Atsushi Aoki & Akihiko Ito
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

SEM / KENSUKE OFFICE – 2008/10/02 – Tokyo, Differ Ariake
01. Kikutaro vs. Amigo Suzuki
02. Genba Hirayanagi vs. Masa Takanishi
03. Takeshi Minamino & Takashi Okita vs. Ippei Ota & Akihiko Ito
04. Naomichi Marufuji vs. Kento Miyahara
05. KENTA & Taiji Ishimori & Atsushi Aoki vs. Katsuhiko Nakajima & HARASHIMA & El Blazer
Running Time: 120 mins – Source: iTV

SEM / KENSUKE OFFICE – 2008/12/15 – Tokyo, Differ Ariake
01. Takeshi Minamino vs. Kikutaro
02. VolcanoxSEM Tag Tournament 2008 – Semi Final: Atsushi Aoki & Akihiko Ito vs. Naomichi Marufuji & Kento Miyahara
03. VolcanoxSEM Tag Tournament 2008 – Semi Final: Katsuhiko Nakajima & Takashi Okita vs. Kotaro Suzuki & Genba Hirayanagi
04. Taiji Ishimori & Ippei Ota vs. Shinjitsu Nohashi & Amigo Suzuki
05. VolcanoxSEM Tag Tournament 2008 – Final: Atsushi Aoki & Akihiko Ito vs. Katsuhiko Nakajima & Takashi Okita
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

SEM / KENSUKE OFFICE – 2009/01/16 – Tokyo, Differ Ariake
01. Bobby Fish vs. Kikutaro
02. Claudio Castagnoli & Shuhei Taniguchi vs. Kento Miyahara & Amigo Suzuki
03. Chris Hero vs. Takashi Okita
04. Naomichi Marufuji vs. Satoshi Kajiwara
05. Katsuhiko Nakajima & Kengo Mashimo vs. KENTA & Atsushi Aoki
Running Time: 135 minutes – Source: SAT TV

KENSUKE OFFICE – 2009/02/11 – Tokyo, Korakuen Hall – “TAKE THE DREAM VOL. 7?
01. Kuishinbo Kamen & Ebessan III vs. Kikutaro & Catfish Man
02. TAKA Michinoku & Takeshi Minamino & Kento Miyahara vs. BxB Hulk & Naoki Tanizaki & m.c.KZ.
03. Sanshiro Takagi vs. Takashi Okita
04. Kensuke Sasaki & Kota Ibushi vs. Jun Akiyama & Taiji Ishimori
05. GHC Jr. Heavyweight Title: Katsuhiko Nakajima vs. KENTA
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

SEM / KENSUKE OFFICE – 2009/03/11 – Tokyo, Differ Ariake
01. Genba Hirayanagi vs. Kikutaro
02. Ippei Ota vs. Kaji Yamato
03. KENTA & Shuhei Taniguchi & Atsushi Aoki vs. Kengo Mashimo & Takeshi Minamino & Kento Miyahara
04. Go Shiozaki vs. Takashi Okita
05. Katsuhiko Nakajima & Naoki Tanizaki vs. Naomichi Marufuji & Akihiko Ito
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

KENSUKE OFFICE – 2009/04/24 – Shinjuku FACE – “TAKE THE CHANCE VOL. 1?
01. Kikutaro & Catfish Man vs. K-ness & CHANGO
02. Genba Hirayanagi vs. Go
03. Atsushi Aoki & Akihiko Ito vs. Kento Miyahara & Kaji Yamato
04. Takashi Okita “Face Power” 5 Match Series vs. Champions 1st: Kengo Mashimo vs. Takashi Okita
05. Masaaki Mochizuki & TAKA Michinoku & Don Fujii vs. Katsuhiko Nakajima & Takeshi Minamino & Masaki Okimoto
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

KENSUKE OFFICE – 2009/05/21 – Shinjuku FACE – “TAKE THE CHANCE VOL. 2?
01. Kikutaro & Masaki Okimoto & Catfish Man vs. Don Fujii & CHANGO & Spark Aoki
02. Atsushi Aoki vs. Go
03. Taiji Ishimori & Akihiko Ito vs. Takeshi Minamino & Kento Miyahara
04. Takashi Okita “Face Power” 5 Match Series vs. Champions 2nd: Billy Ken Kid vs. Takashi Okita
05. Masaaki Mochizuki & Great Sasuke vs. Katsuhiko Nakajima & El Blazer
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

KENSUKE OFFICE – 2009/06/28 – Sapporo Teisen Hall – “TAKE THE DREAM VOL.9?
01. Kikutaro & Catfish Man vs. CHANGO & Tomoya
02. Takeshi Minamino & Kento Miyahara vs. Genba Hirayanagi & Go
03. Takashi Okita “Face Power” 5 Match Series vs. Champions 3rd: Yoshihiro Takayama vs. Takashi Okita
04. Go Shiozaki vs. Katsuhiko Nakajima
05. Kensuke Sasaki & Takeshi Morishima vs. Takeshi Rikio & Mohammed Yone
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

KENSUKE OFFICE – 2009/07/06 – Shinjuku FACE – “TAKE THE CHANCE VOL. 3?
01. Kikutaro & Catfish Man vs. CHANGO & Satoshi Kajiwara
02. Taiji Ishimori & Akihiko Ito vs. Takeshi Minamino & Go
03. Takashi Okita “Face Power” 5 Match Series vs. Champions 4th: HARASHIMA vs. Takashi Okita
04. Captain’s Fall Elimination Match: Katsuhiko Nakajima & Kento Miyahara & Masaki Okimoto vs. Masaaki Mochizuki & K-ness & Super
Shisa
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

KENSUKE OFFICE – 2009/08/02 – Tokyo, Korakuen Hall – “TAKE THE DREAM VOL. 10?
01. Atsushi Aoki vs. Satoshi Kajiwara
02. “Hollywood” Stalker Ishikawa & Antonio Honda & Catfish Man vs. Genba Hirayanagi & Kikutaro & CHANGO
03. Takashi Okita vs. Kento Miyahara
04. Katsuhiko Nakajima vs. Masaaki Mochizuki
05. Takeshi Morishima vs. Kensuke Sasaki
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

KENSUKE OFFICE – 2010/02/11 – Tokyo, Korakuen Hall – “TAKE THE DREAM 2010 IN KORAKUEN HALL”
01. Catfish Man #1 & Catfish Man #2 vs. Kentaro Shiga & CHANGO
02. Takashi Okita Return Match: Takashi Okita vs. Takeshi Minamino
03. Ultimo Dragon vs. Satoshi Kajiwara
04. Yutaka Yoshie & Bear Fukuda & Go vs. Takeshi Morishima & Kento Miyahara & Hajime Ohara
05. Naomichi Marufuji vs. Katsuhiko Nakajima
06. Big Murakami Return Match: Kensuke Sasaki vs. Big Murakami (Kazunari Murakami)
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

KENSUKE OFFICE – 2010/05/09 – Koriyama City Gymnasium – “TAKE THE DREAM 2010 IN KORIYAMA”
01. Jun Nishikawa Debut Match: Bear Fukuda vs. Jun Nishikawa
02. Kikutaro & Namazu Man vs. Go & CHANGO
03. Big Murakami & Takeshi Minamino & Manjimaru vs. Junji Izumida & Taishi Takizawa & Satoshi Kajiwara
04. Takashi Okita “Face Power” 5 Match Series Bonus: Yutaka Yoshie vs. Takashi Okita
05. Kensuke Sasaki & Kento Miyahara vs. Jun Akiyama & Makoto Hashi
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

KENSUKE OFFICE – 2010/06/20 – Shimizu Marine Building – “TAKE THE DREAM 2010 IN SHIMIZU”
01. Go vs. Jun Nishikawa
02. Kikutaro & Namazu Man vs. Kentaro Shiga & CHANGO
03. Hajime Ohara & Takeshi Minamino & Manjimaru vs. Kento Miyahara & Satoshi Kajiwara & Spark Aoki
04. Katsuhiko Nakajima Return Match: Go Shiozaki vs. Katsuhiko Nakajima
05. Kensuke Sasaki & Takashi Okita vs. Yutaka Yoshie & Bear Fukuda
Running Time: 60 minutes – Source: TV

KENSUKE OFFICE – July 2010 – “TAKE THE DREAM 2010?
2010/07/17 – Gifu Chamber Of Commerce Hall – “TAKE THE DREAM 2010 IN GIFU”
01. Big Murakami & Magnitude Kishiwada vs. Satoshi Kajiwara & Takashi Okita
02. Katsuhiko Nakajima vs. Taishi Takizawa
03. Go & Yutaka Yoshie vs. Kensuke Sasaki & Kento Miyahara
2010/07/19 – Fukuoka, Hakata Star Lane – “TAKE THE DREAM 2010 IN HAKATA”
04. Big Murakami & Magnitude Kishiwada vs. Taishi Takizawa & Takashi Okita
05. Katsuhiko Nakajima & Kento Miyahara & Satoshi Kajiwara vs. Masaaki Mochizuki & Mentai*Kid & Super Shisa
06. Kensuke Sasaki vs Yutaka Yoshie
Running Time: 120 minutes – Source: TV

KENSUKE OFFICE – 2010/08/29 – Yoshikawa City Gymnasium – “KENSUKE OFFICE SUMMER FESTIVAL”
01. Bear Fukuda vs. Jun Nishikawa
02. Battle Royal (w/ Namazu Man #1, CHANGO, Manjimaru, Kikutaro, Go, Kentaro Shiga, Namazu Man #2)
03. Big Murakami vs. Takashi Okita
04. Ultimo Dragon & Kento Miyahara & Satoshi Kajiwara vs. NOSAWA Rongai & FUJITA & Takeshi Minamino
05. Kensuke Sasaki & Katsuhiko Nakajima vs. Takeshi Morishima & Yutaka Yoshie
Running Time: 120 minutes – Source: iTV

KENSUKE OFFICE – 2010/09/04 – Toyama Yatsuo Sports Arena – “TAKE THE DREAM 2010 IN KOYAMA”
01. Kentaro Shiga vs. Jun Nishikawa
02. Namazu Man #1 & Namazu Man #2 vs. Kikutaro & CHANGO
03. Yutaka Yoshie & Go vs. KUDO & Satoshi Kajiwara
04. Katsuhiko Nakajima vs. Bear Fukuda
05. Big Murakami & NOSAWA Rongai & FUJITA vs. Kensuke Sasaki & Takashi Okita & Kento Miyahara
2010/09/05 – Green Dome Maebashi Sub Arena – “TAKE THE DREAM 2010 in MAEBASHI”
06. Go vs. Jun Nishikawa
07. Numazu Man #1 & Numaza Man #2 vs. Kikutaro & KUDO
08. Big Murakami & Kentaro Shiga vs. Kento Miyahara & Satoshi Kajiwara
09. Katsuhiko Nakajima vs. Taishi Takizawa
10. Yutaka Yoshie & Bear Fukuda vs. Kensuke Sasaki & Takashi Okita
Running Time: 120 minutes – Source: iTV

KENSUKE OFFICE – 2010/10/16 – Osaka Prefectural Gymnasium # 2 – “TAKE THE DREAM 2010 IN OSAKA”
01. Yutaka Yoshie vs. Jun Nishikawa
02. Kikutaro & Namazu Man vs. Kuishinbo Kamen & Takoyakida
03. Takashi Okita & Satoshi Kajiwara vs. Bear Fukuda & Go
04. Big Murakami vs. Kento Miyahara
05. Kensuke Sasaki & Katsuhiko Nakajima vs. Takashi Sugiura & Atsushi Aoki
Running Time: 120 minutes – Source: iTV

KENSUKE OFFICE – 2011/02/11 – Tokyo, Korakuen Hall – “TAKE THE DREAM 2011 IN KORAKUEN”
01. Kensuke Office vs. NJPW ~ Kensuke Sasaki 25th Anniversary Match: Kensuke Sasaki & Takashi Okita vs. Manabu Nakanishi & King
Fale
02. Kensuke Sasaki 25th Anniversary Battle Royal (w/ Satoshi Kajiwara, Big Murakami, CHANGO, Yutaka Yoshie, Jun Nishikawa, Takeshi
Morishima, Bear Fukuda, Ultimo Dragon, Go, Takeshi Minamino & Kentaro Shiga)
03. Akira Taue & Masao Inoue vs. Kikutaro & Namazu Man
04. Katsuhiko Nakajima & Kengo Mashimo vs. BxB Hulk & Fujita “Jr.” Hayato
05. Go Shiozaki vs. Kento Miyahara
Running Time: 120 minutes – Source: TV

KENSUKE OFFICE – 2011/07/18 – Acros Fukuoka – “TAKE THE DREAM 2011 IN HAKATA”
01. Kenichiro Arai vs. Namazu Man
02. 7 Man Battle Royal (w/ Mt. Aso, Michael Nakazawa, Kentaro Shiga, Bear Fukuda, CHANGO, Go, Typhoon #8)
03. Susumu Yokosuka vs. Satoshi Kajiwara
04. Katsuhiko Nakajima & Jun Nishikawa vs. Masaaki Mochizuki & Madoka
05. Kensuke Sasaki & Taku Iwasa & Kento Miyahara vs. Yutaka Yoshie & Cyber Kong & Masato Shibata
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

KENSUKE OFFICE – 2011/10/29 – Fukuoka, Hakata Star Lane – “TAKE THE DREAM 2011 IN HAKATA”
01. Kenichiro Arai & Antonio Honda vs. Kikutaro & Namazu Man
02. Ryo Saito vs. Mitsuhiro Kitanomiya
03. Sanshiro Takagi & Satoshi Kajiwara vs. Ultimo Dragon & CHANGO
04. Kensuke Sasaki vs. Kento Miyahara
05. Katsuhiko Nakajima Return Match: Katsuhiko Nakajima & KUDO vs. Koji Kanemoto & Fujita “Jr.” Hayato
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

KENSUKE OFFICE – 2011/11/23 – Osaka Prefectural Gym # 2 – “TAKE THE DREAM 2011 IN OSAKA”
01. Kikutaro & Namazu Man vs. Ebessan III & CHANGO
02. Magnitude Kishiwada & NOSAWA Rongai & K-ness vs. Daisuke Ikeda & Satoshi Kajiwara & Go
03. Kento Miyahara vs. Kazunari Murakami
04. Kensuke Sasaki & Mitsuhiro Kitanomiya vs. Genichiro Tenryu & Kenichiro Arai
05. Katsuhiko Nakajima vs. Fujita “Jr.” Hayato
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

KENSUKE OFFICE – 2012/01/20 + 2012/01/21 – “TAKE THE DREAM 2012?
2012/01/20 – Numazu Wholesale Company Center Exhibition Hall – “TAKE THE DREAM 2012 IN NUMAZU”
01. Kento Miyahara vs. NOSAWA Rongai
02. Yutaka Yoshie & Ryuichi Takaiwa vs. Kensuke Sasaki & Mitsuhiro Kitanomiya
03. Katsuhiko Nakajima & Makoto Oishi & Satoshi Kajiwara vs. Kazunari Murakami & Kenichiro Arai & Fujita “Jr.” Hayato
2012/01/21 – Gifu Chamber Of Commerce Hall – “TAKE THE DREAM 2012 IN GIFU”
04. Kikutaro & Numazu Man vs. Manjimaru & CHANGO
05. Mitsuhiro Kitanomiya vs. Toru Sugiura
06. Ultimo Dragon & Satoshi Kajiwara vs. Fujita “Jr.” Hayato & Takeshi Minamino
07. Katsuhiko Nakajima vs. Ryuichi Takaiwa
08. Kensuke Sasaki & Yutaka Yoshie & Kento Miyahara vs. Kazunari Murakami & Kenichiro Arai & NOSAWA Rongai
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

DIAMOND RING – 2012/02/11 – Tokyo, Korakuen Hall – “KENSUKE OFFICE CHANGES”
01. Kikutaro & Numazu Man vs. Masao Inoue & “Hollywood” Stalker Ichikawa
02. Ultimo Dragon & Taiji Ishimori & Satoshi Kajiwara vs. Kazunari Murakami & NOSAWA Rongai & Takeshi Minamino
03. Fujita “Jr.” Hayato vs. Kento Miyahara
04. Kenta Kobashi & Jun Akiyama vs. Kensuke Sasaki & Mitsuhiro Kitanomiya
05. Katsuhiko Nakajima vs. Shingo Takagi
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

DIAMOND RING – 2012/09/30 – Sango Citizen Gymnasium – “DIAMOND DREAM 2012?
01. Kikutaro & Marines Mask II & Numazu Man vs. Kazunari Murakami & Kenichiro Arai & CHANGO
02. Tomoaki Honma vs. Mitsuhiro Kitamiya
03. Satoshi Kajiwara & Ryuji Hijikata & Menso~re Oyaji vs. Masao Orihara & NOSAWA Rongai & K-ness
04. Jun Akiyama vs. Kento Miyahara
05. Takeshi Morishima & Takashi Sugiuravs. Kensuke Sasaki & Tsurugi
06. Masato Tanaka vs. Katsuhiko Nakajima
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

DIAMOND RING – 2012/10/07 – Osaka BODYMAKER Colosseum
01. Yasu Kubota & Hide Kubota vs. Kikutaro & Numazu Man
02. Satoshi Kajiwara & CHANGO vs. Kenichiro Arai & K-ness
03. Ryouji Sai vs. Mitsuhiro Kitamiya
04. Masato Tanaka & Magnitude Kishiwada vs. Katsuhiko Nakajima & Tsurugi
05. Kensuke Sasaki & Kento Miyahara vs. Kohei Sato & Yoshikazu Yokoyama
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

DIAMOND RING – 2013/02/11 – Tokyo, Korakuen Hall – “DREAM ANNIVERSARY 2013?
01. Battle Royal (w/ Antonio Honda, Masao Inoue, Marines Mask, Menso~re Oyaji, CHANGO, Yoshihiro Takayama, Kikutaro, Namazu
Man, Brahman Kei, Namazu Man, Brahman Shu & NOSAWA Rongai)
02. Akira Hokuto Produce Women’s Pro-Wrestling Special Match: Manami Toyota & Meiko Satomura vs. Yumiko Hotta & Sonoko Kato
03. Junior Scramble Wars: TAJIRI & Satoshi Kajiwara & Ryuji Hijikata vs. Kenichiro Arai & K-ness & Fujita “Jr.” Hayato
04. The Traditional Wrestling: Osamu Nishimura vs. Mitsuhiro Kitamiya
05. Kento Miyahara & Taishi Takizawa vs. Kazunari Murakami & TARU
06. Kento Miyahara & Taishi Takizawa & Satoshi Kajiwara & Mitsuhiro Kitamiya vs. Kazunari Murakami & TARU & “brother” YASSHI &
Kengo Nishimura
07. Kensuke Sasaki Return Match: Kensuke Sasaki & Takashi Sugiura vs. Shinjiro Otani & Katsuhiko Nakajima
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

DIAMOND RING – 2013/08/31 – Tokyo, Korakuen Hall – “SUMMER DREAM 2013 IN KORAKUEN”
01. Kusudama Grapping Battle Royal (w/ Kyohei Wada, NOSAWA Rongai, Antonio Honda, Namazu Man, CHANGO, Ryuji Hijikata, Black
Tiger, Danshoku Dino, Michael Nakazawa, Kikutaro & Yutaka Yoshie)
02. Akira Hokuto Produce ~ Women’s Pro-Wrestling Special Tag Match: Yumiko Hotta & Nanae Takahashi vs. Natsuki*Taiyo & Sareee
03. Diamond Ring vs. Voodoo Murders ~ Mitsuhiro Kitamiya Return Match: TARU & “brother” YASSHI & Kengo vs. Osamu Nishimura &
Satoshi Kajiwara & Mitsuhiro Kitamiya
04. Over the Border & Limit: Katsuhiko Nakajima & Kota Ibushi vs. Yoshinobu Kanemaru & Kotaro Suzuki
05. Brilliant 6: Kensuke Sasaki & Jun Akiyama & Go Shiozaki vs. Suwama & Takao Omori & Kento Miyahara
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

DIAMOND RING – 2014/02/11 – Tokyo, Korakuen Hall
01. “Hollywood” Stalker Ichikawa & CHANGO & Namazu Man vs. Kikutaro & NOSAWA Rongai & Antonio Honda
02. Special Women’s Tag Match: Yumiko Hotta & La Comandante vs. Natsuki*Taiyo & Sareee
03. All Japan Offer Match: Go Shiozaki vs. Kento Miyahara
04. Daichi Hashimoto & Tank Nagai vs. Mitsuhiro Kitamiya & Hitoshi Kumano
05. Naomichi Marufuji & Taiji Ishimori vs. Fujita “Jr.” Hayato & Satoshi Kajiwara
06. Katsuhiko Nakajima vs. Kensuke Sasaki
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

Dradition / MUGA

MUGA WORLD – 2006/08/02 – Tokyo, Korakuen Hall – “New Muga Legend Epilogue – Black Cat Memorial”
01. Tatsumi Fujinami vs. Mark McKay
02. Tatsutoshi Gotoh vs. Katsushi Takemura
03. Yutaka Yoshie vs. Mitsuya Nagai
04. Hiro Saito vs. Osamu Nishimura
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

MUGA WORLD – 2006/09/25 – Tokyo, Korakuen Hall
01. Mike Barton vs. Katsushi Takemura
02. Tatsutoshi Gotoh vs. Hiro Saito
Running Time: 30 minutes – Source: SAT TV

MUGA WORLD – 2007/01/28 – Tokyo, Korakuen Hall – “MUGA 2007 First Journey”
01. Tatsumi Fujinami vs. Gran Hamada
02. Osamu Nishimura vs. Toshiaki Kawada
03. 2/3 Falls: Yutaka Yoshie & Mitsuya Nagai vs. Hiro Saito & Tatsutoshi Gotoh
Running Time: 45 minutes – Source: SAT TV

MUGA WORLD – 2007/04/11 – Tokyo, Korakuen Hall – “MUGA 2007 M-STAGE ~ CHAVO GUERRERO JAPANESE RETIREMENT
SERIES”
01. Manabu Soya Debut Match: Katsushi Takemura vs. Manabu Soya
02. Chavo Guerrero Retirement Match: Tatsumi Fujinami vs. Chavo Guerrero
03. Osamu Nishimura & Yutaka Yoshie vs. Toshiaki Kawada & Mitsuya Nagai
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

MUGA WORLD – 2007/06/21 – Tokyo, Korakuen Hall – “M-TIME”
01. Osamu Nishimura vs. Arashi
02. Nobuyuki Kurashima vs. Manabu Soya
03. Mitsuya Nagai vs. Hi69
04. Osamu Nishimura & Katsushi Takemura vs. Tatsutoshi Goto & Akira Nogami
05. Special Singles Match: Yutaka Yoshie vs. Toshiaki Kawada
06. Tatsumi Fujinami 3,500th Matches Participation Commemorative Match: Tatsumi Fujinami vs. TAKA Michinoku
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

MUGA WORLD – 2007/09/23 – Osaka Prefectural Gym # 2 – “M-LIVE”
01. Hiro Saito & Isao Takagi vs. Tatsumi Fujinami & Manabu Soya
02. Toshiaki Kawada vs. Yutaka Yoshie
03. US Heavyweight Title – 2/3 Falls: Osamu Nishimura vs. TAJIRI
Running Time: 75 minutes – Source: SAT TV

MUGA WORLD – 2007/10/18 – Tokyo, Korakuen Hall – “MUGA BATTLE LIVE 2007?
01. Tatsumi Fujinami & Isao Takagi vs. Hiro Saito & Tatsutoshi Goto
02. Osamu Nishimura vs. Tatsuhito Takaiwa
03. Ryouji Sai & Yoshihito Sasaki vs. Yutaka Yoshie & Manabu Soya
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

MUGA WORLD – 2007/12/13 – Tokyo, Korakuen Hall – “FINAL MUGA ~FLYING DRAGON SUCCESSION~ DRAGON CUP”
01. Dragon Cup – Semi Final: Tatsumi Fujinami vs. TAJIRI
02. Dragon Cup – Semi Final: Yutaka Yoshie vs. Go Shiozaki
03. Ultimo Dragon & Takeshi Minamino vs. Katsushi Takemura & Azteca
04. Hiro Saito & Tatsuhito Takaiwa vs. Gran Hamada & Mitsuya Nagai
05. Dragon Cup – Final: Yutaka Yoshie vs. Tatsumi Fujinami
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

DRADITION – 2008/03/30 – Tokyo, Korakuen Hall – “START OF NEW TRADITION”
01. NOSAWA Rongai & MAZADA & TAKEMURA vs. Hiro Saito & Gran Hamada & Nobuyuki Kurashima
02. Tatsumi Fujinami & Ultimo Dragon vs. Mineo Fujita & Hajime Ohara
03. Mitsuya Nagai & Arashi vs. Rikiya Fudo & Kazuyuki Miyamoto
04. Riki Chosyu & Masa Chono vs. Yutaka Yoshie & Hisamaru Tajima
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

DRADITION – 2012/08/26 – Matsushita IMP Hall – “40TH ANNIVERSARY FINAL IN OSAKA”
01. Alexander Otsuka & Taro Kurashima vs. Gran Hamada & Amigo Suzuki
02. Kanjuro Matsuyama vs. Ebessan III
03. Zeus & Jun Ogawauchi vs. Takeshi Minamino & Black Shadow
04. Yoshiaki Fujiwara & Haijime Ohara vs. Mitsuya Nagai & Bear Fukuda
05. Legend vs. TEAM2000: Tatsumi Fujinami & Riki Chosyu & Original Tiger Mask vs. Masa Chono & Hiro Saito & AKIRA
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

DRADITION – 2013/05/29 – Tokyo, Korakuen Hall – “BATTLE NEW VIBRATION 2013? [2 DISC-SET] 01. MAX Miyazawa vs. Taro Kurashima
02. Hiro Saito & Gran Hamada vs. NOSAWA Rongai & MAZADA
03. Akitoshi Saito & Kazushi Miyamoto & Tomoaki Honma vs. Mitsuya Nagai & Alexander Otsuka & Bear Fukuda
04. Exhibition Match: Leona Fujinami vs. Ryuta Hasumi
05. TAJIRI vs. Shinya Ishikawa
06. Riki Chosyu & Yukio Sakaguchi vs. Daisuke Sekimoto & Kazuki Hashimoto
07. Tatsumi Fujinami & Original Tiger Mask vs. Masakatsu Funaki & AKIRA
2 Discs – 210 minutes – Source: TV (1:1)

DRADITION – 2013/11/19 – Tokyo, Korakuen Hall – “BATTLE NEW STAGE”
01. Ryuta Hasumi Debut Match: Alexander Otsuka vs. Ryuta Hasumi
02. Tatsuhito Takaiwa & Shinya Ishikawa & Kazuki Hashimoto vs. Mitsuya Nagai & Bear Fukuda & Nobuyuki Kurashima
03. AKIRA vs. Hiro Sato
04. Leona Fujinami Debut Match: Masakatsu Funaki vs. LEONA
05. Daisuke Sekimoto & Alexander Otsuka vs. Yoshiaki Fujiwara & Akitoshi Saito
06. Tatsumi Fujinami & Koji Kanemoto vs. Original Tiger Mask & Naomichi Marufuji
1 Disc – 120 minutes – TV (1:1)

El Dorado

EL DORADO – 2006/10/31 – Tokyo, Differ Ariake – “THE CONCLUSION OF AUTUMN”
01. Milanito Collection a.t. & Francis Togo & Mori Bernard vs. Toru Owashi & Shogo “Jet” Takagi & Ken45°
02. El Blazer & Kota Ibushi vs. Mototsugu Shimizu & King Pogota
03. Special Singles Match: Akira Taue vs. Bear Fukuda
04. Yasushi Tsujimoto (aka. “brother” YASSHI) & Masaki Okimoto (aka. Jumping Kid Okimoto) & Yuji Hinomoto (aka. Yuji Hino) vs.
Brahman Shu & Brahman Kei & Manjimaru
05. Three Way Match: Shuji Kondo vs. Takuya Sugawara vs. KAGETORA
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

EL DORADO – 2006/11/22 – Tokyo, Shinjuku FACE – “TREASURE HUNTERS TAG TOURNAMENT”
01. Yasushi Tsujimoto & Masaki Okimoto & Yuji Hinomoto vs. Touru Owashi & Ken45 & King Pogota
02. Treasure Hunters Tag Tournament – Round 1: Milano Collection AT & Kota Iifushi vs. Milanito Collection at & El Blazer
03. Treasure Hunters Tag Tournament – Round 1: Shuji Kondo & Dick Togo vs. Brahman Shu & Brahman Kei
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

EL DORADO – 2007/01/20 – Shinjuku FACE – “EL DORADO OF THE RISING SUN”
01. Milano Collection A.T. & Milanito Collection a.t. & El Blazer vs. Brahman Kei & Manjimaru & HARASHIMA
02. TAKA Michinoku vs. Brahman Shu
03. Yasushi Tsujimoto & Masaki Okimoto & Yuji Hinomoto vs. Shuji Kondo & Toru Owashi & Banana Senga
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

EL DORADO – 2007/04/13 – Tokyo, Shinjuku FACE – “THE TREASURE OF SPRING BREEZE”
01. Microphone Battle: Antonio Honda vs. “brother” YASSHI
02. Pro Wrestling Rules: Antonio Honda vs. “brother” YASSHI
03. Shuji Kondo & KAGETORA & Ken45 vs. Takuya Sugawara & Brahman Shu & Brahman Kei
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

EL DORADO – 2007/04/28 – Yokohama Red Brick Warehouse – “GOLDEN TREASURE NIGHT IN YOKOHAMA”
01. Toru Owashi & Bear Fukuda vs. Saturday*Shogo & King Pogota
02. Shuji Kondo & Ken45 vs. Yasushi Tsujimoto & Masaki Okimoto
03. KAGETORA & Kota Ibushi & Banana Senga vs. Takuya Sugawara & Brahman Shu & Brahman Kei
1 Disc – 60 minutes – Source: TV

EL DORADO – 2007/12/29 – Tokyo, Korakuen Hall- “I WAS BORN TO LOVE TREASURE”
01. Kinya Oyanagei & Yuki Sato vs. Ken45 & Go
02. NOSAWA Rongai & MAZADA vs. Spark Aoki & Masahito Inaba
03. Milanito Collection a.t. Character Deprivation Match: Milano Collection A.T. vs. Milanito Collection a.t.
04. SUKIYAKI vs. Animal Planets Elimination Match: Shuji Kondo & Naoki Tanisaki & Mototsugu Shimizu & Antonio Honda vs. Toru
Owashi & Bear Fukuda & Hercules Oosenga & CHANGO
05. Independent Jr. Heavyweight Title: Kota Ibushi vs. KAGETORA
06. UWA Trios Title – Ladder Match: Takuya Sugawara & Brahman Shu & Brahman Kei vs. Dick Togo & “brother” YASSHI & Jumping
Kid Okimoto
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

EL DORADO – 2008/02/27 – Tokyo, Korakuen Hall – “GAME OF TREASURE”
01. Mototsugu Shimizu & Antonio Honda & Yuki Sato vs. Hercules Oosenga & CHANGO & Daisuke Sasaki
02. Shiori Asahi & Makoto Oishi vs. Onryo & Ken45°
03. Ryuji Yamaguchi & Takashi Okita vs. Bear Fukuda & Jumping Kid Okimoto
04. UWA Tag Team Titles Contendership: KAGETORA & Kota Ibushi vs. Shuji Kondo & Kinya Oyanagei
05. UWA Trios Titles: Toru Owashi & Nobutaka Araya & Takuya Sugawara vs. Brahman Shu & Brahman Kei & Go
06. Magnitude Kishiwada vs. Naoki Tanisaki
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

EL DORADO – 2008/03/26 – Tokyo, Shinjuku FACE – “EYE OF THE TREASURE”
01. Ken45 & Go vs. Mototsugu Shimizu & Antonio Honda
02. TAKEMURA vs. Jumping Kid Okimoto
03. Toru Owashi & Takuya Sugawara vs. Bear Fukuda & Hercules Oosenga
04. Magnitude Kishiwada & Brahman Shu & Brahman Kei vs. Shuji Kondo & “brother” YASSHI & Yuki Sato
05. UWA Tag Team Titles: KAGETORA & Kota Ibushi vs. NOSAWA Rongai & MAZADA
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

EL DORADO – 2008/04/24 – Tokyo, Korakuen Hall – “THE AGE OF MEGALOMANIA”
01. Tsutomu Oosugi (aka. Milanito Collection a.t.) & Hercules Senga (aka. Hercules Oosenga) vs. Yuki Sato & Daisuke Sasaki
02. Kinya Oyanagei vs. Antonio Honda
03. Falls Count Anywhere No DQ Weapon’s & Coffin Match: Brahman Shu & Brahman Kei & Ken45 & Go vs. Motosugu Shimizu & Bear
Fukuda & Jumping Kid Okimoto & CHANGO
04. Great Sasuke vs. “brother” YASSHI
05. UWA Tag Team Titles: KAGETORA & Kota Ibushi vs. Toru Owashi & Takuya Sugawara
06. Magnitude Kishiwada vs. Shuji Kondo
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

EL DORADO – 2008/08/15 – Tokyo, Korakuen Hall – “THE WONDER YEARS”
01. Greatest Golden League – Semi Final: Magnitude Kishiwada vs. KAGETORA
02. Greatest Golden League – Semi Final: Shuji Kondo vs. Toru Owashi
03. Ladder Rumble (w/ Brahman Kei, Brahman Shu, Ken45°, Go, Kinya Oyanagi, Yuki Sato, Danshoku Dino, Jumping Kid Okimoto,
CHANGO, Lingerie Muto, Nobutaka Araya, Spark Aoki)
04. Aagan Iisou vs. Tokyo Gurentai: Takuya Sugawara & “brother” YASSHI & Shogo “Jet” Takagi vs. NOSAWA Rongai & MAZADA &
TAKEMURA
05. Greatest Golden League – Final: Shuji Kondo vs. Magnitude Kishiwada
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

Freedoms
FREEDOMS – 2009/09/02 – Shin-Kiba, 1st Ring
01. GENTARO vs. Takashi Sasaki
02. Masashi Takeda & Keita Yano vs. Ricky Fuji & Koji Nakagawa
03. Hardcore Match: Abdullah Kobayashi vs. Kamui
04. Brahman Shu & Brahman Kei & Ken45° vs. Great Kojika & Takashi Sasaki & Jun Kasai
05. TAJIRI & TAKA Michinoku vs. GENTARO & The W*inger
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

FREEDOMS – 2010/06/21 – Tokyo, Korakuen Hall – “WE’RE GONNA WIN! WE’RE FREEDOMS!”
01. Freedoms Army vs. Kojika Army 5 vs. 5 Capatin’s Fall Elimination Match: Ricky Fuji & Shinobu & Madoka & Keita Yano & Kamui vs.
Abdullah Kobayashi & Kazuhiko Ogasawara & Brahman Shu & Brahman Kei & Ken45°
02. Tatsuhito Takaiwa & Masashi Takeda vs. Minoru Fujita & Takuya Sugawara
03. Mammoth Sasaki Return Match: Daisuke Sekimoto vs. Mammoth Sasaki
04. Hardcore Match: Jun Kasai vs. Necro Butcher
05. Freedoms Army vs. Kojika Army 5 vs. 5 Singles Match Series 1st: Magnitude Kishiwada vs. HIROKI
06. Freedoms Army vs. Kojika Army 5 vs. 5 Singles Match Series 2nd: Antonio Honda vs. The W*inger
07. Freedoms Army vs. Kojika Army 5 vs. 5 Singles Match Series 3rd: TAJIRI vs. Onryo
08. Freedoms Army vs. Kojika Army 5 vs. 5 Singles Match Series 4th: Takashi Sasaki vs. Great Sasuke
09. Freedoms Army vs. Kojika Army 5 vs. 5 Singles Match Series 5th: GENTARO vs. Great Kojika
Running Time: 120 minutes – Source: TV

FREEDOMS – 2010/07/15 – Shin-Kiba, 1st Ring
01. Brahman Kei & Brahman Shu & Ken 45 vs. GENTARO & The W*inger & Ricky Fuji
02. Different Style Fight: Kazuhiko Ogasawara vs. Shinobu
03. Takuya Sugawara vs. Keita Yano
04. Onryo & Antonio Honda vs. HIROKI & Madoka
05. Tatsuhito Takaiwa & Masashi Takeda vs. Mammoth Sasaki & Kamui
06. GENTARO & Magnitude Kishiwada & Abdullah Kobayashi vs. Takashi Sasaki & Jun Kasai & Great Sasuke
Running Time: 105 minutes – Source: DVD

FREEDOMS / JUN KASAI PRODUCE – 2010/08/25 & 2010/08/26 – Shin-kiba, 1st Ring – “DEATH MATCH TOURNAMENT ~ PAIN
LIMIT 2010?

2010/08/25
01. Death Match Tournament – Round 1 – Barbed Wire Board Street Fight Death Match: GENTARO vs. Kamui
02. Death Match Tournament – Round 1 – Steel of Pain Death Match: MASADA vs. Takashi Sasaki
03. Death Match Tournament – Round 1 – Falls Count Anywhere Scramble Bunkhouse Death Match: Saburo Inematsu vs. The W*inger
04. Death Match Tournament – Round 1 – Fluorescent Lighttubes Ladder Death Match: Jun Kasai vs. Great Sasuke

2010/08/26
05. Death Match Tournament – Semi Final – Kenzan Death Match: MASADA vs. GENTARO
06. Death Match Tournament – Semi Final – Thumbtacks Death Match: Jun Kasai vs. Saburo Inematsu
07. Hardcore Match: Mammoth Sasaki vs. Kamui
08. Special Tag Match: Takashi Sasaki & Great Sasuke vs. Brahman Shu & Brahman Kei
09. Death Match Tournament – Final – Glass Board Death Match: MASADA vs. Jun Kasai
Running Time: 120 minutes – Source: TV

FREEDOMS – 2010/09/21 – Shin-kiba, 1st Ring
01. Antonio Honda vs. Keita Yano
02. Three Way Match: Takuya Sugawara vs. Onryo vs. Madoka
03. Tatsuhito Takaiwa & The W*inger & Ricky Fuji vs. Great Kojika & Kazuhiko Ogasawara & Abdullah Kobayashi
04. Hardcore Match: Masashi Takeda vs. Kamui
05. Takashi Sasaki & Jun Kasai & HIROKI vs. Magnitude Kishiwada & Brahman Shu & Brahman Kei
06. GENTARO vs. Mammoth Sasaki
Running Time: 90 minutes – Source: TV

FREEDOMS – DECEMBER 2010

2010/12/15 – Tokyo, Shinjuku FACE – “WE ARE FREEDOMS”
01. Hardcore Match: Yuko Miyamoto vs. Kamui
02. Takao Omori & Dick Togo & Tatsuhito Takaiwa vs. Jun Kasai & Mammoth Sasaki & The W*inger
03. Ken45x”Å¡° Kojika Army Secession Commemoration Special Match: Tsuyoshi Kikuchi & Ricky Fuji & Ken45x”Å¡° vs. Great Kojika &
Abdullah Kobayashi & Antonio Honda
04. 2/3 Falls Match: Takashi Sasaki vs. GENTARO

2010/12 /25 – Tokyo, Shin-kiba 1st Ring – “JUN KASAI PRODUCE: BLOOD X’MAS 2010?
05. Street Fight: Kamui vs. Kankuro Hoshino
06. Scramble Bunkhouse Death Match: Ricky Fuji & Ken45x”Å¡° & Mototsugu Shimizu vs. GENTARO & Brahman Shu & Brahman Kei
07. Barbed Wire Board Death Match: Mammoth Sasaki vs. Masashi Takeda
08. Fluorescent Lighttubes Ladder Death Match: Yuko Miyamoto vs. The W*inger
09. Glass Death Match: Jun Kasai vs. Takashi Sasaki
Running Time: 1 Disc – Source: TV

FREEDOMS – 2011/01/06 – Shin-kiba, 1st Ring – “HAPPY NEW FREEDOM! 2011?
01. New Year Special Hardcore Match: Jun Kasai & Takashi Sasaki & Tatsuhito Takaiwa vs. Onryo & Brahman Shu & Brahman Kei
02. HIROKI & Madoka vs. Kazuhiko Ogasawara & Keita Yano
03. Takao Omori vs. Masashi Takeda
04. Takashi Sasaki & The W*inger & Ken45° vs. Mammoth Sasaki & Ricky Fuji & Kamui
05. Kojika Army vs. TKG48: Great Kojika & GENTARO vs. Tsuyoshi Kikuchi & Shigehiro Irie
06. New Year Rumble: Takashi Sasaki vs. Goro Tsurumi -> Takashi Sasaki vs. Mammoth Sasaki -> Takashi Sasaki vs. Great Kojika ->
Takashi Sasaki vs. The Winger -> Takashi Sasaki vs. Kamui -> Keita Yano vs. Takashi Sasaki -> Takashi Sasaki vs. Ricky Fuji -> Takashi
Sasaki vs. Kazuhiko Ogasawara -> Takashi Sasaki vs. Tatsuhito Takaiwa -> Takashi Sasaki vs. Takao Omori -> Takashi Sasaki vs. Jun Kasai
Running Time: 120 minutes – Source: TV

FREEDOMS – 2011/02/14 – Shin-Kiba, 1st Ring
01. HIROKI vs. Yuki Sato
02. Antonio Honda & Brahman Shu & Brahman Kei vs. Ricky Fuji & Keita Yano & Spanish
03. Masashi Takeda vs. Madoka
04. Kojika Army vs. TKG48: Great Kojika & GENTARO vs. Sanshiro Takagi & Munenori Sawa
05. Takao Omori & Mammoth Sasaki & Tatsuhito Takaiwa vs. Jun Kasai & Takashi Sasaki & Kamui
06. CZW Ultraviolent Underground Title: Yuko Miyamoto vs. The W*inger
Running Time: 120 minutes – Source: DVD

FREEDOMS – 2011/03/06 – Osaka World Hall
01. HIROKI vs. Yuki Tanaka
02. Three Way Last Man Standing Match: MIYAWAKI vs. Ricky Fuji vs. Ken45°
03. The W*inger vs. Keita Yano
04. Great Deer (aka. Great Kojika) & GENTARO vs. Takashi Sasaki & Riki Sensyu
05. Jun Kasai & Kuuga & Masamune vs. Onryo & Brahman Shu & Brahman Kei
06. Hardcore Match: Magnitude Kishiwada & Masashi Takeda vs. Mammoth Sasaki & Kamui
Running Time: 90 minutes – Source: DVD

FREEDOMS – MARCH 2011

2011/03/22 – Tokyo, Shin-kiba 1st Ring
01. Takashi Sasaki & Shuji Ishikawa & Shinobu vs. The W*inger & Onryo & Keita Yano
02. Kojika Army vs. TKG48: Sanshiro Takagi & Kazuhiko Ogasawara & Shigehiro Irie vs. Great Deer & GENTARO & Antonio Honda
03. CZW Ultraviolent Underground Title – Glass Death Match: Yuko Miyamoto vs. Jun Kasai

2011/03/26 – Fukuoka, Hakata Star Lane
04. Great Deer & Abdullah Kobayashi & Antonio Honda vs. Takashi Sasaki & The W*inger & Keita Yano
05. CZW Ultraviolent Underground Title – Chinoike-Jigoku Death Match: Jun Kasai vs. GENTARO
Running Time: 120 minutes – Source: TV

FREEDOMS – 2011/04/21 – Shin-Kiba, 1st Ring
01. Brahman Shu & Brahman Kei vs. Kazuhiko Ogasawara & Munenori Sawa
02. Mammoth Sasaki vs. Akihito
03. Ricky Fuji vs. HIROKI
04. Antonio Honda & Keita Yano vs. Yuko Miyamoto & The Winger
05. Sanshiro Takagi & Great TAKA Michinoku vs. Great Deer & GENTARO
06. Takashi Sasaki & Jun Kasai & Kamui vs. Takao Omori & Tatsuhito Takaiwa & Masashi Takeda
1 Disc – Source: DVD

FREEDOMS – 2011/05/08 – ZEPP Nagoya
01. Toru Sugiura & Tomoya Shibayama & Nori da Funky Shibire-sasu vs. Ricky Fuji & HIROKI & Madoka
02. Hardcore Match: The W*inger & Kamui vs. Magnitude Kishiwada & Masashi Takeda
03. Mammoth Sasaki vs. Takao Omori
04. Takashi Sasaki & Jun Kasai vs. Tatsuhito Takaiwa & Akihito
05. Kojika Army vs. TKG48 Elimination Match: Great Deer & Antonio Honda & Onryo & Keita Yano vs. Great Daischou (aka. Sanshiro
Takagi) & Great TAKA Michinoku & Great Ogasawara & Great Lingerie Muto
06. VKF KING OF WRESTLE NANIWA Title: GENTARO vs. Shigehiro Irie
1 Disc – Source: DVD

FREEDOMS / JUN KASAI PRODUCE – 2011/08/24 & 2011/08/25 – Tokyo, Shin-kiba, 1st Ring – “PAIN IN LIMIT 2011?

2011/08/24
01. Death Match Tournament – Round 1 – Ladder & Free Weapons Death Match: The W*inger vs. Masashi Takeda
02. Death Match Tournament – Round 1 – Street Fight Steel of Pain Death Match: Takashi Sasaki vs. Kamui
03. Death Match Tournament – Round 1 – Scramble Bunkhouse Death Match: Mammoth Sasaki vs. Kenji Fukimoto
04. Death Match Tournament – Round 1 – Fluorescent Lighttubes Death Match: MASADA vs. Jun Kasai

2011/08/25
05. Death Match Tournament – Semi Final – Barbed Wire Board +? Death Match: MASADA vs. Mammoth Sasaki
06. Death Match Tournament – Semi Final – Thumbtacks Death Match: The W*inger vs. Takashi Sasaki
07. Street Fight: Jun Kasai & Masashi Takeda vs. Kenji Fukimoto & American Psycho
08. Death Match Tournament – Final – Glass Board Death Match: The W*inger vs. MASADA
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

FREEDOMS – 2011/09/22 – Tokyo, Shinjuku FACE – “TAKASHI SASAKI 15TH ANNIVERSARY”
01. Munenori Sawa vs. Shinobu
02. Ricky Fuji vs. Toru Sugiura
03. Mammoth Sasaki & Tatsuhito Takaiwa & Masashi Takeda vs. Yoshihito Sasaki & Ryuichi Kawakami & Atsushi Ohashi
04. Great Kojika & Antonio Honda & Ken Ohka vs. Goro Tsurumi & Brahman Shu & Brahman Kei
05. Yuko Miyamoto vs. HIROKI
06. KUDO & HARASHIMA & Masa Takanashi vs. Jun Kasai & The W*inger & Kamui
07. Takashi Sasaki & Shuji Ishikawa vs. Takao Omori & GENTARO
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

FREEDOMS – 2011/12/25 – Tokyo, Korakuen Hall – “JUN KASAI PRODUCE: BLOOD X’MAS 2011?
01. Scramble Bunkhouse Death Match: Great Kojika & Ricky Fuji & HIROKI vs. Danshoku Dino & Shinobu & Toru Sugiura
02. Street Fight: Kamui vs. Kenji Fukimoto
03. Barbed Wire Board Death Match: GENTARO & The W*inger vs. Brahman Shu & Brahman Kei
04. TKD (Razor, Table & Dust Box) Death Match: MASADA vs. Masashi Takeda
05. Hardcore Match: Masato Tanaka & Daisuke Sekimoto vs. Takashi Sasaki & Mammoth Sasaki
06. Jun Kasai Produce Special Glass Death Match: Jun Kasai vs. Shuji Ishikawa
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

FREEDOMS – 2012/06/28 – Tokyo, Shin-kiba, 1st Ring
01. Great Kojika 70th Birthday Road to 70 Matches: Great Kojika & Ken Oka & Ryuichi Sekine vs. Baramon Shu & Baramon Kei &
Karate Baramon
02. Tatsuhito Takaiwa & Kamui vs. SUSUMU & Toru Sugiura
03. Kuuga & Bear Fukuda vs. The W*inger & HIROKI
04. Kojika Army Dissolution Match: Keizo Matsuda vs. Antonio Honda
05. Freedoms vs. Unchain Hardcore Match: GENTARO vs. Kenji Fukimoto
06. Freedoms vs. Unchain Hardcore Match: Takashi Sasaki & Mammoth Sasaki vs. Tomoaki Honma & Masashi Takeda
1 Disc – 105 minutes – Source: DVD (1:1)

FREEDOMS – 2012/07/07 – Yonago Tenma Store 5th Floor Hall
01. Sakigake vs. Toru Sugiura
02. Keizo Matsuda & Bear Fukuda vs. Kamui & Jun Kawa
03. Masashi Takeda & Kenji Fukimoto vs. Brahman Shu & Brahman Kei
04. HANZO & HIROKI vs. The W*inger & SUSUMU
05. Takashi Sasaki & GENTARO vs. Tatsuhito Takaiwa & Yuko Miyamoto
1 Disc – 75 minutes – Source: DVD (1:1)

FREEDOMS / JUN KASAI PRODUCE – August 2012 – “PAIN IN LIMIT 2012?

2012/08/05 – Sapporo Teisen Hall
01. Pain In Limit 2012 – Round 1 – Scramble Bunkhouse Death Match: Hideki Hosaka vs. Toru Sugiura
02. Pain In Limit 2012 – Round 1 – Hardcore Match: Brahman Kei vs. One Man Crew
03. Pain In Limit 2012 – Round 1 – Street Fight Death Match: Kamui vs. Motetsugu Shimizu
04. Pain In Limit 2012 – Round 1 – Ladder & Thumbtacks Death Match: Isami Kodaka vs. Kenji Fukimoto
05. Pain In Limit 2012 – Round 1 – Barbed Wire Board Death Match: Masashi Takeda vs. HIROKI
06. Pain In Limit 2012 – Round 1 – Sapporo Compilation Death Match: Jun Kasai vs. Takashi Sasaki

2012/08/19 – Higashinari Ward Citizen Center
07. Pain In Limit 2012 – Round 2 – Falls Count Anywhere Street Fight Death Match: Brahman Kei vs. Hideki Hosaka
08. Pain In Limit 2012 – Round 2 – Chain Death Match: Isami Kodaka vs. The W*inger
09. Pain In Limit 2012 – Round 2 – Barbed Wire Board Double Ladder Death Match: MASADA vs. Kamui
10. Pain In Limit 2012 – Round 2 – Fluorescent Lighttubes +a Death Match: Jun Kasai vs. Masashi Takeda

2012/08/27 – Tokyo, Korakuen Hall
11. Pain In Limit 2012 – Semi-Final – Homeless Man Death Match: MASADA vs. Brahman Kei
12. Pain In Limit 2012 – Semi-Final – Special Ladder Match: Jun Kasai vs. Isami Kodaka
13. Pain In Limit 2012 – Final – Special Glass Board Death Match: Jun Kasai vs. MASADA
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

FREEDOMS – 2012/12/25 – Tokyo, Korakuen Hall – “Jun Kasai Produce: BLOODY X’MAS 2012?
01. Christmas Okinawa Great Battle Homicidal Santa Claus’ Toxic Gift: Brahman Shu & Brahman Kei vs. Guruken Diver & Eisa8
02. Street Fight: Yuko Miyamoto vs. SUSUMU
03. Scramble Bunkhouse Death Match: Mammoth Sasaki & The W*inger & HIROKI & Ryuichi Sekine vs. BADBOY Hido & One Man
Crew & Kenji Fukimoto & Captain Abnormal
04. Hardcore Match: Masato Tanaka vs. Kamui
05. Barbed Wire Board & Double Ladder Death Match: Takashi Sasaki vs. Minoru Fujita
06. No Canvas Ring Fluorescent Lighttubes & Glass Board Death Match: Jun Kasai & Masashi Takeda vs. Violento Jack & Aero Boy
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

FREEDOMS – 2013/01/06 – Yokohama Red Brick Warehouse
01. New Year’s Gift Six Man Tag Tournament – Round 1: Brahman Shu & Brahman Kei & Karate Brahman vs. Keizo Matsuda & The
W*inger & Antonio Honda
02. New Year’s Gift Six Man Tag Tournament – Round 1: Takashi Sasaki & HIROKI & Kamui vs. Great Kojika & Gabaijii-chan & Amigo
Suzuki
03. New Year’s Young New Generation For Next Future Challenge Grand Prix: Yusaku Ito & Neka Nitta & Risa Sera vs. Hiroshi Fukuda &
Hideyoshi Kamitani & Tank Nagai
04. New Year’s Gift Six Man Tag Tournament – Semi Final: Jun Kasai & Minoru Fujita & Captain Abnormal vs. Brahman Shu & Brahman
Kei & Karate Brahman
05. New Year’s Gift Six Man Tag Tournament – Semi Final: Takashi Sasaki & HIROKI & Kamui vs. Menso~re Oyaji & Guruken Diver &
Eisa8
06. Masashi Takeda & Kenji Fukimoto vs. Tatsuhito Takaiwa & SUSUMU
07. New Year’s Gift Six Man Tag Tournament – Final: Takashi Sasaki & HIROKI & Kamui vs. Jun Kasai & Minoru Fujita & Captain
Abnormal
1 Disc – 90 minutes – Source: DVD (1:1)

FREEDOMS – 2013/01/20 – Tokyo, Shin-kiba, 1st Ring
01. Great Kojika BJW & Gabbaiji-chan vs. Guruken Diver & Eisa8
02. 2/3 Falls Match – Gakenohuchi Rules: Tatsuhito Takaiwa & Keizo Matsuda & The W*inger vs. Brahman Shu & Brahman Kei & Karate
Brahman
03. WAVE Offer Match: Yumi Ohka & Sawako Shimono vs. GAMI & Misaki Ohata
04. Freedoms vs. Unchain Elimination Match: Jun Kasai & Minoru Fujita & Masashi Takeda & Kenji Fukimoto & Captain Abnormal vs.
Takashi Sasaki & Mammoth Sasaki & Kamui & HIROKI & SUSUMU
1 Disc – 90 minutes – Source: DVD (1:1)

FREEDOMS – 2013/07/25 – Tokyo, Shin-kiba, 1st Ring
01. HIROKI vs. SUSUMU
02. Brahman Shu & Brahman Kei vs. Kenji Fukimoto & Eisa8
03. Mammoth Sasaki & Hideki Hosaka vs. Tatsuhito Takaiwa & Minoru Fujita
04. Fluorescent Lighttubes Death Match: The W*inger vs. Toru Sugiura
05. Glass Board Death Match: Jun Kasai & Takashi Sasaki vs. Masashi Takeda & Kamui
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

FREEDOMS – 2013/08/21- 2013/08/29 – “PAIN LIMIT DEATH MATCH TOURNAMENT 2013? [3 Disc-Set]

2013/08/21 – Tokyo, Shin-kiba 1st Ring
01. Round 1 – Falls Count Anywhere Death Match: Minoru Fujita vs. Brahman Kei
02. Round 1 – Scramble Bunkhouse Death Match: Kenji Fukimoto vs. SUSUMU
03. Round 1 – Freestyle Death Match: Violento Jack vs. HIROKI
04. Round 1 – Thumbtacks Death Match: Masashi Takeda vs. Toru Sugiura
05. Round 1 – Street Fight Death Match: Kamui vs. The W*inger
06. Round 1 – Barbed Wire Board Match: Takashi Sasaki vs. One Man Crew
07. Round 1 – TLC Death Match: Jun Kasai vs. Mammoth Sasaki

2013/08/24 – Osaka Joto Ward Citizen Hall
01. Three Way Scramble Bunkhouse Death Match: MIYAWAKI & Toru Sugiura vs. Mammoth Sasaki & One Man Crew vs. Brahman Kei &
Dyna Mido
02. Round 2 – Jack In The Box Death Match: Masashi Takeda vs. Brahman Shu
03. Round 2 – Ladder Deah Match: Violento Jack vs. Minoru Fujita
04. Round 2 – Thumbtacks Death Match: Takashi Sasaki vs. Kenju Fujimoto
05. Hardcore Match: Kuuga & Masamune & Keita Yano vs. The W*inger & HIROKI & SUSUMU
06. Round 2 – Flourescent Lighttubes Death Match: Jun Kasai vs. Kamui

2013/08/29 – Tokyo, Korakuen Hall
01. Tokyo Deserted Homeless Man Death Match: HIROKI & SUSUMU & Daisuke Masaoka vs. Brahman Shu & Brahman Kei & Kenji
Fukimoto
02. Semi Final – Barbed Wire Board TLC Death Match: Masashi Takeda vs. Takashi Sasaki
03. Semi Final: Dangerous Double Cross Board Death Match: Jun Kasai vs. Violento Jack
04. Scramble Bunkhouse Death Match: Mammoth Sasaki & Hideki Hosaka & One Man Crew vs. The W*inger & Minoru Fujita & Kamui
05. Flourescent Lighttubes Death Match: Yuko Miyamoto vs. Toru Sugiura
06. Final – No Canvas Ring & Glass Board Death Match: Masashi Takeda vs. Jun Kasai
3 Discs – 270 minutes – Source: DVD

FU*CK

FU*CK – 2003/06/07 – Tokyo, Battlesphere – “FU*CK! VOLUME 1 – THE VILLAIN’S ANGER 1?
01. Masked Invader vs. Great Thunder
02. UWF Rules: Parapara Kuma-san vs. Space Killer
03. Space Strongest Decisive Match: Alien Guts vs. Dada 2000
04. The Middle vs. The Evil Course: Riki Senshu vs. Kenji Fukimoto
05. Mixed Martial Arts Match Pedro Takaishi & Jackie Lynn vs. Big Sky & Giant Law
06. Tetsuhiro Kuroda & Naoshi Sano & Bungy Takada & Space Killer vs. Ultraman Robin & Ken Kato & Takeru Okumura & White Mask
1 Disc – 120 minutes – Source: VHS

FU*CK – 2004/05/01 – “FU*CK! VOLUME 5 – THE VILLAIN’S ANGER 3 – NO MORE HIROSHIMA DAY 1?
01. Masaru Kawakubo vs. Nobuhiko Kado
02. Koryuki vs. UMA Grey
03. Iron Man Heavy Metal Title: Danshoku Dino vs. KABUKI KID
04. FU*CK! World Dangerous Quality Openweight Title Tournament – Quarter Final: KENT vs. Nobuhiko Kado
05. FU*CK! World Dangerous Quality Openweight Title Tournament – Quarter Final: Glenn Spectre vs. Masanori Ishikura
06. FU*CK! World Dangerous Quality Openweight Title Tournament – Quarter Final: Riki Senshu vs. Ultraman Robin
07. FU*CK! World Dangerous Quality Openweight Title Tournament – Quarter Final – Barbed Wire Board Light Tubes Falls Count
Anywhere Death Match: Kenji Fukimoto vs. Shirley Doe
1 Disc – 120 minutes – Source: VHS

FU*CK – 2004/05/02 – “FU*CK! VOLUME 6 – THE VILLAIN’S ANGER 3 – NO MORE HIROSHIMA DAY 2?
01. FU*CK! World Dangerous Quality Openweight Title Tournament – Semi Final: Shirley Doe vs. KENT
02. FU*CK! World Dangerous Quality Openweight Title Tournament – Semi Final: Riki Senshu vs. Glenn Spectre
03. Kenji Fukimoto & JET Shimamura vs. Koryuki & Kenji Abe
04. Zenji Shanghai Martial Arts Trial of Hell Round #1 – Mixed Martial Arts Match – Karate vs. Magic: Koji Yamamoto vs. Zenji Shanghai
05. 5×3-Minute Rounds Judo vs. Karate Match: Nobuhiko Kado vs. Aori
06. KABUKI KID vs. Perseus Jr.
07. Ultraman vs. Homo Different Dimension Super Showdown – Iron Man Heavy Metal & SGP Global Junior Heavyweight Title Match:
Danshoku Dino vs. Ultraman Robin
08. Iron Man Heavy Metal Title: Danshoku Dino vs. Glenn Spectre
09. FU*CK! World Dangerous Quality Openweight Title Match – FU*CK! World Dangerous Quality Openweight Title Tournament – Final:
Shirley Doe vs. Riki Senshu
10. FU*CK! World Dangerous Quality Openweight Title Match: Shirley Doe vs. KENT
11. FU*CK! World Dangerous Quality Openweight Title Match: KENT vs. Glenn Spectre
1 Disc – 120 minutes – Source: VHS

FU*CK – 2005/05/29 – Osaka, F.U.C.K. Arena
01. Sweet Salt Shock Unbelievable Tag Tournament: Necro Butcher & Mad Man Pondo vs. Zenji Shanghai & Mammoth Handa
02. Sweet Salt Shock Unbelievable Tag Tournament: Necro Butcher & Mad Man Pondo vs. Ultraman Robin & Osamu Suganuma
03. Sweet Salt Shock Unbelievable Tag Tournament – 100 Light Tubes Death Match: Necro Butcher & Mad Man Pondo vs. Kenji Fukimoto
& Great Ninja
04. Barbed Wire Light Tube Board Falls Count Anywhere Death Match: Shirley Doe Vs Kenji Fukimoto
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

FU*CK – 2011/04/24 – Wakayama Prefectural Gym – “UNBELIEVABLE TAG TEAM TOURNAMENT V”
01. Unbelievable Tag Team Tournament V – Semi-Final: Ultraman Robin & HARU vs. Moriya & ???
02. Unbelievable Tag Team Tournament V – Semi-Final: Apple Miyuki & J-MAX vs. Dragon Soldier LAW & Magnitude Kishiwada
03. JAPAN 2000 vs. JWA Tokai Six-Man Tag Match
04. Unbelievable Tag Team Tournament V – Final: Ultraman Robin & HARU vs. Dragon Soldier LAW & Magnitude Kishiwada
1 Disc – 120 minutes – Source: DVD

Hard Hit
HARD HIT – 2008/03/16 – Shin-Kiba, 1st Ring – “CORE”
01. Akihiko Mori vs. Ryuichi Sekine
02. Sanshiro Takagi vs. Masashi Takeda
03. Hiroyuki Nozawa vs. Tanomusaku Toba
04. Mitsuya Nagai vs. Gota Ihashi
05. HARASHIMA vs. Takaku Fuke
06. Shuji Ishikawa vs. Kota Ibushi
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

HARD HIT – 2008/05/24 – Shin-Kiba, 1st Ring – “HEART BEAT”
01. Presentation Match: Masato Shibata vs. Gota Ihashi
02. HARASHIMA vs. Masashi Takeda
03. Takaku Fuke vs. Sanshiro Takagi
04. Tatsutoshi Gotoh vs. Hiroyuki Nozawa
05. Akihiko Mori vs. Isami Kidaka
06. Mitsuya Nagai vs. Tanomusaku Toba
07. Hikaru Sato vs. Shuji Ishikawa
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

HARD HIT – 2008/07/20 – Shin-kiba, 1st Ring – “FIGHTING ART”
01. Masanori Ishikura vs. Shigehiro Irie
02. Hiroyuki Nozawa vs. Masato Shibata
03. Isami Kidaka vs. Shimamoto Soukon
04. Tanomusaku Toba vs. Masashi Takeda
05. Akihiko Mori & HARASHIMA vs. Mitsuya Nagai & Shuji Ishikawa
06. Kota Ibushi vs. Hikaru Sato
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

HARD HIT – 2008/10/26 – Shinjuku FACE – “MIND”
01. Sanshiro Takagi vs. Keita Yano
02. Atsushi Aoki vs. Isami Kidaka
03. Mitsuya Nagai vs. Hikaru Sato
04. Shuji Ishikawa vs. HARASHIMA
05. Akihiko Mori vs. Kota Ibushi
Running Time: 75 minutes – Source: SAT TV

HARD HIT – 2014/08/23 – Tokyo, Shin-kiba, 1st Ring – “~G-GENERATION~”
01. Yukio Kubota vs. Ayumu Honda
02. Shingo Suzuki vs. Michael Nakazawa
03. Emi Tomimatsu vs. Kaori Yoneyama
04. Shuichiro Katsumura & Toshihisa Shinomiya vs. Ryo Kawamura & Shibata
05. THE NEXT CONTENDERS 1 Day Tournament – Semi Final: Kenta Hattori vs. Hiroshi Kobayashi
06. THE NEXT CONTENDERS 1 Day Tournament – Semi Final: Koji Iwamoto vs. Kotaro Nasu
07. Atsushi Aoki vs. Takatoshi Matsumoto
08. Hideki Suzuki vs. Tomomitsu Matsunaga
09. Hikaru Sato & HARASHIMA vs. Kotaro Suzuki & Chongwen Ito
10. THE NEXT CONTENDERS 1 Day Tournament – Final: Koji Iwamoto vs. Kenta Hattori
1 Disc – 120 minutes – Source: iPPV

IGF

IGF – 2007/06/29 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “FIGHTING NOW BOM-BA-YE”
01. Antonio Inoki Recommendation Match: Munenori Sawa vs. Yuki Ishikawa
02. Antonio Inoki Recommendation Match: Rocky Romero vs. El Blazer
03. Alexander Otsuka vs. Kevin Randleman
04. Tata Kunou vs. Michiyoshi Ohara
05. U-STYLE Tag Match: Yuki Kotake & Hidehisa Matsuda vs. Ryuki Ueyama & Kiyoshi Tamura
06. Tadao Yasuda vs. Josh Barnett
07. Mark Coleman vs. Naoya Ogawa
08. IWGP 3rd Heavyweight Title: Kurt Angle vs. Brock Lesnar
Running Time: 135 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2007/09/08 – Aichi NGK Hall – “GENOME”
01. Alexander Otsuka vs. Tom Howard
02. Eric Paulson vs. WAKASHOYO
03. Taka Kunou vs. Kazuhiro Hamanaka
04. Michiyoshi Ohara vs. Kevin Randleman
05. Mark Coleman vs. Tadao Yasuda
06. Kiyoshi Tamura vs. Montanha Silva
07. Naoya Ogawa vs. The Predator
08. Josh Barnett vs. Don Frye
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2007/12/20 – Tokyo, Ariake Coliseum – “GENOME 2 ~ INOKI FIGHTING XMAS”
01. A.J. Styles vs. Senshi
02. Atsushi Sawada vs. Amazon Blade
03. Kazuhiro Hamanaka vs. Danny Iguazu
04. Chris Moore (aka. Chris Masters) vs. Ryuji Yanagisawa
05. Taka Kunou vs. Jan “The Giant” Nortje
06. Yoshiki Takahashi vs. Michiyoshi Ohara
07. Josh Barnett vs. Montanha Silva
08. Kurt Angle vs. Kendo KaShin
09. Tadao Yasuda vs. Rene Rooze
10. Naoya Ogawa vs. Tadao Yasuda
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2008/02/16 – Tokyo Ariake Coliseum – “GENOME3 ~ INOKI MEMORIAL 65?
01. Travis Tomko vs. Alexander Otsuka
02. Booker T vs. TAJIRI
03. Josh Barnett vs. Naoya Ogawa
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2008/04/12 – Osaka Prefectural Gym – “GENOME 4?
01. RIKISHI vs. Orlando Jordan
02. Josh Barnett vs. The Predator
03. Naoya Ogawa vs. Tomko
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2008/06/23 – Tsukisamu Alphacourt Dome – “GENOME 5 ~HOKKAIDO GENKI SUMMIT~”
01. The Predator vs. Necro Butcher
02. Montanha Silva vs. Naoya Ogawa
Running Time: 45 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2008/08/15 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “GENOME 6 ~TOUKON BOM-BA-YE~”
01. Eric Hammer vs. Alexander Otsuka
02. Atsushi Sawada vs. WAKASHOYO
03. Jon Andersen vs. Taka Kunou
04. Tomko vs. Danny Iguazu
05. Bobby Lashley vs. The Predator
06. Naoya Ogawa vs. Montanha Silva
07. Rob Van Dam vs. Kendo Kashin vs. Necro Butcher
08. Josh Barnett vs. Tank Abbott
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2008/11/24 – Aichi Prefectural Gym – “GENOME 7?
01. Hiromitsu Kinbara vs. Hideki Suzuki
02. Kazuhiro Hamanaka vs. Daijiro Matsui
03. Taka Kunou vs. Alexander Otsuka
04. Atsushi Sawada vs. Mario French
05. The Predator vs. Necro Butcher
06. Yoshihiro Takayama vs. Montanha Silva
07. Tatsumi Fujinami vs. Original Tiger Mask
08. Josh Barnett vs. Jon Andersen
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2009/03/15 – Hiroshima Sun Plaza – “GENOME 8?
01. Katsuhisa Fujii vs. Hideki Suzuki
02. Eric Hammer vs. Daijiro Matsui
03. Alexander Otsuka vs. Daisuke Sekimoto
04. Taka Kunou vs. Jon Andersen
05. Atsushi Sawada vs. Necro Butcher
06. First Tiger Mask vs. X
07. Josh Barnett vs. Fonseca
08. Battle of Super Heavy Weight Tag: Naoya Ogawa & The Predator vs. Yoshihiro Takayama & Montanha Silva
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2009/08/09 – Tokyo, Ariake Coliseum – “GENOME9?
01. Hikaru Sato vs. Hideki Suzuki
02. Jon Andersen vs. Masato Shibata
03. Eric Hammer vs. Daijiro Matsui
04. Ultimo Dragon vs. Tiger Shark
05. Taka Kunou vs. Necro Butcher
06. Original Tiger Mask vs. Yoshiaki Fujiwara
07. The Predator vs. Atsushi Sawada
08. Naoya Ogawa & Josh Barnett vs. Yoshihiro Takayama & Bob Sapp
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2009/11/03 – Tokyo, JCB Hall – “GENOME10?
01. Hideki Suzuki vs. Katsuhisa Fujii
02. Jon Andersen vs. Masato Shibata
03. Eric Hammer vs. Taka Kunou
04. Super Legend Match: Original Tiger Mask & Yoshiaki Fujiwara vs. Tatsumi Fujinami & Ultimo Dragon
05. Hyper Monster Battle: Bob Sapp vs. Montanha Silva
06. Who’s Next Challenger: Josh Barnett vs. Atsushi Sawada
07. King of Kings: Naoya Ogawa vs. Yoshihiro Takayama
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2010/02/22 – Tokyo, JCB Hall – “GENOME11?
01. Taka Kunou vs. Hikaru Sato
02. Lucha Libre: Ultimo Dragon vs. TJ Perkins
03. Minowaman vs. Necro Butcher
04. Yoshihiro Takayama vs. The Predator
05. Josh Barnett vs. Bob Sapp
06. Kensuke Sasaki & Katsuhiko Nakajima vs. Naoya Ogawa & Atsushi Sawada
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2010/05/09 – Osaka Prefectural Gymnasium – “GENOME 12?
01. Munenori Sawa vs. Akira Jo
02. Alexander Otsuka vs. Iron Prings
03. IGF Kick Boxing Match: Seigi Kakutani vs. Hidekazu Karube
04. Ultimo Dragon vs. Rocky Romero
05. The Predator vs. Taka Kunou
06. Bob Sapp vs. Necro Butcher
07. Inoki 50th Anniversary Super Legend Match: Tatsumi Fujinami & Gran Hamada vs. Original Tiger Mask & Yoshiaki Fujiwara
08. Josh Barnett vs. Masked Ultimate
09. Minoru Suzuki & Naomichi Marufuji vs. Naoya Ogawa & Atsushi Sawada
Running Time: 150 minutes – Source: SAT TV

IGF – 2010/09/25 – Tokyo, JCB Hall – “GENOME13?
01. Hideki Suzuki vs. Akira Jo
02. IGF Kick Rules: Masashi vs. Masayoshi Kakutani
03. Christopher Daniels vs. Munenori Sawa
04. IGFxNOAH: Atsushi Aoki vs. Taka Kunou
05. Inoki Genome Super Legend Match: Original Tiger Mask vs. Tatsumi Fujinami
06. Shinichi Suzukawa Debut Match: Shinichi Suzukawa vs. Mark Coleman
07. Special Tag Match: Tamon Honda & Kendo KaShin vs. Bob Sapp & Bobby Lashley
08. Erik Hammer vs. Atsushi Sawada
09. Super Dream Match: Josh Barnett vs. Tim Sylvia
Running Time: 195 minutes – Source: TV

IGF – 2010/12/03 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “INOKI BOM-BA-YE”
01. Hikaru Sato vs. Akira Jo
02. Hideki Suzuki vs. Mark Coleman
03. IGF x NOAH Special Tag Match: Eric Hammer & Taka Kunou vs. Mohamed Yone & Atsushi Aoki
04. Kendo KaShin vs. Carlito
05. Alexander Timonov vs. Alexander Otsuka
06. Keith Hanson vs. The Predator
07. Antonio Inoki 50 Super Legend Tag Match: Original Tiger Mask & Ultimo Dragon vs. Tatsumi Fujinami & Red & White Mask
08. IGF x NOAH: Go Shiozaki vs. Atsushi Sawada
09. Kensuke Sasaki & Katsuhiko Nakajima vs. Bobby Lashley & Hurricane Helms
10. Super Dream Match: Shinichi Suzukawa vs. Montanha Silva
Running Time: 180 minutes – Source: TV

IGF – 2011/02/05 – Fukuoka International Center – “GENOME14?
01. Kento Miyahara vs. Akira Jo
02. Taka Kunou vs. Hikaru Sato
03. Masked Genome Jr. Debut Match: Hurricane vs. Masked Genome Jr.
04. Eric Hammer & Atsushi Sawada vs. Bobby Lashley & Shelton Benjamin
05. Original Tiger Mask vs. Black Tiger
06. Tatsumi Fujinami 40th Anniversary Match ~ DRAGON vs. Sky High: Tatsumi Fujinami vs. Mil Mascaras
07. Inoki Boma-Ba-Ye Super Fight: Keith Hanson vs. The Predator
08. IGF Title Tournament – Round 1: Josh Barnett vs. Montanha Silva
09. IGF Title Tournament – Round 1: Shinichi Suzukawa vs. Bob Sapp
Running Time: 120 minutes – Source: TV

IGF – 2011/04/28 – Tokyo Dome City Hall – “GENOME15?
01. Hideki Suzuki & Akira Jo vs. Taka Kunou & Munenori Sawa
02. Earthquake Revival Special Match – Mask of Super Stars: Great Sasuke & Masked Genome Jr. vs. Origional Tiger Mask & Ultimo
Dragon
03. Tatsumi Fujinami 40th Anniversary Match ~ DRAGON vs. Big Bang: Tatsumi Fujinami vs. Big Van Vader
04. Yoshiaki Fujiwara & Minoru vs. Shinjiro Otani & Daichi Hashimoto
05. IGF Kickboxing Match: Masayoshi Kakutani vs. Bob Sapp
06. IGFxZERO1: Atsushi Sawada vs. Ryouji Sai
07. IGF Title Tournament – Round 1: Bobby Lashley vs. Keith Hanson
08. IGF Title Tournament – Round 1: Jerome Le Banner vs. Shinichi Suzukawa
1 Disc – Source: TV

IGF – 2011/07/10 – Tokyo, JCB Hall – “GENOME16?
01. Akira Jo vs. Munenori Sawa
02. IGF Kickboxing Match: Hidekazu Kimura vs. Masayoshi Kakutani
03. IGF Title Tournament – Round 1: Eric Hammer vs. Ray Sefo
04. IGFxZERO1: Atsushi Sawada vs. Ryouji Sai
05. Montanha Silva vs. Taka Kunou
06. Tatsumi Fujinami 40th Anniversary Match ~ DRAGON vs. Destructive King GENOME: Tatsumi Fujinami & Masked Genome Jr. vs.
Shinjiro Otani & Daichi Hashimoto
07. IGF Title Tournament – Semi Final: Josh Barnett vs. Bobby Lashley
08. Toukon Inheritance Special Match: Shinichi Suzukawa vs. Hideki Suzuki
09. IGF Title Tournament – Semi Final: Jerome Le Banner vs. Eric Hammer
1 Disc – 180 minutes – Source: TV

IGF – 2011/08/27 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “INOKI GENOME ~SUPER STARS FESTIVAL 2011~”
01. Daijiro Matsui vs. Akira Jo
02. IGF Kickboxing Match: Hidekazu Kimura vs. MASASHI
03. Jujutsu vs. Kick Boxing: Taka Kunou vs. Baru Harn
04. Kendo KaShin vs. Black Tiger
05. Bobby Lashley vs. Eric Hammer
06. Tatsumi Fujinami 40th Anniversary Match 4th ~ Legend Superstars Match: Tatsumi Fujinami vs. Mil Mascaras
07. Masa Chono vs. Yuichiro*Jienotsu*Nagashima
08. Nayoa Ogawa vs. Atsushi Sawada
09. Ray Sefo vs. Montanha Silva
10. Hideki Suzuki vs. Harry Smith
11. Peter Aerts vs. Shinichi Suzukawa
12. IGF Title: Jerome Le Banner vs. Kazuyuki Fujita
1 Disc – 180 minutes – Source: TV

IGF – 2011/09/03 – Aichi Prefectural Gym – “GENOME17? [2 DISC-SET] 01. Taka Kunou & Akira Jo vs. Daijiro Matsui & Hikaru Sato
02. Yuichiro*Jienotsu*Nagashima vs. Munenori Sawa
03. Eric Hammer vs. Alexander Kozlov
04. Tatsumi Fujinami 40th Anniversary Match 5th: Tatsumi Fujinami vs. Yoshiaki Fujiwara
05. Shinichi Suzukawa vs. Atsushi Sawada
06. Peter Aerts vs. Hideki Suzuki
07. Kazuyuki Fujita & Kendo KaShin vs. Bobby Lashley & Harry Smith
08. Jerome Le Banner vs. Montanha Silva
2 Discs – 225 minutes – Source: TV

IGF – 2011/12/02 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “INOKI BOM-BA-YE 2011?
01. Taka Kunou vs. Akira Jo
02. IGF Kickboxing Match: Masayoshi Kakutani vs. Baru Harn
03. Tatsumi Fujinami 40th Anniversary Match 6th: Tatsunami Fujinami vs. Ultimo Dragon
04. Yuichiro*Jienotsu*Nagashima vs. Bob Sapp
05. Montanha Silva vs. Alexander Kozlov
06. Minowaman vs. Atsushi Sawada
07. Peter Aerts & Bobby Lashley vs. Kazuyuki Fujita & Kendo KaShin
08. Hideki Suzuki vs. Shinichi Suzukawa
09. IGF Title: Jerome Le Banner vs. Josh Barnett
1 Disc – 180 minutes – Source: TV

IGF – 2012/03/20 – Fukushima International Center – “GENOME19?
01. General Okamoto Kyushu Triumphant Return Match: Alexander Kozlov vs. General Okamoto
02. Akira Jo 10 Match Fighting Spirit Series 2nd: Akira Jo vs. Hideki Suzuki
03. Taka Kunou vs. Nobuyuki Kurashima
04. Yuichiro*Jienotsu*Nagashima vs. Masked Genome Jr.
05. Ultimo Dragon 20th Anniversary Match 2nd: Ultimo Dragon vs. Great Sasuke
06. Kazuyuki Fujita & Kendo KaShin vs. Bob Sapp & Bobby Lashley
07. IGF Special Tag Match: Peter Aerts & Minowaman vs. Shinichi Suzukawa & Atsushi Sawada
1 Disc – 60 minutes – Source: TV

IGF – 2012/09/29 – Aichi Prefectural Gym – “GENOME22?
01. Akira Jo 10 Match Fighting Spirit Series 5th: Akira Jo vs. Jay Bradley
02. Thomas Stanley vs. Masato Shibata
03. Yusuke Kawaguchi vs. Jong Wang Kim
04. Shogun Okamoto vs. Baru Harn
05. Alexander Kozlov vs. Kendo KaShin
06. Atsushi Sawada vs. Big Daddy V
07. IGF Special Tag Match: Peter Aerts & Hiromi Amada vs. Shinichi Suzukawa & Hideki Suzuki
08. IGF Title: Kazuyuki Fujita vs. Bobby Lashley
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

IGF – 2012/10/16 – Tokyo Dome City Hall – “GENOME23?
01. Akira Jo 10 Match Fighting Spirit Series 6th: Akira Jo vs. Kotaro Nasu
02. Alexander Kozlov vs. Shogun Okamoto
03. Different Style Fight: Hiromi Amada vs. Yusuke Kawaguchi
04. Bobby Lashley vs. Kendo KaShin
05. Josh Barnett vs. Shinichi Suzukawa
06. Peter Aerts vs. Hideki Suzuki
07. Kazuyuki Fujita vs. Atsushi Sawada
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

IGF – 2013/12/31 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “INOKI BOM-BA-YE 2013? [2 DISC-SET] 01. Mike Joh vs. Keisuke Okuda
02. Bob Sapp & Alexander Otsuka vs. Hideki Suzuki & Shogun Okamoto
03. IGF Chinese International Student Wang Bin Debut Match: Wang Bin vs. Kendo KaShin
04. IGF MMA Rules: Ramazan Esenbaev vs. Satoru Kitaoka
05. IGF MMA Kickboxing MIX Rules: Crusher Kawaguchi vs. Hiromi Amada
06. IGF MMA Rules: Philip de Fries vs. Brett Rogers
07. IGF MMA Rules: Shinya Aoki vs. Toshi
08. IGF MMA Rules: Minowaman vs. Atsushi Sawada
09. IGF Special Tag Match: Jerome Le Banner & Ray Sefo vs. Naoya Ogawa & Shinichi Suzukawa
10. IGF Title – IGF MMA Rules: Kazuyuki Fujita vs. Satoshi Ishii
2 Discs – 240 minutes – Source: iTV

IGF – 2014/08/23 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “INOKI GENOME FIGHT 2? [2 DISC-SET] 01. Road to Inoki Bom-Ba-Ye 2014 Challenge Tournament – Round 1: °C-BOY vs. Shuji Morikawa
02. Road to Inoki Bom-Ba-Ye 2014 Challenge Tournament – Round 1: Ryo Sakai vs. Jun Ando
03. GENOME Rules: Super Tiger vs. Keisuke Okuda
04. GENOME Rules: Daichi Hashimoto vs. Shogun Okamoto
05. GENOME Rules: Wang Bin vs. Atsushi Sawada
06. GENOME Special Tag Match: Naoya Ogawa & Jerome Le Banner vs. Kazuyuki Fujita & Crusher Kawaguchi
07. IGF Rules: Ramazan Esenbaev vs. Yuki Yamamoto
08. IGF Rules: Chris Barnett vs. Travis Wiuff
09. IGF Rules: Minowaman vs. Shinichi Suzukawa
10. IGF Title – IGF Rules: Satoshi Ishii vs. Mirko Cro Cop
2 Discs – 195 minutes – Source: iPPV

IGF – 2014/08/23 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “INOKI GENOME FIGHT 2? [TV Special] Clips and highlights of all the matches
01. IGF Title – IGF Rules: Satoshi Ishii vs. Mirko Cro Cop
1 Disc – 60 minutes – Source: TV (1:1)

IGF – 2014/08/31 – Pyonggyang, North Korea – “INTERNATIONAL PRO-WRESTLING FESTIVAL IN PYONGYANG” [2 DISC-SET] 01. Crusher Kawaguchi vs. Keisuke Okuda
02. Wang Bin vs. Taka Kunou
03. Ultimo Dragon vs. Heddi French
04. Meiko Satomura & DASH Chisako vs. Kyoko Kimura & Ray
05. Daichi Hashimoto & Shogun Okamoto vs. Erik Hammer & Jon Andersen
06. Bob Sapp vs. Atsushi Sawada
07. Shinichi Suzukawa vs. Montanha Silva
08. Kazuyuki Fujita vs. Jerome Le Banner
2 Discs – 180 minutes – Source: iTV

K-Dojo

K-DOJO – May / June 2005 [Puroresu King # 4] 2005/05/21 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K3000 GET”
01. Apple Miyuki & Bambi vs. Ofune & Tomoka Nakagawa
02. PSYCHO vs. Makoto Oishi vs. NOSAWA Rongai
03. Ryota Chikuzen & KAZMA vs. TAKA Michinoku & YOSHIYA
2005/05/29 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K3000 GET”
04. YOSHIYA vs. Ofune vs. Apple Miyuki
2005/05/22 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K3000 RAVE”
05. Hi69 & MIYAWAKI vs. SUPER-X & Boso Boy Raito
2005/05/29 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K3000 RAVE”
06. RAVE One Night Tag Team Tournament – Semi Final: JOE & Mr. X vs. SUPER-X & Boso Boy Raito
07. RAVE One Night Tag Team Tournament – Semi Final: Hi69 & Yasu Urano vs. MIYAWAKI & Yuji Hino
08. RAVE One Night Tag Team Tournament – Final: JOE & Mr. X vs. Hi69 & Yasu Urano
2005/06/05 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K SUPER take”
09. SUPER-X & Yuji Hino vs. Boso Boy Raito & Hajime Ishikawa
10. Hair vs. Hair Match: DJ Nira & Yoshiaki Yago vs. Daigoro Kashiwa & Teppei Ishizaka
11. JOE vs. Hi69
12. Falls Count Anywhere Hardcore Match: YOSHIYA vs. Apple Miyuki
13. Open the Brave Gate Title Contendership: Makoto Oishi vs. Shiori Asahi
14. Elimination Match: Kengo Mashimo & KAZMA & Ryota Chikuzen vs. TAKA Michinoku & Kunio Toshima & PSYCHO
Running Time: 90 mins – Source: VHS

K-DOJO – 2005/07/04 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER another” [Puroresu King # 8] 2005/06/12 – Dragon Gate – Honkawagoe, Pepe Hall Atlas – “THE GATE OF MAXIMUM 2005?
01. Open the Brave Gate Title: Naruki Doi vs. Makoto Oishi
2005/07/03 – Dragon Gate – Kobe World Hall – “PRO-WRESTLING FESTIVAL 2005 IN KOBE”
02. Open the Dream Gate Title: Masaaki Mochizuki vs. TAKA Michinoku
2005/07/04 – K-Dojo – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER another”
03. Surround Force (w/ Daniel Mishima, Apple Miyuki, YOSHIYA, Taku Joetsu, Yusaku Obata, Tomoka Nakagawa, Bambi & Michael
Iwasa)
04. Teppei Ishizaka & Saburo Inematsu & Yuu Yamagata vs. DJ Nira & Yoshiaki Yago & Stalker Ichikawa
05. Ikuto Hidaka & Minoru Fujita vs. MIYAWAKI & Daigoro Kashiwa
06. Hi69 & SUPER-X & Boso Boy Raito & Yuji Hino vs. JOE & Mr. X & Yasu Urano & Mike Lee Jr.
07. Champion of STRONGEST-K Title: TAKA Michinoku vs. KAZMA
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2005/07/15 – Yokohama Bunka Gym – “KAIENTAI TAISHUMA” [Puroresu King # 10] 01. Daigoro Kashiwa & Teppei Ishizaka & Saburo Inematsu vs. Hajime Ishikawa & Yuu Yamagata & DJ Nira
02. STRONGEST-K – GET – Round 1: Makoto Oishi vs. Yusaku Obata
03. YOSHIYA & Apple Miyuki & Bambi vs. Shiori Asahi & Taku Joetsu & Tomoka Nakagawa
04. STRONGEST-K – RAVE – Round 1: Boso Boy Raito vs. MIYAWAKI
05. Hi69 & SUPER-X & Yuji Hino vs. JOE & Mr. X & Yasu Urano
06. Kengo Mashimo & KAZMA & Ryota Chikuzen & Kunio Toshima vs. TAKA Michinoku & Dick Togo & MEN’S Teioh & FUNAKI
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2005/08/14 – Tokyo, Differ Ariake – “CLUB-K SUPER if” [Puroresu King # 15] 01. Highlights of the STRONGEST-K GET & STRONGEST-K RAVE tournaments
02. Hi69 & Hajime Ishikawa vs. SUPER-X & Boso Boy Raito
03. TAKA Michinoku & Magnum TOKYO vs. Makoto Oishi & Shiori Asahi
04. STRONGEST-K – Final: Kengo Mashimo vs. Yuji Hino
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2005/09/06 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER downtown” [Puroresu King # 19] 01. JOE & Yasu Urano & Mr. X & Mike Lee Jr. vs. MIYAWAKI & Boso Boy Raito & Hajime Ishikawa & DJ Nira
02. YOSHIYA & Apple Miyuki & PSYCHO vs. Michael Iwasa & Daniel Mishima & Jackson Florida
03. STRONGEST-K Tag Team Titles: Kengo Mashimo & KAZMA vs. Makoto Oishi & Shiori Asahi
04. Open the Triangle Gate Title: CIMA & Magnitude Kishiwada & Masato Yoshino vs. Hi69 & Yuji Hino & SUPER-X
05. AJPW World Jr. Heavyweight Title & Champion of STRONGEST-K Title & Tohoku Jr. Heavyweight Title: TAKA Michinoku vs.
Masaaki Mochizuki
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2005/10/09 – Chiba Blue Field – “CLUB-K SUPER outbreak” [Puroresu King # 23] 01. STRONGEST-K Tag Team Titles: Kengo Mashimo & KAZMA vs. YOSHIYA & Apple Miyuki
02. TAKA Michinoku & Bambi vs. PSYCHO & Yusaku Obata
03. Boso Boy Raito vs. Daigoro Kashiwa
04. Yoshiaki Yago & MIYAWAKI vs. Hi69 & Hajime Ishikawa
05. Elimination Match: Yuji Hino & SUPER-X & Saburo Inematsu & Yuu Yamagata vs. JOE & Mr. X & Yasu Urano & Mike Lee Jr.
06. Champion of STRONGEST-K Title Contender Tournament – Final: Ryota Chikuzen vs. Makoto Oishi
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2005/11/13 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K SUPER joke” [Puroresu King # 27] 01. JOE & Yasu Urano vs. Daigoro Kashiwa & DJ Nira
02. Yuji Hino & Saburo Inematsu & Yuu Yamagata vs. Hi69 & MIYAWAKI & Hajime Ishikawa
03. SUPER-X vs. Mr. X
04. STRONGEST-K Tag Team Titles – Three Way Match: Kengo Mashimo & KAZMA vs. Makoto Oishi & PSYCHO vs. YOSHIYA &
Apple Miyuki
05. Champion of STRONGEST-K Title: TAKA Michinoku vs. Ryota Chikuzen
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2005/12/14 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER overthrow” [Puroresu King # 32] 01. Ricky Banderas & Yusaku Obata vs. Shiori Asahi & Taku Joetsu
02. Boso Boy Raito & Yoshiaki Yago vs. Daigoro Kashiwa & Teppei Ishizaka
03. Three Way Match: Yasu Urano & Mr. X & Mike Lee Jr. vs. Hi69 & MIYAWAKI & Hajime Ishikawa & SUPER-X vs. Saburo Inematsu
& Yuu Yamagata
04. Ryota Chikuzen & Kunio Toshima & 296 vs. Makoto Oishi & Apple Miyuki & YOSHIYA
05. JOE vs. Yuji Hino
06. STRONGEST-K Tag Team Titles: Kengo Mashimo & KAZMA vs. TAKA Michinoku & PSYCHO
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2006/01/06 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER kick” [Puroresu King # 37] 01. Highlights of 1/3 show
02. Boso Boy Raito vs. DJ Nira
03. Boso Boy Raito vs. Teppei Ishizaka
04. Boso Boy Raito vs. Daigoro Kashiwa
05. Three Way Match: Hi69 & MIYAWAKI & Hajime Ishikawa vs. Yuji Hino & SUPER-X & Yuu Yamagata vs. Yasu Urano & Mr. X &
Mike Lee Jr.
06. Makoto Oishi & Shiori Asahi & YOSHIYA & Apple Miyuki vs. Kengo Mashimo & KAZMA & Ryota Chikuzen & Kunio Toshima
07. Champion of STRONGEST-K Title: JOE vs. TAKA Michinoku
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2006/12/10 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER overthrow” [Puroresu King # 98] 01. Kunio Toshima & TAKU Michinoku vs. Quiet Storm & Kaji Yamato
02. WEW Hardcore Tag Team Titles – Three Way Match: Makoto Oishi & Shiori Asahi vs. Apple Miyuki & YOSHIYA vs. PSYCHO &
Bambi
03. TAKA Michinoku vs. KAZMA
04. STRONGEST-K Tag Team Titles: JOE & Yasu Urano vs. Kengo Mashimo & Madoka
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2007/03/11 – Chiba. Blue Field – “K-SPECIAL” (Puroresu King # 116)
01. Tomoka Nakagawa Return Match: Taku Anzawa & Kaji Yamato & Randy Takuya vs. PSYCHO & Apple Miyuki & Tomoka Nakagawa
02. Yasu Urano vs. Yuu Yamagata
03. Kengo Mashimo & Madoka & Boso Boy Raito vs. Daigoro Kashiwa & DJ Nira & Hiro Tonai
04. Ryota Chikuzen Return Match: YOSHIYA & Makoto Oishi & Shiori Asahi vs. TAKA Michinoku & Ryota Chikuzen & Kunio Toshima
05. STRONGEST-K Tag Team Titles: Yuji Hino & Saburo Inematsu vs. Mr. X & Mike Lee Jr.
06. Champion of STRONGEST-K Title Contendership – Lumberjack Match: KAZMA vs. MIYAWAKI
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2007/04/08 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER ev.6? [Puroresu King # 122] 01. Ryota Chikuzen & Kunio Toshima & PSYCHO & Tomoka Nakagawa vs. Daigoro Kashiwa & Boso Boy Raito & Mike Lee Jr. & DJ
Nira
02. Yuu Yamagata vs. Apple Miyuki
03. YOSHIYA & MIYAWAKI vs. Yasu Urano & Mr. X
04. TAKA Michinoku vs. Madoka
05. STRONGEST-K Tag Team Titles: Yuji Hino & Saburo Inematsu vs. Makoto Oishi & Shiori Asahi
06. Champion of STRONGEST-K Title: Kengo Mashimo vs. KAZMA
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2007/04/29 – 2007/05/06 – “GWSP6? [Puroresu King # 128] 2007/04/29 – Chiba, Blue Field
01. Kengo Mashimo & Muneki Sawa vs. Kazunari Murakami & Manabu Hara
2007/04/30 – Chiba, Blue Field
02. Naomichi Marufuji & Madoka vs. Kengo Mashimo & Boso Boy Raito
2007/05/03 – Chiba, Blue Field
03. Ryota Chikuzen & PSYCHO & Apple Miyuki vs. Pepe Michinoku & Miguel Hayashi Jr. & El NOSAWA Mendoza
2007/05/04 – Chiba, Blue Field
04. Minoru Suzuki & Yoshihiro Takayama vs. KAZMA & Kunio Toshima
2007/05/05 – Chiba, Blue Field
05. Makoto Oishi & Shiori Asahi vs. Daigoro Kashiwa & Fujita “Jr.” Hayato
06. Yasu Urano & Mr. X & Mototsugu Shimizu vs. Toru Owashi & Hercules Senga & King Pogota
2007/05/06 – Chiba, Blue Field – “K-SPECIAL”
07. TAKA Michinoku & KAZMA & Taku Anzawa vs. Tadanobu Fujisawa & Taishi Takizawa & Hiro Tonai
08. Tomoka Nakagawa K-DOJO Graduation Match: Yuu Yamagata vs. Tomoka Nakagawa
09. Ryota Chikuzen & Kunio Toshima & PSYCHO & Apple Miyuki vs. Kengo Mashimo & Makoda & Boso Boy Raito & Daigoro Kashiwa
10. Yasu Urano & Mr. X vs. Makoto Oishi & Shiori Asahi
11. K-Metal League – Final: Randy Takuya vs. Kaji Yamato
12. STRONGEST-K Tag Team Titles: YOSHIYA & MIYAWAKI vs. Yuji Hino & Saburo Inematsu
Running Time: 105 minutes – Source: VHS

K-DOJO – June 2007 [Puroresu King # 134] 2007/06/10 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K3000 RAVE”
01. Yasu Urano & Mr. X vs. Saburo Inematsu & Yuu Yamagata
02. 2/3 Falls Exhibition Match: Teppei Ishizaka vs. Mike Lee Jr.
03. Hyper Brave G Valion vs. Boso Boy Raito
04. Daigoro Kashiwa vs. Hi69
05. Yuji Hino & Madoka vs. Kengo Mashimo & JOE
2007/06/07 – Tokyo, Shinjuku FACE – “CLUB-K SUPER take”
06. Kaji Yamato & Taishi Takizawa & Hiro Tonai vs. Madoka & Kunio Toshima & Taku Anzawa
07. Apple Miyuki vs. Yuu Yamagata
08. YOSHIYA & MIYAWAKI & Makoto Oishi vs. KAZMA & Yuji Hino & Saburo Inematsu
09. TAKA Michinoku & Daigoro Kashiwa vs. JOE & Mr. X
10. UWA Middleweight Title – 4 Way Match: Shiori Asahi vs. Yasu Urano vs. PSYCHO vs. Boso Boy Raito
11. Champion of STRONGEST-K Title: Kengo Mashimo vs. Ryota Chikuzen
Running Time: 105 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2008/01/06 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER kick” [Puroresu King # 171] 01. Daigoro Kashiwa & Teppei Ishizaka & Apple Miyuki & Naoshi Sano vs. Tigers Mask & Boso Boy Raito & ZIPANGU & Skill Sniper
Custom
02. PSYCHO & Toshie Uematsu vs. Yuu Yamagata & Kaji Yamato
03. MEN’s Teioh & Shinobu & Mototsugu Shimizu vs. MIYAWAKI & Shiori Asahi & Makoto Oishi
04. Kunio Toshima & Saburo Inematsu vs. Takashi Sasaki & Yuko Miyamoto
05. Shingo Takagi & BXB Hulk vs. KAZMA & Hiroshi Takizawa
06. Masato Tanaka & Yoshihito Sasaki vs. Kengo Mashimo & Madoka
07. Yuji Hino & Gamma & Naoki Tanisaki vs. Great Sasuke & TAKA Michinoku & JOE
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2008/02/07 – Shinjuku FACE – “CLUB-K SUPER again” [Puroresu King # 175] 01. Mr. X & Saburo Inematsu vs. Taishi Takizawa & Hiro Tonai
02. MIYAWAKI vs. Taku Anzawa
03. Daigoro Kashiwa & Teppei Ishizaka & Mantaro Kawasaki vs. Tigers Mask & Boso Boy Raito & Kaji Yamato
04. Toshie Uematsu & Ran Yu-Yu vs. Apple Miyuki & Yuu Yamagata
05. NOSAWA Rongai & TAKEMURA vs. Kunio Toshima & PSYCHO
06. Great Sasuke & TAKA Michinoku & JOE vs. Shiori Asahi & Makoto Oishi & Naoki Tanisaki
07. KAIENTAI DOJO Tag League – Final: Kengo Mashimo & Madoka vs. Yuji Hino & KAZMA
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2008/03/08 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K SUPER it’s gonna be…” [Puroresu King # 181] 01. Daigoro Kashiwa & Hiro Tonai vs. Apple Miyuki & Yuu Yamagata
02. Mr. X vs. MIYAWAKI
03. NOSAWA Rongai & MAZADA & TAKEMURA vs. Kunio Toshima & PSYCHO & Saburo Inematsu
04. KAZMA vs. Taishi Takizawa
05. Three Way Dance: Yuji Hino & Shiori Asahi & Makoto Oishi vs. TAKA Michinoku & JOE & Yoshiaki Yago vs. Kengo Mashimo &
Madoka & Kaji Yamato
06. UWA Middleweight Title: Boso Boy Raito vs. Teppei Ishizaka
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2008/04/13 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER ev. 7? [Puroresu King # 183] 01. Bambi Return Match: Shiori Asahi & Makoto Oishi & Bambi vs. Kazuya Kawasaki & Rinne Mitsuki & Shima Tsubaki
02. Yuu Yamagata vs. Toshie Uematsu
03. Kunio Toshima & PSYCHO & Mr. X & Saburo Inematsu vs. NOSAWA Rongai & MAZADA & TAKEMURA & Magnitude Kishiwada
04. WEW Hardcore Tag Team Titles – 7 Team Battle Royal (w/ YOSHIYA & Apple Miyuki, Shiori Asahi & Makoto Oishi, KAZMA &
MIYAWAKI, Teppei Ishizaka & Quiet Storm, Taku Anzawa & Hiro Tonai, Kaji Yamato & Taishi Takizawa, Naoshi Sano & Kazuhiro
Tamura)
05. Osaka Pro Singles Title: Tigers Mask vs. Daigoro Kashiwa
06. STRONGEST-K Tag Team Titles: TAKA Michinoku & JOE vs. Madoka & Boso Boy Raito
07. Champion of STRONGEST-K Title: Yuji Hino vs. Kengo Mashimo
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2008/06/12 – Shinjuku FACE – “CLUB-K SUPER take” [Puroresu King # 186] 01. STRONGEST-K Tournament – Round 1: Taishi Takizawa vs. Daigoro Kashiwa
02. STRONGEST-K Tournament – Round 1: Kengo Mashimo vs. YOSHIYA
03. KAZMA & Shiori Asahi & Bambi vs. TAKA Michinoku & Apple Miyuki & Hiro Tonai
04. STRONGEST-K Tournament – Round 1: JOE vs. MIYAWAKI
05. UWA Middleweight Title: Makoto Oishi vs. Boso Boy Raito
06. Champion of STRONGEST-K Title: Yuji Hino vs. Madoka
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2008/07/12 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K SUPER another” [Puroresu King # 188] 01. Kunio Toshima & Mr. X & PSYCHO & Saburo Inematsu vs. Daigoro Kashiwa & Teppei Ishizaka & Hardcore Kid Kojiro & Mantaro
Kawasaki
02. Yuji Hino & Bambi vs. Taishi Takizawa & Yuu Yamagata
03. TAKA Michinoku & JOE & Hiro Tonai vs. KAZMA & MIYAWAKI & Shiori Asahi
04. UWA Middleweight Title: Makoto Oishi vs. Kaji Yamato
05. STRONGEST-K Tournament – Final: Kengo Mashimo vs. Madoka
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2008/08/09 – Chiba Port Arena Sub Arena – “SUPER BIG SHOW CHIBA HAKKENDEN” [Puroresu King # 190] 01. Gekirin vs. KASHIWA DOJO Losing Unit Must Dismiss: Kunio Toshima & Mr. X & PSYCHO & Saburo Inematsu vs. Daigoro
Kashiwa & Teppei Ishizaka & Quiet Storm & Mantaro Kawasaki
02. Toshie Uematsu & Yuu Yamagata vs. GAMI & Bambi
03. WEW Hardcore Tag Team Titles – Battle Royal (w/ YOSHIYA & Apple Miyuki, Boso Boy Raito & Hardcore Kid Kojiro, Taishi
Takizawa & Hiro Tonai, Kaji Yamato & Miyako Man, Takasahi Sasaki & Shiori Asahi, Ryuichi Sekine & Kim Nam Seok)
04. UWA Middleweight Title: MEN’s Teioh vs. Makoto Oishi
05. Independent Jr. Heavyweight Title: Madoka vs. Kota Ibushi
06. STRONGEST-K Tag Team Titles: TAKA Michinoku & JOE vs. KAZMA & MIYAWAKI
07. Champion of STRONGEST-K Title: Kengo Mashimo vs. Yuji Hino
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2008/09/14 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER downtown” [Puroresu King # 192] 01. Kaji Yamato & Ryuichi Sekine vs. Randy Takuya & Tadanobu Fujisawa
02. Bambi vs. Yuu Yamagata (3:27) mit einem Modified STF.
03. Yasu Urano & Yusuke Inokuma vs. Teppei Ishizaka & Chon Shiryu
04. WEW Hardcore Tag Titles: Boso Boy Raito & Boso Boy Left vs. YOSHIYA & Apple Miyuki
05. Kengo Mashimo & Taishi Takizawa & Hiro Tonai vs. TAKA Michinoku & JOE & Masaaki Mochizuki
06. Independent Jr. Heavyweight Title: Makoto Oishi vs. Madoka
07. Elimination Match: Kunio Toshima & Mr. X & PSYCHO & Daigoro Kashiwa vs. Yuji Hino & KAZMA & MIYAWAKI & Shiori Asahi
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2008/10/13 – Sapporo Teisen Hall
01. Yuu Yamagata Return Match: Yuu Yamagata & Tomoko Nakagawa vs. Kaji Yamato & Apple Miyuki
02. KAZMA vs. Quiet Storm
03. Taishi Takizawa & Hiro Tonai “Road to the Strongest Tag” 5 Match Series 1st: Taishi Takizawa & Hiro Tonai vs. Madoka & Boso Boy
Raito
04. Kunio Toshima & Daigoro Kashiwa vs. Yuji Hino & Shiori Asahi
05. Independent Jr. Heavyweight Title: Makoto Oishi vs. TAKA Michinoku
06. NWA United National Heavyweight Title: Kengo Mashimo vs. JOE
Running Time: 120 mins – Source: VHS

K-DOJO – 2008/11/03 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER joke” [Puroresu King # 195] 01. Yuji Hino & Shiori Asahi & Bambi vs. Madoka & Boso Boy Raito & Yuu Yamagata
02. Saburo Inematsu & PSYCHO vs. YOSHYA & Kaji Yamato
03. Champion of STRONGEST-K Title Contendership: Mr. X vs. KAZMA
04. Independent Jr. Heavyweight Title & UWA Middleweight Title: Makoto Oishi vs. MEN’S Teioh
05. STRONGEST-K Tag Team Titles: TAKA Michinoku & JOE vs. Kunio Toshima & Daigoro Kashiwa
06. Champion of STRONGEST-K Title: Kengo Mashimo vs. Masaaki Mochizuki
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2008/12/14 – Fukuoka, Hakata Star Lane
01. Kunio Toshima & Mr. X vs. Taishi Takizawa & Ryuichi Sekine
02. Junji Tanaka vs. Randy Takuya
03. Yuu Yamagata vs. Bambi
04. Saburo Inematsu vs. Boso Boy Raito
05. Kengo Mashimo & YOSHIYA & Ryota Chikuzen vs. Yuji Hino & KAZMA & MIYAWAKI
06. STRONGEST-K Tag Team Titles: Makoto Oishi & Shiori Asahi vs. TAKA Michinoku & JOE
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2009/04/12 – Chiba Port Arena – “CLUB-K SUPER evolution7? [Puroresu King # 203] 01. Marines Mask Debut Match: Marines Mask & Boso Boy Raito & Miyako Man vs. Kunio Toshima & Daigoro Kashiwa & Mr. X
02. Bambi & Sasuke vs. JOE & Yuu Yamagata
03. UWA Middleweight Title – Three Way Match: Quiet Storm vs. PSYCHO vs. Kaji Yamato
04. WEW Hardcore Tag Titles: YOSHIYA & Hardcore Kid Kojiro vs. Saburo Inematsu & MIYAWAKI
05. Yuji Hino vs. KAZMA
06. STRONGEST-K Tag Titles: Makoto Oishi & Shiori Asahi vs. Taishi Takizawa & Hiro Tonai
07. Champion of STRONGEST-K Title: TAKA Michinoku vs. Kengo Mashimo
Running Time: 105 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2009/06/09 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER take” [Puroresu King # 205] 01. Kunio Toshima & Ryuichi Sekine & Tadanobu Fujisawa vs. Boso Boy Raito & Hardcore Kid Kojiro & Yuu Yamagata
02. Yuji Hino & Saburo Inematsu & Bambi vs. Taishi Takizawa & Hiro Tonai & Randy Takuya
03. WEW Hardcore Tag Team Titles – Three Way Match: Brahman Shu & Brahman Kei vs. JOE & Quiet Storm vs. Daigoro Kashiwa &
PSYCHO
04. YOSHIYA & GENTARO vs. Shiori Asahi & Naoki Tanizaki
05. Minoru Suzuki & NOSAWA Rongai & MAZADA vs. Kengo Mashimo & KAZMA & Kaji Yamato
06. Champion of STRONGEST-K Title: TAKA Michinoku vs. Great Sasuke
Running Time: 105 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2009/08/09 – Chiba Port Arena – “SUPER BIG SHOW CHIBA HAKKENDEN”
01. Taj Mahal Presents 500,000 Yen Tag Team Royal Rumble ( w/ KAZMA & Kaji Yamato, Yuji Hino & Saburo Inematsu, Taishi Takizawa &
Hiro Tonai, NOSAWA Rongai & MAZADA, Yuu Yamagata & Ryuichi Sekine, MIYAWAKI & Ryan Taylor, Marlins Mask & Mobara Star
Festival 7, Yasu Urano & Gota Ihashi)
02. UWA Middleweight Title: PSYCHO vs. Quiet Storm
03. Minoru Suzuki vs. Kengo Mashimo
04. Champion of STRONGEST-K Title: TAKA Michinoku vs. Daigoro Kashiwa
05. STRONGEST-K Tag Team Titles: Makoto Oishi & Shiori Asahi vs. YOSHIYA & GENTARO
Running Time: 75 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2009/10/18 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K SUPER outbreak” [Puroresu King # 211] 2009/09/23 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K SUPER downtown”
01. WEW Hardcore Tag Team Titles: Brahman Shu & Brahman Kei vs. Taishi Takizawa & Hiro Tonai
02. Independent Jr. Heavyweight Title: GENTARO vs. Makoto Oishi
03. Champion Of STRONGEST-K: TAKA Michinoku vs. Yasu Urano
2009/10/18 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K SUPER outbreak”
04. Saburo Inematsu & Bambi vs. Hiro Tonai & Kim Nam Seok
05. YOSHIYA vs. Ryuchi Sekine
06. YOSHIYA vs. Yuu Yamagata
07. Handicap Match: YOSHIYA vs. Yuu Yamagata & Ryuichi Sekine
08. Kaji Tomato Debut Match: Kaji Tomato vs. Boso Boy Raito
09. Elimination Match: Kengo Mashimo & Daigoro Kashiwa vs. Kunio Toshima & PSYCHO
10. KAIENTAI DOJO Chop Strongest Decision Match – STRONGEST-C: Yuji Hino vs. Taishi Takizawa
11. STRONGEST-K Tag Team Titles: Makoto Oishi & Shiori Asahi vs. JOE & Danshoku Dino
12. Champion of STRONGEST-K Title: TAKA Michinoku vs. KAZMA
Running Time: 105 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2009/11/14 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER joke” [Puroresu King # 215] 01. YOSHIYA & Yuu Yamagata & Ryuichi Sekine vs. Kunio Toshima & Hardcore Kid Kojiro & Kim Nam Seok
02. Boso Boy Raito & Kaji Tomato vs. Saburo Inematsu & Bambi
03. UWA Middleweight Title: PSYCHO vs. Shinobu
04. STRONGEST-K Tag Team Title Contendership – Three Way Match: Kengo Mashimo & Daigoro Kashiwa vs. Taishi Takizawa & Hiro
Tonai vs. JOE & Randy Takuya
05. TAKA Michinoku & Dick Togo & MEN’s Teioh vs. Kota Ibushi & Makoto Oishi & Shiori Asahi
06. Champion of STRONGEST-K Title: KAZMA vs. Yuji Hino
Running Time: 105 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2009/12/13 – Fukuoka, Hakata Star Lane – “TENKA SANBUN NO KAI”
01. Kunio Toshima & PSYCHO & Taishi Takizawa vs. YOSHIYA & Yuu Yamagata & Ryuichi Sekine
02. Boso Boy Raito vs. Bambi
03. TAKA Michinoku & JOE vs. Junji Tanaka & Shinsuke Jet Wakataka
04. UWA Middleweight Title Contendership Tournament – Final: Kaji Tomato vs. Yuki Sato
05. Elimination Match: Saburo Inematsu & Makoto Oishi & MIYAWAKI & Shiori Asahi vs. KAZMA & Kengo Mashimo & Daigoro
Kashiwa & Hiro Tonai
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

BIG JAPAN / DDT / K-DOJO – 2009/12/31 – Tokyo, Korakuen Hall – “TENKA SANBUN NO KAI – NEW YEARS EVE SPECIAL”
01. Now Leader vs. New Leader 5 vs. 5 Elimination Match: Great Kojika & Mighty Inoue & Tiger Toguchi & Goro Tsurumi & Gran Hamada
vs. TAKA Michinoku & Abdullah Kobayashi & Sanshiro Takagi & MEN’S Teioh & Poison Sawada JULIE
02. DDT/Kota Ibushi Offer Match – 4 Way Falls Count Anywhere Thunder Fire Street Fight: Danshoku Dino vs. Kota Ibushi vs. Kenny
Omega vs. Michael Nakazawa
03. K-DOJO Offer Match – Monster Plant vs. Omega: Saburo Inematsu & Shiori Asahi & MIYAWAKI vs. Kengo Mashimo & Daigoro
Kashiwa & Hiro Tonai
04. BJW/Abdullah Kobayashi Offer Match – 3 Way Fluorescent Lighttubes Death Match: Ryuji Ito & Shadow WX & “Black Angel” Jaki
Numazawa vs. Takashi Sasaki & Jun Kasai & The Winger vs. Yuko Miyamoto & Masashi Takeda & Isami Kodaka
05. Yoshihito Sasaki & Shuji Ishikawa & Yuji Hino vs. Daisuke Sekimoto & KUDO & KAZMA
06. 108 Person Battle Royal
Running Time: 180 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2010/01/11 – Chiba City Citizen Hall – “CLUB-K SUPER in CHIBA CITY CITIZEN HALL ~ CHIBA PRO-WRESTLING
FESTIVAL” [Puroresu King # 217] 01. YOSHIYA & JOE & Yuu Yamagata & Ryuichi Sekine vs. Kunio Toshima & Boso Boy Raito & Randy Takuya & Kim Nam Seok
02. Fuuka vs. Bambi
03. Marines Mask II Debut Match: Kota Ibushi & Marines Mask II vs. Tigers Mask & Daigoro Kashiwa
04. Chiba Happy Pro-Wrestling Offer Match: Miyako Man & Qiball Man vs. Yotsukaida & Mobara Star Festival 7
05. Miyako Man & Qiball Man & Yotsukaida & Mobara Star Festival 7 vs. Chiba City People Mystery Man A & Chiba City People Mystery
Man B & Chiba City People Mystery Man C & Chiba City People Mystery Man D
05. Masato Tanaka & Ikuto Hidaka & Dick Togo vs. Yuji Hino & MIYAWAKI & Shiori Asahi
06. UWA Middleweight Title: Shinobu vs. Kaji Tomato
07. KAZMA & Kengo Mashimo & Hiro Tonai vs. TAJRI & TAKA Michinoku & Taishi Takizawa
Running Time: 105 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2010/04/02 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER evolution8? [Puroresu King # 223] 01. HIROKI Return Match: TAKA Michinoku & Yasu Urano vs. HIROKI (aka. Hi69) & MIYAWAKI
02. 8th Anniversary Royal Rumble (w/ Yuu Yamagata & Ryuichi Sekine, Taishi Takizawa & Kaji Tomato, YOSHIYA & JOE, Fuuma
Kawasaki & Shiho Tsubaki, Kunio Toshima & Randy Takuya, Hiro Tonai & Hate, Bambi & Boso Boy Raito)
03. Independent World Jr. Heavyweight Title: GENTARO vs. Marines Mask II
04. International Jr. Heavyweight Title: Ikuto Hidaka vs. Makoto Oishi
05. STRONGEST-K Tag Team Titles & WEW Hardcore Tag Team Titles: Kengo Mashimo & Daigoro Kashiwa vs. Yuji Hino & Saburo
Inematsu
06. Champion of STRONGEST-K: KAZMA vs. Shiori Asahi
Running Time: 105 minutes – Source: VHS

K-DOJO – 2010/07/11 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K SUPER another” [Puroresu King # 226] 2010/06/24 – Shin-kiba, 1st Ring – “CLUB-K SHINKIBA”
01. STRONGEST-K – Round 1: Yuji Hino vs. HIROKI (Highlights)
02. STRONGEST-K – Round 1: Kengo Mashimo vs. TAKA Michinoku (Highlights)
2010/07/03 – Chiba, Blue Field
03. STRONGEST-K – Round 2: Taishi Takizawa vs. Makoto Oishi (Highlights)
04. STRONGEST-K – Round 2: Daigoro Kashiwa vs. KAZMA (Highlights)
05. STRONGEST-K – Round 2: Yuji Hino vs. Kaji Tomato (Highlights)
06. STRONGEST-K – Round 2: Kengo Mashimo vs. Shiori Asahi (Highlights)
2010/07/10 – Chiba, Blue Field
07. STRONGEST-K – Semi Final: Yuji Hino vs. Daigoro Kashiwa (Highlights)
08. STRONGEST-K – Semi Final: Kengo Mashimo vs. Taishi Takizawa (Highlights)
2010/07/11 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K SUPER another”
09. Saburo Inematsu & Makoto Oishi & Shiori Asahi & Bambi vs. YOSHIYA & JOE & Yuu Yamagata & Ryuichi Sekine
10. KAZMA & Daigoro Kashiwa vs. Boso Boy Raito & Randy Takuya
11. Marines Mask II vs. Hiro Tonai
12. TAKA Michinoku & HIROKI vs. Taishi Takizawa & Kaji Tomato
13. STRONGEST-K – Final: Yuji Hino vs. Kengo Mashimo
Running Time: 105 minutes – Source: TV

K-DOJO – 2010/08/15 – Chiba Port Arena Sub Arena – “SUPER BIG SHOW CHIBA HAKKENDEN!” [Puroresu King # 228] 01. MIYAWAKI & Bambi & Shinya Matsuyuki vs. JOE & Yuu Yamagata & Ryuichi Sekine
02. Boso Boy Raito & Randy Takuya vs. Daigoro Kashiwa & Hiro Tonai
03. Ryota Chikuzen “I came back!”, Chiba Triumphal Return Match: Shiori Asahi & Makoto Oishi & Saburo Inematsu vs. TAKA Michinoku
& YOSHIYA & Ryota Chikuzen
04. Independent Jr. Heavyweight Title: Isami Kodaka vs. Marines Mask II
05. STRONGEST-K Tag Team Titles: Kengo Mashimo & HIROKI vs. Kaji Tomato & Taishi Takizawa
06. Champion of STRONGEST-K Title: Yuji Hino vs. KAZMA
Running Time: 105 minutes – Source: TV

K-DOJO – 2010/10/17 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER outbreak” [Puroresu King # 231] 01. Daigoro Kashiwa & Hiro Tonai vs. Randy Takuya & Kazuki Hashimoto
02. Yamashita Family Four Way Elimination Match: Ryuichi Sekine vs. YOSHIYA vs. JOE & Yuu Yamagata
03. Handicap Match: Bambi vs. Great Sasuke & Boso Boy Raito
04. Kaientai*DX Final Countdown 2: TAKA Michinoku & FUNAKI vs. Taishi Takizawa & Kaji Tomato
05. STRONGEST-K Tag Team Titles: HIROKI & Kengo Mashimo vs. Tigers Mask & Marines Mask II
06. Omega Breakup Match – 2/3 Falls Match: Yuji Hino & Saburo Inematsu & MIYAWAKI vs. Naoki Tanizaki & Makoto Oishi & Shiori
Asahi
Running Time: 105 minutes – Source: TV

K-DOJO – 2010/12/25 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER overthrow” [Puroresu King # 234] 01. Saburo Inematsu & Randy Takuya & Yuki Sato vs. YOSHIYA & JOE & Boso Boy Raito
02. Gran Naniwa Memorial Match 1 ~ Michinoku The Best: Super Delfin & Jinsei Shinzaki & Tsubo Genjin vs. Great Sasuke & Shiryu &
TAKA Michinoku
03. Yuu Yamagata 10th Anniversary Match: Aja Kong & Yuu Yamagata vs. Bambi & Makoto
04. Four Way Tag Match: Makoto Oishi & Shiori Asahi vs. Daigoro Kashiwa & Hiro Tonai vs. Kaji Tomato & Marines Mask II vs. Kengo
Mashimo & Ryuichi Sekine
05. HIROKI & Yasu Urano 10th Anniversary Match: Yasu Urano vs. HIROKI
06. Gran Naniwa Memorial Match 2 ~ Kaientai*DX Final Countdown 3: Kaz Hayashi & MEN’S Teioh & TAKA Michinoku & FUNAKI
vs. Great Sasuke & Minoru Fujita & Kesen Numajiro & Kazuya Yuasa
07. Champion of STRONGEST-K Title: Yuji Hino vs. Taishi Takizawa
Running Time: 105 minutes – Source: TV

K-DOJO – 2011/03/20 – Chiba, Blue Field – “CLUB-K SUPER it’s gonna be”¦” [Puroresu King – 2011/04/02] 2011/02/13 – Chiba, Blue Field
01. TAKA Michinoku vs. Yuki Sato
02. KAIENTAI DOJO Tag League – Final: Taishi Takizawa & Kaji Tomato vs. Kengo Mashimo & Ryuichi Sekine
2011/03/20 – Chiba. Blue Field
03. Yuu Yamagata & Randy Takuya vs. YOSHIYA & Boso Boy Raito
04. Daigoro Kashiwa & Marines Mask II & Kaji Tomato vs. Quiet Storm & Owen Phoenix & Behnam Ali
05. HIROKI vs. Yuki Sato
06. Masashi Takeda & Kazuhiro Tamura & Kotaro Nasu vs. Makoto Oishi & Shiori Asahi & Hiro Tonai
07. International Ribbon Tag Team Titles: Tsukasa Fujimoto & Hikaru Shida vs. Bambi & Makoto
08. Taishi Takizawa vs. KAZMA
09. WEW Hardcore Tag Team Titles: Yuji Hino & Saburo Inematsu vs. Kengo Mashimo & Ryuichi Sekine
1 Disc – Source: TV

K-DOJO – 2011/04/17 – Tokyo, Korakuen Hall – “9th ANNIVERSARY CLUB-K SUPER evolution9?
01. Daigoro Kashiwa & Taishi Takizawa & Marines Mask II & Kaji Tomato vs. KAZMA & Boso Boy Raito & Owen Phoenix & Behnam
Ali
02. Bambi & Makoto vs. Yuu Yamagata & Shuri
03. WEW Hardcore Tag Team Titles – 5 Way Tag Match: Kengo Mashimo & Ryuichi Sekine vs. Saburo Inematsu & Hardcore Kid Kojiro
vs. JOE & Randy Takuya vs. Hiro Tonai & Yuki Sato vs. YOSHIYA & Keizo Matsuda
04. TAKA Michinoku vs. HIROKI
05. Champion of STRONGEST-K Title: Yuji Hino vs. Quiet Storm
06. IWGP Jr. Heavyweight Tag Team Titles: Prince Devitt & Ryusuke Taguchi vs. Makoto Oishi & Shiori Asahi
1 Disc – Source: TV

K-DOJO – 2011/07/31 – Chiba Port Arena Sub Arena – “SUPER BIG SHOW CHIBA HEKKENDEN!” [Puroresu King # 245] 01. Chiba Six Man Tag Team Titles: Shiori Asahi & Hiro Tonai & Yuki Sato vs. Marines Mask II & Giant Marines & Marines Girl
02. Makoto Oishi & Neko Nitta vs. Dandy Takuya & Bandy
03. STRONGEST-C Royal Rumble (w/ Yuji Hino, Taishi Takizawa, Saburo Inematsu, YOSHIYA, KAZMA, JOE, Danshoku Dino, Yuu
Yamagata)
04. Independent Jr. Heavyweight Title: Daigoro Kashiwa vs. MIYAWAKI
05. Michinoku Together Preview: Takashi Sasaki & TAKA Michinoku & Ryuichi Sekine vs. Great Sasuke & El Samurai & Boso Boy Raito
06. UWA Middleweight Title: Yasu Urano vs. Kaji Tomato
07. Champion of STRONGEST-K Title: Kengo Mashimo vs. HIROKI
1 Disc – 105 minutes – Source: TV

K-DOJO – 2011/09/04 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER downtown ~ MICHINOKU TOGETHER EAST JAPAN GREAT
EARTHQUAKE REVIVAL CHARITY PRO-WRESTLING” [Puroresu King # 246] 01. Hiro Tonai vs. Jun Nishikawa
02. Tsukasa Fujimoto vs. Bambi
03. Ryuji Ito & Takashi Sasaki vs. Saburo Inematsu & Ryuichi Sekine
04. Four Way Match: Gamma & Yuji Hino vs. Tsuyoshi Kikuchi & Kesen Numajiro vs. Brahman YOSHIYA & Brahman Shu vs. El Samurai
& Boso Boy Raito
05. KAZMA & Taishi Takizawa Send-Off Match #1: TAKA Michinoku & HIROKI vs. KAZMA & Taishi Takizawa
06. Independent Jr. Heavyweight Title: Daigoro Kashiwa vs. Mentallo
07. Taiji Ishimori & Makoto Oishi & Shiori Asahi & Yuki Sato vs. Fujita “Jr.” Hayato & Shinobu & Kaji Tomato & Marines Mask II
08. Champion of STRONGEST-K Title: Kengo Mashimo vs. Shuji Ichikawa
1 Disc – 105 minutes – Source: TV

K-DOJO – 2011/11/06 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER joke” [Puroresu King # 249] 01. Chiba Six Man Tag Team Titles: Yuji Hino & Ricky Fuji & Bambi vs. Boso Boy Raito & Boso Boy F & Boso Boy Jr.
02. Independent Jr. Heavyweight Title: Daigoro Kashiwa vs. HIROKI
03. WEW Hardcore Tag Team Titles: Mammoth Sasaki & Kamui vs. YOSHIYA & MIYAWAKI
04. UWA Middleweight Title – Three Way Match: Kaji Tomato vs. Shiori Asahi vs. Marines Mask II
05. STRONGEST-K Tag Team Titles: Saburo Inematsu & Ryuichi Sekine vs. TAKA Michinoku & Quiet Storm
06. Champion of STRONGEST-K Title: Kengo Mashimo vs. Hiro Tonai
1 Disc – 105 minutes – Source: TV

K-DOJO – 2012/02/26 – Tokyo, Korakuen Hall – “ROAD TO CLUB-K SUPER ROAD TO 10TH ANNIVERSARY” [Puroresu King #
254] 01. Ricky Fuji & YOSHIYA vs. HIROKI & Boso Boy Raito
02. 10th Anniversary Road Special Singles Match: Tomoka Nakagawa vs. Bambi
03. Captain’s Fall Elimination Match: Makoto Oishi & Shiori Asahi & Yuki Sato & Hiro Tonai & 2nd Generation Silver Wolf vs. Captain New
Japan & Captain Daigoro & Marines Mask II & Kaji Tomato & Eggplant Nasu
04. TAKA Michinoku & Ryuichi Sekine vs. Isami Kodaka & Ken Ohka
05. Daisuke Sekimoto & Yuji Okabayashi vs. Yuji Hino & Saburo Inematsu
06. Champion of STRONGEST-K Title: Kengo Mashimo vs. GENTARO
1 Disc – 105 minutes – Source: TV

K-DOJO – 2012/04/08 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER evolution10 ~ KAIENTAI DOJO 10TH ANNIVERSARY”
[Puroresu King # 256] 01. Ayumu Honda Debut Match: HIROKI & Yasu Urano vs. Ryuichi Sekine & Ayumu Honda
02. Apple Miyuki & Aki Kanbayashi vs. Bambi & Tomoka Nakagawa
03. Great Sasuke & Ricky Fuji & Yoshiaki Yago vs. Captain Daigoro & Marines Mask II & Boso Boy Raito
04. Jado & Gedo vs. Makoto Oishi & Shiori Asahi
05. KAIENTAI DOJO 10th Anniversary Rumble (w/ Ryuichi Sekine, Daigoro Kashiwa, X No.5, Teppei Ishizaka, X No.2, X No.1,
PSYCHO, Taku Anzawa, Hardcore Kid Kojiro, Romy Suzuki, Kazuya Horiuchi, Taketo Iwako, Dandy Takuya, Hi69, Ofune, Teppei
Ishizaka, TOMO Michinoku, TAKU Michinoku, YOSHIYA, Mike Lee Jr., Handsome JOE, Mr. X, Taichi, Minoru Suzuki, Kunio Toshima,
Apple Miyuk, PSYCHO)
06. KUSHIDA & Isami Kodaka & Yusaku Obata vs. Kaji Tomato & Hiro Tonai & Yuki Sato
07. Yuji Hino & Saburo Inematsu & MIYAWAKI vs. YOSHIYA & GENTARO & Ryota Chikuzen
08. Champion of STRONGEST-K Title: Kengo Mashimo vs. TAKA Michinoku
1 Disc – 105 minutes – Source: TV

K-DOJO – 2012/06/01 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER in KORAKUEN HALL” [Puroresu King # 259] 01. Hiroshi Fukuda vs. Ayumu Honda
02. Ricky Fuji & YOSHIYA & Bambi & Gabaiji-chan vs. Daigoro Kashiwa & Kaji Tomato & Boso Boy Raito & Kunio Toshima
03. Independent Jr. Heavyweight Title: HIROKI vs. Eggplant Nasu
04. Makoto Oishi & Shiori Asahi vs. Hiro Tonai & Yuki Sato
05. TAKA Michinoku 20th Anniversary Road 1st: TAKA Michinoku vs. Isami Kodaka
06. 2/3 Falls Match: Daisuke Sekimoto & Yoshihito Sasaki & Shinya Ishikawa vs. Yuji Hino & Saburo Inematsu & Ryuichi Sekine
07. Champion of STRONGEST-K Title: Kengo Mashimo vs. Great Sasuke
1 Disc – 105 minutes – Source: TV (1:1)

K-DOJO – 2012/07/08 – Chiba Port Arena Sub Arena – “KAIENTAI DOJO 10TH ANNIVERSARY CHIBA”
01. Eggplant Nasu vs. Ayumu Honda
02. Ricky Fuji 25th Anniversary Match – International Team vs. Team Chiba: Saburo Inematsu & YOSHIYA & Bambi & Boso Boy Raito vs.
Ricky Fuji & Miss Mongolia & Toshima Pacquiao & Jonathon Bader
03. UWA World Middleweight Title – Three Way Match: Daigoro Kashiwa vs. Kaji Tomato vs. Yuki Sato
04. TAKA Michinoku 20th Anniversary Road: TAKA Michinoku vs. MEN’S Teioh
05. STRONGEST-K Tag Team Titles: Shiori Asahi & Hiro Tonai vs. Kengo Mashimo & Ryuichi Sekine
06. Special Singles Match: Daisuke Sekimoto vs. Yuji Hino
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

K-DOJO – 2012/10/14 – Tokyo, Korakuen Hall – “TAKA MICHINOKU 20th ANNIVERSARY” [Puroresu King # 265] 01. Tank Nagai Debut Match: Ayumu Honda vs. Tank Nagai
02. TAKA Michinoku 20th Anniversary Match: Gedo vs. TAKA Michinoku
03. Ricky Fuji & Saburo Inematsu & Bambi vs. Nanjo Hayato & Boso Boy Raito & Kunio Toshima
04. YOSHIYA Retirement Match: HIROKI & Daigoro Kashiwa & MIYAWAKI vs. YOSHIYA & Ryota Chikuzen & Apple Miyuki
05. Champion of STRONGEST-K Title Contendership: Yuji Hino vs. Taishi Takizawa
06. STRONGEST-K Tag Team Titles: Shiori Asahi & Hiro Tonai vs. Kengo Mashimo & Ryuichi Sekine
07. TAKA Michinoku 20th Anniversary Match: Minoru Suzuki & Taichi & NOSAWA Rongai vs. TAKA Michinoku & FUNAKI & CIMA
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

K-DOJO – 2012/11/13 – Tokyo, Korakuen Hall – “CLUB-K SUPER in KORAKUEN HALL” [Puroresu King # 267] 01. Daigoro Kashiwa & Tank Nagai vs. Boso Boy Raito & Ayumu Honda
02. Shiori Asahi & HIROKI & Bambi vs. Ricky Fuji & Saburo Inematsu & Kunio Toshima
03. UWA World Middleweight Title: Yuki Sato vs. Hiro Tonai
04. Special Singles Match: Minoru Suzuki vs. TAKA Michinoku
05. STRONGEST-K Tag Team Titles: Kengo Mashimo & Ryuichi Sekine vs. Taishi Takizawa & Akito
06. Champion of STRONGEST-K Title: Daisuke Sekimoto vs. Yuji Hino
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

DDT / BIG JAPAN / K-DOJO – 2013/12/31 – Tokyo, Korakuen Hall – “TENKA TOUITSU! ~ NEW YEAR’S EVE PRO-WRESTLING
2013? [3 DISC-SET] 01. Three Organizations Strongest Tournament – Round 1: Ryuji Ito vs. Antonio Honda
02. Three Organizations Strongest Tournament – Round 1: Shigehiro Irie vs. Kaji Tomato
03. Three Organizations Strongest Tournament – Round 1: Shiori Asahi vs. Shinya Ishikawa
04. Three Organizations Strongest Tournament – Round 1: Yuji Okabayashi vs. Ryuichi Sekine
05. Three Organizations Strongest Tournament – Round 1: HARASHIMA vs. KAZMA SAKAMOTO
06. Three Organizations Strongest Tournament – Round 1: Yasu Urano vs. Kazuki Hashimoto
07. Three Organizations Strongest Tournament – Round 1: Masashi Takeda vs. Keisuke Ishii
08. Three Organizations Strongest Tournament – Round 1: Kengo Mashimo vs. Ryuichi Kawakami
09. Fluorescent Lighttubes Four Way Match: Isami Kodaka & Yuko Miyamoto vs. Shuji Ishikawa & Saburo Inematsu vs. MASADA &
Masaya Takahashi vs. Takumi Tsukamoto & Danny Havoc
10. Three Organizations Strongest Tournament – Round 2: Ryuji Ito vs. Shigehiro Irie
11. Three Organizations Strongest Tournament – Round 2: Shiori Asahi vs. Yuji Okabayashi
12. Three Organizations Strongest Tournament – Round 2: HARASHIMA vs. Yasu Urano
13. Three Organizations Strongest Tournament – Round 2: Kengo Mashimo vs. Masashi Takeda
14. Coupling Danshoku Dino Produce Battle Royal (w/ Atsushi Ohashi, Tsutomu Oosugi, Hercules Senga, Ricky Fuji, Hikaru Sato, Michael
Nakazawa, Brahman Shu & Brahman Kei, Kankuro Hoshino, Masato Inaba, “Black Angel” Jaki Numazawa, KUDO, Makoto Oishi &
Hiroshi Fukuda, Hiro Tonai, Takao Soma, Dave Crist & Jake Crist
15. Three Organizations Strongest Tournament – Semi Final: HARASHIMA vs. Shiori Asahi
16. Three Organizations Strongest Tournament – Semi Final: Kengo Mashimo vs. Ryuji Ito
17. Three Organizations Strongest Tournament – Final: HARASHIMA vs. Kengo Mashimo
3 Discs – 360 minutes – Source: iTV

Legend Pro

LEGEND THE PRO-WRESTLING – SEPTEMBER 2011

2011/09/23 – Nagoya International Conference Hall
01. Alexander Otsuka & Masashi Aoyagi vs. Yoshiaki Fujiwara & Tiger Shark
02. Ultimo Dragon & AKIRA vs. El Samurai & Tatsuhito Takaiwa
03. Original Tiger Mask vs. Kuniaki Kobayashi
04. Riki Chosyu vs. Tatsumi Fujinami

2011/09/30 – Sapporo Teisen Hall
05. AKIRA vs. Hiro Saito
06. Tamon Honda & Junji Izumida & Tsuyoshi Kikuchi vs. Yoshiaki Fujiwara & Alexander Otsuka & Bear Fukuda
07. Takao Omori & Tomohiro Ishii vs. Daisuke Sekimoto & Tomoaki Honma
08. Original Tiger Mask vs. Kuuga
09. Tatsumi Fujinami vs. Riki Chosyu
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

LEGEND THE PRO-WRESTLING – 2012/01/08 – Tokyo, Korakuen Hall
01. New Year’s Present Match: Kikutaro vs. Ebessan III
02. Hiro Saito & Bear Fukuda & Taro Kurashima vs. Super Tiger II & Tiger Shark & Hayato Mashimo
03. Masato Tanaka & Tomohiro Ishii vs. Alexander Otsuka & Tomoaki Honma
04. Original Tiger Mask vs. El Samurai
05. Riki Chosyu vs. Daichi Hashimoto
06. Tatsumi Fujinami & Mitsuya Nagai vs. Yoshiaki Fujiwara & Yuki Ishikawa
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

LEGEND THE PRO-WRESTLING – 2013/01/13 – Tokyo, Korakuen Hall
01. Taro Kurashima vs. Akifumi Saito
02. Hiro Saito & El Samurai vs. AKIRA & Gran Hamada
03. Super Tiger II & Tiger Shark vs. Alexander Otsuka & Katsumi Usuda
04. Daisuke Sekimoto & Tomohiro Ishii vs. Akitoshi Saito & Tatsuhito Takaiwa
05. Shinjiro Otani & Ikuto Hidaka vs. Mitsuya Nagai & Bear Fukuda
06. First Tiger Mask & Kuniaki Kobayashi vs. Atsushi Onita & Ichiro Yaguchi
07. Masa Chono & Hiroyoshi Tenzan & Jushin Liger vs. Riki Chosyu & Tatsumi Fujinami & Yukio Sakaguchi
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

LEGEND THE PRO-WRESTLING – JULY / AUGUST 2013
2013/07/14 – Fukuoka, Hakata Star Lane
01. AKIRA & Mitsuya Nagai vs. Yukio Sakaguchi & Hayato Mashita
02. Daisuke Sekimoto & Yuji Okabayashi vs. Akitoshi Saito & Tatsuhito Takaiwa
03. Alexander Otsuka & Super Tiger II vs. Hiro Saito & Bear Fukuda
04. Original Tiger Mask & Tiger Shark vs. Atsushi Onita & Ichiro Yaguchi
2013/08/16 – Sapporo Teisen Hall
05. Alexander Otsuka & Super Tiger II vs. Mitsuya Nagai & Taro Kurashima
06. Tiger Shark vs. Ichiro Yaguchi
07. Akitoshi Saito & Tatsuhito Takaiwa vs. AKIRA & Yuji Okabayashi
08. Daisuke Sekimoto & Jushin Liger vs. Tomohiro Ishii & Bear Fukuda
09. Riki Chosyu & Yoshiaki Fujiwara vs. Tatsumi Fujinami & Hiro Saito
10. Tiger’s Hall Death Match: Original Tiger Mask vs. Atsushi Onita
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

LEGEND THE PRO-WRESTLING – 2014/01/13 – Tokyo, Korakuen Hall
01. Mitsuya Nagai & Bear Fukuda & Taro Kurashima vs. Alexander Otsuka & Super Tiger II & Hayato Mashita
02. El Solar & Gran Hamada vs. NOSAWA Rongai & MAZADA
03. Daisuke Sekimoto vs. Akitoshi Saito
04. Manabu Nakanishi & Jushin Liger vs. Hiro Saito & AKIRA
05. Tomohiro Ishii vs. Yuji Okabayashi
06. Legend 40th Anniversary ~ Dream: Riki Chosyu & Yukio Sakaguchi vs. Tatsumi Fujinami & LEONA
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)


Lock Up
LOCK UP – 2007/05/06 – Tokyo, Shin-Kiba, 1st Ring
01. Mitsuhide Hirasawa vs. Kuniyoshi Wada
02. Takashi Uwano vs. Tetsuya Naito
03. Ryusuke Taguchi & Yujiro vs. Dick Togo & Taichi Ishikari
04. Jado & Gedo vs. Yoshitsune & Rasse
05. Riki Chosyu & Takashi Iizuka vs. Hiroyoshi Tenzan & Tomoaki Honma
06. 2/3 Falls Match: Togi Makabe & Shiro Koshinaka & Toru Yano & Tomohiro Ishii vs. Kintaro Kanemura & Tetsuhiro Kuroda &
Mammoth Sasaki & GENTARO
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

LOCK UP – 2007/11/24 – Tokyo, Korakuen Hall (Samurai TV)
01. RIKIPRO vs. KAIENTAI: Takashi Uwano & Kuniyoshi Wada vs. KAZMA & Taishi Takizawa
02. GBH vs. Apache & BJW Union: Yujiro & Taichi Ishikari vs. Katsumasa Inoue & Yusaku Obata
03. GBH vs. Apache: Mammoth Sasaki vs. Tomoaki Honma
04. New Japan vs. GBH: Jado & Gedo vs. Tiger Mask & Tetsuya Naito
05. GBH vs. Takashi Army & BJW Union: Togi Makabe & Toru Yano vs. Takashi Sasaki & Shadow WX
06. Legend vs. Apache: Riki Chosyu & Shiro Koshinaka & Super Strong Machine vs. Kintaro Kanemura & Tetsuhiro Kuroda & GENTARO
07. WEW Heavyweight Title Contendership: Tomohiro Ishii vs. Daisuke Sekimoto
Running Time: 135 minutes – Source: SAT TV

LOCK UP – 2008/05/18 – Shin-Kiba, 1st Ring
01. Yujiro vs. Taichi Ishikari
02. Tomoaki Honma vs. Tetsuya Naito
03. Tetsuhiro Kuroda & Takashi Sasaki vs. Riki Chosyu & Kazuchika Okada
04. Kintaro Kanemura & Masao Orihara vs. Atsushi Onita & Shiro Koshinaka
05. Tomohiro Ishii & Jado & Gedo vs. Mammoth Sasaki & Dick Togo & GENTARO
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

LOCK UP – 2008/07/12 – Shinjuku FACE
01. Tetsuya Naito & Kuniyoshi Wada vs. GENTARO & Yusaku Obata
02. Daisuke Sekimoto & Takashi Sasaki vs. Yujiro & Kazuchika Okada
03. GBH vs. Dradition: Tomoaki Honma vs. Hisamaru Tajima
04. GBH vs. Dradition: Jado & Gedo vs. Mitsuya Nagai & Arashi
05. Kintaro Kanemura & Tetsuhiro Kuroda & Masao Orihara vs. Riki Chosyu & Atsushi Onita & Shiro Koshinaka
06. WEW Heavyweight Title: Tomohiro Ishii vs. Mammoth Sasaki
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

LOCK UP – 2008/11/03 – Tokyo, Korakuen Hall
01. Ryusuke Taguchi vs. Negro Casas
02. GBH vs. FEC: Jado & Gedo & Tomoaki Honma vs. Dick Togo & Masao Orihara & Macho*Pump
03. GBH vs. Dradition: Yutaka Yoshie & Hiro Saito vs. Giant Bernard & Karl Anderson
04. Special Tag Match: Riki Chosyu & Shiro Koshinaka vs. Toshiaki Kawada & Kintaro Kanemura
05. GBH vs. Emblem: Masato Tanaka & Shinjiro Otani vs. Togi Makabe & Toru Yano
06. WEW Heavyweight Title: Tomohiro Ishii vs. Tetsuhiro Kuroda
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

LOCK UP – 2009/01/10 – Shinjuku FACE
01. Kuniyoshi Wada vs. Shito Ueda
02. Kazuchika Okada vs. Nobuo Yoshihashi
03. Tetsuhiro Kuroda & KUSHIDA vs. Dick Togo & Yusaku Obata
04. Jado & Gedo vs. Masaaki Mochizuki & Tetsuya Naito
05. Riki Chosyu & Masato Tanaka vs. Yutaka Yoshie & Daisuke Sekimoto
06. WEW Heavyweight Title: Tomohiro Ishii vs. Kintaro Kanemura
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

LOCK UP – 2009/04/12 – Tokyo, Korakuen Hall – “CHAPTER 2: COME BACK”
01. Shito Ueda & Yuzuru Saito vs. Kuniyoshi Wada & Nobuo Yoshihashi
02. Jado vs. Kazuchika Okada
03. Ryusuke Taguchi & Prince Devitt vs. Dick Togo & Ikuto Hidaka
04. Original Tiger Mask & Jushin Liger vs. Tatsuhito Takaiwa & Daisuke Sekimoto
05. Wataru Inoue vs. Tomohiro Ishii
06. Riki Chosyu & Tatsumi Fujinami vs. Takao Omori & Yoshiaki Fujiwara
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

LOCK UP – 2010/01/17 – Shinjuku FACE
01. Daisuke Sekimoto vs. Kazuchika Okada
02. Jado & Gedo vs. Dick Togo & Ikuto Hidaka
03. Kuniyoshi Wada Retirement Match: Shinjiro Otani vs. Kuniyoshi Wada
04. Yuji Nagata vs. Tomohiro Ishii
05. Riki Chosyu & Original Tiger Mask vs. Tatsumi Fujinami & Ultimo Dragon
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

MUSCLE
MUSCLE – 2005/05/05 – Tokyo, Kitazawa Town Hall – “MUSCLE 4? [Dramatic Fantasia # 32] 01. KI Grand Prix 2005 MAX – Round 1: Antonio Honda vs. Pedro Takaishi
02. KI Grand Prix 2005 MAX – Round 1: 726 vs. Konaka = Pale One
03. KI Grand Prix 2005 MAX – Round 1: Gorgeous Matsuno vs. El Hijo del Doctor Tigre Jr.
04. KI Grand Prix 2005 MAX – Round 1: Naoshi Sano vs. Mr. Magic
05. KI Grand Prix 2005 MAX – Semi-Final: Gorgeous Matsuno vs. Antonio Honda
06. KI Grand Prix 2005 MAX – Semi Finalist Bra & Panties Decision Match: Lingerie Muto vs. Muscle Sakai
07. KI Grand Prix 2005 MAX – Final: Muscle Sakai vs. 726
60 minutes – Source: TV

MUSCLE – 2009/01/03 – Tokyo, Korakuen Hall – “MUSCLE HOUSE 7?
01. Tag Tournament – Round 1: Go Ryuuba & DT-YUTA vs. Yoshie Yutaka & Sanshiro Takagi
02. Tag Tournament – Round 1: Choun Shiryu & Kenny Omega vs. Pedro Takaishi & Keita Yano
03. Tag Tournament – Round 1: Brahman Shu & Sasori vs. Brahman Kei & DJ Nira
04. Tag Tournament – Round 1: Matsuda Sorakichi & Amon Tsurumi vs. Mr. Magic & Ms. Magic
05. Tag Tournament – Round 1: 726 & KUDO vs. Urano Yasu & Munenori Sawa
06. Tag Tournament – Round 1: Kazuyoshi Sakai & Walking Stick vs. Antonio Honda & GENTARO
07. Tag Tournament – Round 1: Norikazu Fujioka & Mitsuya Nagai vs. Owashi Toru & HARASHIMA
08. Tag Tournament – Round 1: NOSAWA Rongai & Kyouhei Wada vs. Danshoku Dino & Atsushi Aoki
09. Tag Tournament – Round 2: Sanshiro Takagi & Yoshie Yutaka vs. Choun Shiryu & Kenny Omega
10. Tag Tournament – Round 2: MAZADA & MASADA vs. Tanny Mouse & Yuki Miyazaki
11. Tag Tournament – Round 2: Urano Yasu & Munenori Sawa vs. Antonio Honda & GENTARO
12. Tag Tournament – Round 2: Owashi Toru & HARASHIMA vs. Danshoku Dino & Atsushi Aoki
13. Atsushi Onita vs. Muscle Sakai
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

MUSCLE – 2009/05/04 – Tokyo, Korakuen Hall – “MUSCLE HOUSE 8?
A total strange & funny show feat. some game show stuff and a crazy outdoors match where Minoru Suzuki killed Mecha Mummy.
01. JIMA & Ooyushi Dandy Masashi & Stalker Takaishi & Yasu Urano Shu vs. Magnum Wakabayashi 4-chome Setagaya-ku & Honda
Collection A & Chocoball Sakai & Yasu Urano Kei
02. Minoru Suzuki vs. Mecha Mummy
03. Choun-Shiryu vs. Takashi Ooga
04. Takao Omori vs. Choun-Shiryu
Running Time: 120 minutes – Source: TV

MUSCLE – 2010/05/04 – Tokyo, Korakuen Hall – “MUSCLE HOUSE 9?
01. Handicap Match: Kiku The Giant vs. Tokyo Gurentai
02. Emi Sakura vs. Sakura Hirota
03. Gauntlet Match: Shinjiro Otani vs. Jushin Thunder Oka vs. Pedro Takaiwa vs. El Samurai TV vs. Kendo MaShimo vs. Hikaru Kanemoto
04. Yusuke Inokume vs. Seiya Morohashi
05. DJ Nira vs. HIROKI
Running Time: 120 minutes – Source: TV

NEVER
NEVER – 2010/08/24 – Shin-kiba, 1st Ring
01. Hiromu Takahashi Debut Match: Kyosuke Mikami vs. Hiromu Takahashi
02. Taichi Takizawa vs. King Fale
03. Ryusuke Taguchi & Taichi vs. Kazuhiro Tamura & Yusuke Kodama
04. Yujiro Takahashi & Tetsuya Naito vs. Madoka & Shinobu
Running Time: 60 minutes – Source: TV

NEVER – 2011/04/07 & 2011/04/08 – Shin-kiba, 1st Ring – “NEVER.6 – ROAD TO THE SUPER JR. 2DAYS TOURNAMENT”
2011/04/07
01. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block B – Round 1: Keisuke Ishii vs. Hiromu Takahashi
02. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block A – Round 1: Kyosuke Mikami vs. Ryuichi Sekine
03. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block B – Round 1: Shinobu vs. Kaji Tomato
04. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block B – Round 1: Madoka vs. Kazuki Hirata
05. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block A – Round 1: Marines Mask II vs. Kazuhiro Tamura
06. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block A – Round 1: Daisuke Sasaki vs. Shinichiro Tominaga
07. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block A – Round 1: Ken Ohka vs. Tsuyoshi Kikuchi
08. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block B – Round 1: Taichi vs. Osamu Namiguchi
2011/04/08
09. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block A – Semi Final: Daisuke Sasaki vs. Ryuichi Sekine
10. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block A – Semi Fina: Tsuyoshi Kikuchi vs. Kazuhiro Tamura
11. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block B – Semi Final: Taichi vs. Keisuke Ishii
12. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block B – Semi Final: Madoka vs. Shinobu
13. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block A – Final: Daisuke Sasaki vs. Tsuyoshi Kikuchi
14. Road to the Super Jr. 2 Day Tournament – Block B – Final: Taichi vs. Madoka
Running Time: 135 minutes – Source: TV

NEVER – 2012/02/10 – Osaka World Hall – “NEVER.8 – GO TO THE NEXT LEVEL”
01. KUSHIDA vs. Shoichi Uchida
02. YOSHI-HASHI vs. Takaaki Watanabe
03. Captain New Japan vs. Gedo
04. Toru Yano vs. Hiromu Takahashi
05. Karl Anderson vs. Tama Tonga
06. King Fale Send-Off Match: Yuji Nagata vs. King Fale
07. Yujiro Takahashi vs. Tomoaki Honma
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

NEVER – 2012/11/19 – Tokyo, SHIBUYA-AX – “FIRST NEVER OPENWEIGHT TITLE TOURNAMENT FINAL”
01. NEVER Openweight Title Tournament – Round 1 Clips (2012/11/15)
02. Yohei Komatsu Debut Match: Takaaki Watanabe vs. Yohei Komatsu
03. NEVER Openweight Title Tournament – Round 2: Kengo Mashimo vs. Ryusuke Taguchi
04. NEVER Openweight Title Tournament – Round 2: Karl Anderson vs. Shiori Asahi
05. NEVER Openweight Title Tournament – Round 2: Masato Tanaka vs. Taishi Takizawa
06. NEVER Openweight Title Tournament – Round 2: Tomohiro Ishii vs. YOSHI-HASHI
07. NEVER Openweight Title Tournament – Semi Final: Karl Anderson vs. Kengo Mashimo
08. NEVER Openweight Title Tournament – Semi Final: Masato Tanaka vs. Tomohiro Ishii
09. Yujiro Takahashi vs. Captain New Japan
10. KUSHIDA & BUSHI & Hiromu Takahashi vs. Daisuke Sasaki & Hiro Tonai & Ryuichi Sekine
11. NEVER Openweight Title Tournament – Final: Masato Tanaka vs. Karl Anderson
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

Okinawa Pro

OKINAWA PRO – 2008/10/25 – Osaka, Delfin Arena
01. Captain “Churaumi Pirates” Zack vs. Agu vs. Kijimuna
02. MWF World Junior Heavyweight Title: Goya Mask vs. Golden Pine
03. Super Delfin & Kaijin Habu Otoko & Menso~re Oyaji vs. Shisaou & Mil Mongoose & Kanmuriwashi Yoko
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OKINAWA PRO – 2009/01/10 – Okinawa, Delfin Arena – “~TSUJYOU EIJYOU~”
01. Menso~re Oyaji vs. Kanmuriwashi Yoko
02. MWF World Junior Heavyweight Title – Three Way Match: Goya Mask vs. Kijimuna vs. Agu
03. Kaijin Habu Otoko & Shisaou & Golden Pine vs. Super Delfin & Captain “Churaumi Pirates” Zack & Mil Mongoose
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OKINAWA PRO – 2009/05/16 – Osaka, Delfin Arena
01. Agu vs. Kijimuna
02. Super Delfin vs. Goya Mask vs. Golden Pine
03. Captain “Churaumi Pirates” Zack vs. Mil Mongoose
04. MWF Tag Team Titles: Kaijun Habu Otoko & Shisaou vs. Kanmuriwashi Yoko & Menso~re Oyagi
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OKINAWA PRO – 2009/07/05 – Osaka, Delfin Arena
01. MWF Tag Team Titles: Kaijun Habu Otoko & Shisaou vs. Kanmuriwashi Yoko & Menso~re Oyagi
02. Okinawa Pro – First Champion Decision Match: Kaijin Habu Otoko vs Shisaou
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

OKINAWA PRO – 2009/11/08 – Ishigaki City Gym
01. Mozuku Man vs. Eisa 8
02. Super Delfin vs. Agu vs. Kijimuna
03. Shisaou & Goya Mask vs. Golden Pine & Mil Mongoose
04. Okinawa Pro Singles Title: Kaijin Habu Otoko vs. Menso~re Oya
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OKINAWA PRO – 2010/01/15 – Okinawa
01. Mozuka Man vs. Eisa 8
02. Agu vs. Super Delfin vs. Kijimuna
03. Mil Mongoose & Golden Pine vs. Shisaou & Goya Mask
04. Okinawa Pro Title: Kaijin Habu Otoko vs. Menso~re Oyaji
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OKINAWA PRO – 2010/05/23 – Okinawa
01. Shisaou vs. Eisa 8
02. Kijimuna vs. Agu vs. Super Delfin
03. Super Delfin vs. Mozuku Man
04. MWF World Tag Team Titles: Mil Mongoose & Golden Pine vs. Kaijin Habu Otoko & Menso~Oyaji
Running Time: 75 minutes – Source: TV

OKINAWA PRO – 2010/07/04 – Okinawa – “2nd ANNIVERSARY SHOW”
01. Agu vs. Kijimuna vs. The Gurukundaiba
02. Eisa 8 & Menso~re Oyaji & Rumble Queen vs. Super Delfin & Mozuka Man & Kaijin Habu Otoko
03. Tournament For Vacant Okinawa Pro Championship – Semi-Final: Shisao vs. Golden Pine
04. Tournament For Vacant Okinawa Pro Championship – Semi-Final: Mil Mongoose vs. Kaijin Habu Otoko
05. Tournament For Vacant Okinawa Pro Championship – Final: Shisao vs. Mil Mongoose
Running Time: 90 minutes – Source: TV

OKINAWA PRO – 2010/09/05 – Hyogo, Kobe Seishin Oriental Hotel – “MENSORE OKINAWA PRO-WRESTLING”
01. Golden Pine vs. Eisa 8
02. Super Delfin vs. Goya Mask vs. Kijimuna
03. Shisa Oh & Mil Mongoose & Yanbaru Queena vs. Kaijin Habu Otoko & Mensore Oyaji & Mozuku Man
04. Battle Royal (w/ Agu, Goya Mask, Eisa 8, Kijimuna, Yanbaru Queena, Shisa Oh, Kaijin Habu Otoko, Golden Pine, Mensore Oyaji, Mil
Mongoose, Goya Mask, Super Delfin & Cho Tokudai Goya)
Running Time: 90 minutes – Source: TV

OKINAWA PRO – 2011/01/15 – Osaka
01. Super Delfin vs. Kijimuna vs. Taipan
02. Kaijin Habu Otoko vs. Eisa 8
03. Mil Mongoose & Yanbaru Kuinna vs. Guruken Driver & Ultra Mango
04. Okinawa Pro Title: Shisaou vs. Menso-re Oyaji
Running Time: 90 minutes – Source: TV

OKINAWA PRO – 2011/11/04 – Tokyo, Shinjuku FACE
01. Eisa 8 vs. Keita Yano
02. Daisuke Sekimoto & Magnitude Kishiwada vs. Gurukun Diver & Ultra*Mango
03. Mil Mongoose & Batten Tamagawa vs. Golden Pineapple & Agu
04. Manami Toyota vs. Yanbaru Queenna
05. Gran Hamada & Super Delfin & Mozuku Man vs. Kintaro Kanemura & Tetsuhiro Kuroda & Naoshi Sano
06. Okinawa Pro Singles Title: Kaijin Habu Otoko vs. Menso~re Oyaj
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

Osaka Pro
OSAKA PRO – 1999/07/24 – Osaka (Samurai TV – 1999/08/25)
01. Toritos vs. Super Demekin
02. Ebessan vs. Monkey Magic
03. Kuishinbo Kamen vs. Arkangel
04. Naohiro Hoshikawa & Yoshihito Sugamoto vs. Tsubasa & Oriental
05. Super Delfin & Masato Yakushiji & Masaru Seno vs. Dick Togo & Black Buffalo & Policeman
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

OSAKA PRO – 2000/11/06 – Tokyo – “Heartbeat 2000?
Takashi Tachibana vs. Shusaku Wada; Yoshita Sugamoto vs. Policeman; Chikako Shiratori & Kuishinbo Kamen & Monkey Magic vs. Yuki
Miyazaki & Ebbesan & Kaiji z Mandora; Super Delfin vs. Takrhiro Murahama ****; Dick Togo & Black Buffalo & Daja QUALLT vs.
Masato Yakushiji & Naohiko Hoshikawa & Tsubasa **** ½
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

OSAKA PRO – 2002/06/11 – Tokyo – “Real Live In Tokyo”
01. Takehiro Murahama v Ebeto-san
02. Takashi Tachibana v Daigoro Kashiwa
03. Syu & Tigers Mask v Kengo Takai & Yutaka Fukuda
04. Gamma & Tsubasa & Black Buffalo v Takehiro Murahama & Oriental & Billy Ken Kid
05. Kuisinbo Kamen & Miracle Man & Azumi Hyuga v Ebessan & Daikokusan & Policewoman
06. Oska Pro Tag Team Titles: Daio QUALLT & Big Boss MA-G-MA v Super Delfin & Super Demekin
Running Time: 180 minutes – Source: VHS

OSAKA PRO – 2003/02/01 – Osaka Castle Hall – “OSAKA HURRICANE 03.2.1?
01. Kintaro Kanemura vs. Daio QUALLT
02. Miracle Man & Billy Ken Kid & Tigers Mask vs. Super Demekin & Kengo Takai & Yutaka Fukuda
03. Character Deprivation Match – 2/3 Falls Match: Ebessan vs. Kuishinbo Kamen
04. TAKA Michinoku vs. Gamma
05. Osaka Pro Tag Team Titles: Jushin Liger & Takehiro Murahama vs. Tsubasa & Black Buffalo
06. Osaka Pro Singles Title: Super Delfin vs. Big Boss MA-G-MA
Running Time: 120 mins – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2004/02/21 – Osaka – “Super J Cup – 4th Stage”
01. SUPER J CUP – ROUND 1: Naomichi Marufuji vs. Jun Kasai
02. SUPER J CUP – ROUND 1: Garuda vs. Goa
03. SUPER J CUP – ROUND 1: Wataru Inoue vs. Kazuya Yuasa
04. SUPER J CUP – ROUND 1: Takehiro Murahama vs. Taichi Ishikari
05. Ofune vs. Apple Miyuki
06. Tomohiro Ishii & MEN’S Teioh & MIKAMI vs. Kintaro Kanemura & Big Boss MA-G-MA & Azteca
07. OSAKA PRO WORLD’S # 1 TITLE: Kuisinbo Kamen vs. Ebessan
08. SUPER J CUP – SEMI-FINAL: Naomichi Marufuji vs. Garuda
09. SUPER J CUP – SEMI-FINAL: Takehiro Murahama vs. Wataru Inoue
10. OSAKA PRO TAG TEAM TITLES: Billy Ken Kid & Tigers Mask vs. TAKA Michinoku & Shiryu
11. Heat & KENTA & CIMA vs. Jushin Liger & Jinsei Shinzaki & Super Delfin
12. SUPER J CUP – FINAL: Naomichi Marufuji vs. Takehiro Murahama
Running Time: 240 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2008/01/05 – Osaka, Delfin Arena – “SATURDAY NIGHT STORY”
01. Kanjyuuro Matsuyama vs. Takoyakida
02. Three Way Match: Kuishinbo Kamen vs. Ebessan III vs. Miracle Man
03. Super Delfin & Zeus vs. Tigers Mask & Tadasuke
04. Asian Cougar & Tsubasa & Robert Tanaka vs. Black Buffalo & Hideyoshi & Condor
05. Osaka Pro Tag Team Titles: Zero & GAINA vs. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2008/02/11 – Osaka Prefectural Gym – “OSAKA HURRICANE 2008?
01. Daisuke Harada & Takoyakida vs. Robert Tanaka & Tadasuke
02. Ultimo Dragon & Takaku Fuke & Flying Kid Ichikara & Atsushi Kotoge vs. Hideyoshi & Masamune & Condor & Kamui
03. Zeus vs. Jinsei Shinzaki
04. Special Six Man Tag Match: Akebono & Super Delfin & Kuishinbo Kamen vs. Miracle Man & Ebessan III & Kanjyuuro Matsuyama
05. Billy Ken Kid Return Match: Naomichi Marufuji vs. Billy Ken Kid
06. Osaka Pro Tag Team Titles: Zero & GAINA vs. Tsubasa & Asian Cougar
07. Osaka Pro Singles Title – Mask vs. Mask Match: Tigers Mask vs. Black Buffalo
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2008/03/23 – Osaka, Delfin Arena – “OSAKA HOLIDAY PARADISE”
01. Masamune vs. Tadasuke
02. Black Buffalo vs. Ebessan III
03. Zeus & Daisuke Harada vs. Zero & Condor
04. Super Delfin & Asian Cougar & Kuishinbo Kamen vs. Miracle Man & Kanjyuuro Matsuyama & Takoyakida
05. Tigers Mask & Tsubasa & Robert Tanaka vs. GAINA & Hideyoshi & Atsushi Kotoge
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2008/04/29 – Matsushita IMP Hall – “OSAKA PRO 9TH ANNIVERSARY ~ OSAKA PRO STORY # 41?
01. Daisuke Harada & Tadasuke vs. Takoyakida & Tomoya Kinukawa
02. Osaka World’s #1 Title: Kanjyuuro Matsuyama vs. Miracle Man
03. Black Buffalo & Tsubasa & Asian Couger & Robert Tanaka vs. Hideyoshi & Masamune & Condor & Atsushi Kotoge
04. Special Singles Match: Akebono vs. Zeus
05. Delfin Army Re-Formation Special 10 Man Tag Match: Super Delfin & Jinsei Shinzaki & TAKA Michinoku & Gran Naniwa & Yone
Genjin vs. Tigers Mask & Super Demekin & GAINA & Kuishinbo Kamen & Ebessan III
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2008/05/31 – Osaka, Delfin Arena – “SATURDAY NIGHT STORY”
01. Mecha Mummy vs. Super Robo K
02. Tadasuke vs. Naoki Setoguchi
03. Miracle Man & Ebessan III vs. Super Delfin & Kanjyuuro Matsuyama
04. Hideyoshi & Masamune vs. Tigers Mask & KUSHIDA
05. Black Buffalo & Asian Couger vs. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2008/06/29 – Osaka, Delfin Arena – “OSAKA PRO STORY # 42 ~ TAG FESTIVAL 2008 FINAL”
01. Black Buffalo vs. Kazuaki Mihara
02. Hideyoshi & Masamune vs. Tigers Mask & Takoyakida
03. Osaka Tag Festival 2008 – Semi Final: Zeus & Daisuke Harada vs. TAJIRI & KUSHIDA
04. Super Delfin & Kuishinbo Kamen & Ebessan III vs. Tsubasa & Miracle Man & Kanjyuuro Matsuyama
05. Osaka Tag Festival 2008 – Final: Zeus & Daisuke Harada vs. Atsushi Kotoge & Tadasuke
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2008/07/05 – Osaka, Delfin Arena – “SATURDAY NIGHT STORY”
01. Miracle Man vs. Kazuaki Mihara
02. Atsushi Kotoge vs. Takoyakida
03. Three Way Match: Ebessan III vs. Kuishinbo Kamen vs. Kanjyuuro Matsuyama
04. Special Singles Match: Tatsutoshi Gotoh vs. Black Buffalo
05. Tigers Mask & Hideyoshi & Masamune vs. Zeus & Daisuke Harada & Tadasuke
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2008/08/31 – Matsushita IMP Hall – “OSAKA PRO STORY # 43?
01. Naoki Setoguchi Return Match: Kazuaki Mihara vs. Naoki Setoguchi
02. Takaku Fuke & Ebessan III vs. Super Delfin & Takoyakida
03. Osaka Owari Title – Three Way Match: Kanjuro Matsuyama vs. Kuishinbo Kamen vs. Kikutaro
04. Special Singles Match: Toshiaki Kawada vs. Tigers Mask
05. Special Eight Man Tag Match: Zeus & Atsushi Kotoge & Daisuke Harada & Tadasuke vs. Black Buffalo & Tsubasa & Masamune &
Miracle Man
06. Osaka Pro Singles Title: Hideyoshi vs. Billy Ken Kid
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2008/09/13 – Osaka, Delfin Arena – “SATURDAY NIGHT STORY”
01. Kazuaki Mihara vs. Naoki Setoguchi
02. Takoyakida vs. Miracle Man
03. Billy Ken Kid vs. Atsushi Kotoge
04. Super Delfin & KUSHIDA vs. Kuishinbo Kamen & Kanjuro Matsuyama
05. Hideyoshi & Black Buffalo & Masamune vs. Zeus & Daisuke Harada & Tadasuke
Running Time: 90 mins – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2008/11/23 – Osaka, Delfin Arena – “OSAKA HOLIDAY PARADISE”
01. Zeus & Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. Tigers Mask & Masamune & Orochi
02. Asian Cougar Return Match: Hideyoshi & Billy Ken Kid & Asian Cougar vs. Takaku Fuke & Ebessan III & Kanjuro Matsuyama
03. Tenno-zan – Round 1: Miracle Man vs. Kuishinbo Kamen
04. Tenno-zan – Round 1: Masanori Ishikura vs. Tadasuke
05. Tenno-zan – Round 1: Black Buffalo vs. Tsubasa
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2008/12/07 – Matsushita IMP Hall – “OSAKA PRO STORY # 45?
01. Tadasuke vs. Kazuaki Mihara
02. Tenno-zan – Semi Final: Black Buffalo vs. Hideyoshi
03. Tenno-zan – Semi Final: Billy Ken Kid vs. Asian Cougar
04. Tigers Mask & Masamune & Orochi vs. Zeus & Atsushi Kotoge & Daisuke Harada
05. Tsubasa & Takaku Fuke & Miracle Man vs. Kuishinbo Kamen & Ebessan III & Kanjuro Matsuyama
06. Tenno-zan – Final: Billy Ken Kid vs. Black Buffalo
Running Time: 90 mins – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2009/02/15 – Osaka Prefectural Gym – “OSAKA HURRICANE 2009?
01. Kazuaki Mihara vs. Naoki Setoguchi
02. Ultimo Dragon & Tsubasa vs. Masamune & Orochi
03. Dump Matsumoto & Kuishinbo Kamen & Ebessan III & Kyusei Ninja Ranmaru vs. Takaku Fuke & Miracle Man & Stalker Ichikawa &
Kanjuro Matsuyama
04. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada & Tadasuke vs. KAZMA & Makoto Oishi & Shiori Asahi
05. Special Match: Riki Kansyu (aka. Kuishinbo Kamen) & Tatsumi Ebenami (aka. Ebessan) vs. Small Antonio Inoki & Honey Shinya
06. The Bodyguard Debut Match: Zeus vs. The Bodyguard
07. Osaka Pro Singles Title: Billy Ken Kid vs. Hideyoshi
Running Time: 105 mins – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2009/03/08 – Osaka Delfin Arena – “OSAKA HOLIDAY PARADISE”
01. Masamune vs. Kazuaki Mihara
02. Three Way Match: Takaku Fuke vs. Kuishinbo Kamen vs. Ebessan III
03. Tigers Mask vs. Tadasuke
04. Black Buffalo & Orochi vs. Asian Cougar & Atsushi Kotoge
05. Lumberjack con Harisen Death Match: Hideyoshi & Tsubasa & Kanjuro Matsuyama vs. Billy Ken Kid & Miracle Man & Daisuke
Harada
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2009/04/29 – Matsushita IMP Hall – “OSAKA PRO STORY # 46 ~ OSAKA PRO 10TH ANNIVERSARY”
01. Men’s Club Offer Match: MEN’S Teioh & Tsutomu Oosugi & Hercules Oosenga vs. Atsushi Kotoge & SUSUMU & Daisuke Masaoka
02. Independent Jr. Heavyweight Title: Makoto Oishi vs. Daisuke Harada
03. KANSAI Weekly 1st Issue 10th Anniversary Celebration: Jaguar Yotoka & Ebessan III & Kyusei Ninja Ran Maru vs. Takaku Fuke &
Miracle Man & Kanjuro Matsuyama
04. Special Six Man Tag Match: Dick Togo & Tigers Mask & Black Buffalo vs. Billy Ken Kid & Tsubasa & Asian Cougar
05. Special Singles Match: Kuishinbo Kamen vs. Ebessan
Running Time: 75 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – “OSAKA PRO 10TH ANNIVERSARY” [Samurai TV – 2009/05/12] Special highlight show celebrating the 10th Anniversary of Osaka Pro. Lots of match clips and interviews from Osaka Pro history.
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2009/05/20 – Tokyo, Korakuen Hall – “OSAKA PRO 10th ANNIVERSARY ~ TENKA TOUITSU 2009?
01. Johnel Sanders vs. Naoki Setoguchi
02. Yuji Hino & Makoto Oishi & Shiori Asahi vs. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada & Tadasuke
03. Kikutaro & Miracle Man & Kanjuro Matsuyama vs. Kuishinbo Kamen & Ebessan III & Apple Miyuki
04. Masaaki Mochizuki & Don Fujii vs. Hideyoshi & Masamune
05. Special Singles Match: Kensuke Sasaki vs. The Bodyguard
06. Osaka Pro Tag Team Titles: Tigers Mask & Black Buffalo vs. Great Sasuke & Asian Cougar
07. Special Singles Match: Dick Togo vs. Billy Ken Kid
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2009/06/28 – Matsushita, IMP Hall – “OSAKA TAG FESTIVAL 2009 ~ OSAKA PRO STORY # 47?
01. The Bodyguard vs. Kazuaki Mihara
02. Yutaka Yoshie & Kuishinbo Kamen & Ebessan III vs. Yutaka & Kanjuro Matsuyama & Takoyakida
03. Osaka Tag Festival: Hideyoshi & Masamune vs. Tigers Mask & Black Buffalo
04. Osaka Tag Festival: Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. Billy Ken Kid & Perro
05. Osaka Tag Festival: Asian Cougar & Miracle Man vs. Orochi & Tadasuke
06. Osaka Tag Festival – Final: Hideyoshi & Masamune vs. Orochi & Tadasuke
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2009/09/13 – Osaka Minami Move On Arena – “OSAKA HOLIDAY PARADISE”
01. Billy Ken Kid vs. Kazuaki Mihara
02. Masamune vs. Ebessan III
03. Atsushi Kotoge vs. Ultimate Spider Jr. vs. Takoyakida
04. Tsubasa & Asian Cougar & Daisuke Harada vs. Tigers Mask & Black Buffalo & Tadasuke
05. Hideyoshi & Miracle Man vs. Kuishinbo Kamen & Kanjuro Matsuyama
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2009/10/18 – Matsushita IMP Hall – “OSAKA PRO STORY # 49 – NEVER SAY NEVER 2009?
01. Billy Ken Kid & Asian Cougar & Kazuaki Mihara vs. Tigers Mask & Black Buffalo & The Bodyguard
02. Tsubasa vs. Masamune
03. Osaka Owari Title – 8 Man Battle Royal (w/ Kikutaro, Kyusei Ninja Ranmaru, Miracle Man, Kanjuro Matsuyama, Kuishinbo Kamen,
Ebessan III, Takaku Fuke, Takoyakida)
04. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. Orochi & Tadasuke
05. Osaka Pro Singles Title: Dick Togo vs. Hideyoshi
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2009/12/06 – Matsuhita IMP Hall – “OSAKA PRO STORY # 49 ~ PINK RIBBON CHARITY”
01. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. Kazuaki Mihara & Shigehiro Irie
02. The Bodyguard vs. Ebessan III
03. Great Kabuki & Kanjuro Matsuyama & Kyusei Ninja Ranmaru vs. Kuishinbo Kamen & Miracle Man & Takoyakida
04. Hideyoshi & Masamune & Asian Cougar vs. Tigers Mask & Black Buffalo & Tadasuke
05. Tennozan – Final: Billy Ken Kid vs. Magnitude Kishiwada
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV
OSAKA PRO – 2010/02/11 – Osaka Prefectural Gym – “OSAKA HURRICANE 2010 ~ PINK RIBBON CHARITY ~”
01. Shigehiro Irie & Kazuaki Mihara vs. Perro & Takoyakida
02. Shiro Koshinaka & Kikutaro & Kyusei Ninja Ranmaru vs. Kuishinbo Kamen & Ebessan III & Kanjuro Matsuyama
03. Tigers Mask & Black Buffalo vs. Gamma & Super Shisa
04. Abdullah The Butcher & Asian Cougar & Miracle Man & Takaku Fuke vs. FUJITA & Orochi & Tadasuke & The Bodyguard
05. Osaka Pro Tag Team Titles: Hideyoshi & Masamune vs. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada
06. Osaka Pro Singles Title – No DQ Match: Dick Togo vs. Billy Ken Kid
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2010/03/14 – Osaka Minami Move On Arena – “OSAKA HOLIDAY PARADISE”
01. Hideyoshi vs. Takoyakida
02. Masamune vs. Takumi Tsukamoto
03. Daisuke Harada & Kazuaki Mihara vs. Tigers Mask & Tadasuke
04. Billy Ken Kid & Asian Cougar vs. Black Buffalo & Orochi
05. Tsubasa & Miracle Man & Ebessan III vs. Atsushi Kotoge & Kuishinbo Kamen & Kanjuro Matsuyama
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2010/04/29 – Matsushita IMP Hall – “OSAKA PRO 11TH ANNIVERSARY”
01. Tigers Mask & Black Buffalo vs. Mineo Fujita & Atsushi Kotoge
02. Zeus Pro-Wrestling Return Match: Tsubasa & Asian Cougar & Miracle Man vs. Zeus & Yutaka & Shigehiro Irie
03. Kanjuro Matsuyama & Kyusei Ninja Ranmaru vs. Ebessan III & Takoyakida
04. Buraikan One Night Revival: Toru Owashi & Hideyoshi & Masamune vs. The Bodyguard & Orochi & Tadasuke
05. Osaka Pro Owari Title & Osaka World’s #1 Title – Decision Match: Kuishinbo Kamen vs. Kikutaro
06. Osaka Pro Singles Title: Billy Ken Kid vs. Daisuke Harada
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

OSAKA PRO – 2010/06/18 – Kyocera Dome, Osaka Sky Hall – “HANSHIN PRO-WRESTLING KENKA MATSURI – OSAKA
PRO-WRESTLING vs. DRAGON GATE”
01. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada & Takoyakida vs. Anthony W. Mori & Mark Haskins & Takuya Tomamokai
02. Hideyoshi & Masamune vs. Super Shisa & Shisa BOY
03. Asian Cooger & Miracleman vs. Masaaki Mochizuki & Don Fujii
04. LOV vs. WARRIORS – 8 Man Elimination Tag Match: Tigers Mask & Black Buffalo & Tadasuke & The Bodyguard vs. Gamma &
Dragon Kid & Genki Horiguchi & Ryo Saito
05. Special Singles Match: Billy Ken Kid vs. CIMA
Running Time: 1 Disc – Source: TV

OSAKA PRO – 2010/06/27 – Matsushita IMP Hall – “OSAKA TAG FESTIVAL 2010 FINAL”
01. Billy Ken Kid & Asian Cougar & Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. Tigers Mask & Black Buffalo & Orochi & The Bodyguard
02. Tadasuke vs. Shigehiro Irie
03. Yutaka & Ebessan III & Perro vs. Tsubasa & Kanjuro Matsuyama & Takoyakida
04. Osaka Pro Owari Title & Osaka World’s #1 Title: Kyusei Ninja Ranmaru vs. Kuishinbo Kamen
05. Osaka Tag Festival – Final: Masaaki Mochizuki & Don Fujii vs. Hideyoshi & Masamune
Running Time: 90 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2010/08/20 – Tokyo, Korakuen Hall – “SUMMER ACHOO SERIES 2?
01. Tigers Mask & Black Buffalo & Tadasuke vs. Mineo Fujita & Ultimate Spider Jr. & HAYATA
02. Hideyoshi & Masamune vs. Yoshihito Sasaki & Takumi Tsukamoto
03. Kana & Asami vs. Takaku Fuke & Kyusei Ninja Ranmaru
04. Special Ladder Match: Great Sasuke & MIKAMI vs. Asian Cougar & Miracle Man
05. Special Tag Match: Taiji Ishimori & Ricky Marvin vs. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada
06. Special Six Man Tag Match: Kensuke Sasaki & Kuishinbo Kamen & Ebessan III vs. Kikutaro & Kanjuro Matsuyama & Takoyakida
Running Time: 120 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2010/10/30 – Osaka Minami Move On Arena – “BATTLE AUTUMN 2010?
01. Osaka Pro Battle Royal Title – 8 Man Battle Royal (w/ Ebessan III, Black Buffalo, Kuishinbo Kamen, Takoyakida, Ultimate Spider Jr.,
Tigers Mask, Tadasuke, Miracle Man)
02. Kuuga & Orochi vs. Vin Gerard & Stigma
03. Dasher Hatfield vs. Kanjuro Matsuyama
04. Billy Ken Kid vs. Frightmare
05. Hideyoshi & Masamune vs. Lince Dorado & Tim Donst
Running Time: 1 Disc – Source: TV

OSAKA PRO – 2010/12/26 – Matsushita IMP Hall – “TENNOZAN 2010?
01. Hideyoshi & Masamune vs. Tsubasa & Yutaka
02. The Bodyguard & Orochi & HAYATA vs. Billy Ken Kid & Zeus & Takoyakida
03. Atsushi Aoki & Atsushi Kotoge & Ultimate Spider Jr. vs. Tigers Mask & Black Buffalo & Tadasuke
04. Special Six Person Tag Match: Shinjiro Otani & Kuishinbo Kamen & Ebessan III vs. Miracle Man & Kanjuro Matsuyama & Kyusei
Ninja Ranmaru
05. Tennozan – Final: Kuuga vs. Daisuke Harada
Running Time: 90 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2011/02/27 – Matsushita IMP Hall – “GERENDE GA TOKERUHODO KOISHITAI SERIES”
01. Naoki Setoguchi Return Match: HAYATA vs. Naoki Setoguchi
02. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. Tsubasa & Ultimate Spider Jr.
03. Mixed Match: Kuishinbo Kamen & Ebessan III, Kyoko Inoue & Apple Miyuki vs. Miracle Man & Kanjuro Matsuyama & Takoyakida &
Kyusei Ninja Ranmaru
04. Orochi & Tadasuke vs. Tigers Mask & Black Buffalo
05. Osaka Pro Tag Team Titles: Zeus & The Bodyguard vs. Hideyoshi & Masamune
06. Osaka Pro Singles Title: Kuuga vs. Billy Ken Kid
1 Disc – Source: TV

OSAKA PRO – 2011/03/26 – Kobe Sambo Hall – “SPRING SAMBA SERIES”
01. Tigers Mask & Black Buffalo & Naoki Setoguchi vs. Hideyoshi & Masamune & HAYATA
02. Yutaka & Ebessan III vs. Miracle Man & Ultimate Spider Jr.
03. Osaka Pro Owari Title – Four Way Match: Kanjuro Matsuyama vs. Takoyakida vs. Dump Matsumoto vs. Kyusei Ninja Ranmaru
04. Special Tag Match: Zeus & The Bodyguard vs. Go Shiozaki & Shuhei Taniguchi
05. Special Six Man Tag Match: Billy Ken Kid & Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. Kuuga & Orochi & Tadasuke
1 Disc – Source: TV

OSAKA PRO / ICE RIBBON – 2011/04/16 – Osaka, Minami Move on Arena – “HAPPY WEEKDAY ON JUKUJI JOSHI PURORESU”
01. Black Buffalo & Tiger’s Mask vs. Tadasuke & HAYATA
02. Internet Wrestling 19 Title: Tsukushi vs. Makoto
03. Ebessan & Kuishinbo Kamen vs. Billy Ken Kid & Emi Sakura
Running Time: 75 minutes – Source: iTV

OSAKA PRO – 2011/04/29 – Matsushita IMP Hall – “OSAKA PRO 12th ANNIVERSARY”
01. Black Buffalo & Tsubasa vs. Billy Ken Kid & Perro
02. Kazuaki Mihara Return Match: Atsushi Kotoge & Daisuke Harada & Ultimate Spider Jr. & Naoki Setoguchi & Kazuaki Mihara vs.
Hideyoshi & Masamune & Orochi & Tadasuke & HAYATA
03. Yutaka & Shuri vs. Kanjuro Matsuyama & Apple Miyuki
04. Zeus & The Bodyguard vs. Minoru Suzuki & Takaku Fuke
05. Kikutaro & Miracle Man & Kyusei Ninja Ranmaru vs. Kuishinbo Kamen & Ebessan III & Takoyakida
06. Osaka Pro Singles Title: Kuuga vs. Tigers Mask
1 Disc – Source: TV

OSAKA PRO – 2011/06/26 – Matsushita IMP Hall – “OSAKA TAG FESTIVAL FINAL”
01. Hideyoshi & Masamune & Orochi vs. Tsubasa & Naoki Setoguchi & Kazuaki Mihara
02. Ultimate Spider Jr. & Takoyakida & Kyusei Ninja Ranmaru vs. Kuishinbo Kamen & Ebessan III & Kanjuro Matsuyama
03. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada & Kana vs. Tadasuke & HAYATA & Mio Shirai
04. Special Singles Match: Masato Tanaka vs. Zeus
05. Osaka Tag Festival – Final: Tigers Mask & Black Buffalo vs. Billy Ken Kid & Kuuga
1 Disc – 90 minutes – Source: TV

OSAKA PRO / KUISHINBO KAMEN PRODUCE – 2011/07/08 – Osaka, Minami Move On Arena
01. Kengo Takai & Shigehiro Irie vs. Ultimate Spider Jr. & Takoyakida
02. Tigers Mask & Black Buffalo & Naoki Setoguchi vs. Kikutaro & Ebessan III & Kanjuro Matsuyama
03. MIKAMI vs. Kuuga
04. MIKAMI & Kuishinbo Kamen vs. Kuuga & HAYATA
05. Magnitude Kishiwada & Hideyoshi & Tadasuke vs. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada & Kazuaki Mihara
06. Special Singles Match: Miracle Man vs. Kuishinbo Kamen
1 Disc – 120 minutes – Source: DVD (1:1)

OSAKA PRO – 2011/08/14 – Osaka Prefectural Gym – “OSAKA HURRICANE 2011?
01. Kazuaki Mihara & Naoki Setoguchi vs. Shigehiro Irie & Yusuke Kodama
02. Apple Miyuki & Ultimate Spider Jr. & Takoyakida vs. Kikutaro & Honey Jiro & Kyusei Ninja Ranmaru
03. Black Buffalo & Tsubasa & Yutaka & Kana vs. Hideyoshi & Masamune & HAYATA & Mio Shirai
04. Miracle Man & Kanjuro Matsuyama vs. Kuishinbo Kamen & Ebessan III
05. Masa Chono & TAJIRI & Zeus vs. Kuuga & Orochi & Tadasuke
06. Osaka Pro Tag Team Titles: Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. Taiji Ishimori & Ricky Marvin
07. Osaka Pro Singles Title: Tigers Mask vs. Billy Ken Kid
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2011/09/23 – Matsushita IMP Hall – “SATURDAY NIGHT STORY ~ VIOLET SEPTEMBER SERIES”
01. Kuuga & HAYATA & Mio Shirai vs. Takoyakida & Ultimate Spider Jr. & Kana
02. Hideyoshi & Masamune vs. Tigers Mask & Naoki Hitokui
03. Tadasuke & Eddie Kingston vs. Shigehiro Irie & Kazuaki Mihara
04. Kuishinbo Kamen & Ebessan III & Kyusei Ninja Ranmaru vs. Black Buffalo & Tsubasa & Kanjuro Matsuyama
05. Osaka Pro Tag Team Titles: Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. Fire Ant & Green Ant
06. Osaka Pro Singles Title: Billy Ken Kid vs. Orochi
1 Disc – 90 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2011/10/30 – Osaka Prefectural Gym – “SATURDAY NIGHT STORY”
01. Tigers Mask vs. Takoyakida
02. Black Buffalo & Tsubasa & GAMI vs. Kazuaki Mihara & Naoki Setoguchi & Shu Shibutani
03. Ultimate Spider Jr. & Apple Miyuki & Kyusei Ninja Ranmaru vs. Tigers Mask & Ebessan III & Kanjuro Matsuyama
04. Yoshihiro Takayama & Zeus & The Bodyguard vs. Hideyoshi & Masamune & Orochi
05. Osaka Pro Tag Team Titles: Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. Kuuga & HAYATA
06. Osaka Pro Singles Title: Billy Ken Kid vs. Tadasuke
1 Disc – 90 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – TAKE IT # 58 – 60
TAKE IT # 58
01. Osaka Pro Singles Title: Kuuga vs. Tigers Mask (2011/04/29)
TAKE IT # 59
01. Osaka Pro Tag Team Titles: Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. Taiji Ishimori & Ricky Marvin (2011/08/14)
TAKE IT # 60
01. Kuishinbo Kamen & Ebessan III & Kyusei Ninja Ranmaru vs. Black Buffalo & Tsubasa & Kanjuro Matsuyama (2011/09/23)
02. Osaka Pro Owari Title – Four Way Match: Kanjuro Matsuyama vs. Takoyakida vs. Dump Matsumoto vs. Kyusei Ninja Ranmaru
(2011/03/26)
1 Disc – 90 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2011/12/18 – Matsushita IMP Hall – “TENNOZAN 2011?
01. Tennozan – Semi Final: Kuuga vs. Jigsaw
02. Tennozan – Semi Final: Daisuke Harada vs. Hideyoshi
03. Handicap Match: Masamune & Orochi & HAYATA vs. Black Buffalo & Atsushi Kotoge & Naoki Setoguchi & Kyusei Ninja Ranmaru
04. Billy Ken Kid & Tsubasa & Ultimate Spider Jr. vs. Zeus & The Bodyguard & Kazuaki Mihara
05. Naomichi Marufuji & Kuishinbo Kamen & Ebessan III vs. Tigers Mask & Kanjuro Matsuyama & Takoyakida
06. Tennozan – Final: Daisuke Harada vs. Kuuga
1 Disc – 150 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2011/12/18 – Matsushita IMP Hall – “TENNOZAN 2011? [Take It # 61] 01. TENNOZAN 2011 – Semi-Final: Kuuga vs. Jigsaw
02. TENNOZAN 2011 – Semi-Final: Daisuke Harada vs. Hideyoshi
03. TENNOZAN 2011 – Final: Daisuke Harada vs. Kuuga
1 Disc – 60 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2012/02/26 – Matsushita IMP Hall – “OSAKA HOLIDAY PARADISE”
01. Michio Kageyama & Naoki Setoguchi vs. Takoyakida & Ultimate Spider Jr.
02. Apple Miyuki & Kana & Kyusei Ninja Ranmaru vs. Ebessan & Kanjyouro Matsuyama & Kuishinbo Kamen
03. Eight Man Battle Royal (w/ Atsushi Kotoge, Black Buffalo, Hideyoshi, Masamune, Orochi, Tadasuke, Tigers Mask, Tsubasa)
04. Osaka Pro Tag Titles: HAYATA & Kuuga vs. Kazuaki Mihara & Shigehiro Irie
05. Osaka Pro Singles Title: Billy Ken Kid vs. Daisuke Harada
1 Disc – 150 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2012/02/26 – Matsushita IMP Hall – “OSAKA HOLIDAY PARADISE” [Take It # 63] 01. Eight Man Battle Royal (w/ Atsushi Kotoge, Black Buffalo, Hideyoshi, Masamune, Orochi, Tadasuke, Tigers Mask, Tsubasa)
02. Osaka Pro Singles Title: Billy Ken Kid vs. Daisuke Harada
1 Disc – 60 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2012/02/26 – Matsushita IMP Hall – “OSAKA HOLIDAY PARADISE” [Take It # 64] 01. Osaka Pro Tag Titles: HAYATA & Kuuga vs. Kazuaki Mihara & Shigehiro Irie
02. Apple Miyuki & Kana & Kyusei Ninja Ranmaru vs. Ebessan & Kanjyouro Matsuyama & Kuishinbo Kamen
1 Disc – 60 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2012/03/25 – Osaka, Matsushita IMP Hall
01. Yun Gang Chul vs. Naoki Setoguchi
02. Billy Ken Kid & Tigers Mask & Tsubasa vs. Hideyoshi & Masamune & Orochi
03. Ebessan & Kanjyouro Matsuyama & Kuishinbo Kamen vs. Kyusei Ninja Ranmaru & Miracle Man & Takoyakida
04. HAYATA & Kuuga & Tadasuke vs. Atsushi Kotoge & Kazuaki Mihara & Ultimate Spider Jr.
05. Osaka Pro Singles Title: Daisuke Harada vs. Black Buffalo
1 Disc – 150 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2012/03/25 – Osaka, Matsushita IMP Hall [Take It # 66] 01. Osaka Pro Singles Title: Daisuke Harada vs. Black Buffalo
02. Yun Gang Chul vs. Naoki Setoguchi
1 Disc – 60 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2012/04/29 – Matsuhita IMP Hall – “OSAKA PRO 13th ANNIVERSARY”
01. Orochi & HAYATA & Spider J vs. Tsubasa & Zeus & Naoki Setoguchi
02. Kanjuro Matsuyama & Takoyakida vs. Kyusei Ninja Ranmaru & Apple Miyuki
03. Yoshiaki Fujiwara & Yun Gang Chul & Kazuaki Mihara vs. Kuuga & Hideyoshi & Masamune
04. Osaka Pro Owari Title – Three Way Match: Ebessan III vs. Kuishinbo Kamen vs. Kikutaro
05. Atsushi Kotoge Osaka Pro FINAL! – Special Six Man Tag Match: Daisuke Harada & Atsushi Kotoge & Tadasuke vs. Black Buffalo &
Billy Ken Kid & Tigers Mask
1 Disc – 150 minutes – Source: TV

OSAKA PRO – 2012/07/22 – Osaka BODYMAKER Colosseum – “OSAKA HURRICANE 2012?
01. Yutaka & Shoichi Uchida vs. Kazuaki Mihara & Naoki Setoguchi
02. Kana & Sawako Shimono vs. Syuri & Apple Miyuki
03. Osaka Pro Tag Team Titles – Three Way Decision Match: Tadasuke & HAYATA vs. Hideyoshi & Masamune vs. Zeus & The Bodyguard
04. Great Kabuki & Kuishinbo Kamen & Ebessan III & Kyusei Ninja Ranmaru vs. Kikutaro & Miracle Man & Kanjuro Matsuyama &
Takoyakida
05. Special Six Man Tag Match: First Tiger Mask & Tigers Mask & Tiger Shark vs. Kuuga & Orochi & Spider J
06. Osaka Pro Singles Title: Black Buffalo vs. Daisuke Harada
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

OSAKA PRO – 2012/12/16 – Matsushita IMP Hall – “TENNOZAN 2012 FINAL!”
01. Tadasuke vs. Kazuaki Mihara
02. Special Ten Man Tag Match: Taiji Ishimori & Atsushi Kotoge & Billy Ken Kid & Tsubasa & Tigers Mask vs. Hideyoshi & Masamune &
Quiet Storm & Orochi & Spider J
03. Tennozan – 3rd Place Match: Kuuga vs. HAYATA
04. Special Handicap Match: Takeshi Morishima & Kuishinbo Kamen & Ebessan III vs. Black Buffalo & Kanjuro Matsuyama & Takoyakida
& Maybach Naoki
05. Tennozan – Final: Daisuke Harada vs. HUB
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

Puroresu Summit

INDY SUMMIT 2006 COUNTDOWN PRO-WRESTLING – 2006/12/31 – Tokyo, Korakuen Hall
01. Kaji Yamato & Masami Morohashi & Shinobu vs. Hidehiro Nishiyama & Daisuke Harada & Kanjyouro Matsuyama
02. Entertainment 3 Way Match: Danshoku Dino & Michael Nakazawa vs. JOE & Yasu Urano vs. Brahman Shu & Brahman Kei
03. Dog Fight: Takeshi Minamino & PSYCHO & Tigers Mask vs. Rasse & El Blazer & Yuko Miyamoto
04. One Million Yen Scramble President Royal Rumble (w/Sanshiro Takagi, TAKA Michinoku, Super Delfin, Keizo Matsuda, Karaoke
Machine #2, Jinsei Shinzaki, Muscle Sakai, Great Kojika)
05. Battlarts Rules: Muneki Sawa & Fujita “Jr.” Hayato vs. Kota Iifushi & Masaaki Mochizuki
06. Fluorescent Lighttubes Death Match: Jun Kasai & “Black Angel” Jaki Numazawa & Shadow WX vs. Takashi Sasaki & Kesen Numajiro
& Abdullah Kobayashi
07. KAIENTAI *DX Revival: Makoto Oishi & KUDO & Katsuya Kishi & Shinjitsu Nohashi & Milanito Collection A.T. vs. Dick Togo &
MEN’S Teioh & Shiryu & TAKA Michinoku & Sho Funaki
08. “Just Now”: Naoki Tanisaki & GAINA & Kengo Mashimo vs. Daisuke Sekimoto & Billy Ken Kid & HARASHIMA
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

WAKAMUSHA – 2007/03/22 – Tokyo, Shinjuku FACE – “Road To Professional Wrestling Summit” [Puroresu King # 120] 01. Katsuo & Randy Takuya & Robert Tanaka vs. Tetsuya Naito & Hidehiro Nishiyama & Hakaru Imai
02. Mecha Mummy & Mecha Mummy Lite vs. Kikutaro & Kanjyuuro Matsuyama
03. Ryusuke Taguchi vs. Shuji Ishikawa
04. Fujita “Jr.” Hayato & Manabu Hara vs. Takashi Sasaki & Yuta Yoshikawa
05. Soldier & KAGETORA & Daichi Kakimoto & KAZMA vs. Akira Raijin & Super Delfin & Muneki Sawa & Takeshi Minamino
06. Daisuke Sekimoto vs. Kengo Mashimo
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

PURORESU SUMMIT – 2007/07/27 – Osaka, Delfin Arena – “PRO-WRESTLING SUMMIT IN OSAKA”
01. Young Confrontation: Tadasuke & Keita Yano vs. Takuma Obe & Kenichi Kono
02. Entertainment 3 Way Tag Match: Michael Nakazawa & Tomimitsu Matsunaga vs. Brahman Shu & Brahman Kei vs. Kuishinbo Kamen &
Ebessan
03. Challenge Match: Takashi Sasaki vs. Daisuke Harada
04. Air Battle: KAGETORA & Rasse vs. Billy Ken Kid & Shinobu
05. JUST NOW AGAIN: Daisuke Sekimoto & Kengo Mashimo & Tigers Mask vs. GAINA & HARASHIMA & Naoki Tanisaki
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

PURORESU SUMMIT – 2007/08/26 – Tokyo, Differ Ariake – “PRO-WRESTLING SUMMIT IN ARIAKE ~ KING’S FESTIVAL! ALL
TITLE MATCHES”
01. IWA Jr. Heavyweight Title – Battle Royal (w/ Ultra Seven, Kappa Boy, Gran Hamada, Hisamaru Tajima, Takeshi Minamino, Chou-un
Shiryu)
02. DDT Extreme Title: Nobutaka Araya vs. Muscle Sakai vs. Abdullah Kobayashi
03. Tohoku Tag Team Titles & Osaka Pro Tag Team Titles: KAGETORA & Rasse vs. Masamune & Hideyoshi
04. Independent Jr. Heavyweight Title – Decision Match: Kota Ibushi vs. Madoka
05. UWA Trios Title: Takuya Sugawara & Brahman Shu & Brahman Kei vs. Yuji Hino & Makoto Oishi & Shiori Asahi
06. Big Japan Tag Team Titles: Daisuke Sekimoto & Yoshihito Sasaki vs. Kengo Mashimo & HARASHIMA
07. Big Japan Death Match Heavyweight Title: “Black Angel” Jaki Numazawa vs. Takashi Sasaki
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

PURORESU SUMMIT – 2007/12/31 – Tokyo, Korakuen Hall – “PRO-WRESTLING SUMMIT IN KORAKUEN ~ COUNTDOWN
PRO-WRESTLING”
01. Youngman Confrontation: Spark Aoki & Yuki Sato & Rui Hiugaji vs. Keita Yano &Takuma Obe & Atsushi Ohashi
02. Art Tag Rumble (w/ Great Kojika & General KY WAKAMATSU, MEN’S Teioh & Danshoku Dino, Brahman Shu & Brahman Kei,
Nobutaka Araya & Nobukazu Hirai , NOSAWA Rongai & MAZADA, Ishinriki & Keizo Matsuda, Makoto Oishi & Shinobu)
03. Challenge Match: Minoru Suzuki vs. Daisuke Harada
04. Air Battle ~ Legend vs. New Generation Eight Man Tag Match: Ultimo Dragon & Great Sasuke & Gran Hamada & TAKA Michinoku vs.
Yujiro & Asian Cougar & Great Takeru & Mineo Fujira
05. BattlARTS Punishment Rules: Manabu Hara vs. Munenori Sawa
06. High & Low: Yoshihiro Takayama & Boso Boy Raito vs. Shuji Ishikawa & Shinjitsu Nohashi
07. Fluorescent Lighttubes Death Match: “Black Angel” Jaki Numazawa & Jun Kasai & Naoki Tanisaki vs. Takashi Sasaki & Yuko Miyamoto
& Saburo Inematsu
08. Ikemen vs. Busaiku – Iron Man Heavy Metal Title: BxB Hulk & Kota Ibushi & Madoka vs. Don Fujii & Sanshiro Takagi & Abdullah
Kobayashi
09. Shuji Kondo & Yoshihito Sasaki & Daisuke Sekimoto vs. Tetsuhiro Kuroda & Kengo Mashimo & HARASHIMA
Running Time: 195 minutes – Source: SAT TV

WAKAMUSHA – 2008/09/03 – Shin-kiba, 1st Ring
01. Yoshiyasu Shimizu & Naoki Setoguchi vs. Ryuchi Sekine & Yukihiro Abe
02. Masamune & KAGETORA vs. Daisuke Sasaki & Daisuke Masaoka
03. Nobukazu Hirai vs. Takuma Obe
04. Takashi Sasaki & Hikaru Sato vs. Keizo Matsuda & Masashi Takeda
05. Daisuke Sekimoto vs. Shigehiro Irie
06. Kengo Mashimo & HARASHIMA vs. Keita Yano & Shinya Ishikawa
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

PRO-WRESTLING SUMMIT – 2008/12/31 – Tokyo, Korakuen Hall – “PRO-WRESLING SUMMIT IN KORAKUEN ~
COUNTDOWN PRO-WRESTLING”
01. Yuta Yoshikawa & Tadasuke & Yuji Okabayashi vs. Kazuchika Okada & Takuma Obe & Shekwasha Mask
02. Challenge Match I: Masato Tanaka vs. Shigehiro Irie
03. MEN’S Teioh Omae Match: MEN’S Teioh vs. Madoka & KUDO & Keizo Matsuda & Tsutomu Oosugi & Hercules Senga & Yuki Sato
04. Great Sasuke & Ryuji Ito & Takashi Sasaki vs. Yuko Miyamoto & Saburo Inematsu & Isami Kodaka
05. Battlarts Rules: HARASHIMA & Munenori Sawa vs. Hikaru Sato & Masashi Takeda
06. Yutaka Yoshie & Shingo Takagi vs. Yuji Hino & TAKEMURA
07. Challenge II: Minoru Suzuki & Yoshihiro Takayama vs. Keita Yano & Shinya Ishikawa
08. KAGETORA & Hiroshi Yamato & Shinobu & KUSHIDA vs. Makoto Oishi & Tigers Mask & Shinjitsu Nohashi & Daisuke Masaoka
09. Kengo Mashimo & Daisuke Sekimoto & Atsushi Aoki vs. Mammoth Sasaki & Yoshihito Sasaki & Shuji Ishikawa
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

INDIE WRESTLING SUMMIT – 2011/12/03 – ECW Arena [Samurai TV] 01. Danshoku Dino vs. DJ Hyde
02. Philly’s Most Wanted (BLK Jeez & Joker) vs. Devon Moore & Kamui
03. CZW Jr. Heavyweight Title: Sami Callihan vs. Yoshihito Sasaki
04. Kengo Mashimo & Takashi Sasaki vs. Drake Younger & MASADA
05. KUDO vs. Dick Togo vs. Masahiro Takanashi
06. Shattered Dreams Match: Danny Havoc & Ryuji Ito vs. “Black Angel” Jaki Numazawa & Jun Kasai
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

PWC
PWC – 1993/02/13 – Tokai – “DEBUT SHOW”
01. Shunji Takano & Hiroshi Shimada v Masaru Toi & Yukimasa Watanabe
02. Great Yoshinogawa v Harold Subuta
03. Ukiyotei Ring & Side v King Cobra & Max Cobra
04. Tsunehito Naito v Kenichiro Yukimura
05. Detton & Ho Deth Minn v Ultraman Robin & KAZU
06. Daikokubo Benkei v Ushiwakamaru
07. George Takano & Jerry Morrow v Isao Takagi & Iron Horse
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

PWC – 1995/02/16 – Tokyo – “LEGEND OF THE STRAY DOG”
01. Green Fire Okamura vs. Blue Fire Kikuzo
02. Sanshiro Takagi vs. Trouble Shooter Kotsu
03. Trouble Shooter Kotsu vs. Blue Fire Kikuzo
04. Shunji Takano vs. Shogun KY Wakamatsu/Uchu Power X/Uchu Power XX/Green Fire Okamura/Trouble Shooter Kotsu/Sanshiro
Takagi/Blue Fire Kikuzo
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

PWC – 1996/05/09 – Tokyo
01. Watanabe vs. Sanshiro Takagi
02. Raio vs. Judas
03. Nozawa vs. Nagasi
04. Super Rider vs. Universal Power X
05. Hijo Del Santo/Shara vs. Blue Panther/Fuerza Guerrera
06. Hiroshi Shimada vs. Shogun K.Y Wakamatsu
07. Batman (Great Sasuke)/Shunji Takano vs. Gran Naniwa/Gebura
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

PWC – Great Sasuke & Kenji Takano Commercial Tape
01. Great Zebra v Sashanishki (1995/07/22)
02. Great Sasuke & Great Zebra v Gran Naniwa & N.S. Machine # 2 (1995/09/23)
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

PWC – Takano vs. Cosmic Powers
01. Nail Barricade Death Match: Cosmic Powers I & II v Shunji Takano & Nobutaka Araya (Tokyo – 1994/01/27)
02. Barbed Wire Match: Cosmic Powers I & II v Shunji Takano & Nobutaka Arya (Tokyo – 1994/01/29)
03. Street Fight: Cosmic Powers I & II & III v SHunji Takano & Yukihiro Kanemura & Kazuhiko Matsuzaki (Tokyo – 1994/02/17)
Running Time: 60 minutes – Source: VHS


Real Japan

REAL JAPAN – “TIGER MASK ON THE 21st CENTURY – PART 1? [Samurai TV] 01. Original Tiger Mask vs. Shinjiro Otani (2005/06/09)
02. Original Tiger Mask vs. Masao Orihara (2005/09/26)
03. Original Tiger Mask vs. Yuki Ishikawa (2005/12/16)
04. Original Tiger Mask & Yuki Ishikawa vs. Minoru Suzuki & Alexander Otsuka (2006/06/07)
05. Original Tiger Mask vs. Kota Ibushi (2006/09/20)
06. Original Tiger Mask vs. Minoru Suzuki (2006/06/07)
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

REAL JAPAN – “TIGER MASK ON THE 21st CENTURY – PART 2? [Samurai TV] 01. Original Tiger Mask & Masao Orihara vs. Minoru Suzuki & Kota Ibushi (2007/03/07)
02. Original Tiger Mask & Kota Ibushi vs. Toshiaki Kawada & KUDO (2007/06/08)
03. Original Tiger Mask vs. Kuniaki Kobayashi (2007/09/21)
04. Original Tiger Mask vs. Minoru Suzuki (2007/12/20)
05. Original Tiger Mask & Kamen Shooter Super Rider vs. Genichiro Tenryu & Masao Orihara (2008/03/13)
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

REAL JAPAN – 2007/06/08 – Tokyo, Korakuen Hall – “2nd ANNIVERSARY! MEDIA 241 ~ TORANOANA-2007?
01. Seikendo Style Tournament – Semi Final: Mitsuru Takizawa vs. Makato Kato
02. DDT Offer Match: Seiya Moroboshi vs. Tomimitsu Matsunaga
03. BattlARTS Offer Match: Yuki Ishikawa vs. Yuta Yoshikawa
04. Seikendo Style Tournament – Final: Mitsuru Takizawa vs. Hiroki Sato
05. Masao Orihara & Tiger Shark vs. Super Tiger II & Hi69
06. Original Tiger Mask & Kota Iifushi vs. Toshiaki Kawada & KUDO
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

REAL JAPAN – 2007/09/21 – Tokyo, Korakuen Hall – “STRONG STYLE ~ KARL GOTCH MOURNING PERFORMANCE”
01. Masao Orihara & Dick Togo vs. Super Tiger II & Kota Iibushi
02. Original Tiger Mask vs. Kuniaki Kobayashi
Running Time: 45 minutes – Source: SAT TV

REAL JAPAN – 2008/06/19 – Tokyo, Korakuen Hall – “3RD ANNIVERSARY ~ PRINCIPLE ~ SAYAMA FUNDAMENTALISM”
01. Real Japan vs. BattlARTS Young Confrontation Match: Yuta Yoshikawa & Keita Yano vs. Hayato Mashita & Akifumi Saito
02. Tiger Shark vs. Nise Kendo Nagasaki
03. El Samurai vs. Gran Hamada
04. Mitsuya Nagai vs. Super Tiger II
05. Legend Championship Title: Kamen Shooter Super Rider vs. Masao Orihara
06. Punishment Punishment Rules ~ The Strongest Confrontation: Yuki Ishikawa vs. Alexander Otsuka
07. Tiger vs. Tiger Century Teacher and Student Confrontation: Minoru Suzuki & Tiger Mask vs. Original Tiger Mask & Sammy Lee Jr.
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

REAL JAPAN – 2008/09/18 – Tokyo, Korakuen Hall – “MARVELOUS”
01. HARASHIMA & KUDO vs. Gran Hamada & Nise Kendo Nagasaki
02. Masao Orihara & Tiger Shark vs. Kamen Shooter Super Rider & Munenori Sawa
03. Yoshihiro Takayama & Alexander Otsuka vs. Yuki Ishikawa & Mitsuya Nagai
04. Original Tiger Mask vs. Ultimo Dragon
Running Time: 75 mins – Source: SAT TV

REAL JAPAN – 2009/03/01 – Tokyo, Korakuen Hall – “CHAOS”
01. Yuta Yoshikawa & Hayato Mashita vs. Keita Yano & Akifumi Saito
02. Kamen Shooter Super Rider vs. Tomohiro Ishii
03. Legend Championship Title: Alexander Otsuka vs. Super Tiger II
04. Handicap Match: Tiger Shark & Black Shadow vs. Gran Hamada & Sammy Lee Jr. & Kendo Nagazaki
05. Minoru Suzuki vs. Yuki Ishikawa
06. First Tiger Mask & Tiger Mask vs. Riki Chosyu & Tatsuhito Takaiwa
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

REAL JAPAN – 2009/09/11 – Tokyo, Korakuen Hall – “BREAK OUT”
01. Keita Yano & Yujiro Yamamoto vs. Hayato Mashita & Akifumi Saito
02. Kuniyoshi Wada vs. Hikaru Sato
03. Masao Orihara & Tiger Shark & Black Shadow vs. Ultimo Dragon & Minoru & Gran Hamada
04. Legend Championship Title: Alexander Otsuka vs. Akira Shoji
05. Great Sasuke & Mitsuya Nagai vs. Minoru Suzuki & Super Tiger II
06. Yoshihiro Takayama vs. Original Tiger Mask
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

REAL JAPAN – 2009/12/10 – Tokyo, Korakuen Hall – “REVIVAL”
01. Akifumi Saito vs. Hayato Mashita
02. Super Rider vs. Yujiro Yamamoto
03. Ultimo Dragon & Hikaru Sato vs. Gran Hamada & Kendo Nakazaki
04. Masao Orihara & Tiger Shark & Black Shadow vs. Alexander Otsuka & Yuki Ishikawa & Minoru
05. Minoru Suzuki & Super Tiger II vs. Great Sasuke & Kuniyoshi Wada
06. Tatsumi Fujinami & Riki Chosyu & First Tiger Mask vs. Yoshihiro Takayama & Mitsuya Nagai & Daisuke Sekimoto
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

REAL JAPAN – 2010/03/18 – Tokyo, Korakuen Hall -“OVERHEAT”
01. Gran Hamada & Super Rider & Akifumi Saito vs. Black Shadow & Kendo Nakazaki & Hayato Mashita
02. Yuki Ishikawa & Mitsuya Nagai vs. Daisuke Sekimoto & Super Tiger II
03. Masao Orihara vs. Tiger Shark
04. Legend Championship Title: Alexander Otsuka vs. Hikaru Sato
05. Tatsumi Fujinami & Ultimo Dragon vs. Riki Chosyu & Great Sasuke
06. Original Tiger Mask vs. Genichiro Tenryu
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

REAL JAPAN – 2010/06/17 – Tokyo, Korakuen Hall – “BRAVE OF LEGEND”
01. Super Rider vs. Hayato Mashita
02. Alexander Otsuka & Gran Hamada & Akifumi Saito vs. Masao Orihara & Black Shadow & Kendo Nakazaki
03. WAR International Jr. Heavyweight Title: Tiger Shark vs. HIROKI
04. Minoru Suzuki & Super Tiger II vs. Yuki Ishikawa & Mitsuya Nagai
05. Riki Chosyu & Great Sasuke & Daisuke Sekimoto vs. Genichiro Tenryu & Tatsumi Fujinami & Ultimo Dragon
06. Original Tiger Mask vs. Black Tiger
Running Time: 120 minutes – Source: TV

REAL JAPAN – 2010/12/09 – Tokyo, Korakuen Hall – “EXTREME”
01. Gran Hamada & Sanchu Tsubakichi vs. Hayato Mashita & Akira Saito
02. Great Sasuke & Super Rider vs. Ultimo Dragon & Kendo Nakazaki
03. RJPW Tag Team Titles – Decision Match: Tiger Shark & Black Shadow vs. Alexander Otsuka & Black Tiger
04. Minoru Suzuki & Super Tiger II vs. Yuki Ishikawa & Yujiro Yamamoto
05. Special Singles Match: Tiger Mask vs. Original Tiger Mask
06. Tatsumi Fujinami & Genichiro Tenryu & Taiyo Kea vs. Riki Chosyu & Mitsuya Nagai & Hikaru Sato
Running Time: 120 minutes – Source: TV

REAL JAPAN – 2011/02/18 – Tokyo, Yoyogi National Stadium Gym # 2 – “PRO-WRESTLING CHARITY EVENT ~ PRO WRESTLING
JAPAN AID 2011?
01. Super Rider & Akira Saito vs. Kendo Nakazaki & Hayato Mashita
02. RJPW Tag Team Titles: Tiger Shark & Black Shadow vs. Yuki Ishikawa & Yujiro Yamamoto
03. Minoru Suzuki & Ultimo Dragon & Super Tiger vs. Alexander Otsuka & Ryouji Sai & Hikaru Sato
04. Legend Championship Title: Mitsuya Nagai vs. Daisuke Sekimoto
05. Original Tiger Mask & Tatsumi Fujinami & Riki Chosyu vs. Great Sasuke & Tiger Mask & Gran Hamada
1 Disc – Source: TV

REAL JAPAN – 2011/07/21 – Tokyo, Korakuen Hall – “SPACE FLYING TIGER DROP”
01. Yujiro Yamamoto vs. Akifumi Saito
02. Yuki Ishikawa & Wakashoyo vs. Alexander Otsuka & Hayato Mashita
03. Ultimo Dragon & Super Rider vs. Great Sasuke & Gran Hamada
04. Masao Orihara Return Match: Hikaru Sato & Tiger Shark vs. Hiro Saito & Masao Orihara
05. Legend Championship Title: Mitsuya Nagai vs. Super Tiger II
06. Original Tiger Mask & Tatsumi Fujinami & Riki Chosyu vs. Tamon Honda & Tsuyoshi Kikuchi & Junji Izumida
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

REAL JAPAN – 2011/10/25 – Tokyo, Korakuen Hall – “BREAKTHROUGH”
01. Gran Hamada vs. Akifumi Saito
02. Alexander Otsuka & Hikaru Sato vs. Wakashoyo & Hayato Mashita
03. Super Rider & Tiger Shark vs. Ultimo Dragon & Masao Orihara
04. Yuki Ishikawa vs. Yujiro Yamamoto
05. Legend Championship Title: Super Tiger II vs. Black Tiger
06. Tatsumi Fujinami & Yoshiaki Fujiwara vs. Riki Chosyu & Mitsuya Nagai
07. Original Tiger Mask vs. Great Sasuke
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

REAL JAPAN – 2012/03/16 – Tokyo, Korakuen Hall – “DAYBREAK”
01. Gran Hamada & Bear Fukuda & Super Rider vs. MAZADA & Yujiro Yamamoto & Akifumi Saito
02. Alexander Otsuka & Masao Orihara & Keita Yano vs. Yuki Ishikawa & Wakashoyo & Hayato Mashita
03. Big Bang Vader vs. Tiger Shark
04. Legend Championship Title: Super Tiger II vs. Mitsuya Nagai
05. Riki Chosyu & Ultimo Dragon vs. Tatsumi Fujinami & Hikaru Sato
06. Original Tiger Mask & Great Sasuke vs. Atsushi Onita & Ichiro Yaguchi
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

REAL JAPAN – 2012/06/20 – Tokyo, Korakuen Hall – “REAL FOR BATTLE ~STRONG STYLE ISM~”
01. Gran Hamada & Hayato Mashita vs. Hikaru Sato & Akifumi Saito
02. Ultimo Dragon & Super Rider vs. Great Sasuke & Wakashoyo
03. Masao Orihara vs. Ichiro Yaguchi
04. Mitsuya Nagai & Alexander Otsuka vs. Yuki Ishikawa & Super Tiger II
05. Special Singles Match: Tiger Mask IV vs. Tiger Shark
06. Riki Chosyu & Tatsumi Fujinami vs. Yoshiaki Fujiwara & Hiro Saito
07. Dangerous Lumberjack Death Match: Orinigal Tiger Mask vs. Atsushi Onita
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

REAL JAPAN – 2012/09/21 – Tokyo, Korakuen Hall – “STRONG IMPACT”
01. Tiger Shark vs. Akifumi Saito
02. Ultimo Dragon & Super Rider & Miyama*Mask vs. Masao Orihara & Wakashoyo & Hayato Mashita
03. Super Tiger II vs. Alexander Otsuka
04. Legend Championship Title: Mitsuya Nagai vs. Yuki Ishikawa
05. Riki Chosyu & Great Sasuke vs. Tatsumi Fujinami & Gran Hamada
06. Original Tiger Mask & Naomichi Marufuji vs. Daisuke Sekimoto & Tatsuhito Takaiwa
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

REAL JAPAN – 2012/12/07 – Tokyo, Korakuen Hall – “TRADITIONAL”
01. Gran Hamada vs. Akifumi Saito
02. Ichiro Yaguchi & Hido & Katsunari Toi vs. Masao Orihara & Wakashoyo & Hayato Mashita
03. Tiger Shark & Super Rider vs. Hideki Hosaka & Kazuhiko Matsuzaki
04. Tatsumi Fujinami & Ultimo Dragon vs. Yuki Ishikawa & Alexander Otsuka
05. Original Tiger Mask vs. Atsushi Onita
06. Legend Championship Title: Mitsuya Nagai vs. Super Tiger II
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

RINGS

RINGS – 1991/05/11 – Yokohama – “DEBUT SHOW”
01. Pieter Smit v Herman Renting
02. Willie Peeters v Marcell Haarmans
03. Chris Dolman v Bill Kazmeier
04. Akira Maeda v Dick Leon Frye
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

SEIDOKAIKAN / RINGS – 1992/03/26 – Tokyo Gym – “92 BATTLE SPORTS OLYMPIC”
01. Exhibition Match – RINGS Rules: Akira Maeda vs. Koichiro Kimura
02. Special Rules: Pieter Smit vs. Minoki Ichihara
03. RINGS Rules: Herman Renting vs. Yoshinori Nishi
04. RINGS Rules: Eric Edlenbos vs. Naoyuki Taira
05. Kickboxing: Rob Kamen vs. Adam Watt
06. Full Contact Karate Rules: Willie Williams vs. Nobuaki Kakuta
07. Karate & Kickboxing Mixed Rules: Maurice Smith vs. Masaaki Satake
1 Disc – 90 minutes – Source: VHS

RINGS – 1994/08/20 – Yokohama
01. Tsuyoshi Kousaka vs. Nobuhiro Tsurumaki
02. Satoshi Honma vs. Masayuki Naruse
03. Willy Wilhelm vs. David Khakhaleishvili
04. Yoshihisa Yamamoto vs. Willie Peeters
05. Tony Halme vs. Thomas Goelos
06. Volk Han vs. Georgii Galdava
07. Akira Maeda vs. Zaouri Tskhadadze
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

RINGS – 1995/04/28 – Osaka
01. Tsuyoshi Kosaka v Wataru Sakata
02. Mitsuya Nagai v Willie Peeters
03. Dick Leon Vrij v Todor Todorov
04. Hans Nyman v Gogotidze Bakouli
05. Volk Han v Masayuki Naruse
06. Akira Maeda v Bitsadze Tarial
07. Chris Dolman v Joop Kasteel
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

RINGS – 2001/02/24 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “KING OF KINGS 2000 – GRAND FINAL” [2 DISC-SET] 01. World Mega-Battle Open Tournament 2000 – Quarter-Final: Hiromitsu Kanehara vs. Dave Menne
02. World Mega-Battle Open Tournament 2000 – Quarter-Final: Volk Han vs. Antonio Rodrigo Nogueira
03. World Mega-Battle Open Tournament 2000 – Quarter-Final: Tsuyoshi Kosaka vs. Randy Couture
04. World Mega-Battle Open Tournament 2000 – Quarter-Final: Norihisa Yamamoto vs. Valentijn Overeem
05. Alistair Overeem vs. Vladimer Tchanturia
06. World Mega-Battle Open Tournament 2000 – Semi-Final: Hiromitsu Kanehara vs. Antonio Rodrigo Nogueira
07. World Mega-Battle Open Tournament 2000 – Semi-Final: Randy Couture vs. Valentijn Overeem
08. Wataru Sakata vs. Ryushi Yanagisawa
09. Kiyoshi Tamura vs. Renato “Babalu” Sobral
10. World Mega-Battle Open Tournament 2000 – Final: Antonio Rodrigo Nogueira vs. Valentijn Overeem
2 Discs – 225 minutes – Source: SAT TV

RINGS – 2011/02/13 – Tokyo, Differ Ariake – “THE OUTSIDER 15?
01. Kazuki Hata vs. Dan Nogawa
02. Taiki Kase vs. Norimasa Kubota
03. Yu Shimada vs. Futro
04. Masaki Otsuka vs. Kazuki Otsuka
05. Rei Kawahara vs. Hiroto Sakuma
06. Yuki Ono vs. ZEN-kichi
07. Shotaro Sato vs. Shuichiro Akiyama
08. Yuki Mogi vs. Saburo H.N.
09. Hanamichi Hanamichi vs. Yusuke Chigira
10. Tomohiro Ikehata vs. Hiroshi Yoshida
11. Takahiro Sakurai vs. Masahiko Saito
12. Katsuya Nagamine vs. Yoshiro Sato
13. Tomonari Koinuma vs. Tomohiro Zushi
14. Mamoru Kusaka vs. Junichi Ishino
15. Yuya Seino vs. Jin Hirayama
16. Yusuke Hagiwara vs. Ryuma Anno
17. Yuki Takei vs. Yoshikazu Kaneshima
18. Takayuki Urano vs. Yukihiro Omachi
19. Kazuyuki Numajiri vs. Makoto Toriumi
20. Tsukasa Kato vs. Hikaru Watanabe
21. Ikki Miyanaga vs. Sokokuryu
22. MASATO vs. Shunta Nakamura
23. Teppei Hori vs. Yoshiki
24. Tsuyoshi Nomura vs. Shinya Yamazaki
25. Tatsuya Watanabe vs. Yuta Nakane
26. Daisuke Maku vs. Yohei Matsuoka
27. Ryo Asami vs. Hisato Izawa
28. Keinosuke Yoshinaga vs. Shingo Matsuda
1 Disc – 195 minutes – Source: DVD

RINGS – 2012/01/22 – Tokyo, Shinjuku FACE – “BATTLE GENIUS VOL. 9?
01. Tatsuya Watanabe vs. Ryosuke Tanuma
02. Keizo Hisamoto vs. Akito Sakomura
03. Atsushi Ueda vs. Shinichi Taira
04. Hisato Izawa vs. Sen Nakadai
05. Shigeki Osawa vs. Young Sam Jung
06. Akihiko Mori vs. Jong Ming Kang
07. Shinichi Shimizu vs. Alan Yoshihiro Yamaniwa
08. Naoyuki Kotani vs. Daisuke Hanazawa
1 Disc – 105 minutes – Source: TV

Samurai TV News

SAMURAI TV – INDY NO OSHIGOTO # 436 + 437

2011/05/26 – Indy No Oshigito # 436
News-style show feat. clips & highlights of: Big Japan (2011/05/21), DDT (2011/05/21), K-Dojo (2011/05/21), Osaka Pro (2011/05/14),
STYLE-E (2011/05/21), BattlArts (2011/05/22), Michinoku Pro (2011/05/21), DDT (2011/05/22) and others

2011/06/02 – Indy No Oshigito # 437
News-style show feat. clips & highlights of: Big Japan (2011/05/27), K-Dojo (2011/05/28), DDT (2011/05/29), Union (2011/05/30), Osaka
Pro (2011/05/22), Osaka Pro (2011/05/29), Secret Base (2011/05/25) and others
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

SAMURAI TV – INDY NO OSHIGOTO # 438 + 439

2011/06/09 – Indy No Oshigito # 438
News-style show feat. clips & highlights of: Big Japan (2011/06/05), DDT (2011/06/04), Michinoku Pro (2011/06/05), K-Dojo
(2011/06/05), Union (2011/06/02), Union (2011/06/05), Freedoms ((2011/05/31) and others

2011/06/16 – Indy No Oshigito # 439
News-style show feat. clips & highlights of: Big Japan (2011/06/12), DDT (2011/06/08), DDT (2011/06/12), K-Dojo (2011/06/11), Osaka
Pro (2011/06/04), Osaka Pro (2011/06/11), Osaka Pro (2011/06/12), 666 (2011/06/06)
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

SAMURAI TV – INDY NO OSHIGOTO # 440 + 441

2011/06/23 – Indy No Oshigito # 440
News-style show feat. clips & highlights of: DAINICHI-X (2011/06/17), DDT (2011/06/19), K-Dojo (2011/06/18), Battlarts (2011/06/19),
Style-E (2011/06/18) and others

2011/06/30 – Indy No Oshigito # 441
News-style show feat. clips & highlights of: Big Japan (2011/06/27), DDT (2011/06/24), K-Dojo (2011/06/25), Freedoms (2011/06/22),
Osaka Pro (2011/06/18 & 2011/06/19), IWA Japan (2011/06/26) and others
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

SAMURAI TV – INDY NO OSHIGOTO # 442 + 443

2011/07/06 – Indy No Oshigito # 442
News-style show feat. clips & highlights of: DDT (2011/07/03), K-Dojo (2011/07/02 & 2011/07/03), Osaka Pro (2011/06/26), SGP
(2011/07/03), Union (2011/07/03), SECRET BASE (2011/06/29) and others

2011/07/13 – Indy No Oshigito # 443
News-style show feat. clips & highlights of: Big Japan (2011/07/07), D-DASH (2011/07/09), DAINICHI-X (2011/07/09), Big Japan
(2011/07/10), DDT (2011/07/10), Union (2011/07/10), K-Dojo (2011/07/09) and others
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

SAMURAI TV – INDY NO OSHIGOTO # 444 + 445

2011/07/20 – Indy No Oshigito # 444
News-style show feat. clips & highlights of: Big Japan (2011/07/18), K-Dojo (2011/07/16), Michinoku Pro (2011/07/17), TRUTH
(2011/07/12), STYLE-E (2011/07/16) and others

2011/07/27 – Indy No Oshigito # 445
News-style show feat. clips & highlights of: Big Japan (2011/07/25), Osaka Pro (2011/07/16 & 2011/07/17 & 2011/07/18 & 2011/07/23),
K-Dojo (2011/07/23), Michinoku Pro (2011/07/13), FUTEN (2011/07/18) and others
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

SAMURAI TV – 2012/09/19 – INDY NO OSHIGOTO # 504
News-style show feat. clips & highlights Dainichi-X (2012/09/11), Big Japan (2012/09/17), DDT (2012/09/16), K-Dojo (2012/09/15),
Freedoms (2012/09/17), Style-E (2012/09/15)
60 minutes – Source: iTV

JOSHI PRO-WRESTLING NO OSHIGOTO # 5
A round-up of Joshi action from January & February 2013, presented by Kana. Featuring clips from Stardom, Reina-Kmix, Diana, Ice
Ribbon, JWP, Tokyo Women’s Wrestling and Pro Wrestling Wave.
60 minutes – Source: TV

JOSHI PRO-WRESTLING NO OSHIGOTO # 7
A round-up of Joshi action from March & April 2013, presented by Io Shirai. Featuring clips from Ice Ribbon, Pro Wrestling Wave, Sendai
Girls, JWP, Stardom, plus Yoshiko visiting Bull Nakano’s bar & restaurant.
60 minutes – Source: TV

JOSHI PRO-WRESTLING NO OSHIGOTO # 8
A round-up of Joshi action from April & Mayl 2013, presented by Meiko Satomura. Featuring clips from Tokyo Women’s Wrestling, Diana,
666, Union, Ice Ribbon, JWP, Pro Wrestling Wave, Sendai Girls, plus Yumi Ohka visiting Bull Nakano’s bar & restaurant.
60 minutes – Source: TV

SEM
SEM – 2007/04/04 – Tokyo, Differ Ariake – “6TH SEM”
01. Ricky Marvin vs. Akihiko Ito
02. Kotaro Suzuki vs. Tsutomu Hirayanagi
03. Go Shiosaki vs. Daniel Cross
04. Bryan Danielson & Taiji Ishimori vs. Naomichi Marufuji & Atsushi Aoki
05. KENTA vs. Ted DiBiase Jr.
06. Bison Smith & Joe Legend vs. Takeshi Rikio & Ippei Ota
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

SEM – 2007/05/05 – Tokyo, Differ Ariake – “CHILDREN’S DAY SPECIAL”
01. Ricky Marvin vs. Taiji Ishimori
02. KENTA vs. Tsutomu Hirayanagi
03. Mushiking Terry vs. Akihiko Ito
04. Naomichi Marufuji & Takashi Sugiura vs. Mohammed Yone & Shuhei Taniguchi
05. Takeshi Morishima vs. Makoto Hashi
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

SEM – 2007/06/06 – Tokyo, Differ Ariake
01. Kotaro Suzuki vs. Akihiko Ito
02. Takashi Sugiura vs. Taiji Ishimori
03. Naomichi Marufuji & Tsutomu Hirayanagi vs. TAKA Michinoku & KAZMA
04. D-Lo Brown & Buchanan vs. Mohammed Yone & Shuhei Taniguchi
05. KENTA & Ippei Ota vs. Ricky Marvin & Go Shiosaki
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

SEM – 2007/12/23 – Tokyo, Differ Ariake – “SEMFUL GIFT IN DIFFER 2007?
01. Mohammed Yone vs. Shuhei Taniguchi
02. Akira Taue vs. Tsutomu Hirayanagi
03. Mitsuharu Misawa vs. Ippei Ota
04. Atsushi Aoki Shining Magic 10 Match Series 1st: Jun Akiyama vs. Atsushi Aoki
05. SEMful Gift Special Tag Match: Takeshi Morishima & Go Shiosaki vs. Naomichi Marufuji & KENTA
Running Time: 75 minutes – Source: SAT TV

SEM – 2008/06/05 – Tokyo, Differ Ariake
01. Taiji Ishimori & Atsushi Aoki & Akihiko Ito vs. KAGETORA & Madoka & Masa Takanashi
02. Naomichi Marufuji vs. Takashi Okita
03. Katsuhiko Nakajima & Takeshi Minamino vs. KENTA & Genba Hirayanagi
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

SEM – 2008/07/16 – Tokyo, Differ Ariake
01. Davey Richards vs. Masa Tananashi
02. Takeshi Minamino vs. Genba Hirayanagi
03. Kota Ibushi & KAGETORA vs. Taiji Ishimori & Ippei Ota
04. Naomichi Marufuji vs. Bear Fukuda
05. KENTA & Atsushi Aoki & Akihiko Ito vs. Katsuhiko Nakajima & Takashi Okita & Kento Miyahara
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

SEM / KENSUKE OFFICE – 2008/08/17 – Tokyo, Korakuen Hall – “SEMex. IN KORAKUEN HALL ~TAKE THE DREAM VOL. 6~”
01. SEMex Opening Match: KAGETORA vs. Genba Hirayanagi
02. Saitama Yoshikawa Object ~Kuishinbo Banzai~: Kuishinbo Kamen & Catfish Man vs. Akira Taue & Kikutaro
03. Lucha Maniac in Korakuen: Naomichi Marufuji & Taiji Ishimori & Ippei Ota vs. Ultimo Dragon & Takeshi Minamino & Amigo Suzuki
04. 4 vs. 4 Survival Tag Match: Kensuke Sasaki & Katsuhiko Nakajima & Takashi Okita & Kento Miyahara vs. Kenta Kobashi & KENTA
& Atsushi Aoki & Akihiko Ito
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

SEM / DDT – 2008/09/08 – Tokyo, Differ Ariake
01. Atsushi Aoki & Akihiko Ito vs. Tomomitsu Matsunaga & Daisuke Sasaki
02. Danshoku Dino vs. Ippei Ota
03. Takashi Okita & Kento Miyahara vs. Shuji Ishikawa & Shigehiro Irie
04. Taiji Ishimori vs. Masa Takanishi
05. Katsuhiko Nakajima & Kota Ibushi vs. HARASHIMA & Antonio Honda
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

SEM / KENSUKE OFFICE – 2008/10/02 – Tokyo, Differ Ariake
01. Kikutaro vs. Amigo Suzuki
02. Genba Hirayanagi vs. Masa Takanishi
03. Takeshi Minamino & Takashi Okita vs. Ippei Ota & Akihiko Ito
04. Naomichi Marufuji vs. Kento Miyahara
05. KENTA & Taiji Ishimori & Atsushi Aoki vs. Katsuhiko Nakajima & HARASHIMA & El Blazer
Running Time: 120 mins – Source: iTV

SEM – 2008/11/06 – Tokyo, Differ Ariake
01. Antonio Honda vs. Kikutaro
02. Taiji Ishimori & Akihiko Ito vs. HARASHIMA & Madoka
03. Kotaro Suzuki & Genba Hirayanagi vs. Takashi Okita & Kento Miyahara
04. KENTA vs. Takeshi Minamino
05. Katsuhiko Nakajima vs. Atsushi Aoki
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

SEM / KENSUKE OFFICE – 2008/12/15 – Tokyo, Differ Ariake
01. Takeshi Minamino vs. Kikutaro
02. VolcanoxSEM Tag Tournament 2008 – Semi Final: Atsushi Aoki & Akihiko Ito vs. Naomichi Marufuji & Kento Miyahara
03. VolcanoxSEM Tag Tournament 2008 – Semi Final: Katsuhiko Nakajima & Takashi Okita vs. Kotaro Suzuki & Genba Hirayanagi
04. Taiji Ishimori & Ippei Ota vs. Shinjitsu Nohashi & Amigo Suzuki
05. VolcanoxSEM Tag Tournament 2008 – Final: Atsushi Aoki & Akihiko Ito vs. Katsuhiko Nakajima & Takashi Okita
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

SEM / KENSUKE OFFICE – 2009/01/16 – Tokyo, Differ Ariake
01. Bobby Fish vs. Kikutaro
02. Claudio Castagnoli & Shuhei Taniguchi vs. Kento Miyahara & Amigo Suzuki
03. Chris Hero vs. Takashi Okita
04. Naomichi Marufuji vs. Satoshi Kajiwara
05. Katsuhiko Nakajima & Kengo Mashimo vs. KENTA & Atsushi Aoki
Running Time: 135 minutes – Source: SAT TV

SEM / KENSUKE OFFICE – 2009/03/11 – Tokyo, Differ Ariake
01. Genba Hirayanagi vs. Kikutaro
02. Ippei Ota vs. Kaji Yamato
03. KENTA & Shuhei Taniguchi & Atsushi Aoki vs. Kengo Mashimo & Takeshi Minamino & Kento Miyahara
04. Go Shiozaki vs. Takashi Okita
05. Katsuhiko Nakajima & Naoki Tanizaki vs. Naomichi Marufuji & Akihiko Ito
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

SEM – 2009/05/18 – Tokyo, Differ Ariake – “SEMex DIFFER”
01. KENTA vs. Akihiko Ito
02. Takashi Sugiura vs. Genba Hirayanagi
03. GHC Jr. Heavyweight Title Contendership: Ricky Marvin vs. Taiji Ishimori
04. Mitsuharu Misawa vs. Atsushi Aoki
05. Kenta Kobashi & Go Shiozaki vs. Jun Akiyama & Shuhei Taniguchi
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

SEM – 2014/10/02 – Tokyo, Shinjuku FACE – “SEMex IN SHINJUKU VOL. 3?
01. SEMex Opening Match: Kenou vs. Genba Hirayanagi
02. Kana Pro vs. Daijo: Kana vs. Rina Yamashita
03. BRAVE vs. Cho Kibou-Gun: Maybach Taniguchi & Hajime Ohara vs. Mohammed Yone & Taiji Ishimori
04. GHC Tag Team Title Skirmish: Shane Haste & Mikey Nicholls & Yoshinari Ogawa vs. Takashi Sugiura & Akitoshi Saito & Daisuke
Harada
05. Passage to GL Chief vs. Weapon in 50cm: Takeshi Morishima vs. Quiet Storm
06. Give Vent to DIAMOND Soul: Katsuhiko Nakajima vs. Mitsuhiro Kitamiya
07. GHC Heavyweight Title Skirmish – SEM in Shinjuku Special Six Man Tag Match: Daisuke Sekimoto & Yuko Miyamoto & Isami Kodaka
vs. Naomichi Marufuji & Atsushi Kotoge & Hitoshi Kumano
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

Tenryu Project

TENRYU PROJECT – 2010/06/09 – Shinjuku FACE – “NEXT REVOLUTION”
01. Hate vs. Masao Orihara
02. Mixed Match: Kintaro Kanemura & Kyoko Inoue vs. Yutaka Yoshie & Toshie Uematsu
03. West Gate Offer Match: Small Antonio Inoki & Kunihiko Mitamega vs. Small Giant Baba & Yudan Hansen
04. WAR International Jr. Heavyweight Title: Tiger Shark vs. Masaaki Mochizuki
05. Tenryu Project Six Man Tag Team Titles – Decision Match: Yoshihiro Takayama & Tatsutoshi Gotoh & Daisuke Sekimoto vs. Genichiro
Tenryu & Mitsuo Momota & Koki Kitahara
Running Time: 120 minutes – Source: iTV

TENRYU PROJECT – 2010/08/25 – Tokyo, Shinjuku FACE – “NEVER SO”
01. Mitsuo Momota vs. Masao Orihara
02. Alexander Otsuka vs. JOETA
03. Mixed Tag Match: Kyoko Inoue & Yumiko Hotta vs. Munenori Sawa & Hisamaru Tajima
04. Tenryu Project International Jr. Heavyweight Title: Tiger Shark vs. HIROKI
05. Tenryu Project Six Man Tag Team Titles: Yoshihiro Takayama & Tatsutoshi Gotoh & Daisuke Sekimoto vs. Kintaro Kanemura &
Tetsuhiro Kuroda & NOSAWA Rongai
Running Time: 120 minutes – Source: iTV

TENRYU PROJECT – 2010/09/29 – Tokyo, Shinjuku FACE – “NEVER SO”
01. Mitsuo Momota vs. Ryuji Hijikata
02. Hisamaru Tajima vs. Bear Fukuda
03. Kyoko Inoue vs. Ayako Sato
04. Tenryu Project International Jr. Heavyweight Title: Tiger Shark vs. HIROKI
05. Tenryu Project International Jr. Heavyweight Tag Team Titles – Decision Match: Black Tiger & Masao Orihara vs. Madoka & Shinobu
06. Tenryu Project Six Man Tag Team Titles: Suwama & Arashi & Tomohiro Ishii vs. Yoshihiro Takayama & Tatsutoshi Gotoh & Daisuke
Sekimoto
07. Tenryu Project Six Man Tag Team Titles: Suwama & Arashi & Tomohiro Ishii vs. Tatsutoshi Gotoh & Daisuke Sekimoto & NOSAWA
Rongai
Running Time: 120 minutes – Source: iTV

TENRYU PROJECT – 2010/12/14 – Tokyo, Shinjuku FACE – “GEKIRYU”
01. Tenryu Project International Jr. Heavyweight Tag Team Titles Contendership: NOSAWA Rongai & Mineo Fujita vs. Mitsuo Momota &
Hisamaru Tajima
02. Wild Fire Battle: Tomohiro Ishii vs. HARASHIMA
03. Battle Queen Tag Match: Yumiko Hotta & Keito vs. Manami Toyota & Ayako Sato
04. Lumberjack Match: Arashi vs. Kintaro Kanemura
05. Tenryu Project International Jr. Heavyweight Title: HIROKI vs. Ryuji Hijikata
06. First Tiger Mask & Tiger Shark vs. Genichiro Tenryu & Black Tiger
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

TENRYU PROJECT – 2011/08/21 – Tokyo, Shinjuku FACE – “REVOLUTION IGNITION REBORN”
01. Mitsuo Momota vs. Ricky Fuji
02. THE KABUKI Japan Landing First Battle: Kintaro Kanemura & THE KABUKI vs. NOSAWA Rongai & Minoru Fujita
03. Lumberjack Match: Ryuji Hijikata & Mizuki Endo vs. TAJIRI & Shuri
04. Masao Orihara & Black Tiger vs. Kohei Sato & KAMIKAZE
05. Tenryu Project Six Man Tag Team Titles: Genichiro Tenryu & Arashi & Tomohiro Ishii vs. Sanshiro Takagi & Masashi Takeda & Mentallo
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

TENRYU PROJECT – 2011/11/10 – Tokyo, Korakuen Hall – “GENICHIRO TENRYU 35TH ANNIVERSARY ~ REVOLUTION ~ WE
ALL WANT TO CHANGE THE WORLD”
01. Genichiro Tenryu & Mitsuo Momota & Great Kojika vs. Jun Izumida & Tsuyoshi Kikuchi & Kentaro Shiga
02. Dragon Gate Offer Match: Don Fujii & Kenichiro Arai vs. Susumu Yokosuka & K-ness
03. Mixed Match: Ultimo Dragon & Shinobu Kandori vs. Great Sasuke & Kyoko Inoue
04. Shinjiro Otani & Yoshikazu Yokoyama vs. Masao Orihara & Ryuji Hijikata
05. Great Kabuki & TAJIRI & THE KABUKI vs. Kintaro Kanemura & Jado & Gedo
06. Super Heavyweight Match: Akebono vs. Arashi
07. Triple Crown Champions Premium Match: Satoshi Kojima & Kensuke Sasaki & Taiyo Kea vs. Genichiro Tenryu & Minoru Suzuki &
Suwama
1 Disc – 180 minutes – Source: TV

TENRYU PROJECT – 2012/09/26 – Tokyo, Korakuen Hall – “R-3 ~ TENRYU PROJECT 9?
01. Great Kabuki & Mitsuo Momota vs. NOSAWA Rongai & Kikutaro
02. MIZUCHI: 14K vs. Toru Sugiura
03. MIZUCHI: Dragon JOKER vs. Kengo Nishimura
04. MIZUCHI: Ryuichi Sekine vs. Ayumu Honda
05. Ryuji Hijikata & Takaku Fuke vs. Keita Yano & THE KABUKI
06. Masao Orihara vs. Satoshi Kajiwara
07. Complete Conclusion! Lumberjack Death Match: Arashi vs. Kazunari Murakami
08. 2/3 Falls Match ~ Reserve: Minoru Suzuki vs. Kazushi Miyamoto
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

TENRYU PROJECT – 2012/12/29 – Tokyo, Korakuen Hall – “GENICHIRO TENRYU RETURN MATCH ~ REVOLUTION”
01. MIZUCHI Tournament – Semi Final: Kengo Nishimura vs. 14K
02. MIZUCHI Tournament – Semi Final: Kotaru Nasu vs. Dragon JOKER
03. Mitsuo Momota & Great Kabuki vs. The W*inger & Masakazu Nagase
04. MIZUCHI Tournament – Final: Kotaru Nasu vs. Kengo Nishimura
05. Tenryu Project International Jr. Heavyweight Tag Team Titles: Katsuhiko Nakajima & Satoshi Kajiwara vs. Ryuji Hijikata & THE
KABUKI
06. Arashi & Tomohiro Ishii vs. Kazunari Murakami & NOSAWA Rongai
07. Tenryu Project International Jr. Heavyweight Title: Takaku Fuke vs. Masao Orihara
08. Tomoaki Honma & Kazushi Miyamoto vs. Seiya Sanada & Yasufumi Nakanoue
09. Genichiro Tenryu Return Match: Yuji Nagata & Hiroyoshi Tenzan & Satoshi Kojima & Manabu Nakanishi vs. Genichiro Tenryu & Minoru
Suzuki & Takeshi Morishima & Yoshihiro Takayama
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

Tokyo Gurentai
TOKYO GURENTAI – 2010/06/11 – Shin-kiba, 1st Ring
01. Munenori Sawa vs. Hikaru Sato
02. Bird vs. HAGE vs. Rock ‘n’ Roll: Chicken Boy vs. Genki Horiguchi vs. Ricky Fuji
03. “Hollywood” Stalker Ichikawa 2010 Tokyo Final Match: Masaaki Mochizuki & Don Fujii vs. Minoru Suzuki & “Hollywood” Stalker
Ichikawa
04. Minoru Suzuki vs. “Hollywood” Stalker Ichikawa
05. Dragon Kid vs. FUJITA
06. BxB Hulk vs. Darkside KIKU
07. TOKYO DREAM GATE: Gamma & MAZADA vs. CIMA & NOSAWA Rongai
Running Time: 120 minutes – Source: iTV

TOKYO GURENTAI – 2010/08/10 – Shin-kiba, 1st Ring – “SUMMER WARS EPISODE III”
01. TAKA Michinoku vs. Hikaru Sato
02. Osamu Namiguchi Return Match: Takeshi Minamino & Hisamaru Tajima vs. Takuya Sugawara & Osamu Namiguchi
03. Chicken Boy Trial Match: Chicken Boy vs. Black Tiger
04. Midsummer Kabukicho Three Way Tag Match: El Samurai & Kamikaze vs. I Am Chono Sanshiro & Lingerie Muto vs. Brahman Shu &
Brahman Kei
05. Special Tag Match: Minoru Suzuki & Yoshihiro Takayama vs. Kintaro Kanemura & Tetsuhiro Kuroda
06. Tokyo Gurentai vs. Voodoo Murders All-Out War: Minoru & Hate & MAZADA & Toshizo vs. NOSAWA Rongai & Magnitude Tokyo
& FUJITA & KIKUZAWA
Running Time: 120 minutes – Source: iTV

TOKYO GURENTAI – 2011/09/28 – Tokyo, Shinjuku FACE – “TOKYO LOVE II ~ANOTHER CHANCE~”
01. Shall we wrestling?: TAKA Michinoku vs. KIKUZAWA
02. Stardom Special Three Way Offer Match: Io Shirai vs. Nanae Takahashi vs. Saki Kashima
03. X-LAW International Title: El Samurai vs. Hikaru Sato
04. BLOOD WARRIORS vs. Brahman Brothers ~ Tokyo War: CIMA & Ricochet vs. Brahman Shu & Brahman Kei
05. Bird Rebirth ~ KO-D Great Adventure: KUDO vs. Chicken Boy
06. Yoshihiro Takayama & FUJITA vs. Minoru Suzuki & MAZADA
07. Tokyo World Heavyweight Title: NOSAWA Rongai vs. Sanshiro Takagi
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

TOKYO GURENTAI – 2013/01/16 – Tokyo, Shinjuku FACE – “TOKYO LOVE III ~ WE ARE T*OKYO”
01. Kiku*Win Road to Super Japan Pro-Wrestling: Kota Ibushi vs. Kikutaro
02. Chiba vs. Saitama: Katsuhiko Nakajima & Mitsuhiro Kitamiya vs. TAKA Michinoku & Tank Nagai
03. Vaccine Fight Offer Match ~ Vaccine Fight in Super Masao World: Masao Inoue & Hikaru Sato vs. Yoshihiro Takayama & Takuya Kai
04. Dos Mil Torres Hijo del Bellwood & Ultimo Dragon & Rey Kikuterio vs. Brahman Shu & Brahman Kei & Brahman El Guerrero
05. Tokyo World Tag Team Titles – Decision Match: NOSAWA Rongai & MAZADA vs. CIMA & Gamma
06. Tokyo World Heavyweight Title: Sanshiro Takagi vs. FUJITA
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

TOKYO GURENTAI – 2013/12/04 – Tokyo, Korakuen Hall – “TOKYO DREAM 2013?
01. UWF Rules: Masaaki Mochizuki vs. Yoshiaki Fujiwara
02. The Brave Holy Land Miyama: Yoshihiro Takayama & Takuya Kai & THE BRAVE vs. Kotaro Nasu & Arashi & Black Tiger
03. 20th Anniversary Match ~Father & Son~: El Pantera vs. El Hijo del Pantera
04. Minoru Suzuki & CIMA & Sanshiro Takagi vs. Michael Nakazawa & “Hollywood” Stalker Ichikawa & Hikaru Sato
05. Kiku “Yarimasu!” KikuKen Revival?: Kensuke Sasaki & Kiku Hiroshi vs. Brahman Shu & Brahman Kei
06. Tokyo World Heavyweight Title: FUJITA vs. Ikuto Hidaka
07. Tokyo World Tag Team Titles: NOSAWA Rongai & MAZADA vs. Mil Mascaras & Dos Caras
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

Tokyo Pro
TOKYO PRO – 1995/02/23 – Shizuoka – “DEBUT SHOW”
Jun Kikuzawa v Takashi Okumura
Apollo Sugawara & Zuleyma v Kishin Kawabata & Electra
Isamu Teranishi & Takeshi Miyamoto v Masahiko Takasugi & Kei Tsukuda
Yoshiro Ito v Seiji Yamakawa
Danktane & Masaaki Mochizuki v White Mummy & Black Mummy
Poison Sawada v Hiroshi Hatanaka
Yuichi Fukaya & Shigekuzu Tajiri v Ryo Miyake & Takashi Ishikawa
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

TOKYO PRO – 1996/02/05 – Tokyo
Apollo Sugawara v Segundan # 1
Kishin Kawabata & Hiroshi Hatanaka v Shunme Matsuzaki & Akihiko Masuda
Toryu v Tenichibo Ikkei
Gekko v Shigeo Okamura
Masashi Aoyagi v Rikio Ito
Great Kabuki & Daikokubo Benkei v Bloody Bruise # 1 & # 2
Russian Roulette Handkerchief Death Match: Mr. Pogo v Takashi Ishikawa
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

TOKYO PRO – 1996/04/02 – Tokyo (Champ Forum – 1996/05/25)
Tsukikage & Gekko v Shocker & Astro jr
Tag Tournament – Semi-Final: Yoji Anjo & Takashi Ishikawa v Masashi Aoyagi & Hiroshi Itakura
Tag Tournament – Semi-Final: Great Kabuki & Daikokubo Benkei v Mr. Pogo & Fujiwara
Tag Tournament – Final: Yoji Anjo & Takashi Ishikawa v Great Kabuki & Daikokubo Benkei
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

TOKYO PRO – 1996/05/30 – Tokyo
Akihiko Masuda v Toryu
Brazo De Oro & Brazo De Plata v Astro jr. & Shocker
Shigeo Okamura v Kishin Kawabata
Gekko & Tsukikage v Hiroshi Itakura & Takashi Sato
Abdullah The Butcher & Masashi Aoyagi v Mr. Pogo & Masanobu Kurisu
Tarzan Goto & Mr. Gannosuke v Great Kabuki & Daikokubo Benkei
Yoji Anjo & Takashi Ishikawa v Yoshihiro Takayama & Kenichi Yamamoto
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

TOKYO PRO – June 1996
Tokyo – 1996/06/24
Hiroshi Itakura v Akihiko Masuda
Billy Black v Masanobu Kurisu
Gekko & Kageboshi v Shocker & Astro jr.
Great Kabuki v Shigeo Okamura
Black Wazma v Daikokubo Benkei
Sabu v Abdullah The Butcher
Tarzan Goto & Mr. Gannosuke v Takashi Ishikawa & Kishin Kawabata
Sapporo – 1996/06/29
Astro jr. & Shocker v Gekko & Kageboshi
Kishin Kawabata v Shigeo Okamura
Black & Yoshihiro Takyama v Masanobu Kurisu & Masaji Aoyagi
Tarzan Goto & Mr. Gannosuke v Great Kabuki & Masuda
Sabu v Black Wazma
TWA Tag Titles: Takashi Ishikawa & Yoji Anjo v Abdullah The Butcher & Daikokubo Benkei
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

TOKYO PRO – 1996/06/24 – Tokyo (Champ Forum – 1996/07/27)
Black Wazma v Daikokubo Benkei
Sabu v Abdullah The Butcher
Tarzan Goto & Mr. Gannosuke v Takashi Ishikawa & Kishin Kawabata
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

TOKYO PRO – August – October 1996 (Samurai TV – 11/1996)
1996/08/25
Yoji Anjo & Original Tiger Mask v Takashi Ishikawa & Yoshihiro Takayama
NWA Light Heavyweight Title: Dandy v Gekko
TWA Tag Titles: Abdullah The Butcher & Daikokubo Benkei v Yoji Anjo & Original Tiger Mask
1996/09/15
Takashi Ishikawa v Masao Orihara & Shigeo Okamura & Shinobu Tamura
TWA Tag Titles: Yoji Anjo & Original Tiger Mask v Abdullah The Butcher & Daikokubo Benkei
Osaka – 1996/10/18
Black Wazma v Sabu
Tiger Mask v Great Kabuki
Kennichi Yamamoto v Tamura
Gekko v Shocker
Masao Orihara v Kennichi Yamamoto
Nobutaka Takada v Abdullah The Butcher
Yoji Anjo v Takashi Ishikawa
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

TOKYO PRO – 1996/08/25 – Yokohama
Anjo & Original Tiger Mask v Takashi Ishikawa & Yoshihiro Takayama
Sabu v Black Wazma
NWA Light Heavyweight Title: El Dandy v Gekko
NWA Light Heavyweight Title: El Dandy v Gekko (Re-Match)
TWA Tag Titles: Abdullah The Butcher & Daikokubo Benkei v Yoji Anjo & Original Tiger Mask
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

TOKYO PRO – 1996/12/07 – Tokyo (Samurai TV)
Orito v Felinito
Masanobu Kurisu v Kishin Kawabata
Black Wazma & Crusher Takahashi v Shocker & Akihito Masuda
Abdullah The Butcher v Ryo Miyake
Masao Orihara v Akihito Ichihara
Jado & Gedo & Kodo Fuyuki v Takashi Ishikawa & Great Kabuki & Daikokubo Benkei
Tarzan Goto & Mr. Gannosuke v Yoji Anjo & Shigeo Okumura
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

Toryu-mon
TORYU-MON – 1999/01/31 – Tokyo, Korakuen Hall – “KING OF DRAGON JAPAN”
01. Yasushi Kanda vs. Genki Horiguchi
02. Kenichiro Arai vs. Susumu Mochizuki
03. Yoshikazu Taru vs. Stalker Ichikawa
04. Elimination Match: Cima Nobunaga & Judo Suwa & Sumo Fuji vs. Magnum TOKYO & Dragon Kid & SAITO
Running Time: 75 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON – 2000/04/08 – VAMONOS AMIGOS # 1
01. Yasushi Kanda & Susumu Mochizuki vs. SAITO & Chocoball KOBE (2000/03/20)
02. Yasushi Kanda & Susumu Mochizuki vs. CIMA & Sumo “Dandy” Fuji (2000/03/26)
03. Masaaki Mochizuki vs. Stalker Ichikawa (2000/03/26)
04. CIMA & SUWA & Don Fuji vs. Magnum Tokyo & Masaaki Mochizuki & Genki Horiguchi (2000/03/20)
05. NWA World Welterweight Title: SUWA vs. Genki Horiguchi (2000/03/25)
1 Disc – 120 minutes – Source: VHS

TORYU-MON – 2000/05/30 – VAMONOS AMIGOS # 2
01. Dragon Kid & Tiger Mask IV & Masaaki Mochizuki vs. CIMA & SUWA & Sumo “Dandy” Fuji (2000/04/15)
02. Dragon Kid & Tiger Mask IV & Genki Horiguchi vs. CIMA & TARU & Sumo “Dandy” Fuji (2000/04/17)
03. Dragon Kid & Tiger Mask IV & Ryo Saito vs. CIMA & Sumo “Dandy” Fuji & TARU (2000/04/18)
04. Yasushi Kanda & Susumu Mochizuki vs. Masaaki Mochizuki & Chocoball KOBE (2000/04/18)
05. CIMA & Sumo “Dandy” Fuji vs. Yasushi Kanda & Susumu Mochizuki (2000/04/22)
06. Masaaki Mochizuki vs. Yasushi Kanda (2000/04/25)
1 Disc – 120 minutes – Source: VHS

TORYU-MON – 2003/01/10 – Ultimo Dragon Comeback Special (Samurai TV)
01. Yoshihiro Asai & Kendo & Super Astro v Shu El Guerrero & Espanto jr. & Negro Casas (Hamada’s UWF – 01.03.1990)02. Yoshihiro
Asai v Bestia Salvaje (Hamada’s UWF – 07.06.1991)03. Ultimo Dragon & Great Sasuke v Jinsei Shinzaki & Gedo (Michinoku Pro –
30.07.1994)04. Ultimo Dragon v Negro Casas (Arena Naucalpan – 11.05.1997)05. Ultimo Dragon & Solar I & ??? v Nitro & Mano Negra
sr. & ??? (Mexico, 12.11.2002)06. Ultimo Dragn & Chilango & Zarco & Durango Kid v Poison & MASADA & NOSAWA & Misterioso
(WPW – 16.11.2002)07. Ultimo Dragon & Dragon Kid &Masaaki Mochizuki v Bestia Salvaje & Scorpio jr. & Genio (Mexico –
07.12.2002)08. Ultimo Dragon & Dragon Kid v Ultimo Guerrero & Rey Buccanero (Tokyo – 20.12.2002)09. Ultimo Dragon v Genki
Horiguchi (Tokyo – 25.12.2002)10. Ultimo Dragon & Norman Smiley & PerrySaturn v Masaaki Mochizuki & Kenichiro Arai & Touru
Owashi (26.12.2002)
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON – 2003/06/29 – Kobe World Hall – “IVrt ANIVERSARIO” [2 DISC-SET] 01. Milano Collection A.T. & “brother” YASSINI & Pescatore Yagi vs. SUWA & Don Fujii & TARU
02. Anthony W. Mori & Takamichi Iwasa vs. Second Doi & Raimu Mishima
03. Three Way Match: JUN vs. Condotti Shuji vs. Toru Owashi
04. Great Sasuke vs. Stalker Ichikawa
05. NWA Welterweight Title: YOSSINO vs. K-ness
06. UWA Trios Title: Masaaki Mochizuki & Dragon Kid & Kenichiro Arai vs. Susumu Yokosuka & Genki Horiguchi & Ryo Saito
07. UDG Title: Magnum TOKYO vs. CIMA
Running Time: 2 Disc-Set – Source: SAT TV

TORYU-MON – 2003/12/16 – Tokyo, Yoyogi National Stadium Gym # 2 – “LA ULTIMA CAIDA” [Vamonos Amigos # 66] 01. SUWA & Don Fujii & TARU vs. Susumu Yokosuka & Genki Horiguchi & Ryo Saito
02. Michael Iwasa & Daniel Mishima vs. Dragon Kid & Super Shisa
03. Kenichiro Arai vs. Masaaki Mochizuki
04. 3 Way Match: Dotti Shuji & “brother” YASSHI vs. JUN & Second Doi vs. YOSSINO & Anthony W. Mori
05. CIMA vs. Toru Owashi
06. UDG Title: Magnum TOKYO vs. Milano Collection A.T.
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON X – 2004/01/15 – Tokyo, Differ Ariake [Vamonos Amigos # 67] 01. SUWA & Mini CIMA & SUWAcito vs. Henry III Sugawara & Anthony W. Mori & Manabu Murakami
02. Michael Iwasa & Daniel Mishima vs. Murcielago & Lambo Miura
03. Genki Horiguchi vs. Naoki Tanisaki
04. Kenichiro Arai & Koichiro Arai vs. Don Fujii & Small Dandy Fujii
05. Takeshi Minaminno & Pineapple Hanai & Mango Fukuda vs. Taiji Ishimori & Shu Sato & Kei Sato
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON – February 2004 – “EL MES EL AMOR Y LA AMISTAD 2004? [Vamonos Amigos # 68] 2004/02/08 – Fukuoka, Hakata Star Lane
01. Handicap Match: Michael Iwasa & Daniel Mishima vs. Kensuke Sasaki
02. Dragon Kid & Kenichiro Arai & Super Shisa vs. Milano Collection A.T. & YOSSINO & Anthony W. Mori
03. Toru Owashi & Dotti Shuji & “brother” YASSHI vs. CIMA & Don Fujii & TARU
2004/02/09 – Kumamoto Hungnam Hall
04. Masaaki Mochizuki & Dotti Shuji & “brother” YASSHI vs. Susumu Yokosuka & Genki Horiguchi & Ryo Saito
2004/02/08 – Fukuoka, Hakata Star Lane
05. UDG Title: SUWA vs. Magnum TOKYO
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON – 2004/02/22 – Tokyo, Differ Ariake – “EL MES EL AMOR Y LA AMISTAD 2004? [Vamonos Amigos # 71] 01. TARU vs. Shogo Takagi
02. Dragon Kid & Second Doi vs. Genki Horiguchi & Ryo Saito
03. Handicap Match: Michael Iwasa & Daniel Mishima vs. Kenichiro Arai
04. Super Shisa & Anthony W. Mori vs. Milano Collection A.T. & YOSSINO
05. Masaaki Mochizuki vs. Susumu Yokosuka
06. UWA Trios Title: Toru Owashi & Shuji Kondo & “brother” YASSHI vs. CIMA & SUWA & Don Fujii
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON – “EL NUMERO UNO 2004? [Vamonos Amigos # 73] 2004/03/26 – Yokohama, Red Brick Warehouse
01. Handicap Match: Michael Iwasa & Daniel Mishima vs. Stalker Ichikawa
02. El Numero Uno – Block A: Henry III Sugawara vs. Anthony W. Mori
03. El Numero Uno – Block C: Toru Owashi vs. Susumu Yokosuka
2004/04/04 – ZEPP Sendai
04. El Numero Uno – Block A: Henry III Sugawara vs. CIMA
05. Masaaki Mochizuki & Toru Owashi & Shuji Kondo & “brother” YASSHI vs. Milano Collection A.T. & YOSSINO & Genki Horiguchi &
Naoki Tanisaki
2004/04/15 – Kobe Chicken George – “PREMIUM LIVE MATCH VOL. 49?
06. El Numero Uno – Block B: Milano Collection A.T. vs. “brother” YASSHI
07. El Numero Uno – Block C: Susumu Yokosuka vs. Kenichiro Arai
08. El Numero Uno – Block A: CIMA vs. Shuji Kondo
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON – 2004/03/28 – Tokyo, Differ Ariake – “EL NUMERO UNO 2004? [Vamonos Amigos # 74] 01. Susumu Yokosuka & Genki Horiguchi vs. Kenichiro Arai & Second Doi
02. Michael Iwasa & Daniel Mishima vs. Don Fujii & TARU
03. Shuji Kondo & “brother” YASSHI & Takuya Sugawara vs. Milano Collection A.T. & Anthony W. Mori & Ryo Saito
04. El Numero Uno – Block C: Toru Owashi vs. YOSSINO
05. El Numero Uno – Block A: CIMA vs. Masaaki Mochizuki
06. El Numero Uno – Block B: SUWA vs. Dragon Kid
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON – 2004/04/28 – Tokyo – “El Numero Uno PPV”
Ultimo Dragon & Kenichiro Arai & Second Doi & Super Shisa v Genki Horiguchi & Milano Collection AT & Susumu Yokosuka &
YOSSINO; Michael Iwasa & Daniel Mishima v Takashi Okamura & TARU; El Numero Uno – Semi-Final: Dragon Kid v Masaaki
Mochizuki; El Numero Uno – Semi-Final: Shuji Kondo v CIMA; Touru Owashi v Don Fujii; Anthony W. Mori & Naoki Tanisaki v YASSHI &
Takuya Sugawara; El Numero Uno – Final: Dragon Kid v Shuji Kondo
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON – 2004/06/20 – Tokyo, Differ Ariake – “EL CAMINO PARA ANIVERSARIO 2004? [Vamonos Amigos # 82] 01. “brother” YASSHI & Takuya Sugawara & Shogo Takagi vs. Dragon Kid & Kenichiro Arai & Second Doi
02. Michael Iwasa & Daniel Mishima vs. TARU & Stalker Ichikawa
03. Susumu Yokosuka vs. Naoki Tanisaki
04. Anthony W. Mori & Super Shisa vs. Genki Horiguchi & Ryo Saito
05. CIMA & Don Fujii vs. Milano Collection A.T. & YOSSINO
06. UDG Title Tournament Participation Determination Handicap Match: Toru Owashi & Shuji Kondo vs. Masaaki Mochizuki
07. UDG Title Tournament Participation Determination: Toru Owashi & Shuji Kondo vs. Masaaki Mochizuki & Susumu Yokosuka
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON – 2004/07/04 – Kobe World Hall – “Vo ANIVERSARIO” [2 DISC-SET] 01. Genki Horiguchi & Ryo Saito & Naoki Tanisaki vs. Milano Collection A.T. & YOSSINO & Super Shisa
02. UDG Title Tournament – Semi Final: CIMA vs. YOSSINO
03. UDG Title Tournament – Semi Final: Shuji Kondo vs. Dragon Kid
04. Akira Hokuto vs. Stalker Ichikawa
05. Michael Iwasa & Daniel Mishima vs. Kensuke Sasaki & Akira Hokuto
06. Ultimo Dragon vs. Katsuhiko Nakajima
07. Masaaki Mochizuki & Susumu Yokosuka & Kenichiro Arai & Second Doi vs. Toru Owashi & “brother” YASSHI & Takuya Sugawara &
Shogo Takagi
08. Magnum TOKYO Return Match: Jinsei Shinzaki & Magnum TOKYO vs. Don Fujii & TARU
09. UDG Title: CIMA vs. Shuji Kondo
Running Time: 2 Disc-Set – Source: SAT TV

TORYU-MON X – 2004/09/09 – Tokyo, Korakuen Hall
01. Mango Fukuda & Pineapple Hanai & Takeshi Minamino v Mini CIMA & Small Dandy Fujii & SUWAcito v Gallardo & Lambo Miura &
Murcielago
02. UWA Welterweight Title: Mango Fukuda v Pineapple Hanai v Takeshi Minamino
03. Shinji Nohashi v Manabu Murakami
04. King Ali Baba v Karaoke Machines II & III
05. Kaz Hayashi & Yuji Nagata & Hiroshi Tanahashi v Manabu Nakanishi & Minoru Suzuki & Ultimo Dragon
06. UWA Trios Titles: Jado & Gedo & Katsushi Takemura v Taiji Ishimori & Kei Sato & Shu Sato
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON – 2004/10/14 – Tokyo, Korakuen Hall – “The Final Challenge” (TV – 2004/11/13)
01. Hair v Mask: Los Salseros Japaneses (Mango Fukuda & Pineapple Hinai & Passion Hasegawa) v Los Carros Exoticos (Gallardo &
Lambo Miura & Murcielago) v Mini Crazy MAX (Mini CIMA & Small Dandy Fuji & SUWAcito) v Manabu Murakami
02. Michinoku Pro Tag League: Jinsei Shinzaki & Shinji Nohashi v Kei Sato & Shu Sato
03. Toru Yano v King Ali Baba
04. UWA Welterweight Title: Takeshi Minaminno v Taiji Ishimori
05. Ultimo Dragon Farewell Match: Ultimo Dragon & Jushin Liger & Great Sasuke v Original Tiger Mask (Satoru Sayama) & Tiger Mask III
(Koji Kanemoto) & Tiger Mask IV
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

UWA HARDCORE – 2007/05/25 – Mississauga, ONT – “UWA HARDCORE vs. TORYU-MON JAPAN – NIGHT 1?
01. Dan Paysan vs. Daisuke Hanaoka
02. Arik Cannon vs. Hiromi Horiguchi
03. Larry Sweeney vs. Passion Hasegawa
04. UWA Lightweight Title Match: Lionel Knight vs. Amigo Suzuki
05. Claudio Castagnoli vs. Toshiya Matsuzaki
06. Triple Threat Match: Chris Sabin vs. Bryan Lee vs. Sonjay Dutt
07. UWA Canadian Title Match: Josh Prohibition vs. Alex Shelley vs. M-Dogg 20
08. Special Attraction Main Event: Jushin Liger & Puma vs. Ultimo Dragon & Kazuchika Okada
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

UWA HARDCORE – 2007/05/26 – Mississauga, ONT – “UWA HARDCORE vs. TORYU-MON JAPAN – NIGHT 2?
01. Triple Threat Match: Puma vs. Derek Wylde vs. Daisuke Hanaoka
02. Arik Cannon vs. Amigo Suzuki
03. Dan Paysan vs. Passion Hasegawa
04. M-Dogg 20 vs. Bryan Lee
05. Sonjay Dutt vs. Toshiya Matsuzaki
06. UWA Lightweight Title Match: Lionel Knight vs. Hiromi Horiguchi
07. UWA Canadian Title Match: Josh Prohibition vs. Kazuchika Okada
08. Special Attraction Main Event: Jushin Liger & Ultimo Dragon vs. Motor City Machine Guns
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

TORYU-MON MEXICO – 2007/10/14 – Arena Coliseo, Mexico City
01. Daisuke Hanaoka vs. Satoshi Kajiwara
02. Arkangel De La Muerte & Negro Navarro & Amigo Suzuki vs. Los Payasos Tricolor
03. Mini Halloween & Mini Damian 666 vs. Barcito De Oro & Toshiya Matsuzaki
04. Marcela & Luna Magica vs. Raven Hiroka & Mima Shimoda
05. NWA International Junior Heavyweight Title Tournament – Final: Hirooki Goto vs. Shocker (2007/03/04 – Arena Coliseo)
06. La Mascara & Maximo vs. Shigeo Okumura & Hajime Ohara
07. Marco Corleone & Alex Koslov & Ultimo Dragon vs. Atlantis & Ultimo Guerrero & Samurai Shiro
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON MEXICO – 2007/12/09 – Arena Coliseo, Mexico City
01. Arkangel De La Muerte & Negro Navarro vs. Amigo Suzuki & Super
02. Mima Shimoda & HIROKA & Toshiya Matsuzaki vs. Marcela & Lady Apache & Damian 666
03. Copa Dragon Qualifying Battle Royal (w/ Daisuke Hanaoka, SASAKI, Trauma 1, Trauma 2, Bryan Lee, Satoshi Kajiwara, Terry 2000,
Yamaguchi)
04. Alex Koslov & Maximo & La Mascara vs. Ultimo Guerrero & OKUMURA & Hajime Ohara
05. Copa Dragon – Final: Yamaguchi vs. Satoshi Kajiwara
06. NWA World Light Heavyweight Title: Atlantis vs. Ultimo Dragon
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

TORYUMON MEXICO – 2008/03/02 – Arena Coliseo, Mexico City
01. Arkangel De La Muerte & Oscar Hanaoka & Negro Navarro vs. Satoshi Kawajiri & Brian Lee & Amigo Suzuki
02. CMLL Minis Title: Pequeno Damian 666 vs. Toshiya Matsuzaki
03. Yamaha Tag Team Cup – Semi-Final: El Hijo Del Texano & Olimpico vs. Alex Koslov & Marco Corleone
04. Yamaha Tag Team Cup – Semi-Final: Ultimo Dragon & Brazo De Platino vs. Atlantis & Ultimo Guerrero
05. La Mascara & Maximo & Super Nova vs. Hiromi Hiroguchi & Hajime Ohara & Shigeo Okumura
06. Yamaha Tag Team Cup – Final: Ultimo Dragon & Yoshiko (Yutaka Yoshie) vs. El Hijo Del Texano & Olimpico
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON MEXICO – 2008/05/11 – Arena Mexico, Mexico City – “DRAGONMANIA III”
01. Arkangel de la Muerte & Negro Navarro vs. Oscar Hanaoka & Satoshi Kajiwara
02. Raven Hiroka & Mima Shimoda vs. Fuuka & Sahori
03. Hiromi Horiguchi & Hajime Ohara & Shigeo Okumura vs. Los Brazos (Oro & Platino) & Maximo
04. Kento Miyahara & Katsuhiko Nakajima vs. Dr. X & Nitro
05. Scramble Match: Alex Koslov vs. Astro Boy vs. Hijo del Fantasma vs. Marco Corleone vs. Super Nova vs. Amigo Suzuki vs. Hijo del
Texano vs. Loco Max vs. Olimpico
06. Caballera contra Caballera: Pequeno Damian 666 vs. Toshiya Matsuzaki
07. UWA Tag Titles – Decision Match: The Hell Wariiors (Road Warrior Animal & Power Warrior) vs. Damian 666 & Damian El Terrible
08. Atlantis & Rene Dupree & Ultimo Guerrero vs. Tatsumi Fujinami & Mistico & Ultimo Dragon
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON MEXICO – 2009/08/22 – Arena Mexico – “DRAGONMANIA IV”
01. Raven Hiroka & Mima Shimoda vs. Ayuki Kurihara & Marcela
02. Mascarita Dorada vs. Nitrito vs. Pequeno Boriqua vs. Pequeno Damian 666
03. Dragon Scramble
04. Solar vs. Negro Navarro
05. Mistico & Shocker & Tiger Mask vs. Arkangel de la Muerte & Atlantis & Ultimo Guerrero
06. Mask vs. Hair: Ultimo Dragon vs. Hajime Ohara
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

TORYU-MON MEXICO – 2012/05/12 – Arena Mexico – “DRAGONMANIA 2012?
01. Negro Navarro & Solar #1 vs. Trauma #1 & Trauma #2
02. Daisuke Hanaoka & Hisamaru Tajima & Masao Orihara vs. Aaron Alexander & Alex de Angelo & La Amenaza
03. Kana vs. Syuri
04. NWA International Junior Heavyweight Title – No. 1 Contender Match – Dragon Scramble: Ultimo Guerrero vs. Angelico vs. Durango
Kid vs. Escandalo vs. Hajime Ohara vs. El Hijo del Fantasma vs. Magnus vs. Nitro vs. Tatsuhito Takaiwa vs. Taurus vs. Ultimo Dragon
05. Handicap Match: Akebono & Brazo de Plata vs. Arkangel de la Muerte & Loco Max & Rey Bucanero
06. NWA International Junior Heavyweight Title – Three Way Match: Ultimo Dragon vs. Hajime Ohara vs. Ultimo Guerrero
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

TORYU-MON MEXICO – 2013/06/15 – Arena Mexico, Mexico City – “DRAGONMANIA VIII” (Samurai TV – 2013/07/09)
01. Baby Star & Dallys la Caribena & Marcela vs. Bastet & La Comandante & Mima Shimoda
02. Dragon Scramble Match: Aeroboy vs. Comando Negro vs. El Hijo del Signo vs. Epidemia vs. Fusion vs. Gran Guerrero vs. Kato Kung
Lee vs. Laberinto vs. Lucifer vs. Magnus vs. Relampago vs. Robin vs. Violento Jack
03. Electrico & Voladorcito Jr. vs. Mascarita Dorada II & Shockercito
04. Mask vs. Hair Match: Los Hermanos Celestick (Celestick I & Celestick II) vs. Los Japoneses del Mal (Daisuke Hanaoka & Douki)
05. Brazo de Plata & Brazo de Platino & La Mascara vs. Loco Max & Magno & Otoko Sakari
06. Atlantis & El Rayo de Jalisco Jr. & Ultimo Dragon vs. Hajime Ohara & Mike Knox & Ultimo Guerrero
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

TORYU-MON MEXICO – 2014/05/11 – Arena Mexico – “DRAGONMANIA IX” [Samurai TV] 01. Mixed Handicap Match: Demus 3:16 & Krator & Pequeno Nitro & Silvie Silver vs. Astral & Electrico & Shockercito
02. Dark Angel & Io Shirai & Kairi Hojo & Mayu Iwatani vs. Baby Star & Diosa Atenea & Mystique & Princesa Ahy Leen
03. Dragon Scramble Battle Royal (w/ Patan, Akuma, Arquero, Brazo de Platino, Chavo Lomeli, Douki, Hijo del Signo, Grako, Infierno,
Latino, Loco Max, Magnus, Piel Roja, Robin Hood)
04. Copa Mundial de Lucha Libre – Quarterfinal: Veneno vs. Prince Of Aesthetic
05. Copa Mundial de Lucha Libre – Quarterfinal: Ultimo Dragon vs. Rob Rage
06. Atlantis & Brazo de Plata & Zeus vs. Arkangel de la Muerte & Gran Guerrero & Rey Bucanero
07. Copa Mundial de Lucha Libre – Semi-Final: Ultimo Guerrero vs. Veneno
08. Copa Mundial de Lucha Libre – Semi-Final: Tiger Ali vs. Ultimo Dragon
09. Mask vs. Hair Match: Super Ciudadano vs. Yoruba
10. Copa Mundial de Lucha Libre – Final: Ultimo Guerrero vs. Tiger Ali
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

UNION

UNION – 2009/03/07 – Shin-kiba, 1st Ring – “UNION NIGHT IN SHIN-KIBA” [Dramatic Fantasia # 217] 01. DT-YUTA vs. Isami Kodaka
02. Hyuuma Hoshino vs. Spark Aoki
03. Cherry & Masa-ko Takanashi vs. Chihiro Oikawa & X
04. Shuji Ishikawa & Isami Kodaka & Seiya Morohashi vs. Fujita “Jr.” Hayato & Takeshi Nao & X
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

UNION – 2009/08/30 – Tokyo, Korakuen Hall – “IKUZO! UNION! ~ UNION TOUI NA NO MOTO NI~”
01. Puroresu Baka vs. Karate Baka: Ryu Gouma & Ryuma Go vs. Kazuhika Ogasawara & Shunme Matsuzaki
02. “What Style Do You Select?”: Seiya Morohashi & 726 & Shigehiro Irie vs. Kyosuke Sasaki & Kazuhiro Tamura & Shota
03. “Tsuini Gaijin Saishuu Kai!” Scramble Bunkhouse Tornado Captain Ka Otaku Elimination Handicap Match: Gaijin A & Gaijin A & Gaijin
A vs. Mamoru Tanaka & Abe-san & Alien Guts & AãÆ’»K & OLA & Takanori Oniki & Koshigaya No Yabai Neechan & Mikiya Sasaki
& TheâËœ”¦Bosconian & The OUKA & ZIPANGU & Jushin Thunder Hikonyan & Jinzo Ningen Kikaider & Tako-Nyuto & Dragon
Soldier LAW & Hourou Gaikotsu Skull Freedom
04. Ladder & Barbed Wire Voodoo Death Match: Isami Kodaka vs. Masashi Takeda
05. Ken Ohka vs. Jushin Liger
06. Cherry & Masa-ko Takanashi vs. Kyoko Kimura & Atsuko Emoto
07. Shuji Ishikawa vs. Takashi Sasaki
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

UNION – 2010/01/24 – Shin-Kiba, 1st Ring [Dramatic Fantasia # 260] 01. Ricky Fuji vs. Cherry
02. UNION vs. DDT: ISAMI & Ken Ohka & Seiya Morohashi vs. Sanshiro Takagi & Hoshitango & Takao Soma
03. KO-D Heavyweight Title: Shuji Ishikawa vs. Yoshihito Sasaki
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

UNION – 2010/02/28 – Shin-kiba, 1st Ring [Dramatic Fantasia # 264] 01. Death Match Entrance Exam – Barbed Wire Boards & Dangerous Weapons Death Match: Isami Kodaka vs. Hoshitango
02. Ken Ohka & Cherry vs. Kyosuke Sasaki & Hamuko Hoshi
03. KO-D Openweight Title: Shuji Ishikawa vs. Daisuke Sekimoto
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

UNION – 2011/01/03 – Tokyo, Korakuen Hall
01. Shigehiro Irie & Ryuji Ito vs. Seiya Morohashi & Hiro Tsumaki
02. Cherry & Hiroyo Matsumoto & Misaki Ohata vs. Black Cherry #1 & Black Cherry #2 & Black Cherry #3
03. DDT Extreme Title – Captain’s Fall Six Man Tag: Isami Kodaka & Yano K Data & Survival Tobita vs. Kim Nun Pun & Chou-un Shiryu
& Cao Zhang
04. Bread Eating Death Match: Tsuyoshi Kikuchi vs. Ken Ohka
05. Shinichiro Tominaga Debut Match: El Generico vs. Shinichiro Tominaga
06. Sanshiro Takagi & Munenori Sawa vs. Kengo Ohka & Madoka
07. Manabu Nakanishi vs. Shuji Ishikawa
Running Time: 120 minutes – Source: TV

UNION – 2011/02/03 – Tokyo, Shinjuku FACE – “FORTUNE DEMONS” [Dramatic Fantasia # 312] 01. Shinichiro Tominaga vs. Tigers Mask
02. Ken Ohka vs. Aja Kong
03. TKG48 vs. Revolutionary Armed Forces: Sanshiro Takagi & Atsushi Aoki & Shigehiro Irie vs. Yoshiaki Yago & Kengo Mashimo &
Madoka
04. Choun-Shiryu & Cao Zhang vs. Isami Kodaka & Yano K Data
05. Shuji Ishikawa vs. Tsuyoshi Kikuchi
Running Time: 60 minutes – Source: TV

UNION – 2011/03/06 – Shin-kiba, 1st Ring – “MARCH OF THE UNION” [Dramatic Fantasia # 315] 01. Hikaru Sato vs. Shinichiro Tominaga
02. Sanshiro Takagi & Shigehiro Irie vs. Hiro Tsumaki & Gaylon Summers
03. Shuji Ishikawa & Seiya Morohashi & Tsuyoshi Kikuchi vs. Yoshiaki Yago & Kengo Ohka & Madoka
04. DDT Extreme Title – TLC (Tonkachi, Ladders & Chairs) Match: Isami Kodaka vs. Cao Zhang
60 minutes – Source: TV

UNION – 2011/04/03 – Shin-kiba, 1st Ring – “SCHOOL ENTRANCE CEREMONY” [Dramatic Fantasia # 321] 01. Tag Team Gauntlet Match: Isami Kodaka & Yano K Data vs. Cao Zhang & Chon Shiryu vs. Kengo Mashimo & Madoka
02. Cherry vs. Miyako Matsumoto vs. Tsukasa Fujimoto
03. Ken Ohka vs. Tatsuhito Takaiwa
04. Seiya Morohashi vs. Yoshiaki Yago
05. Shuji Ishikawa & Hiroo Tsumaki & Tsuyochi Kikuchi vs. Sanshiro Takagi & Shigehiro Irie & Genichiro Tenryu
60 minutes – Source: TV

UNION – 2011/04/05 – Tokyo, Korakuen Hall – “GOLDEN UNION 2011?
01. Hiroya Fukuda Debut Match: Gaylon Summers & Hiroya Fukuda vs. Choun-Shiryu & Cao Zhang
02. Cherry vs. Bambi
03. Genichiro Tenryu & Munenori Sawa & Shigehiro Irie vs. Tsuyoshi Kikuchi & Hiro Tsumaki & Shinichiro Tominaga
04. Jun Kasai & MIKAMI vs. Isami Kodaka & Yano K Data
05. Ken Ohka vs. Koji Kanemoto
06. Kazunari Murakami & Seiya Morohashi vs. Yoshiaki Yago & Kengo Ohka
07. Sanshiro Takagi vs. Shuji Ishikawa
1 Disc – Source: TV

UNION – 2011/09/19 – Tokyo, Shinjuku FACE
“ILLUSION ~DREAM~” (afternoon show)
01. Ivan Markov & Ronnie Crimson vs. Chou-un Shiryu & Hiroshi Fukuda
02. Masao Orihara Union Assessment: Kengo Ohka vs. Masao Orihara
03. Shuji Ishikawa vs. BENTEN
04. TKG48 Offer Match: Takao Soma & Shigehiro Irie vs. Sanshiro Takagi & Akito
05. Tsuyoshi Kikuchi & Big Morohashi & Hiro Tsumaki vs. Yoshiaki Yago & Ken Ohka & Madoka
06. Nanae Takahashi vs. Cherry
07. DDT Extreme Title – Hardcore Match: Isami Kodaka vs. El Generico
“ILLUSION ~VISION~” (evening show)
01. Hiro Tsumaki & Hiroshi Fukuda vs. Big Morohashi & Masao Orihara
02. Isami Kodaka vs. BENTEN
03. Three Way Match: Masako Takanashi & Cherry vs. Shigehiro Irie & Takao Soma vs. Kengo Ohka & Madoka
04. Big China Unified Nakahara Tag Team Titles: Sanshiro Takagi & Munenori Sawa vs. Ivan Markov & Ronnie Crimson
05. Yoshiaki Yago vs. Tsuyoshi Kikuchi
06. SGP Jr. Heavyweight Title – Chain Deathmatch: Mio Shirai vs. Ken Ohka
07. DDT Extreme Title: El Generico vs. Shuji Ishikawa
1 Disc – 180 minutes – Source: TV

UNION – 2011/10/19 – Tokyo, Shinkuku FACE – “SCHOOL FESTIVAL 2011? [Dramatic Fantasia # 348] 01. Isami Kodaka vs. Hiro Tsumaki
02. SGP Jr. Heavyweight Title: Mio Shirai vs. Cherry
03. RG vs. Tsuyoshi Kikuchi
04. Big Morohashi & Hiroshi Fukuda vs. Ken Ohka & Masao Orihara
05. DDT Extreme Title Contendership – Three Way Match: Sanshiro Takagi vs. Shuji Ishikawa vs. Kengo Ohka
60 minutes – Source: TV

UNION – 2011/11/22 – Tokyo, Shinjuku FACE – “UNION 6th ANNIVERSARY” [Dramatic Fantasia # 352] 01. Isami Kodaka vs. Hiroshi Fukuda
02. SGP Jr. Heavyweight Title – Mask vs. Mask: Cosmic Warrior Sofia vs. Cosmic Warrior Justine
03. Kengo Ohka vs. Shigehiro Irie
04. Masao Orihara & Big Morohashi vs. Mio Shirai & Ken Ohka
05. 6th Anniversary 9 vs. 1 Handicap Match: Shuji Ishikawa vs. Tsuyoshi Kikuchi & Kazuhiko Ogasawara & Poison Sawada & A. YAZAWA
& Ryu Gouma & Chou-un Shiryu & Mecha Mummy Lite & Sister Akiko & Takeshi Minamino
06. DDT Extreme Title – Falls Count Anywhere: El Generico vs. Sanshiro Takagi
60 minutes – Source: TV

UNION – 2011/12/14 – Tokyo, Shinjuku FACE – “THE UNION SHIWASU 2011? [Dramatic Fantasia # 359] 01. Masao Orihara & Big Morohashi vs. Hiroshi Fukuda & Akito
02. SGP Global Jr. Heavyweight Title – 3 Way: Cosmic Warrior Sofia vs. Ultraman Robin vs. Mother Justine
03. Give Up Only: Mio Shirai & Ken Ohka vs. Ivan Markov & Bonnie
04. TKG48 Dissolution: Sanshiro Takagi vs. Tsuyoshi Kikuchi
05. Shuji Ishikawa & Shigehiro Irie vs. Katsuhiko Nakajima & Mitsuhiro Kitamiya
06. Isami Kodaka 3 Match Trial – Match # 1: Isami Kodaka vs. Kengo Ohka
07. Isami Kodaka 3 Match Trial – Match # 2: Isami Kodaka vs. KUDO
08. Isami Kodaka 3 Match Trial – Match # 3: Isami Kodaka vs. Shuji Ishikawa
09. Isami Kodaka 3 Match Trial – Match # 4: Isami Kodaka vs. Shuji Ishikawa
60 minutes – Source: TV

UNION – 2012/01/03 – Tokyo, Korakuen Hall – “1…2…3…UNION!”
01. Loser Must Follow Winner On Twitter: RG vs. Hiroshi Fukuda
02. Three Way Tag Match: Masao Orihara & Big Rude vs. Vladimir Nagai & Ivan Markov vs. Kengo Mashimo & Madoka
03. Americas World Mixed Tag Team Titles: NOSAWA Rongai & Io Shirai vs. Ken Ohka & Mio Shirai
04. Sanshiro Takagi & Tsuyoshi Kikuchi vs. KENSO & Yoshiaki Yago
05. Ayumi Kurihara vs. Cherry
06. Shuji Ishikawa & Shigehiro Irie vs. Daisuke Sekimoto & Kazuki Hashimoto
07. DDT Extreme Title – TLC (Tonkachi, Ladders & Chairs): El Generico vs. Isami Kodaka
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

BIG JAPAN / UNION – 2012/03/29 – Tokyo, Shinjuku FACE – “BIG JAPAN X UNION MAY OR MAY NOT BE AT WAR”
01. Cherry & Great Kojika vs. Mio Shirai & Takumi Tsukamoto
02. Give Courage To Men Suffering From Battle: Jaki Numazawa vs. Big Rude
03. Sanshiro Takagi Battle Royal: Big Buddy Sanshiro Takagi (Yuji Okabayashi) vs. Sanshiro Takagi X (Batten Tamagawa) vs. Sanshiro
Takagi vs. New Sanshiro Takagi vs. Secret Sanshiro Takagi (Mototsugu Shimizu) vs. Love Sanshiro Takagi (Abdullah Kobayashi)
04. Daisuke Sekimoto vs. Hiroshi Fukuda
05. Hardcore Tag Team Match: Ken Ohka & Kengo Ohka vs. Ryuji Ito & Kankuro Hoshino
06. Shuji Ishikawa & Shigehiro Irie vs. Yoshihito Sasaki & Shinobu
07. DDT Extreme Title – Fluorescent Lighttubes Death Match: Isami Kodaka vs. Yuko Miyamoto
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

UNION – 2011/05/04 – Tokyo, Korakuen Hall – “GOLDEN UNION 2012?
01. Handicap Match Of Love: Rion Mizuki & Rumi Kazama vs. Hiroshi Fukuda
02. Age Contra Makeup: Emi Samura vs. Cherry
03. Big Rude & Black Spider Clutch & GENTARO vs. Goro Tsurumi & El Hijo del Goro & Goro Jr.
04. 90′s Indie Wrestler Weapon Rumble: New Sanshiro Takagi vs. New Keizo Matsuda
05. Hiro Tsumaki Return Match: Isami Kodaka & El Generico vs. Hiro Tsumaki & Kengo Ohka
06. Big Japan Tag Team Titles: Yoshihito Sasaki & Shinobu vs. Shuji Ishikawa & Shigehiro Irie
07. DDT Extreme Title – Fluorescent Shop Death Match: Yuko Miyamoto vs. Ken Ohka
1 Discs – 180 minutes – Source: TV

UNION – 2013/05/03 – Tokyo, Korakuen Hall – “GOLDEN UNION 2013?
01. Kengo Ohka & Madoka & Menso~re Oyaji vs. Nazo Fukumen A & Nazo Fukumen M & Nazo Fukumen K
02. Ryu Gouma & SAGAT vs. Choun-Shiryu & Cao Zhang
03. Aipoke World Title Decision – Idea Pocket Special Three Way Match: Hiroshi Fukuda vs. FUMA & Sanshiro Takagi & Jun Kasai
03. Aipoke World Title: Hiroshi Fukuda vs. Aino Kishi
04. Union Fly To Everywhere World Title – Triple Threat Match: Kaori Yoneyama vs. Cherry vs. Nako Fukumen B
05. Special 6-Man Tag Team Match: Shuji Ishikawa & Yoshiaki Fujiwara & Daichi Kazato vs. Daisuke Sekimoto & Great Kojika &
Hideyoshi Kamitani
06. DDT Extreme Title – TLC Falls Count Anywhere Street Fighter 2 Match: Kenny Omega vs. Isami Kodaka
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

UNION – 2014/08/31 – Tokyo, Shinjuku FACE – “UNION SUMMER FESTIVAL 2014?
01. Cherry vs. Kaho Kobayashi
02. Shibata vs. SAGAT
03. Seiya Morohashi & Daichi Kazato & Ryu Gouma vs. Daichi & Goro Jr. & El Hijo del Goro
04. Madoka vs. Mitomi Masayuki
05. Union Fly To Everywhere World Title: Ladybeard vs. Mio Shirai
06. UWA World Tag Team Titles: MEN’S Teioh & Hiroshi Fukuda vs. Isami Kodaka & FUMA
07. Union MAX Title: Hikaru Sato vs. Shuji Ishikawa
1 Disc – 135 minutes – Source: iTV

Universal

UNIVERSAL – 1990/03/01 – Tokyo
Shoji Akiyoshi v Black Aidoman
Monkey Magic Wakita v Masanori Murakawa (Sasuke)
Xochitl Hamada & Mika Takashi v Bison Kimura & Grizzly Iwamoto
Blackman v Black Terry
Super Astro & Kendo & Yoshihiro Asai v Negro Casas & Shu El Guerrero & El Espanto jr.
Perro Aguyo & Jose Luis Feliciano v Gran Hamada & Lizmark
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

UNIVERSAL – June 1990
Super Astro & Kato Kung Lee v Blue Panther & Cuchillo (1990/06/07)
Aja Kong & Bison Kimura & Grizzly Iwamoto v Kaoru Maeda & Mika Takahashi & Manami Toyota (1990/06/04)
Gran Hamada & Perro Aguayo & Kendo v Texano & Signo & Negro Navarro (1990/06/07)
Yoshihiro Asai & El Hijo del Santo & Kendo v Negro Casas & Fuerza Guerrera & Cuchillo (1990/06/01)
UWA World Lightweight Title: Gran Hamada v Perro Aguayo (1990/06/01)
UWA World Welterweight Title: Hijo del Santo v Fuerza Guerrera (1990/06/07)
UWA World Middleweight Title: Cuchillo v Yoshihiro Asai (1990/06/04)
UWA World Middleweight Title: Yoshihiro Asai v Negro Casas (1990/06/07)
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

UNIVERSAL – June 1990 – Tokyo, Korakuen Hall – “Super Estrella ’90 – Vol. 2? [DVD Version] 01. Blue Panther & Cuchillo vs. Kato Kung Lee & Super Astro (1990/06/07)
02. Bison Kimura & Aja Kong & Grizzly Iwamoto vs. Manami Toyota & Mika Takahashi & Kaoru Maeda (1990/06/04)
03. Kendo & Gran Hamada & Perro Aguayo vs. El Signo & El Texano & Silver King (1990/06/07)
04. Hijo Del Santo & Yoshihiro Asai & Kendo vs. Negro Casas & Cuchillo & Fuerza Guerrera (1990/06/01)
Running Time: 120 minutes – Source: DVD

UNIVERSAL – 1990/11/09 – Sapporo [Fan Cam] Bulldog KT & Coolie SZ v Monkey Magic Wakita & Masa Michinoku
Mika Takahashi & Kaoru Maeda v Xochitl Hamada & Esther Moreno
El Bello Greco & Sergio Hermoso v Kendo & Takeda
El Brazo & Brazo De Plata & Brazo De Oro v Blackman & Kung Fu & Kato Kung Lee
Gran Hamada & Yoshihiro Asai v Blue Panther & Black Power
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

UNIVERSAL – 1990/11/10 – Shiraoi
Bulldog KT & Coolie SZ v Monkey Magic Wakita & Masa Michinoku
Mika Takashashi & Kaoru Maeda v Xochitl Hamada & Esther Moreno
Bello Greco & Sergio Hermosa v Kung Fu & Takeda
Yoshihiro Asai & Blackman & Kato Kung Lee v Brazo & Brazo De Plata & Brazo De Oro
Gran Hamada & Kendo v Blue Panther & Black Power
Battle Royal
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

UNIVERSAL – 1990/11/12 – Hakodate
Monkey Magic & Masa Michinoku v Bulldog KT & Coolie SZ
Kung Fu & Takeda v Bello Greco & Sergio El Hermoso
Xochitl Hamada & Esther Moreno v Kaoru Maeda & Mika Takahashi
Kato Kung Lee & Blackman v Blue Panther & Black Power
Gran Hamada & Yoshihiro Asai & Kendo v Los Brazos
Battle Royal
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

UNIVERSAL – 1991/03/07 – Tokyo
Mariko Yoshida v Sakie Hasegawa
Noriyo Tateno v Kaoru Maeda
Black Terry & Jose Luis Feliciano & Shu El Guerrero v Solar I & Kendo & Silver King
Villanos I & III & IV & Hijo Del Santo v Los Brazos
Perro Aguayo & Gran Hamada & Yoshihiro Asai v El Texano & El Signo & Black Power
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

UNIVERSAL – 1991/03/08 – Tokyo – “Trios Tournament” [Fan Cam] Battle Royal
Trios Tournament – Round 1: Gran Hamada & Bulldog KT & Brazo De Plata v Villano IV & Black Power & Masa Michinoku
Trios Tournament – Round 1: El Signo & Kendo & El Brazo v Super Brazo & Silver King & Villano I
Trios Tournament – Round 1: Hijo Del Santo & Monkey Magic Wakita & Villano III v Solar I & Black Terry & El Texano
Trios Tournament – Round 1: Perro Aguayo & Coolie SZ & Brazo De Oro v Yoshihiro Asai & Jose Luis Feliciano & Shu El Guerrero
Trios Tournament – Semi-Final: Hamada & Bulldog & Plata v Signo & Kendo & Brazo
Trios Tournament – Semi-Final: Aguayo & Coolie & Oro v Santo & Villano III & Monkey
Noriyo Tateno & Sakie Hasegawa v Kaoru Maeda & Mariko Yoshida
Trios Tournament – Final: Gran Hamada & Bulldog & Plata v Aguayo & Coolie & Oro
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

UNIVERSAL – 1991/03/09 – Fukushima
Monkey Magic v Masa Michinoku
Mariko Yoshida v Sakie Hasehawa
Silver King & Texano v Bulldog KT & Coolie SZ
El Signo & Black Power v Solar I & Kendo
Perro Aguayo & Villanos I & III & IV v Los Brazos
Gran Hamada & Asai & Hijo Del Santo v Black Terry & Jose Luis Feliciano & Shu El Guerrero
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

UNIVERSAL – 1991/03/10 – Tokyo, Korakuen Hall – “Gran Estrella ’91” [DVD Version] 01. UWA Tag Title Tournament – Round 1: Black Power & El Signo vs. Silver King & El Texano
02. UWA Tag Title Tournament – Round 1: Shu El Guerrero & Jose Luis Feliciano vs. Yoshihiro Asai & Solar
03. UWA Tag Title Tournament – Round 2: Villano III & Villano IV vs. El Brazo & Super Brazo
04. UWA Tag Title Tournament – Round 2: Brazo De Oro & Brazo De Plata vs. Villano I & Kendo
05. UWA Tag Title Tournament – Round 2: Coolie SZ & Bulldog KT vs. Perro Aguayo & Gran Hamada
06. UWA Tag Title Tournament – Round 2: Yoshihiro Asai & Solar vs. Blue Panther & El Signo
07. UWA Tag Title Tournament – Semi-Final: Villano III & Villano IV vs. Brazo De Oro & Brazo De Plata
08. UWA Tag Title Tournament – Semi-Final: Yoshihiro Asai & Solar vs. Gran Hamada & Perro Aguayo
09. UWA Tag Title Tournament – Final: Brazo De Pro & Brazo De Plata vs. Gran Hamada & Perro Aguayo
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

UNIVERSAL – 1992/01/19 – Tokyo, Korakuen Hall
Afternoon Show
01. Canelo Casas vs. La Pantera II
02. Dos Caras && Silver King & El Texano vs. Lightning Kid & Jerry Lynn & Dr. Wagner jr.
03. UWF Intercontinental Tag Titles: Bulldog KT & Coolie SZ vs. Los Villanos IV & V
04. UWA Tag Titles: Gran Hamada & Kendo vs. Brazo De Oro & Brazo De Plata
Evening Show
05. UWF Super Middleweight Title: Solar I vs. Canelo Casas
06. Los Brazos & Dr. Wagner jr. vs. Villano IV & Villano V & Dos Caras & Sakigate Gantestu
07. UWF Intercontinental Tag Titles: Bulldog KT & Coolie SZ vs. Lightning Kid & Jerry Lynn
08. UWA Tag Titles: Gran Hamada & Kendo vs. Silver King & El Texano
Running Time: 180 minutes – Source: VHS

UNIVERSAL – BEST OF UNIVERSAL
*** all matches are clipped ***
01. UWA Middleweight Title: Yoshinari Asai vs. Negro Casas
02. Blue Panther & Cuchillo vs. Super Astro & Kato Kung Lee
03. Yoshinari Asai vs. Bestia Salvaje
04. Los Tortuguillas Karatekas vs. Shu El Guerrero & X & X
05. Tony Arce & Vulcano vs. La Pantera II & Robin Hood
06. UWA Tag Titles: El Texano & Silver King vs. Gran Hamada & Kendo
07. Dos Caras & Gran Hamada & Hijo Del Santo vs. Silver King & El Texano & Dr. Wagner jr.
08. Ciclon Ramirez & America vs. Scorpio jr. & Karloff LaGarde jr.
09. Brazo De Oro & Brazo De Plata & Kendo vs. Scorpio jr. & X & X
10. Gran Hamada & Kendo & Hijo Del Santo vs. Los Espantos & Scorpio jr.
11. Dos Caras vs. Great Sasuke
12. Great Sasuke vs. Super Delfin
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

UWF (Maeda)
UWF – 1988/05/12 – Tokyo, Korakuen Hall – “STARTING OVER 1st”
01. Exhibition Match: Nobuhiko Takada vs. Shigeo Miyato
02. Tatsuo Nakano vs. Yoji Anjo
03. Akira Maeda vs. Kazuo Yamazaki
Running Time: 80 minutes – Source: VHS

UWF – 1988/06/11 – Nakajima Sports Center – “STARTING OVER 2nd”
01. Tatsuo Nakano vs. Shigeo Miyato
02. Kazuo Yamazaki vs. Norman Smiley
03. Akira Maeda vs. Nobuhiko Takada
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

UWF – 1988/08/13 – Tokyo, Ariake Coliseum – “THE PROFESSIONAL BOUT”
01. Shootboxing Match: Katsumi Omura vs. Ri Sogi
02. Shootboxing Match: Makoto Ohe vs. Hidekazu Mikake
03. Shigeo Miyato vs. Tatsuo Nakano
04. Norman Smiley vs. Yoji Anjo
05. Kazuo Yamazaki vs. Nobuhiko Takada
06. Akira Maeda vs. Gerard Gordeau
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

UWF – 1988/09/24 – Fukuoka, Hakata Star Lane – “FIGHTING NETWORK 1st”
01. Shigeo Miyato vs. Yoji Anjo
02. Tatsuo Nakano vs. Tsunehito Naito
03. Nobuhiko Takada vs. Norman Smiley
04. Akira Maeda vs. Kazuo Yamazaki
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

UWF – 1988/11/10 – Nagoya, Tsuyuhashi – “FIGHTING NETWORK 2nd”
01. Shigeo Miyato vs. Tatsuo Nakano
02. Mark Rush vs. Yoji Anjo
03. Kazuo Yamazaki vs. Bart Vale
04. Akira Maeda vs. Nobuhiko Takada
Running Time: 80 minutes – Source: VHS

UWF – 1988/12/22 – Osaka Prefectural Gym – “OSAKA SUPER BOUT HEART-BEAT”
01. Yoji Anjo vs. Tatsuo Nakano
02. Kazuo Yamazaki vs. Shigeo Miyato
03. Akira Maeda vs. Norman Smiley
04. Nobuhiko Takada vs. Bob Backlund
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

UWF – 1989/01/10 – Tokyo, Nihon Budokan – “DYNAMISM – BUDOKAN SUPER BOUT”
01. Shigeo Miyato vs. Yoji Anjo
02. Tatsuo Nakano vs. Mark Rush
03. Norman Smiley vs. Bart Vale
04. Kazuo Yamazaki vs. Trevor “Power” Clark
05. Akira Maeda vs. Nobuhiko Takada
Running Time: 130 minutes – Source: VHS

UWF – 1989/02/27 – Tokushima City Gym – “FIGHTING BASE TOKUSHIMA”
01. Yoji Anjo vs. Shigeo Miyato
02. Norman Smiley vs. Tatsuo Nakano
03. Akira Maeda vs. Bart Vale
04. Nobuhiko Takada vs. Kazuo Yamazaki
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

UWF – 1989/04/14 – Tokyo, Korakuen Hall – “CORE – THE 1st ANNIVERSARY”
01. Yoji Anjo vs. Minoru Suzuki
02. Shigeo Miyato vs. Tatsuo Nakano
03. Akira Maeda vs. Kazuo Yamazaki
Running Time: 75 minutes – Source: VHS

UWF – 1989/05/04 – Osaka Baseball Stadium – “MAY HISTORY 1st”
01. Shigeo Miyato vs. Minoru Suzuki
02. Yoji Anjo vs. Mark Rush
03. Yoshiaki Fujiwara vs. Masakatsu Funaki
04. Kazuo Yamazaki vs. Nobuhiko Takada
05. Akira Maeda vs. Chris Dolman
Running Time: 130 minutes – Source: VHS

UWF – 1989/05/21 – Tokyo, Bay NK Hall – “MAY HISTORY 2nd”
01. Minoru Suzuki vs. Kiyoshi Tamura
02. Yoshiaki Fujiwara vs. Yoji Anjo
03. Bob Backlund vs. Masakatsu Funaki
04. Nobuhiko Takada vs. Johnny Barrett
05. Akira Maeda vs. Kazuo Yamazaki
Running Time: 80 minutes – Source: VHS

UWF – 1989/06/14 – Aichi Prefectural Gym – “FIGHTING SQUARE NAGOYA”
01. Bart Vale vs. Shigeo Miyato
02. Yoji Anjo vs. Masakatsu Funaki
03. Yoshiaki Fujiwara vs. Minoru Suzuki
04. Kazuo Yamazaki vs. Norman Smiley
05. Akira Maeda vs. Nobuhiko Takada
Running Time: 105 minutes – Source: VHS

UWF – 1989/07/24 – Fukuoka, Hakata Star Lane – “FIGHTING SQUARE HAKATA”
01. Minoru Suzuki vs. Mark Rush
02. Masakatsu Funaki vs. Tatsuo Nakano
03. Nobuhiko Takada vs. Shigeo Miyato
04. Akira Maeda vs. Yoji Anjo
05. Yoshiaki Fujiwara vs. Kazuo Yamazaki
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

UWF – 1989/08/13 – Yokohama Arena – “MIDSUMMER CREATION”
01. Shigeo Miyato vs. Kiyoshi Tamura
02. Tatsuo Nakano vs. Minoru Suzuki
03. Kazuo Yamazaki vs. Yoji Anjo
04. Nobuhiko Takada vs. Masakatsu Funaki
05. Akira Maeda vs. Yoshiaki Fujiwara
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

UWF – 1989/09/07 – Nagano, Nagoya – “FIGHTING BASE NAGOYA”
01. Shigeo Miyato vs. Kiyoshi Tamura
02. Kazuo Yamazaki vs. Minoru Suzuki
03. Nobuhiko Takada vs. Yoji Anjo
04. Akira Maeda vs. Johnny Barrett
05. Yoshiaki Fujiwara vs. Masakatsu Funaki
Running Time: 70 minutes – Source: VHS

UWF – 1989/09/30 & 1989/10/01 – Tokyo, Korakuen Hall – “KORAKUEN 2 DAYS”
1989/09/30 – Tokyo, Korakuen Hall
01. Yoji Anjo vs. Kiyoshi Tamura
02. Yoshiaki Fujiwara vs. Norman Smiley
03. Nobuhiko Takada vs. Tatsuo Nakano
1989/10/01 – Tokyo, Korakuen Hall
04. Minoru Suzuki vs. Johnny Barrett
05. Kazuo Yamazaki vs. Bart Vale
06. Akira Maeda vs. Shigeo Miyato
Running Time: 85 minutes – Source: VHS

UWF – 1989/10/25 – Nakajima Sports Center – “SAPPORO FIGHTING ART”
01. Shigeo Miyato vs. Mark Rush
02. Yoji Anjo vs. Minoru Suzuki
03. Kazuo Yamazaki vs. Tatsuo Nakano
04. Akira Maeda vs. Kiyoshi Tamura
05. Nobuhiko Takada vs. Yoshiaki Fujiwara
Running Time: 110 minutes – Source: VHS

UWF – 1989/11/29 – Tokyo Dome – “U-COSMOS”
01. Tatsuo Nakano vs. Shigeo Miyato
02. Mixed Match: Yoji Anjo vs. Changphuir Davey
03. Mixed Match: Maurice Smith vs. Minoru Suzuki
04. Yoshiaki Fujiwara vs. Dick Leon Vrij
05. Chris Dolman vs. Kazuo Yamazaki
06. Nobuhiko Takada vs. Duane Koslowski
07. Akira Maeda vs. Willy Wilhelm
Running Time: 135 minutes – Source: VHS

UWF – 1990/01/16 – Tokyo, Nihon Budokan – “UWF WITH ’90 1st”
01. Shigeo Miyato vs. Kevin Kastelle
02. Minoru Suzuki vs. Wellington Wilkins Jr.
03. Yoshiaki Fujiwara vs. Tatsuo Nakano
04. Kazuo Yamazaki vs. Yoji Anjo
05. Akira Maeda vs. Nobuhiko Takada
Running Time: 85 minutes – Source: VHS

UWF – 1990/02/09 – Osaka Prefectural Gym – “UWF WITH ’90 2nd”
01. Tatsuo Nakano vs. Johnny Barrett
02. Yoji Anjo vs. Wellington Wilkins Jr.
03. Shigeo Miyato vs. Minoru Suzuki
04. Nobuhiko Takada vs. Kazuo Yamazaki
05. Akira Maeda vs. Yoshiaki Fujiwara
Running Time: 80 minutes – Source: VHS

UWF – 1990/02/27 – Minami-Ashigara Sports Center – “ROAD”
01. Tatsuo Nakano vs. Minoru Suzuki
02. Yoji Anjo vs. Shigeo Miyato
03. Akira Maeda vs. Kazuo Yamazaki
04. Yoshiaki Fujiwara vs. Nobuhiko Takada
Running Time: 85 minutes – Source: VHS

UWF – 1990/04/15 – Fukuoka, Hakata Star Lane – “FIGHTING AREA HAKATA”
01. Bart Vale vs. Shigeo Miyato
02. Masakatsu Funaki vs. Minoru Suzuki
03. Akira Maeda vs. Tatsuo Nakano
04. Nobuhiko Takada vs. Yoji Anjo
05. Kazuo Yamazaki vs. Yoshiaki Fujiwara
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

UWF – 1990/05/04 – Tokyo, Nihon Budokan – “THE MEMORIAL”
01. Dick Leon Vrij vs. Yoji Anjo
02. Kazuo Yamazaki vs. Tatsuo Nakano
03. Akira Maeda vs. Masakatsu Funaki
04. Nobuhiko Takada vs. Minoru Suzuki
05. Yoshiaki Fujiwara vs. Fred Hamake
Running Time: 105 minutes – Source: VHS

UWF – 1990/05/28 – Miyagi Sports Center – “FIGHTING F”
01. Masakatsu Funaki vs. Yoji Anjo
02. Akira Maeda vs. Minoru Suzuki
03. Nobuhiko Takada vs. Tatsuo Nakano
04. Yoshiaki Fujiwara vs. Johnny Barrett
05. Nobuhiko Takada vs. Shigeo Miyato
Running Time: 110 minutes – Source: VHS

UWF – 1990/06/21 – Osaka Prefectural Gym – “IDEA”
01. Tatsuo Nakano vs. Mark Rush
02. Yoji Anjo vs. Minoru Suzuki
03. Yoshiaki Fujiwara vs. Shigeo Miyato
04. Masakatsu Funaki vs. Kazuo Yamazaki
05. Akira Maeda vs. Nobuhiko Takada
Running Time: 100 minutes – Source: VHS

UWF – 1990/07/20 – Nakajima Sports Center – “MIND”
01. Minoru Suzuki vs. Norman Smiley
02. Masakatsu Funaki vs. Shigeo Miyato
03. Yoji Anjo vs. Tatsuo Nakano
04. Yoshiaki Fujiwara vs. Akira Maeda
05. Nobuhiko Takada vs. Kazuo Yamazaki
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

UWF – 1990/08/13 – Yokohama Arena – “CREATE”
01. Bart Vale vs. Tatsuo Nakano
02. Yusuke Fuke vs. Masahito Kakihara
03. Akira Maeda vs. Yoji Anjo
04. Bart Kopps Jr. vs. Minoru Suzuki
05. Yoshiaki Fujiwara vs. Dick Leon Vrij
06. Masakatsu Funaki vs. Nobuhiko Takada
Running Time: 110 minutes – Source: VHS

UWF – 1990/09/13 – Aichi Prefectural Gym – “MOVE”
01. Bart Vale vs. Shigeo Miyato
02. Yusuke Fuke vs. Masahito Kakihara
03. Minoru Suzuki vs. Tatsuo Nakano
04. Yoji Anjo vs. Johnny Barrett
05. Masakatsu Funaki vs. Yoshiaki Fujiwara
06. Akira Maeda vs. Nobuhiko Takada
Running Time: 110 minutes – Source: VHS

UWF – 1990/10/25 – Osaka Castle Hall – “ATLANTIS”
01. Masahito Kakihara vs. Yusuke Fuke
02. Tatsuo Nakano vs. Wellington Wilkins Jr.
03. Minoru Suzuki vs. Shigeo Miyato
04. Wayne Shamrock vs. Yoji Anjo
05. Nobuhiko Takada vs. Yoshiaki Fujiwara
06. Akira Maeda vs. Masakatsu Funaki
Running Time: 115 minutes – Source: VHS

UWF – 1990/12/01 – Matsumoto City Gym – “ENERGY”
01. Kiyoshi Tamura vs. Masahito Kakihara
02. Yoji Anjo vs. Minoru Suzuki
03. Bart Vale vs. Kazuo Yamazaki
04. Yoshiaki Fujiwara vs. Shigeo Miyato
05. Nobuhiko Takada vs. Tatsuo Nakano
06. Masakatsu Funaki vs. Wayne Shamrock
Running Time: 135 minutes – Source: VHS

AKIRA MAEDA SPECIAL (WOWOW TV)
Great japanese documentary on one of the most famous shooters – Akira Maeda.
*** All matches are edited !! ***
01. Akira Maeda vs. Kazuo Yamasaki (UWF – 1988/05/12)
02. Akira Maeda vs. Nobuhiko Takada (UWF – 1988/06/11)
03. Akira Maeda vs. Nobuhiko Takada (UWF – 1990/01/16)
04. Akira Maeda vs. Yoshiaki Fujiwara (UWF – 1990/02/09)
05. Akira Maeda vs. Yoshiaki Fujiwara (UWF – 1990/07/20)
06. Akira Maeda vs. Kiyoshi Tamura (UWF – 1989/10/25)
07. Akira Maeda vs. Shigeo Miyato (UWF – 1989/10/01)
08. Akira Maeda vs. Tatsuo Nakano (UWF – 1990/04/15)
09. Akira Maeda vs. Yoji Anjo (UWF – 1989/07/24)
10. Akira Maeda vs. Minoru Suzuki (UWF – 1990/05/28)
11. Akira Maeda vs. Masakatsu Funaki (UWF – 1990/05/04)
12. Akira Maeda vs. Gerard Gordeau (UWF – 1988/08/13)
13. Akira Maeda vs. Chris Dolman (UWF – 1989/05/04)
14. Akira Maeda vs. Willy Williams (UWF – 1989/11/29)
15. Akira Maeda vs. Masakatsu Funaki (UWF – 1990/10/25)
16. Akira Maeda vs. Dick-Leon Vrij (RINGS – 1991/05/11)
17. Akira Maeda vs. Dick-Leon Vrij (RINGS – 1994/06/14)
18. Akira Maeda vs. Volk Han (RINGS – 1991/12/07)
19. Akira Maeda vs. Volk Han (RINGS – 1992/04/03)
20. Akira Maeda vs. Hans Nyman (RINGS – 1992/06/25)
21. Akira Maeda vs. Willy Williams (RINGS – 1992/07/16)
22. Akira Maeda vs. Andrej Kopilov (RINGS – 1992/08/21)
23. Akira Maeda vs. Chris Dolman (RINGS – 1992/12/19)
24. Akira Maeda vs. Tariel Bitsadze (RINGS – 1994/01/21)
25. Akira Maeda vs. Kiyoshi Tamura (RINGS – 1997/03/28)
26. Akira Maeda vs. Kiyoshi Tamura (RINGS – 1997/12/23)
27. Akira Maeda vs. Tsuyoshi Kosaka (RINGS – 1997/08/13)
28. Akira Maeda vs. Kenichi Yamamoto (RINGS – 1994/12/16)
29. Akira Maeda vs. Kenichi Yamamoto (RINGS – 1994/01/24)
30. Akira Maeda vs. Kenichi Yamamoto (RINGS – 1998/07/20)
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

UWF-International

UWF-I – 1991/05/10 – Tokyo, Korakuen Hall – “MOVING ON – THE FIRST BATTLE”
01. Opening Ceremony
02. Rules Demonstration
03. Kiyoshi Tamura vs. Masahito Kakihara
04. Kazuo Yamazaki & Tatsuo Nakano vs. Yoji Anjo & Yuko Miyato
05. Nobuhiko Takada vs. Tom Burton
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1991/06/06 – Tokyo, Korakuen Hall – “MOVING ON 2nd”
01. Makoto Ohe vs. Rudy Lovato
02. Kiyoshin Tamura vs. Tom Burton
03. Yuko Miyato vs. Kazuo Yamazaki
04. Yoji Anjo vs. Tatsuo Nakano
05. Nobuhiko Takada vs. J.T. Southern
1 Disc – 90 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1991/07/03 – Tokyo, Korakuen Hall – “MOVING ON 3rd”
01. Yuko Miyato vs. Tom Burton
02. Kiyoshi Tamura vs. Yoji Anjo
03. Kazuo Yamazaki vs. J.T. Southern
04. Nobuhiko Takada vs. Tatsuo Nakano
1 Disc – 90 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1993/05/06 – Tokyo, Nihon Budokan – “THE FIGHT OF CHAMPIONS” [Commercial Tape] 01. Bad News Allen vs. Yoshihiro Takayama
02. Yoji Anjo & Masahito Kakihara vs. Tom Burton & Jean Lydick
03. Kazuo Yamazaki vs. Yuko Miyato
04. Kiyoshi Tamura vs. Naoki Sano
05. Super Vader vs. Tatsuo Nakano
06. Gary Albright vs. Dennis Koslowski
07. Nobuhiko Takada vs. Dan Severn
1 Disc – 135 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1993/07/18 – Tokyo (TV)
Dennis Koslowski & Steven Day v Naoki Sano & Masahito Kakihara
Kazuo Yamazaki v Yoji Anjo “¦ Gary Albright v Mark Silver
UWF-I Title: Nobuhiko Takada v Salman Hashimikov
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1993/10/04 – Osaka (PPV)
Yoji Anjo v Tetsuo Nakano
Dennis Koslowski v Masahito Kakihara
Jr. League: Hiromitsu Kanehara v Tommy Cairo
Kiyoshi Tamura v Yuko Miyato
Jr. League: Gene Lydick v Greg Bobchuck
Kazuo Yamazaki v Bad News Allen
Gary Albright & Dan Severn v Salman Hashimikov & Vladimir Berkovich
UWF-I Title: Nobuhiko Takada v Billy Scott
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1993/12/05 – Tokyo (TV Special)
Pre-Fight Build Up
Nobuhiko Takada v Vader
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1994/06/10 – Tokyo (TV – 1994/07/02)
World Tournament – Semi-Final: Vader v Kiyoshi Tamura
World Tournament – Semi-Final: Nobuhiko Takada v Gary Albright
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1994/08/18 – Tokyo (TV Special)
UWF-I Title & Best Of 1994 Final: Vader v Nobuhiko Takada
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1994/11/30 – Tokyo, Nihon Budokan – “NEXT CHALLENGER FINAL”
01. Kickboxing Match: Bovy Chowaikung vs. Chris Mack
02. Tom Burton vs. Kenichi Yamamoto
03. Yuko Miyato vs. Kazushi Sakuraba
04. Yoji Anjo vs. Hiromitsu Kanehara
05. Billy Scott vs. Tatsuo Nakano
06. Yuhi Sano vs. Yoshihiro Takayama
07. Kiyoshi Tamura vs. Dan Severn
08. Kazuo Yamazaki vs. Masahito Kakihara
09. UWF-I World Heavyweight Title – No. 1 Contender Match: Gary Albright vs. Nobuhiko Takada
1 Disc – 135 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1995/01/16 – Tokyo, Nihon Budokan – “PRO WRESTLING WORLD CHAMPIONSHIP: VADER vs. ALBRIGHT”
01. Kickboxing Match: Gong Yuttachai vs. Rodney Brockfield
02. Hiromitsu Kanehara vs. Kenichi Yamamoto
03. Yoshihiro Takayama vs. Tom Burton
04. Tatsuo Nakano vs. Bad News Allen
05. Masahito Kakihara & Yoji Anjo vs. Yuhi Sano & Kazushi Sakuraba
06. Kiyoshi Tamura vs. Gene Lydick
07. Kazuo Yamazaki & James Stone vs. Nobuhiko Takada & Billy Scott
08. UWF-I World Heavyweight Title: Super Vader vs. Gary Albright
1 Disc – 135 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1995/10/11 – Osaka – “UWF-I vs. NEW JAPAN ALL-OUT CONTEND BATTLE”
Hiromitsu Kanehara & Kazushi Sakuraba v Tokimitsu Ishizawa & Tadao Yasuda
Yoshihiro Takayama v Kennichi Yamamoto
Naoki Sano v Billy Scott
Kensuke Sasaki v Tatsuo Nakano
Yoji Anjo & Masahito Kakihara v Riki Chosyu & Yuji Nagata
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1995/10/28 – Tokyo – “UWF-I vs. NEW JAPAN ALL-OUT CONTENT BATTLE – TOKYO BOUT”
Kennichi Yamamoto v Shinjiro Otani
Hiromitsu Kanehara v Tatsuhito Takaiwa
Koji Kanemoto v Kazushi Sakuraba
Naoki Sano v Hiro Saito
Kensuke Sasaki v Yoshihiro Takayama
Masahito Kakihara & Tatsuo Nakano v Shinya Hashimoto & Akira Nogami
Yoji Anjo v Masa Chono
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1996/03/01 – Tokyo, Nihon Budokan – “UWF-I vs. NEW JAPAN ALL OUT WAR – 4th BATTLE”
01. Tatsuo Nakano vs. Kenichi Yamamoto
02. Kiyoshi Tamura vs. Kazushi Sakuraba
03. Shinjiro Otani vs. Masahito Kakihara
04. Muay Thai Rules: Hiromitsu Kanehara vs. Chanpa Gennsoritto
05. Yoji Anjo & Yoshihiro Takayama vs. Kazuo Yamazaki & Takayuki Iizuka
06. Yuhi Sano vs. Keiji Muto
07. IWGP Heavyweight Title: Nobuhiko Takada vs. Shiro Koshinaka
1 Disc – 150 minutes – Source: VHS

UWF-I – 1996/08/17 – Tokyo – “5th Anniversary Show”
Dutch Windmail v Kennichi Yamamoto
Hiromitsu Kanehara v Tiger Maduro
Great Kabuki & Great Takeru & Daikokubo Benkei v Gekko & Shigeo Okamura & Kishin Kawabata
Original Tiger Mask v Gran Hamada
Kimo v Yoshihiro Takayama
Kazushi Sakuraba v Masahito Kakihara
Genichiro Tenryu v Naoki Sano “¦ Nobuhiko Takada v Yoji Anjo
Running Time: 150 minutes – Source: VHS

UWF-I – BUSHIDO – EPISODE # 1 (Eurosport)
01. Masahito Kakihara vs. Kiyoshi Tamura
02. Yoji Anjo & Shigeo Miyato vs. Tatsuo Nakano & Kazuo Yamazaki
03. Nobuhiko Takada vs. Tom Burton
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

UWF-I – BUSHIDO – EPISODE # 13 – BEST OF NOBUHIKO TAKADA (Eurosport)
01. Nobuhiko Takada vs. Tatsuo Nakano
02. Nobuhiko Takada vs. JT Southern
03. Nobuhiko Takada vs. Kazuo Yamazaki
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

UWF-I – BUSHIDO – EPISODE # 14 (Eurosport)
01. Hiromitsu Kanehara vs. Masakazu Maeda
02. Tom Burton vs. Masahito Kakihara
03. Tatsuo Nakano vs. JT Southern
04. Shigeo Miyato vs. Kiyoshi Tamura
05. Gary Albright & Jim Boss vs. Yoji Anjo & Kazuo Yamazaki
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

UWF-I – BUSHIDO – EPISODE # 20 (Eurosport)
01. Tatsuo Nakano vs. Tom Burton
02. Masahito Kakihara vs. Mark Silver
03. Shigeo Miyato vs. Mark Flemming
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

UWF-I – BUSHIDO – EPISODE # 21 (Eurosport)
01. Masakazu Maeda vs. Hiromitsu Kanehara
02. Nick Bockwinkel vs. Billy Robinson
03. Yoji Anjo vs. Steve Day
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

UWF-I – BUSHIDO – EPISODE # 23 (Eurosport)
01. Hiromitsu Kanehara vs. Yoshihiro Takayama
02. Mark Flemming & Nobuhiko Takada vs. Shigeo Miyato & Kiyoshi Tamura
03. Yoji Anjo vs. Masahito Kakihara
04. Steve Day vs. Kazuo Yamazaki
05. Nobuhiko Takada vs. Mark Silver
06. Gary Albright vs. Tom Burton
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

UWF-I – BUSHIDO – EPISODE # 27 (Eurosport)
01. Kickboxing Match: Makato Ohe vs. Damien Meyer
02. Kiyoshi Tamura vs. Yoji Anjo
03. Mark Flemming & Nobuhiko Takada vs. Kazuo Yamazaki & Steve Cox
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

UWF-I – BUSHIDO – EPISODE # 29 (Eurosport)
01. Yoshihiro Takayama vs. Hiromitsu Kanehara
02. Masahito Kakihara vs. Mark Silver
03. Tatsuo Nakano vs. Kiyoshi Tamura
04. Gary Albright vs. Bad News Allen
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

UWF-I – BUSHIDO – EPISODE # 33 (Eurosport)
01. Kickboxing Match: Makato Ohe vs. David Cummings
02. Yoshihiro Takayama & Masahito Kakihara vs. Mark Silver & Gene Lydick
03. Dan Severn vs. Shigeo Miyato
04. Yoji Anjo vs. Masahito Kakihara
05. Gary Albright & Mark Flemming vs. Nobuhiko Takada & Kazuo Yamazaki
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

UWF-I – BUSHIDO – EPISODE # 35 (Eurosport)
01. Bad News Allen vs. SHiego Miyato
02. Dan Severn vs. Yoji Anjo
03. Gary Albright vs. Masahito Kakihara
04. Nobuhiko Takada vs. Dennis Koslowski
05. Nobuhiko Takada vs. Naoki Sano
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

UWF-I – BUSHIDO – EPISODE # 36 (Eurosport)
01. Tom Burton & Yoji Anjo vs. Tatsuo Nakano & Gene Lydick
02. Naoki Sano vs. Masahito Kakihara
03. Dan Severn vs. Kiyoshi Tamura
04. Gary Albright vs. Dennis Koslowski
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

UWF-I – 2005/04/08 – BUSHIDO (Eurosport)
01. Tom Burton & Yoji Anjo vs. Shigeo Miyato & Kiyoshi Tamura
02. Bob Backlund vs. Nobuhiko Takada
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

UWF-I – 2005/08/10 – BUSHIDO (Eurosport)
01. Kickboxing Match: Makato Ohe vs. Fernando Cilleros
02. Mark Flemming & Yoji Anjo vs. Tom Burton & Tatsuo Nakano
03. Nobuhiko Takada vs. Steve Cox
Running Time: 45 minutes – Source: VHS

VKF Wrestle Naniwa

VKF WRESTLE NANIWA – 2008/01/14 – Osaka – “BET IT WAR: HAIRCUT & AFRO BET GAME”
01. Music Video Recap
02. Xena Interview
03. Kenyo Takai vs. VKF Machine
04. Magnitude Kishiwada vs. Tadanobu Fujisawa
05. Antonio Honda & Apple Miyuki vs. Kikutaro & Milk
06. Chikayo Nagashima & Sonoko Kato vs. Carlos Amano & Ran YuYu
07. Shouichi Uchida vs. Shinobu
08. NOSAWA Rongai & 2 Tuff Tony & Takemura vs. Kazma & Miyawaki & Yoshiaki Yago
09. KUDO & Masada vs. Crowzer & Masked Voltage
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

VKF WRESTLE NANIWA – 2008/02/29 – Osaka – “HEAT-UO-HURRICAN”
01. Video Recap
02. Kengo Takai & Shouichi Uchida & Tadanobu Fujisawa vs. Kabuki Kid & Yuji Sato & Daisuke Sasaki
03. Chikayo Nagashima & Sonoko Kato vs. Kikutaro & Antonio Honda vs. Apple Miyuki & Milk
04. Crowzer & Kazma & Yoshiaki Yago vs. NOSAWA Rongai & MAZADA & TAKEMURA
05. GENTARO vs. Voltage
06. Magnitude Kishiwada & Gamma vs. HARASHIMA & Shinobu
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

VKF WRESTLE NANIWA – 2008/03/27 – Osaka – “ROYAL RUMBOO”
01. Video Recap
02. Kengo Takai & Shouichi Uchicha & Tadanobu Fujisawa vs. Kabuki Kid & Masamitsu Kouchi & Teng Takeshi
03. Chikayo Nagashima & Apple Miyuki vs. Carlos Amano & Milk
04. Super Shisa & Shisa Boy vs. Susumu & Shinobu
05. Royal Rumboo (w/ GENTARO, Voltage, Crowzer, Kazma, Miyawaki, KUDO, Yoshiaki Yago, Gamma, Antonio Honda, Kikutaro,
Kishiwada & Ernest)
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

VKF WRESTLE NANIWA – 2008/04/27 – Osaka – “REBEARED”
01. Kengo Takai vs. Tadanobu Fujisawa
02. Susumu & Shisa Boy & Dragon Yuki vs. Masamitsu Kouchi & Kabuki Kid & Tengu Takeshi
03. Chikayo Nagashima & Kikutaro vs. Antonio Honda & Milk
04. Yoshiaki Yago & Maskdo Voltage vs. Kazma & Kurokage
05. GENTARO vs. MASADA
06. Magnitude Kishiwada & Shoichi Uchida vs. KUDO & Shinobu
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

VKF WRESTLE NANIWA – 2008/05/30 – Osaka – “IMPACT”
01. Kengo Takai & Shigehiro Irie vs. Tadanobu Fujisawa & Kurokage
02. Kikutaro & Milk & Kenta Kosugi vs. MASADA & Naoshi Sano & Takaya Shibayam
03. Yoshiaki Yago & Maskde Voltage vs. Nosawa Rongai & Takemura
04. Gamma vs. Shouichi Uchida
05. GENTARO & Shinobu & Daisuke Masaoka vs. Super Shisa & Shisa Boy & Susumu
06. Magnitude Kishiwada vs. Crowzer
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

West Gate Pro

WGWF – 2011/10/26 – Tokyo, Shinjuku FACE – “FIERCE FIGHTING 1?
01. Battle Royal
01. Batten Tamagawa & KID vs. Love Sexy Rose & Love Sexy Young
02. Lady Gaga Musical Death Match: Teruko Kagawa & El Hashimoto & Masujiro Kuratomi vs. Chonoryoku Shonen & Koki Harada &
Karubouchi
03. Antonio Koinoki vs. Akebono
04. Abdullah The Buchan vs. Baisen TAGAI
05. Koriki Choshu & Antonio Koinoki & Shinya Hachimichu vs. Giant Kobaba & Yudan Hanson & Mitsuharu Misawaga
1 Disc – 90 minutes – Source: TV

WGWF – 2011/11/29 – Tokyo, Shinjuku FACE – “FIERCE FIGHTING 2 ~ 10th ANNIVERSARY SEASON OPENER ~”
01. Tiger KID & 2daime Nidaime Tiger (Mitsuharu Misawaga) vs. Batten Tamagawa & Karubouchi
02. Abdullah The Buchan & Sekaino Umezawa vs. Chonoryoku Shonen Daichi & Dirty Kamen
03. Dr. Dory & SanpeiX2 vs. Hidekaze Teramoto & Hiroyoshi Onita
04. Koriki Choshu & Yadan Hanson vs. Bruiser Debrody & Jimmy Sneaker
05. Love Sexy Rose & Love Sexy Young vs. Teruko Kagawa & Bison TAGAI
06. Antonio Koinoki & Giant Kobaba vs. Shinya Hachimichu & Masahiro Kochono
1 Disc – 90 minutes – Source: TV

WGWF – 2011/12/21 – Tokyo, Shinjuku FACE – “FIERCE FIGHTING 3?
01. Battle Royal
02. Michael Jackson Musical Death Match: Teruko Kagawa & El Hashimoto & Masujiro Kuratomi vs. Love Sexy Rose & Love Sexy Young
& Love Sexy Otowaya
03. Batten Tamagawa vs. Shinya Hachimichu
04. Koriki Choshu vs. The Obasan vs. Bison TAGAI & Dan Kusai
05. Tag League Final: Antonio Koinoki & Giant Kobaba vs. Tiger KID & 2daime Nidaime Tiger
1 Disc – 90 minutes – Source: TV

WGWF – 2012/01/24 – Tokyo, Shinjuku FACE – “FIERCE FIGHTING 4?
01. Sampei x2 & El Hashimoto vs. Love Sexy Rose & Love Sexy Young
02. Koriki Choshu & Jit-chan vs. Dirty Kamen & Teruko Kagawa
03. WGWF Junior Heavyweight Title: Tiger KID vs. Fake Kuniaki Kobayashi
04. WGWF 6-Man Tag Titles: Jimmy Sneaker & Yadan Hanson & Bruiser Debrody vs. Sekaino Umezawa & George & Chonoryoku Shonen
Daichi
05. WGWF Heavyweight Title: Giant Kobaba vs. Abdullah The Butchan
06. WGWF Tag Team Titles: Antonio Koinoki & Shinya Hachimichu vs. Batten Tamagawa & Bison TAGAI
1 Disc – 90 minutes – Source: TV

WGWF – 2012/02/28 – Tokyo, Shinjuku FACE – “FIERCE FIGHTING 5?
01. Sampei x2 & Bison TAGAI & Masujiro Kuratomi vs. Love Sexy Rose & Love Sexy Young & Love Sexy Otowaya
02. Lin Bairon vs. Teruko Kagawa
03. Tiger KID & Masked Yagi & Jushin Thunder Manbeast vs. Stocking King & The Influenza & Masked Koriki Choshu
04. Antonino Inoki & Sekaino Umezawa vs. Giant Kobaba & Chonoryoku Shonen Daichi
05. WGWF Heavyweight Title: Abdullah The Butchan vs. Kunihiko Mitamaga
1 Disc – 90 minutes – Source: TV

WGWF – 2012/03/27 – Tokyo, Shinjuku FACE – “FIERCE FIGHTING 6?
01. Don Qusay & Bison Tagai vs. Teruko Kagawa & Tiger KID
02. West Gate 6 Man Tag Titles: Love Sexy Rose & Love Sexy Young & Love Sexy Otowaya vs. Sekaino Umezawa & George &
Chonoryoku Shonen Daichi
03. Batten Tamagawa & Dirty Kamen vs. Jit-chan & Koriki Choshu
04. Giant Kobaba & Antonio Koinoki vs. Jimmy Sneaker & Bruiser Debrody
05. West Gate Heavyweight Title: Kunihiko Mitamaga vs. Sampei X2
1 Disc – 90 minutes – Source: TV

WGWF – 2012/04/24 – Tokyo, Shinjuku FACE – “FIERCE FIGHTING 7?
01. Fake Kenta Kobashi & X vs. Bison TAGAI & Sampei X2
02. West Gate 6 Man Tag Titles: Love Sexy Rose & Love Sexy Young & Love Sexy Otowaya vs. Sekaino Umezawa & George &
Chonoryoku Shonen Daichi
03. Jit-chan & Koriki-chan vs. But-chan & Koba-chan
04. West Gate Heavyweight Title: Kunihiko Mitamaga vs. Antonio Koinoki
1 Disc – 90 minutes – Source: TV

WGWF – 2013/01/29 – Tokyo, Shinjuku FACE
01. Baisen TAGAI & Kunihiko Mitamega & Crusher Inoba vs. Love Sexy Young & Love Sexy Rose & Love Sexy Otowaya
02. Batten Tamagawa vs. Futofuto Kobashi vs. Sanpei X 2
03. Jirou Hachimichu & KID vs. Animal Hamakuri & Shoku Van Vader
04. Sekaino Umezawa vs. Jumbo Andou
05. Royal Rumble (w/ Koriki Chosyu, George Tokorodokoro, Jimmy Sneaker, Don Kusai, Jichan, Jikkyou Man, Anpan Man, Akatarou,
Neetkun, Terminators, Basil Hashimoto, Kaja Lion, Moji Yamukun, Akebonobashi Taro, Rose Hayashi, Abdullah the Buchan, Masujirou
Kuratomi, Dare Deshou Man)
06. Nishiguchi Pro Wrestling Heavyweight Title: Teruko Kagawa vs. Antonio Koinoki
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

World Japan

WORLD JAPAN – 2003/06/29 – Hokkaido Sports Center – “MAGMA02 SERIES 2003?
01. Takashi Uwano vs. Masamitsu Kochi
02. Yoji Anjo & Dick Togo vs. Tomohiro Ishii & Koichiro Kimura
03. IPW Hardcore Tag Team Title: Todd Shane & Mike Shane vs. Animal Warrior & Hawk Warrior
04. Kenzo Suzuki vs. Hiroshi Hase
05. Big Vader vs. Dan Bobish
06. Kensuke Sasaki vs. Takao Omori
07. No Ropes Explosive Barbed Wire Death Match: Genichiro Tenryu & Atsushi Onita vs. Riki Chosyu & Shiro Koshinaka
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

WORLD JAPAN – 2003/07/20 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “MAGMA03?
01. WJ Strongest Tournament – Round 1: Steve Williams vs. Shiro Koshinaka
02. WJ Strongest Tournament – Round 1: Kensuke Sasaki vs. Riki Chosyu
03. WJ Strongest Tournament – Round 1: Kenzo Suzuki vs. Dan Bobish
04. WJ Strongest Tournament – Round 1: Takao Omori vs. Genichiro Tenryu
05. Masamitsu Kochi vs. Takashi Uwano
06. Tomohiro Ishii vs. Ichiro Yaguchi
07. WJ Strongest Tournament – Semi Final: Kensuke Sasaki vs. Steve Williams
08. WJ Strongest Tournament – Semi Final: Kenzo Suzuki vs. Takao Omori
09. Big Vader vs. Don Frye
10. WJ Strongest Tournament – Final / WMG Heavyweight Title: Kensuke Sasaki vs. Kenzo Suzuki
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

WORLD JAPAN – 2003/08/21 – Osaka Prefectural Gym – “MAGMA03 SPECIAL IN OSAKA”
01. Mammoth Sasaki vs. Kuniyoshi Wada
02. WMG Tag Team Title Tournament – Round 1: Shiro Koshinaka & Jinsei Shinzaki vs. Todd Shane & Mike Shane
03. Masamitsu Kochi vs. Takashi Uwano
04. WMG Tag Team Title Tournament – Semi Final: Riki Chosyu & Genichiro Tenryu vs. Takao Omori & Kenzo Suzuki
05. WMG Tag Team Title Tournament – Semi Final: Shiro Koshinaka & Jinsei Shinzaki vs. Yoji Anjo & Ichiro Yaguchi
06. Tomohiro Ishii vs. Koichiro Kimura
07. WMG Heavyweight Title: Kensuke Sasaki vs. Dan Bobish
08. WMG Tag Team Title Tournament – Final: Riki Chosyu & Genichiro Tenryu vs. Shiro Koshinaka & Jinsei Shinzaki
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

RIKI PRO – 2005/06/05 – Tokyo, Korakuen Hall – “ALLERGY”
01. Ikuto Hidaka vs. Takashi Sasaki
02. Daisuke Sekimoto vs. Ichiro Yaguchi
03. Tatsuhito Takaiwa & Yoshihito Sasaki vs. Dick Togo & GENTARO
04. Shiro Koshinaka vs. Takashi Uwano
05. Lumberjack Death Match: Tomohiro Ishii vs. Tetsuhiro Kuroda
06. Lumberjack Death Match: Kintaro Kanemura vs. BADBOY Hido
07. ALLERGY: Riki Chosyu & Enson Inoue vs. Kazunari Murakami & Yoshiaki Fujiwara
Running Time: 150 minutes – Source: SAT TV

others …

ATSUSHI ONITA PRODUCE – 2013/10/14 – Toki Messe – “ECHIGO BIG FIREWORKS”
01. ZERO1 vs. Onita Army: Demon Ueda & Yoshikazu Yokoyama vs. Hideki Hosaka & Kenichi Fujii
02. SENDAI GIRLS Offer Match: Meiko Satomura vs. Sendai Sachiko
03. Ikuto Hidaka & SUSUMU vs. Jason Lee & Chou-un Shiryu
04. ZERO1 vs. ZERO64: Shinjiro Otani & KAMIKAZE & Yusaku Obata vs. Akebono & Takuya Sugawara & Mineo Fujita
05. Daichi Hashimoto Return Match Vol. 2: Daichi Hashimoto vs. James Raideen
06. No Ropes Barbed Wire “Everest” Explosion Death Match: Atsushi Onita & Masato Tanaka vs. Yoshihiro Takayama & NOSAWA Rongai
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

ATSUSHI ONITA PRODUCE – 2013/12/13 – Ibaraki Prefectural Sports Center Gymnasium – “HITACHI NATIONAL UNIVERSITY
FIREWORKS”
01. ZERO1 Army vs. Onita Army: KAMIKAZE & Ikuto Hidaka & Yoshikazu Yokoyama & Naoshi Sano vs. Ichiro Yaguchi & Hideki
Hosaka & Kazuhiko Matsuzaki & Kenichi Fujii
02. Ibaraki Local Hero Space Warrior Ibalinger Z Special Participation: Ryouji Sai & KAZMA SAKAMOTO & Space Warrior Ibalinger Z
vs. NOSAWA Rongai & Chou-un Shiryu & Jason Lee
03. ZERO1 vs. NWF: James Raideen & Maybach Beta & Tama Williams vs. Demon Ueda & Yusaku Obata & Daichi Hashimoto
04. ZERO1 vs. ZERO64: Shinjiro Otani & Masato Tanaka & Kohei Sato vs. Akebono & Takuya Sugawara & Mineo Fujita
05. No Ropes Barbed Wire Everest Explosion Death Match: Atsushi Onita vs. Yoshihiro Takayama
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

BIG MOUTH LOUD – 2006/04/16 – Tokyo, Korakuen Hall – “ILLUSION IV”
01. Exhibition Match: Osamu Kido vs. Ultimo Dragon
02. Yuki Ishikawa vs. Hiroyuki Ito
03. Don Arakawa vs. Munenori Sawa
04. Alan Karaev vs. Katsumi Usuda
05. Enson Inoue vs. Manabu Hara
06. Kensuke Sasaki & Kazunari Murakami vs. Minoru Suzuki & Yoshiaki Fujiwara
07. Katsuyori Shibata vs. Katsuhiko Nakajima
1 Disc – 120 minutes – Source: VHS

BIG MOUTH LOUD – 2006/08/20 – Tokyo, Korakuen Hall – “ILLUSION VII”
01. Osamu Kido vs. Don Arakawa vs. Kikutaro
02. Yoshiaki Fujiwara vs. Giant Take
03. Yuki Ishikawa & Hiroyuki Ito vs. Mad Goto & Dog Ohara
04. Ikuto Hidaka & Minoru Fujita vs. Katsumi Usuda & Manabu Hara
05. Katsuyori Shibata vs. TARU
06. Yoshihiro Takayama & Minoru Suzuki vs. Yuji Nagata & Kazunari Murakami
Running Time: 90 minutes – Source: SAT TV

BIKKURI PRO – 2005/10/15 – Kishiwada City Gym – “WHEN YOU SEE IT YOU UNDERSTAND!!”
01. Kengo Takai & SYU vs. Daigoro Kashiwa & Takashi Tachibana
02. Naruki Doi vs. Asian Cougar
03. Mixed Match: Takehiro Murahama & Azumi Hyuga vs. Kikutaro & Tsubasa Kurakaki
04. Masato Tanaka & Tetsuhiro Kuroda vs. Don Fujii & Shingo Takagi
05. Open The Triangle Gate Title: CIMA & Magnitude Kishiwada & Masato Yoshino vs. Dick Togo & TAKA Michinoku & Gamma
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

BIKKURI PRO – 2009/05/31 – Osaka, IMP Hall
01. Shoichi Uchida & Yutaka Fukuda vs. Kengo Takai & Daigoro Kashiwa
02. Kento Miyahara & Takashi Okita vs. Shigehiro Irie & Masamitsu Kochi
03. Kikutaro vs. Dick Togo
04. HARASHIMA vs. Masanori Ishikura
05. Munenori Sawa & Madoka vs. Kota Ibushi & Katsuhiko Nakajima
06. Masato Tanaka vs. Magnitude Kishiwada
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

BOYS – 2009/04/24 – Tokyo, Benoa Ginza – “BOYS 4? [Dramatic Fantasia # 221] 01. Kazuhiro Tamura vs. Yumeto Imasei
02. Isami Kodaka vs. Rion Mizuki
03. Tsutomu Oosugi & Hercules Senga vs. Daisuke Sasaki & Yuki Sato
04. Madoka & Mineo Fujita & Daisuke Masaoka vs. Makoto Oishi & Masa Takanashi & Keita Yano
05. HARASHIMA vs. KUDO
Running Time: 45 minutes – Source: SAT TV

CMLL JAPAN – 1997/02 – “Lucha Fiesta “Ëœ97? (Samurai TV)
02/02/97 in Tokyo, Japan: Mascara Magica/Ultraman Jr/Shinobi v. Arkangel/Espectro Jr/Cadaver “¦ Lady Apache/Esther Moreno v. Mariko
Yoshida/Chapparita Asari “¦ El Felino/Apollo Dantes v. Kendo/Rayo de Jalisco Jr. “¦ Black Warrior/Pirata Morgan/Rey Buccanero v.
Lizmark/Shocker/Mr. Niebla “¦ El Hijo del Santo/Bestia Salvaje v. Negro Casas/Super Astro “¦ 02/06/97 in Tokyo, Japan: Espectro
Jr/Cadaver v. Shinobi/Ultraman Jr. (Tag Title) “¦ Lady Apache v. Mariko Yoshida (CMLL Women’s Title) “¦ Apollo Dantes/Felino/Guerrero de
la Muerte v. Mascara Magica/Ninja del Fuego/Rayo de Jalisco “¦ Black Warrior v. Mr. Niebla (NWA Light Heavyweight Title) “¦ Super
Astro/Kendo/Lizmark v. Pirata Morgan/Bestia Salvaje/Rey Buccanero “¦ Negro Casas v. El Hijo del Santo
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

DOVE PRO WRESTLING – “OFFICIAL PROMOTIONAL VIDEO”
01. History Music Video
02. Souther vs. 504 (2008/05/03 – Hiroshima – “BOYS ARE BACK IN CHINATOWN”)
03. Dove World Title: Yuko Miyamoto vs. SAKIGAKE (2009/09/28 – Hiroshima – “SETOUTI SUMMER BOMB”)
04. Takashi Sasaki & Atsushi Kotouge vs. Kabiki Kid & 504 (2008/12/23 – Hiroshima – “BUMP BUMP REVOLUTION‡W”)
05. Rey Paloma vs. Kabuki Kid (2009/05/03 – Hiroshima – “URANIWA OLYMPIC”)
Running Time: 30 minutes – Source: DVD

DRAGONMANIA – May 2008 – “THE DRAGONS IN MEXICO”
Video diary of Tatsumi Fujinami and Ultimo Dragon in Mexico incl. highlights of Dragonmania III, interviews and clips.
Running Time: 60 minutes – Source: iTV

FUTEN – 2009/04/26 – Lazona Kawasaki Plaza Sol – “BATI-BATI 26 ~ BATI BATI 4TH ANNIVERSARY”
01. TAKA Michinoku vs. Shoichi Uchida
02. Kengo Mashimo vs. Shinjitsu Nohashi
03. Brahman Shu & Brahman Kei vs. Mitsuya Nagai & Hajime Moriyama
04. Fujita “Jr.” Hayato vs. Koichiro Kimura
05. Daisuke Ikeda & Takeshi Ono vs. Manabu Suruga & Takahiro Oba
Running Time: 90 minutes – Source: DVD

FUYUKI-GUN – 1997/03/29 – Tokyo (Samurai TV – 4/1997)
Women’s Match “¦ Chikako Shiratori & Yuki Lee v Emi Motokawa & Jaguar Yokota “¦ Shark Tsuchiya v RIE “¦ W*ING Kanemura & The
W*inger & Hideki Hosaka v Kodo Fuyuki & Jado & Gedo (FMW – 19.02.1997) “¦ Coolie SZ & Bulldog KT (aka. Jado & Gedo) v
W*ING Kanemura & Hido “¦ Mariko Yoshida v Mima Shimoda “¦ World 6-Man Street Fight Titles: Headhunters & Hisakatsu oya v Fuyuki &
Jado & Gedo (FMW – 21.03.1997) “¦ World 6-Man Street Fight Titles: Fuyuki & Jado & Gedo v Great Kabuki & Masao Orihara &
Keisuke Yamada
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

GAORA TV – 2011/01/24 – Tokyo, JCB Hall – “GAORA 20TH ANNIVERSARY ~ SUPER FIGHTING SPIRIT 2011? [2 DISC-SET] 01. Dragon Kid & BUSHI & Power Pro Kamen vs. Minoru & Susumu Yokosuka & KAGETORA
02. Dynamite Kansai & Carlos Amano & Chikayo Nagashima vs. Aja Kong & Mayumi Ozaki & Meiko Satomura
03. Jinsei Shinzaki & TAJIRI & BxB Hulk vs. Kaz Hayashi & TAKA Michinoku & NOSAWA Rongai
04. YAMATO vs. Hiroshi Yamato
05. Shuji Kondo & KAI vs. Naruki Doi & Naoki Tanizaki
06. Minoru Suzuki & Masakatsu Funaki & Masaaki Mochizuki vs. Akebono & Don Fujii & Ryota Hama
07. Dream Team vs. Champion Team: Keiji Muto & Jushin Liger & CIMA vs. Suwama & Great Sasuke & Masato Yoshino
Running Time: 2 Discs – Source: TV

GLICO POWER PRODUCTION DREAM MATCH – 2010/02/28 – Tokyo, Korakuen Hall
01. Exhibition Match – K-1 Rules: Shinsuke Nakamura vs. Kyotar
02. Yuji Nagata vs. Killer Kiku (Kikutaro)
03. Jushin Liger & Shiryu (Kaz Hayashi)& Tiger Mask IV & BUSHI vs. Tomohiro Ishii & Gedo & KAI & Hiroshi Yamato
04. Bench Press Contest (w/ Shuji Kondo, Seiya Sanada Manabu Nakanishi, Yasufumi Nakanoue, Mitsuhide Hirasawa)
05. Keiji Muto & Hiroshi Tanahashi & Power Pro Mask vs. Bono Warrior (Akebono) & Pink Warrior (Yutaka Yoshie) & Pork Warrior
(Ryota Hama)
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

GO-GUNDAN – 1994/12/21 – Tokyo
Poison Sawada v Kazuhiko Matsuzaki “¦ Apollo Sugawara v Kishin Kawabata “¦ Tag Tournament: Uchu Power X & XX v The Scalper &
The Gouger “¦ Tag Tournament: Demonio I & II v White Mummy & Black Mummy “¦ Tag Tournament: Uchu Power X & XX v Zombie I & II
“¦ Tag Tournament – Final: Uchu Power X & XX v Demonio I & II “¦ Art Barr Memorial Match: Ryuma Go & Animal Hamaguchi v Jesse Barr
& Brian Cox
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

GPWA – 2006/11/14 – Tokyo, Korakuen Hall – “REALIZE”
01. NOAH vs. ZERO1-MAX: Taiji Ishimori & Atsushi Aoki & Ippei Ota vs. Ikuto Hidaka & Osamu Namiguchi & Shota Takanishi
02. Kikutaro & Katsuya Kishi & Munenori Suwa vs. Kappa Boy & Manabu Hara & Tsutomu Hirayanagi
03. EL DORADO Offer Match: El Blazer & Jumping Kid Okimoto & Milanito Collection a.t. vs. Brahman Shu & Brahman Kei & Manjimaru
04. K-DOJO Offer Match: JOE & Yasu Urano & Mr. X & Mike Lee jr. vs. Yuji Hino & SUPER X & Saburo Inematsu & Yuu Yamagata
05. DDT Offer Match: Danshoku Dino & Kota Ibushi vs. KUDO & Daichi Kakimoto
06. Yoshihiro Takayama & Minoru Suzuki & NOSAWA Rongai vs. Takeshi Morishima & Kohei Sato & Shuhei Taniguchi
07. Go Shiozaki & Katsuhiko Nakajima & Takuya Sugawara vs. Ryouji Sai & HARASHIMA & KAZMA
1 Disc – 180 minutes – Source: VHS

GPWA – 2007/05/05 – Tokyo, Differ Ariake – “DIFFER CUP 2007?
01. Differ Cup 2007 – Round 1: KAGETORA & Hercules Senga vs. Keizo Matsuda & Kappa Boy
02. Differ Cup 2007 – Round 1: HARASHIMA & Kota Iifushi vs. Katsumi Usuda & Manabu Hara
03. Differ Cup 2007 – Round 1: Kengo Mashimo & Madoka vs. Black Emperor & Pentagon Viper
04. Differ Cup 2007 – Round 1: Ikuto Hidaka & Osamu Namiguchi vs. Yoshinobu Kanemaru & Ippei Ota
05. Tsuyoshi Kikuchi vs. Kazushi Miyamoto
06. Differ Cup 2007 – Semi Final: HARASHIMA & Kota Iifushi vs. KAGETORA & Hercules Senga
07. Differ Cup 2007 – Semi Final: Kengo Mashimo & Madoka vs. Ikuto Hidaka & Osamu Namiguchi
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

GPWA – 2007/05/06 – Tokyo, Differ Ariake – “DIFFER CUP 2007?
01. Katsumi Usuda & Manabu Hara vs. Shuji Ishikawa & Ken Ohka
02. Kappa Boy vs. King Pagota
03. Yoshinobu Kanemaru & Tsuyoshi Kikuchi vs. TAKA Michinoku & Black Emperor
04. NOSAWA Rongai & MAZADA & Katsushi Takemura & Minoru Fujita & Kikutaro vs. Naomichi Marufuji & Keizo Matsuda & Daichi
Kakimoto & Ippei Ota & Shota Takanishi
05. Differ Cup 2007 – 3rd Place Match: Ikuto Hidaka & Osamu Namiguchi vs. KAGETORA & Hercules Senga
06. ROH World Title: Takeshi Morishima vs. KAZMA
07. Differ Cup 2007 – Final: Kengo Mashimo & Madoka vs. HARASHIMA & Kota Iifushi
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

HIROMITSU KANEHARA PRODUCE – 2013/03/09 – Tokyo, Korakuen Hall – “U-SPIRITS AGAIN”
01. Shin UWF Synchronization Generation: Mitsuya Nagai vs. Takaku Fuke
02. Pancrase vs. U Inter Gatekeeper Confrontation: KEI Yamamiya vs. Daijiro Matsui
03. Legend vs. New Generation: Yoshihiro Takayama vs. Hikaru Sato
04. U-ism Legend: Katsunori Kikuno vs. Takafumi Ito
05. Mad Dog Confrontation: Yoshiki Takahashi vs. Kenichi Yamamoto
06. Pancrase vs. RINGS Legend Confrontation: Minoru Suzuki vs. Hans Nijman
07. Hiromitsu Kanehara Last MMA Match: Yuki Kondo vs. Hiromitsu Kanehara
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

IKKI KAJIWARA MEMORIAL SHOW – 1995/07/15 – Tokyo
Kickboxing Matches “¦ Eagle Sawai & Michiko Omukai v Harley Saito & Carol Midori “¦ Great Sasuke v Tiger Mask IV “¦ Kickboxing
Matches “¦ Ryuma Go v Okumura “¦ Koji Kitao v Crusher Crane
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

INDY NO OSHIGOTO PRESENTS – 2011/12/31 – Tokyo, Korakuen Hall – “NEW YEARS EVE PRO-WRESTLING 2011? [2 DISC-
SET] 01. Young Six Man Tag Match: Hiroshi Fukuda & Toru Sugiura & Kotaro Nasu vs. Masashi Otani & Daichi Sasaki & Dyna Mido
02. Young Teioh Cup – New Generation Ikemen Match: Hiro Tonai & Takumi Tsukamoto & Takao Soma & HAYATA vs. Masaki Okimoto
& Jun Ogawauchi & Akito & Kouzy
03. Six Man Challenge Tag Match: Yoshihito Sasaki & HARASHIMA & GENTARO vs. Kazuhiro Tamura & Mototsugu Shimizu & Kamui
04. Danshoku Dino Produce: Danshoku Dino vs. Kaori Yoneyama vs. Karate Brahman vs. Shinobu vs. Mame Endo vs. Guts Ishijima vs. Kaji
Pot-au-feu vs. Spark Aoki vs. Kaji Tomato vs. Atsushi Ohashi vs. Mio Shirai vs. Burdock
05. Samurai! TV 15th Anniversary Special Tag Team Gauntlet Match: Great Kojika & Antonio Honda vs. Jun Kasai & “Black Angel” Jaki
Numazawa vs. Yuko Miyamoto & Isami Kodaka vs. Makoto Oishi & Shiori Asahi vs. Brahman Shu & Brahman Kei vs. Tsutomu Oosugi &
Hercules Senga vs. Masashi Takeda & Daisuke Sasaki vs. Hide Kubota & Yasu Kubota vs. Natsuki*Taiyo & Yoshiko vs. Sanshiro Takagi &
TAKA Michinoku vs. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. Masa Takanashi & Emi Sakura vs. CHANGO & Amigo Suzuki vs. Chou-un
Shiryu & Dynasty vs. Shadow WX & Ryuji Yamakawa
06. Fluorescent Lighttubes Death Match: Ryuji Ito & Takashi Sasaki vs. Abdullah Kobayashi & Ken Ohka
07. Challenge Match: Naomichi Marufuji vs. Tatsuhiko Yoshino
08. Daisuke Sekimoto & Shuji Ishikawa vs. Kengo Mashimo & Ryuichi Sekine
09. Ken Ohka vs. Ryuichi Sekine Whole Indy Pro-Wrestling World Great Battle 74 Person New Year Bonus Track: Jun Kasai & Abdullah
Kobayashi & Daisuke Sekimoto & “Black Angel” Jaki Numazawa & GENTARO & HARASHIMA & Shuji Ishikawa & Masked Buddy &
Masashi Takeda & Makoto Oishi & Shiori Asahi & Great Kojika & Antonio Honda & Ken Ohka & Seiya Morohashi & Madoka & Daisuke
Sasaki & Hiro Tonai & Takao Soma & Kaji Burdock & Kaji Pot-au-feu & Kaji Pot-au-feu 2 & Kazuki Hirata & Takumi Tsukamoto &
Kazuki Hashimoto & Atsushi Ohashi & HAYATA & Masashi Otani & Guts Ishijima & CHANGO & Amigo Suzuki & Spark Aoki & Hide
Kubota & Yasu Kubota & Daichi Sasaki & Dyna Mido & Natsuki*Taiyo & Yoshiko vs. Ryuji Ito & Takashi Sasaki & Shadow WX & Kengo
Mashimo & Sanshiro Takagi & Yuko Miyamoto & Ryuji Yamakawa & Danshoku Dino & Yuji Okabayashi & TAKA Michinoku & Yasu Urano
& Isami Kodaka & Kazuhiro Tamura & Ribbon Takanashi & Karate Brahman & Atsushi Kotoge & Kaji Tomato & Tsutomu Oosugi &
Mototsugu Shimizu & Chou-un Shiryu & Masaki Okimoto & Jun Ogawauchi & Kamui & Akito & Kotaro Nasu & Hiroshi Fukuda & Toru
Sugiura & Tatsuhiko Yoshino & Owen Phoenix & Mr. PUSSY & Mame Endo & Dynasty & Kaori Yoneyama & Emi Sakura & Carlos & Mio
Shirai
2 Discs – 300 minutes – Source: TV

INOKI FESTIVAL – 1995/12/30 – Osaka
Nagata v Tokimitsu Ishizawa “¦ Nishimura v Kennichi Yamamoto “¦ Original Tiger Mask v Kuniaki Kobayashi “¦ Masahito Kakihara v Daisuke
Ikeda “¦ Bull Nakano v Akira Hokuto “¦ Yoji Anjo v Hiroshi Hase “¦ Inoki & Takada v Fujiwara & Yamazaki
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

INOKI FESTIVAL – 1996/12/01 – Tokyo [2 DISC-SET] Kickboxing: Yusuki Arai v Kiyoteru Tima “¦ Shidokan: Kazunari Murakami v Hiroyoshi Wakesa “¦ Ikeda & Ono v Yoneyama & Otsuka “¦
J*Crown: Ultimo Dragon v Gran Naniwa “¦ Original Tiger Mask v Mochizuki “¦ Fujiwara v Shinichi Nakano “¦ Wilhelm Ruska v Ishikawa “¦
Kitao v Mabel “¦ Togo & Teioh & Shiryu & Funaki & TAKA v Sasuke & Delfin & Hamada & Yakushiji & Hoshikawa “¦ Inoki v Gasper The
Pirate
Running Time: 2 Discs – Source: VHS

IWA KAKUTOSHI-JUKU – 1997/05/11 – Tokyo (Samurai TV – 1997/06/30)
Tokai Bushido & Takashi Sasaki vs. Dokugas Mask XV & Chotaro Kamoi “¦ Demonio Uno vs. Hiroshi Watanabe “¦ Demonio Dos vs. Iron
Hercules “¦ Red Mummy & Blue Mummy vs. The Scalper & The Geezer “¦ Bloody Phoenix & Masked Ryuga vs. Alda Moreno & Miyuki
Sogabe “¦ Uchu Majin X & Uchu Majin XX vs. The Satan & The Devil “¦ Goro Tsurumi & Ultrman Robin vs. White Mummy & Black
Mummy
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

IWE – “BEST OF INTERNATIONAL WRESTLING ENTERPRISE” [2 DISC-SET] DISC # 1
01. Takeshi Oiso vs. Tetsunosuke Daigo (1969/10/29)
02. Thunder Sugiyama & Rusher Kimura & Isamu Teranishi vs. Monster Roussimoff (Andre The Giant) & Ivan Vaiten & Tito Copa
(1972/05/02)
03. IWA World Series – Final: Monster Roussimoff vs. Strong Kobayashi (1972/05/06)
04. Animal Hamaguchi vs. Mighty Inoue (1973/09/26)
05. Asia Tag Titles: Animal Hamaguchi & Mighty Inoue vs. Akihisa Tachihiko & Samson Kitsuwada (1977/11/30)
DISC # 2
01. Asia Tag Titles: Animal Hamaguchi & Mighty Inoue vs. Great Kojika & Motoshi Okuma (1978/01/02)
02. IWA Tag Team Titles: Yamada Brothers vs. Animal Hamaguchi & Mighty Inoue (1979/01/29)
03. IWA Tag Team Titles: Yamada Brothers vs. Animal Hamaguchi & Mighty Inoue (1979/02/23)
04. Animal Hamaguchi & Mighty Inoue vs. Kengo Kimura & Haruka Eigen (1980/03/31)
2 Discs – 300 minutes – Source: VHS

IWE – 1994/10/16 – Tokyo – “REUNION SHOW”
Takashi Miyamoto v Kei Tsukuda
Poison Sawada & Kazuhiko Matsuzaki v Ryo Miyake & Kishin Kawabata
Uchu Power X & XX v Black Mummy & Sphinx
Apollo Sugawara & Tenshin Yonemura v Isamu Teranishi & Masahiko Takasugi
Ryuma Go v White Mummy
Battle Royal
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

IWU – 1994/12/25 – Tokyo – “Christmas Chaos”
Katsumi Oiyama vs. Zombie I “¦ Apollo Sugawara/Ryo Miyake vs. Kishin Kawabata/Hiroshi Hatanaka “¦ Takashi Miyamoto vs. Kei Tsukuda
“¦ Ryuma Go vs. Black Mummy “¦ Goro Tsurumi/Masahiko Takagi vs. Isamu Teranishi/Kazuhiko Matsuzaki “¦ (No Rope Barbed Wire
Lumberjack Cobra Snake Deathmatch) Poison Sawada vs. White Mummy
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

JWA – “BEST OF JAPAN PRO WRESTLING ASSOCIATION” [5 DISC-SET] DISC # 1
01. World Tag Titles: Ben Sharpe & Mike Sharpe vs. Rikidozan & Masahiko Kimura (1954/02/21)
02. Rikidozan vs. Bobo Brazil (1954/08/14)
03. Pro Wrestling Japan Championship – Decision Match: Rikidozan vs. Masahiko Kimura (1954/12/22)
04. Pro Wrestling Japan Championship: Rikidozan vs. Toshio Yamaguchi (1955/01/26)
05. NWA World Heavyweight Title: Lou Thesz vs. Rikidozan (1957/10/13)
06. Michiaki Yoshimura vs. Karl Gotch (1961/05/01)
07. WWA World Heavyweight Title: Rikidozan vs. Freddie Blassie (1962/04/23)
08. Rikidozan & Toyonobori & Giant Baba vs. Killer Kowalski & Killer X & Gino Marella (1963/03/27)
09. International Title: Rikidozan vs. Pat O’Conner (1963/04/24)
DISC # 2
01. WWA World Heavyweight Title: Rikidozan vs. The Destroyer (1963/12/02)
02. WWA World Heavyweight Title: Toyonobori vs. The Destroyer (1965/02/26)
03. International Title: Giant Baba vs. Fritz von Erich (1966/12/03)
DISC # 3
01. International Title: Giant Baba vs. Bruno Sammartino (1967/03/07)
02. International Title: Giant Baba vs. Gene Kiniski (1967/08/14)
03. International Title: Giant Baba vs. The Destroyer (1969/03/05)
DISC # 4
01. NWA World Heavyweight Title: Dory Funk jr. vs. Antonio Inoki (1969/12/02)
02. NWA World Heavyweight Title: Dory Funk jr. vs. Antonio Inoki (1970/08/02)
DISC # 5
01. 13th World League Final: Giant Baba vs. Abdullah The Butcher (1971/05/19)
02. United National Title: Antonio Inoki vs. Jack Brisco (1971/08/05)
03. United National Title: Antonio Inoki vs. Dick Murdoch (1971/12/04)
04. Asia Tag Titles: Michiaki Yoshimura & Seiji Sakaguchi vs. Dory Funk jr. & Dick Murdoch (1971/12/12)
05. Great Kojika vs. Terry Funk (1971/12/27)
06. United National Title: Seiji Sakaguchi vs. The Sheik (1972/09/08)
5 Discs – 11 hours – Source: VHS

JWA – 1963/03/23-1963/05/11 – THE 5th WORLD LEAGUE BATTLE
Tour Digest w/ lots of clips
01. Killer Kowalski vs. Michiaki Yoshimura (1963/03/23)
02. Rikidozan & Great Togo & Giant Baba vs. Pat O’Connor & Killer X & Cowboy Bob Ellis (1963/03/23)
03. Koukichi Endou vs. Sandor Szabo (1963/03/24)
04. Killer Kowalski vs. Giant Baba (1963/03/24)
05. Rikidozan vs. Haystack Calhoun (1963/03/24)
06. Great Togo vs. Sandor Szabo (1963/03/27)
07. Pat O’Connor vs. Michiaki Yoshimura (1963/03/27)
08. Rikidozan & Toyonobori & Giant Baba vs. Killer Kowalski & Killer X & Gino Marella (1963/03/27)
09. Gino Marella vs. Toyonobori (1963/03/28)
10. Rikidozan & Giant Baba vs. Pat O’Connor & Killer Kowalski (1963/03/28)
11. Kintaro Ohki vs. Killer X (1963/04/11)
12. Haystack Calhoun vs. Fred Atkins (1963/04/12)
13. Pat O’Connor vs. Giant Baba (1963/04/12)
14. Gino Marella vs. Cowboy Bob Ellis (1963/04/13)
15. Mammoth Suzuki vs. Fred Atkins (1963/04/15)
16. Koukichi Endou vs. Killer X (1963/04/15)
17. NWA International Title: Rikidozan vs. Haystack Calhoun (1963/04/17)
18. Gino Marella vs. Giant Baba (1963/04/23)
19. Rikidozan & Great Togo & Michiaki Yoshimura vs. Killer Kowalski & Haystack Calhoun & Killer X (1963/04/23)
20. NWA International Title: Rikidozan vs. Pat O’Connor (1963/04/24)
21. Toyonobori vs. Frank Townsend (1963/05/05)
22. Great Togo & Michiaki Yoshimura vs. Killer Kowalski & Gino Marella (1963/05/05)
23. Rikidozan & Toyonobori vs. Killer Kowalski & Fred Atkins (1963/05/06)
24. Haystack Calhoun vs. Frank Townsend (1963/05/07)
25. Great Togo & Toyonobori vs. Fred Atkins & Frank Townsend (1963/05/11)
26. 5th World League Battle – Final: Rikidozan vs. Killer Kowalski (1963/05/11)
1 Disc – 135 minutes – Source: VHS

KENTA KOBASHI PRODUCE – 2014/06/08 – Tokyo, Korakuen Hall – “FORTUNE DREAM” [2 Disc-Set] 01. Tamon Honda vs. Hayato Mashita
02. Hiroyo Matsumoto vs. Meiko Satomura
03. Kengo Mashimo & Tank Nagai vs. Shuji Ishikawa & Koji Doi
04. AKIRA & Ultimo Dragon & Yoshinobu Kanemaru vs. Isami Kodaka & Yuko Miyamoto & Kazuki Hashimoto
05. Talk Battle: Kenta Kobashi vs. Riki Chosyu
06. Masato Tanaka & Fujita “Jr.” Hayato vs. Akitoshi Saito & Kotaro Suzuki
07. Kohei Sato & Yuji Hino vs. Daisuke Sekimoto & Kento Miyahara
2 Discs – 240 minutes – Source: TV (1:1)

KITAO PRO – 1994/01/21 – Tokyo – “Debut Show”
Wellington Wilkins jr. v Rico Frederico “¦ J.R. Carson v Yujo Suzuki “¦ Ishiriki v Al Snow “¦ Pete Tazello (TAZ) v Masaaki Mochizuki “¦ James
Magnum v Kobayashi “¦ Koji Kitao v Koki Kitahara
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

MINA NO PRO WRESTLING – 2007/02/09 – Tokyo, Shin-Kiba, 1st Ring
01. Handicap Match: Kazuhiko Ogasawara vs. Randy Takuya & Taishi Takizawa & Kaji Yamato
02. Bear Fukuda & Chon-Shiryu vs. Kazuhiko Matsuzaki & Naoshi Sano
03. Hoshitango vs. Kanjyuuro Matsuyama
04. Ultimate Ikemen 3 Way Match: Mototsugu Shimizu vs. Alexander Otsuka & Newspaper Man
05. Mixed Tag Match: TAKA Michinoku & Apple Zuleyma vs. Mr. Gannosuke & Cherry Janet
06. Super Surprise Six Man Tag Match: Onryo & GOEMON & Kaicho Ramu vs. NOSAWA Rongai & Shu Sato & Kei Sato
07. Overall #1 & Overall #2 vs. Mecha Mummy & Mecha Mummy Lite
08. Toru Owashi & Shuji Kondo & “brother” YASSHI vs. Great Sasuke & Dick Togo & Antonio Honda
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

MINORU SUZUKI PRODUCE – 2008/06/17 – Tokyo, Korakuen Hall – “SUZUKI MINORU 20x2TH BIRTHDAY PARTY”
01. Jushin Liger & Takaku Fuke vs. Kikutaro & Mecca Mummy
02. Katsuhiko Nakajima vs. Hikaru Sato
03. Exhibition Match: Minoru Suzuki vs. Maurice Smith
04. 14 Person Battle Royal (w/ Muscle Sakai, “brother” YASSHI, Fuuka, Tetsuya Naito, Seiya Sanada, Hikaru Sato, Sanshiro Chono,
Kikujumbo, Araya Maeda, Ippei Ota, KUSHIDA, Danshoku Dino, Takaku Fuke, TAKEMURA)
05. Naomichi Marufuji & NOSAWA Rongai & MAZADA vs. Great Sasuke & Kaz Hayashi & TAKA Michonoku
06. Minoru Suzuki vs. Yoshihiro Takayama
Running Time: 90 minutes – Source: iTV

MINORU SUZUKI PRODUCE – 2011/06/25 – Tokyo, Shinzuku FACE – “PILEDRIVER CHARITY PROJECT”
01. Kikutaro & Takafumi Ito vs. Kuishinbo Kamen & Lingerie Muto
02. Hikaru Sato vs Kengo Mashimo
03. Sanshiro Takagi & Shigehiro Irie vs. TAKA Michinoku & Taichi
04. KAI & Ikuto Hidaka vs. Minoru Fujita & HARASHIMA
05. Minoru Suzuki & Satomura Meiko vs. Yoshihiro Takayama & Ayumi Kurihara
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

MISC – 2011/10/07 – Tokyo, Korakuen Hall – “KAMEN KIZOKU FIESTA 2011 – MIL MASCARAS 40th ANNIVERSARY OF
COMING TO JAPAN & DEPO MART 10th ANNIVERSARY “
01. Super-Different Dimension Mask Man Battle: Terrorist “F” (Yoshiaki Fujiwara) vs. Kikutaro
02. X-LAW Women’s Title: A*YU*MI vs. Misaki Ohata
03. Special Six Man Tag Match: Sasuke The Great & 5th Black Tiger & Yuu Yamagata vs. Gran Hamada & TAKA Michinoku & NOSAWA
Rongai
04. Stardom Offer Match: Sanshiro Takagi & Yuzuki Aikawa vs. Passion Nackey & Mayu Iwatani
05. Hayabusa Produce: Big Hayabusa (Genichiro Tenryu) & Great Sasuke & Jinsei Shinzaki vs. Kensuke Sasaki & Prince Devitt & El
Samurai
06. Mil Mascaras 40th Anniversary of Coming to Japan Match: Mil Mascaras & Dos Caras & Original Tiger Mask vs. Tiger Mask & CIMA
& Ultimo Guerrero
1 Disc – 180 minutes – Source: TV

MR. GANNOSUKE PRODUCE – 2009/12/29 – Shin-Kiba, 1st Ring – “KISHINDO RETURNS 2?
01. Yasu Urano & Kamui vs. Daisuke & Keita Yano
02. Three Way Match: Emi Sakura vs. Makoto Ice vs. Tsukasa Fujimoto
03. Masato Tanaka & Mineo Fujita vs. TAJIRI & Asian Cougar
04. Kota Ibushi & Kenny Omega vs. Yuko Miyamoto & Masashi Takeda
05. Independent Jr. Heavyweight Title – 2/3 Falls Match: GENTARO vs. Munenori Sawa
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

MR. GANNOSUKE PRODUCE – 2010/12/09 – Tokyo, Shin-kiba, 1st Ring – “KISHINDO RETURNS 5?
01. Kazuhiro Tamura vs. Keita Yano
02. Masamune & Makoto vs. Kenichiro Arai & Chii Tomiya
03. Masato Tanaka vs. Masashi Takeda
04. Jun Kasai vs. Munenori Sawa
1 Disc – Source: DVD

MR. GANNOSUKE PRODUCE – 2011/03/31 – Tokyo, Shin-kiba, 1st Ring – “KISHINDO RETURNS 6?
01. Yuko Miyamoto & Masashi Takeda vs. Mineo Fujita & Kamui
02. Kenichiro Arai vs. Keita Yano
03. Miyako Matsumoto vs. “Hollywood” Stalker Ichikawa vs. Chii Tomiya
04. VKF King Of Wrestle Naniwa Title: GENTARO vs. Kazuhiro Tamura
05. TAKA Michinoku vs. Munenori Sawa
1 Disc – Source: DVD

NEW BEIJING PRO WRESTLING – 2008/02/07 – Shin-Kiba, 1st Ring – “JAPAN TOUR 2008 ~ NEW YEAR PERFORMANCE”
01. Decisive Battle! Beyond the Silk Road: Anton Kokuou Ohata & Kobushi Yatsu Kankurousu vs. Sun Wu-K’ung & Sun Wu-K’ung
02. Female Shimensoka – Handicap Match: Che Li & Li Ho & Yoneyamakao Li vs. Sumomo Ranketsu
03. Different Style Fight: Giant Bashoku vs. Jet Bar
04. China & Japan Friendship Special Match: Ken Ohka vs. Long River Cougar
05. Beijing Ankokugai Ura Sangokushi Sen – Three Way Match: Baku Sei & Kai Honoo vs. Dragon-Achooooo & Zhou Yu vs. Yagotora &
Yasuura No
06. New Beijin Pro-Wrestling vs. Daichuu Hana Pro-Wrestling: Daisuke Kanu & “Kokusenpuu” Jaki vs. Choun-Shiryu & Roushi Togo
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

NEW BEIJING PRO WRESTLING – 2011/02/11 – Shin-kiba, 1st Ring – “JAPAN TOUR 2011?
01. The Decisive Battle!: Liu Bei Ito (Ryuji Ito) vs. Cao Zhang (Daisuke Sasaki)
02. Liu Bei Ito & Cao Zhang vs. Meng Hiroshi & Bone Hiroshi
03. Chinese Stars Gathered In Japan!: Ranjei Lee (Lingerie Muto) & Jet Bar (Tanomusaku Toba) vs. Dragon Achoooo! (KUDO) & Zhou Yu
04. Opium War!?: Golden Horn & Silver Horn (Brahman Brothers) vs. Queen Elizabeth & Statue Of David (Seiya Morohashi)
05. National Scramble For The Imperial Seal!: King Andui Qin (Antonio Hona) vs. Great Slave No. 643 (Sanshiro Takagi) vs. Megumi Shin
Akira Ra Nuruhachi (Michael Nakazawa) vs. Emperor Qin (Mammoth Handa) vs. Zen Liu (Ken Ohka)
06. Rushi’s Last Play: Choun-Shiryu & Rushi Togo (Dick Togo) & Young Master Togo (Kenny Omega) vs. Hazime Hutoshi (GENTARO) &
Somato (HARASHIMA) & Giant Boshoku (Shuji Ishikawa)
Running Time: 120 minutes – Source: TV

NEW YEAR’S EVE TOSHIKOSHI PRO-WRESTLING 2012 – 2012/12/31 – Tokyo, Korakuen Hall – “AIM FOR PRO-WRESTLING
100TH ANNIVERSARY~ SHIORI ASAHI ANNIVERSARY” [3 DISC-SET] 01. 3 Organisation Opposition Battle – Big Japan vs. DDT: Takao Soma vs. Kazuki Hashimoto
02. 3 Organisation Opposition Battle – Big Japan vs. KAIENTAI DOJO: Shinya Ishikawa & Shinobu vs. Taishi Takizawa & Yuki Sato
03. 3 Organisation Opposition Battle – DDT vs. KAIENTAI DOJO: TAKA Michinoku & Daigoro Kashiwa & PSYCHO vs. MIKAMI &
Masa Takanashi & Akito
04. 3 Organisation Cinderella Title – 12 Person Battle Royal (w/ Mototsugu Shimizu, Ken Ohka, The Winger, Bambi, Tomimitsu Matsunaga,
Karate Brahman, Emi Sakura, Ricky Fuji, Yasu Urano, Atsushi Ohashi, Mame Endo & Makoto Oishi)
05. WHCTLC (W Ring Hardcore Tables Ladder Chair) Match: MASADA & Masashi Takeda & Hoshitango vs. “Black Angel” Jaki
Numazawa & Saburo Inematsu & Danny Havoc
06. Gauntlet Match:
* Brahman Shu & Brahman Kei vs. Antonio Honda & Daisuke Sasaki
* Brahman Shu & Brahman Kei vs. Menso~re Oyaji & Golden Pineapple
* Tommy End & Michael Dante vs. Brahman Shu & Brahman Kei
* Tommy End & Michael Dante vs. Tsutomu Oosugi & Hercules Senga
* Tommy End & Michael Dante vs. Keisuke Ishii & Shigehiro Irie
* Tommy End & Michael Dante vs. Abdullah Kobayashi & Sanshiro Takagi
* Abdullah Kobayashi & Sanshiro Takagi vs. Takao Omori & Manabu Soya
07. Fluorescent Lighttubes Death Match: Yuko Miyamoto & Isami Kodaka & Takumi Tsukamoto vs. Ryuji Ito & Drake Younger & Ryuichi
Sekine
08. Special Singles Match: Osamu Nishimura vs. Hiroshi Fukuda
09. Daisuke Sekimoto & Yuji Hino & Shuji Ishikawa vs. Hiroo Tsumaki & Hideyoshi Kamitani & Tank Nagai
10. 3 Organisation Opposition Battle – Big Japan vs. DDT vs. KAIENTAI DOJO – Three Way Match: HARASHIMA & Danshoku Dino vs.
Yoshihito Sasaki & Yuji Okabayashi vs. Kengo Mashimo & Shiori Asahi
11. Bonus Track: Abdullah Kobayashi vs. Shiori Asahi
3 Disc – 360 minutes – Source: iTV

NKPWA – 2008/05/05 – Seoul, Jang-Chung Gym
01. Manami Toyota & Moeka Haruhi vs. Yumi Ohka & GAMI
02. NKPW Junior Heavyweight Title: AJ Styles vs. Ryuji Hijikata vs. Tae-Yoon Han
03. NKPW Heavyweight Title; Yeok Bal San vs. Kurt Angle vs Osamu Nishimura
1 Disc – 60 minutes – Source: TV

NKPWA – 2009/03/21 – Seoul, Olympic Park Fencing Gym
01. Tae-Yoon Han vs. Nam-Suk Kim
02. Doo-Hoon Kim vs. Dong-Won Yoo
03. KAZUKI vs. Ji-Hye Kim vs. Fuuka
04. Genki Horiguchi & Ryo Saito vs. CIMA & Susumu Yokosuka
05. NKPW Light Heavyweight Title – 2/3 Falls: Christopher Daniels vs. Petey Williams
06. NKPW Heavyweight Title: Osamu Nishimura vs. Kang-Chul Yoon vs. Eckie Eckstein
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

NOSAWA PRODUCE – 2009/07/09 – Shinjuku FACE – “NOSAWA BOM-BA-YE 5 ~RONGAI ONE NIGHT STAND”
01. NGF Heavyweight Title: Bret Kikuhart vs. Shawn Antonio Honda Michaels
02. KING OF GORILLA: Makoto Hashi vs. Shigehiro Irie
03. LJLL Title – Decison Match – Lucha Libre Superstar Series: KONAMY vs. DINASTIA
04. Hikaru Sato vs. Yuta Yoshikawa
05. Three Way Hardcore Match: Mio Shirai & Io Shirai vs. Brahman Shu & Brahman Kei
06. CRAZY WORLD – Three Way Match: Super Crazy vs. Ultimo Dragon vs. Great Sasuke
07. Crush Girls 25th Anniversary Memorial Match: Lioness Takayama (aka. Yoshihiro Takayama) & Minoru Nagayo (aka. Minoru Suzuki) vs.
Dump Kiku (aka. Kikutaro) & Bull Sakai (aka. Muscle Sakai)
08. Tokyo Gurentai Rearmament: NOSAWA Rongai & MAZADA & Minoru Fujita vs. CIMA & Gamma & KAGETORA
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

NOSAWA RONGAI 15th ANNIVERSARY – 2010/10/08 – Tokyo, Korakuen Hall – “NOSAWA BOM BA-YE! 6 ~ RONGAI ALL STAR
FIGHT 2010?
01. Gran Hamada 60th Birthday Match: Gran Hamada & El Pantera & Chicken Boy & Ayako Hamada vs. Tsuyoshi Kikuchi & Takuya
Sugawara & Hisamaru Tajima & Mima Shimoda
02. Masaaki Mochizuki vs. Hikaru Sato
03. Tokyo World Heavyweight Title – No. 1 Contenders 15 Man Gauntlet Match (w/ Sanshiro Takagi, TAKA Michinoku, Brahman Shu,
Masao Orihara, Minoru, Mr. Cacao, Black Tiger, El Samurai, Muscle Sakai, Ricky Fuji, Kana, Big Murakami, “Hollywood” Stalker Ichikawa,
Brahman Kei, Minowaman)
04. Legend of Wrestling ~ Super Beast vs. Kikuryuu: Tacan Hansen (aka. Yoshihiro Takayama) & Bruiser Minodi (aka. Minoru Suzuki) vs.
Genichiro Tenryu & Jumbo Kiku (aka. Kikutaro)
05. PRIDE: MAZADA vs. FUJITA
06. NOSAWA Rongai 15th Anniversary Match ~ Arriba La Raza: Mil Mascaras & Vampiro Canadiense & NOSAWA Rongai vs. Abdullah
The Butcher & CIMA & Arkangel de la Muerte
Running Time: 180 minutes – Source: TV

ONITA PRO – 2001/04/05 – Tokyo, Korakuen Hall – “Evil Ways 2001? [Samurai TV – 2001/04/18] 01. Tanomusaku Toba vs. Fushicho Crow
02. Exciting Yoshida & Sambo Asako & Naoshi Sano & Domingo vs. Kenichi Kawasaki & Toshiyuki Moriya & Hiroshi Watanabe &
Masanori Nakamura
03. Ebessan vs. Monster Z Mandora
04. Shark Tsuchiya vs. Keiko Iwani
05. Sanshiro Takagi & Takashi Sasaki vs. Poison Sawada JULIE & Hebikage
06. Jado & Gedo vs. Ichiro Yaguchi & Viking Taniguchi
07. Cage Death Match: Atsushi Onita & Masato Tanaka & Hideki Hosaka vs. Tarzan Goto & Shoji Nakamaki & Masayoshi Motegi
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

OWASHI PRO – 2008/06/08 – Saku Citizen Gym
01. Kagetora & Kota Ibushi & Tsutomu Oosugi vs. Jumping Kid Okimoto & Kaz Hayashi & Takuya Sugawara
02. Hercules Senga & T-28 vs. Kinya Oyanagei & Mototsugu Shimizu
03. Abdullah Kobayashi & \(^o^)/ Chie & Manabu Soya vs. Crane Yuki & Hiroyo Matsumoto & TARU
04. Battle Royal (w/ Yoshihiro Takayama, Bear Fukuda, Chango, Cherry, Daijiro Matsui, Danshoku Dino, Go Jamatsu, Nobutaka Araya,
Onryo, The Scorpion, Touru Owashi, “brother” YASSHI)
05. Shuji Kondo & Great Sasuke vs. Dick Togo & Touru Owashi
06. Dick Togo & Shuji Kondo & Great Sasuke & Touru Owashi vs. Brahman Jei & Brahman Shu & Go & Ken45
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

OWASHI PRO – 2010/10/31 – Saku City Gym – “TORU OWASHI 10TH ANNIVERSARY”
01. Francesco Togo & Condotti Shuji & Antonio Honda & Milanito Collection a.t. vs. Brahman Jaki (aka. “Black Angel” Jaki Numazawa) &
Brahman Shu & Brahman Kei & Ken45°
02. Kota Ibushi & Kenny Omega vs. Minoru & Daisuke Sasaki
03. Great Kojika & Daisuke Sekimoto & Abdullah Kobayashi vs. Yoshihiro Takayama & Dump Matsumoto & Yuki Sato
04. Chanko Rumble (w/ Shinjiro Otani, Makoto Oishi, Masato Inaba, Masao Orihara, Jun Kasai, Sanshiro Takagi, Shogo Jet Takagi,
Danshoku Dino, Cherry, Nagisa Nozaki, NOSAWA Rongai, FUJITA, Hercules Senga, Hoshitango, Futoshi Miwa)
05. Toru Owashi & Ultimo Dragon & HARASHIMA vs. Genichiro Tenryu & TARU & Takuya Sugawara
Running Time: 120 minutes – Source: TV

PREMIUM – 2008/05/05 – Tokyo, Korakuen Hall [Debut Show] 01. Tatsuhito Takaiwa & Ryouji Sai vs. Tomohiro Ishii & Tomoaki Honma
02. Super Strong Machine & Hiro Saito vs. Jado & Gedo
03. Masato Tanaka & Takao Omori & Mitsuya Nagai vs. Riki Chosyu & Shiro Koshinaka & AKIRA
04. Tatsumi Fujinami & Jushin Liger vs. Hiroyoshi Tenzan & Tiger Mask
05. Manabu Nakanishi vs. Yutaka Yoshie
06. Masa Chono & Kohei Sato vs. Shinjiro Otani & Daisuke Sekimoto
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

PREMIUM – 2008/06/27 – Tokyo, Korakuen Hall
01. Yuke’s Cup PREMIUM One Night Tag Tournament – Round 1: Super Strong Machine & Hiro Saito vs. Mitsuya Nagai & Ryouji Sai
02. Yuke’s Cup PREMIUM One Night Tag Tournament – Round 1: Takao Omori & Tatsumi Fujinami vs. Shiro Koshinaka & Kohei Sato
03. Yuke’s Cup PREMIUM One Night Tag Tournament – Round 1: Shinjiro Otani & Hiroyoshi Tenzan vs. Riki Chosyu & Masato Tanaka
04. Yuke’s Cup PREMIUM One Night Tag Tournament – Round 1: Manabu Nakanishi & Jushin Liger vs. Masa Chono & Yutaka Yoshie
05. Yuke’s Cup PREMIUM One Night Tag Tournament – Semi Final: Shinjiro Otani & Hiroyoshi Tenzan vs. Super Strong Machine & Hiro
Saito
06. Yuke’s Cup PREMIUM One Night Tag Tournament – Semi Final: Manabu Nakanishi & Jushin Liger vs. Takao Omori & Tatsumi Fujinami
07. Yuke’s Cup PREMIUM One Night Tag Tournament – Final: Shinjiro Otani & Hiroyoshi Tenzan vs. Manabu Nakanishi & Jushin Liger
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

PREMIUM – 2008/08/30 – Tokyo, Korakuen Hall
01. PREMIUM.SUPER-J – Ranbu: Ikuto Hidaka & MIKAMI & Makoto Oishi vs. Minoru & GENTARO & Mineo Fujita
02. PREMIUM Special Singles Match: Kohei Sato vs. Tomoaki Honma
03. PREMIUM.SUPER-J – Ranmyaku: Tiger Mask & El Samurai & Great Sasuke vs. NOSAWA Rongai & MAZADA & TAKEMURA
04. PREMIUM SYMMETRY: Riki Chosyu & Masato Tanaka vs. Yuji Nagata & Mitsuhide Hirasawa
05. PREMIUM.SUPER-J – Sohran: Jushin Liger & Shuji Kondo vs. Tatsuhito Takaiwa & Magnitude Kishiwada
06. PREMIUM Special Singles Match: Masa Chono vs. Takao Omori
07. PREMIUM BIG.4 SUBLIMATION: Shinjiro Otani & Yutaka Yoshie vs. Hiroyoshi Tenzan & Manabu Nakanishi
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

PREMIUM – 2008/10/02 – Tokyo, Korakuen Hall
01. ROAD to SUPER J-CUP “J-unction”: NOSAWA Rongai & MAZADA vs. Jushin Liger & El Samurai
02. ROAD to SUPER J-CUP “J-ustice”: Masaaki Mochizuki vs. Tetsuya Naito
03. ROAD to SUPER J-CUP “J-udgement”: Tiger Mask vs. TAKEMURA
04. PREMIUM CAPITAL: Riki Chosyu & Masato Tanaka vs. Masa Chono & Kohei Sato
05. PREMIUM CONTRACT: Hiroshi Tanahashi vs. Koji Kanemoto
06. PREMIUM SURPLUS: Manabu Nakanishi & Yutaka Yoshie vs. Shinjiro Otani & Daisuke Sekimoto
Running Time: 105 mins – Source: SAT TV

PRO WRESTLING EXPO – 2008/10/24 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “PROWRES EXPO 2008 IN JAPAN ~ PART I: GREEN
CHAPTER”
01. Exposition Rumble 1st (w/ Geronimo, Heddi Karaoui, Paul Tracey, Hoshitango, Hartley Jackson, Cuban Assassin, Ikuto Hidaka &
Kikutaro)
02. Wrestling Master Pavilion: Dick Togo & Alex Marley vs. Christopher Daniels & El Blazer
03. Fire Pavilion: Shinjiro Otani & Kohei Sato & Minoru Fujita vs. Eric Young & Bambikiller & Erik Isaksen
04. Continent Confrontation Tournament – Block A: Chris Sabin & Alex Shelley vs. Ryouji Sai & Ricky Landell
05. Continent Confrontation Tournament – Block B: Masato Tanaka & Daisuke Sekimoto vs. Durango & Naruto
06. Special Tag Match: Masa Chono & Scott Norton vs. Yoshihiro Takayama & Don Frye
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

PRO WRESTLING EXPO – 2008/10/25 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “PROWRES EXPO 2008 IN JAPAN ~ PART II: WHITE
CHAPTER & PART III: BLUE CHAPTER”
Part II: WHITE CHAPTER
01. Osamu Namiguchi vs. Geronimo
02. Exposition Rumble 2nd (w/ Christopher Daniels, Ricky Landell, Himalayan Tiger, Naruto, Hoshitango, Shito Ueda, Eric Young, Hartley
Jackson)
03. Continent Confrontation Tournament – Block A: Chris Sabin & Alex Shelley vs. Cuban Assassin & Alex Marley
04. Continent Confrontation Tournament – Block B: Bambikiller & Erik Isaksen vs. Masato Tanaka & Daisuke Sekimoto
Part III: BLUE CHAPTER
05. Exposition Six Man Special Tag Match: Masa Chono & Kohei Sato & Eric Young vs. Scott Norton & Don Frye & Dick Togo
06. Exposition Rumble Final: Ikuto Hidaka vs. Christopher Daniels
07. Continent Confrontation Tournament – Final: Chris Sain & Alex Shelley vs. Masato Tanaka & Daisuke Sekimoto
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

PRO-WRESTLING TERMINAL – 2008/01/01 – Shin-Kiba, 1st Ring – “EARLIEST PRO-WRESTLING SHOW IN THE WORLD”
01. Kaz Hayashi & TAKA Michinoku vs. Chou-un Shiryu & PSYCHO
02. 2 Tuff Tony vs. Saburo Inematsu
03. Ultimo Dragon & Ricky Fuji vs. The W*inger & Koji Ishinriki
04. Shinjitsu Nohashi vs. Rui Hiugaji
05. Mammoth Sasaki & Tetsuhiro Kuroda vs. Chris Trance & Mike Hellfire
06. NOSAWA Rongai & MAZADA & TAKEMURA vs. Kikutaro & Kikujiro & Kikusaburo
07. Toshiyuki Moriya vs. Abdullah the Butcher
08. Great Sasuke & Naoshi Sano vs. Pink Tiger & Magnum Edo
09. Minoru Suzuki & Yoshihiro Takayama vs. Great Sasuke & Naoshi Sano
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

PWF-GUMI – 1995/01/22 – Tokyo (Champ Forum – 02/95)
01. Wellington Wilkins jr. & Arakawa v Yone Genjin & Tsubo Genjin
02. Takeshi Ono v Minoru Tanaka
03. Shinjiro Otani v Sho Funaki
04. Yuki Ishikawa & Daisuke Ikeda v Hanzo Nakajima & Naohiro Hoshikawa
05. Yoshiaki Fujiwara & Great Sasuke v El Samuraui & TAKA Michinoku
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

PWF-GUMI – 1995/06/18 – Tokyo (Champ Forum – 1995/07/22)
01. Carl Greco v Takeshi Ono
02. Minoru Tanaka v Yasunori Okuda
03. Shoichi Funaki v Michiyoshi Ohara
04. Daisuke Ikeda v Takanari Tateno
05. Ryuji Murakami v Katsumi Usuda
06. Yuki Ishikawa v Akitoshi Saito
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

PWF-GUMI – 1995/11/19 – Yokohama (Champ Forum – 1996/01/03)
Takeshi Ono v Yoneyama
Minoru Tanaka v Kotsubo
Katsumi Usuda v Oishi
Yuki Ishikawa v TAKA Michinoku
The Gladiator & Hisakatsu Oya v Mark Ashford & Daisuke Ikeda
Yoshiaki Fujiwara v Ryuji Murakami
Great Sasuke v Sho Funaki
Running Time: 60 minutes – Source: VHS

REVOLUCION AMANDOLA – 2010/05/21 – Shin-Kiba, 1st Ring
01. Aja Kong & Magnitude Kishiwada vs. Kyoko Kimura & Munenori Sawa
02. TAJIRI vs. Tomoka Nakagawa
03. NEO High Speed Title: Natsuki*Taiyo vs. Atsuko Emoto
04. Nanae Takahashi & Natsuki*Taiyo & Ayumi Kurihara vs. Atsuko Emoto & Kyoko Kimura & Tomoka Nakagawa
05. Atsuko Emoto vs. Kyoko Kimura
Running Time: 75 minutes – Source: TV

RIBERA’S STEAKHOUSE PRODUCE – 2012/08/26 – Yokohama Bunka Gym – “YOKOHAMA BIG FIREWORKS”
01. NWA International Lightweight Tag Team Titles: Jimmy Susumu & Jimmy Kagetora vs. Takuya Sugawara & Mineo Fujita
02. Tatsuhito Takaiwa & Tomohiro Ishii vs. Shinjiro Otani & Daichi Hashimoto
03. ZERO1 vs. NOAH: Masato Tanaka & Kohei Sato & Ikuto Hidaka vs. Takeshi Morishima & Naomichi Marufuji & Super Crazy
04. No Ropes Barbed Wire Barricade Mat Double Hell Megaton Explosion Death Match: Akebono vs. Atsushi Onita
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

RIBERA STEAKHOUSE PRODUCE – 2013/02/08 – Osaka BODYMAKER COLOSSEUM – “NANIWA BIG FIREWORKS”
01. Mineo Fujita & Shoichi Uchida & Yasu Kubota vs. Ikuto Hidaka & Yoshikazu Yokoyama & Kenichi Fujii
02. Spirit of ‘F’: BADBOY Hido & Hisakatsu Oya & Freddie Krueger & Crypt Keeper & Evil Warrior Dark Ranger & Miss Mongol vs.
Tetsuhiro Kuroda & Ricky Fuji & Battle Ranger Z & The Shooter & Flying Kid Ichihara & Masanobu Kurisu
03. International Jr. Heavyweight Title & NWA World Jr. Heavyweight Title: Takuya Sugawara vs. YO-HEY
04. Kohei Sato & Ryouji Sai & Zeus vs. Magnitude Kishiwada & Hideki Hosaka & Tomohiko Hashimoto
05. Special Tag Match: Shinjiro Otani & Masato Tanaka vs. Sabu & Leatherface
06. No Ropes Barbed Wire Explosion Double Hell, Exploding Barbed Wire Bat & Exploding Barbed Wire Chair Death Match: Atsushi Onita
vs. Akebono
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

RIBERA STEAKHOUSE PRODUCE – 2013/08/31 – Yokohama Bunka Gym – “YOKOHAMA BIG FIREWORKS”
01. Maybach Beta & Tama Williams & Hartley Jackson vs. KAMIKAZE & KAZMA SAKAMOTO & Yoshikazu Yokoyama
02. Ichiro Yaguchi & Kazuhiko Matsuzaki vs. Naoshi Sano & Katsunari Toi
03. Ikuto Hidaka & Takuya Sugawara & Minoru Fujita vs. Jonathan Grisham & El Hijo del Pantera & Jack Anthony
04. Yoshihiro Takayama & Daisuke Sekimoto vs. Demon Ueda & Yusaku Obata
05. KENSO & Ryouji Sai vs. Masato Tanaka & Kohei Sato
06. World Heavyweight Title: James Raideen vs. Shinjiro Otani
07. No Ropes Barbed Wire Double Explosion Baseball Bat Death Match: Great Nita (aka. Atsushi Onita) vs. KILLER”ANY”WHERE”
(aka. Akebono)
1 Disc – 150 minutes – Source: iTV

RIKI PRO – 2005/06/05 – Tokyo, Korakuen Hall – “ALLERGY”
01. Ikuto Hidaka vs. Takashi Sasaki
02. Daisuke Sekimoto vs. Ichiro Yaguchi
03. Tatsuhito Takaiwa & Yoshihito Sasaki vs. Dick Togo & GENTARO
04. Shiro Koshinaka vs. Takashi Uwano
05. Lumberjack Death Match: Tomohiro Ishii vs. Tetsuhiro Kuroda
06. Lumberjack Death Match: Kintaro Kanemura vs. BADBOY Hido
07. ALLERGY: Riki Chosyu & Enson Inoue vs. Kazunari Murakami & Yoshiaki Fujiwara
Running Time: 150 minutes – Source: SAT TV

RIKIDOZAN MEMORIAL – 1996/06/30 – Yokohama
Kandori & Omukai v Eagle & Nagashima “¦ Chigusa & Yagi & Fukuoka v Kansai & Bomber & Uematsu “¦ Gladiator & Oya v Tanaka &
Nakagawa “¦ Tarzan Goto v Takashi Okano “¦ Anjo v Fujiwara “¦ Tenryu & Fujinami v Chosyu & Kitahara “¦ Ryuma Go v Takeshi Miyamoto v
Samurai MAX & Fumio Akiyama “¦ Goro Tsurumi v The Mummy “¦ Nagasaki & Yamakawa v Nakamaki & Taniguchi “¦ Jado & Fuyuki v Kito
& Mochizuki “¦ Original Tiger Mask v Tiger Mask IV “¦ Muto & Sasaki v Hashimoto & Hirata
Running Time: 180 minutes – Source: VHS

RIKIDOZAN’S DEATH 50th ANNIVERSARY MEMORIAL SHOW – 2013/12/16 – Tokyo, Korakuen Hall – “POWER PRO-
WRESTLING”
01. Sansei Momota Debut Match: Mitsuo Momota & Sansei Momota vs. NOSAWA Rongai & Masao Orihara
02. Atlexander Otsuka vs. Akitoshi Saito
03. Big Japan Offer Match: Daisuke Sekimoto & Yuji Okabayashi vs. Ryuichi Kawakami & Kazuki Hashimoto
04. Ultimo Dragon vs. Black Tiger
05. Suwama & Takao Omori vs. Arashi & Kazushi Miyamoto
06. Memorial Six Man Tag Match: Kensuke Sasaki & Yoshiaki Fujiwara & Super Tiger vs. Jun Akiyama & Yoshihiro Takayama & Mitsuo
Momota
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

RISE JAPAN – 2011/04/30 – “RISE JAPAN PROJECT PRO-WRESTLING FESTIVAL”
01. Mr. Loku Go vs. Dora Ultimo
02. Konaka Pale One & Takaya Shibaya vs. Kengo Takai & Shigehiro Irie
03. Kubota Brothers vs. ???
04. Takashi Sasaki & Kamui vs. Akihito & Michio Kageyama
05. Mammoth Handa vs. Munenori Sawa
06. Battle Royal
1 Disc – 90 minutes – Source: DVD

SAPPORO PURORESU FESTIVAL – 2010/10/10 – Sapporo Teisen Hall [Samurai TV – 2010/10/25] 01. Hikari Minami vs. Natsuki*Taiyo vs. Tsukasa Fujimoto
02. Hardcore Match: Takashi Sasaki & Yuko Miyamoto & Riho vs. Jun Kasai & “Black Angel” Jaki Numazawa & Miyako Matsumoto.
03. Ice Ribbon International Tag Team Titles: Nanae Takahashi & Emi Sakura vs. Hamuko Hoshi & Sayaka Obihiro
04. 100 Nunchakus Death Match: Hiroki vs. Chiharu
05. Kota Ibushi & Kenny Omega & Futoshi Miwa vs. Sanshiro Takagi & KUDO & Yukihiro Abe
06. KO-D / CMLL Tag Team Titles: Shiro Koshinaka & Danshoku Dino vs. MIKAMI & Tanomusaku Toba
07. Hardcore Match: Mammoth Sasaki vs. Abdullah Jr. Kobayashi
08. Big Japan Tag Team Titles: Jun Kasai & “Black Angel” Jaki Numazawa vs. Daisuke Sekimoto & Yoshito Sasaki
09. Light Tube Death Match: Ryuji Ito & Takashi Sasaki & Shadow WX vs. Yuko Miyamoto & Masashi Takeda & Kankuro Hoshino
1 Disc – 120 minutes – Source: TV (1:1)

SECRET BASE – FEBRUARY / MARCH 2011
2011/02/18 – Shin-kiba, 1st Ring
01. Masato Inaba & Kazuki Hashimoto vs. Go & Masashi Otani
02. Amigo Suzuki & Ferist & Skayde Jr vs. Atsushi Ohashi & Takumi Tsukamoto & Kamui
03. Takashi Sasaki vs. Spark Aoki
04. Barbed Wire Board Death Match: Takeshi Minamino & Yamada Man Pound vs. Abdullah Kobayashi & “Black Angel” Jaki Numazawa
05. Bear Fukuda vs. Ryuichi Kawakami
06. Mototsugu Shimizu & Jun Ogawauchi vs. Yoshihito Sasaki & Shinya Ishikawa
2011/03/29 – Shin-Kiba, 1st Ring
01. Masashi Takeda & Kazuhiro Tamura Vs Amigo Suzuki & Ferist
02. Yamada Man Pound vs. Kankuro Hoshino
03. Ryuichi Kawakami & Kazuki Hashimoto vs. Takashi Sasaki & Spark Aoki
04. Mototsugu Shimizu & Jun Ogawauchi vs. GENTARO & Kamui
05. Bear Fukuda & Go vs. Yoshihito Sasaki & Shinya Ishikawa
06. Bear Fukuda & Amigo Suzuki & Go vs. Yoshihito Sasaki & Shinya Ishikawa & Kazuki Hashimoto
1 Disc – Source: DVD

SECRET BASE – APRIL & MAY 2011
2011/04/25 – Tokyo, Shin-kiba, 1st Ring
01. Masaki Okimoto vs. Ferist
02. Yamada Man Pondo vs. Kamui
03. Masashi Takeda & Takeshi Minamino vs. Takashi Sasaki & Spark Aoki
04. Elimination Match – Secret Base & GENTARO vs. Big Japan: GENTARO & Mototsugu Shimizu & Bear Fukuda & Amigo Suzuki & Jun
Ogawauchi vs. Yoshihito Sasaki & Shinya Ishikawa & Ryuichi Kawakami & Kazuki Hashimoto & Takumi Tsukamoto
2011/05/25 – Tokyo, Shin-kiba, 1st Ring
01. Kamui & Ferist vs. Kazuhiro Tamura & Skayde Jr.
02. Yamada Man Pondo vs. Takeshi Minamino
03. Takashi Sasaki & Spark Aoki vs. Takuya Sugawara & Masaki Okimoto
04. “Black Angel” Jaki Numazawa & Shinya Ishikawa vs. GENTARO & Mototsugu Shimizu
05. Bear Fukuda & Jun Ogawauchi & Amigo Suzuki vs. Yoshihito Sasaki & Ryuichi Kawakami & Kazuki Hashimoto
1 Disc – 120 minutes – Source: DVD

SHIN-FMW – 1997/06/17 – Kawasaki
Tarzan Goto v Niiyama “¦ Ono v Okano “¦ Goto & Miyake v Yaguchi & Hirai “¦ Goto & Miyake v Masaaki Mochizuki & Rikio Ito “¦ Goto &
Miyake & Kikuzawa v Kawabata & Matsuzaki & Okumura “¦ Barbed Wire Board Death Match: Goto v Miyake
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

SHIN SHUN!! – 2009/01/04 – Shin-kiba, 1st Ring – “SHIN-KIBA EXPOSITION 2009? [Dramatic Fantasia # 206] 01. Thailand vs. China: Choun-Shiryu & Dragon-Achoooo (aka. KUDO) vs. Thisbe Bow Koga (aka. Tanomusaku Toba) & Mickey
Somdate Vajaranpon (aka. MIKAMI)
02. Vietnam vs. Argentina ~ Pole Down Cover Death Match: Hoshitango vs. Hoe Death Min (aka. Poison Sawada JULIE)
03. Uganda vs. Italy: Antonio Honda & PIZA Michinoku vs. Tadashi Kimala (aka. Sanshiro Takagi) & Futoshi Kimala (aka. Futoshi Miwa)
04. France vs. Italy: Louie Takanashi the 14th (aka. Masa Takanashi) & Earl Dino (aka. Danshoku Dino) vs. Francisco Togo & Sasaki +
Gabbana
05. Global Peace, Progress & Harmony of Shin-Kiba ~ Kota Ibushi Return & Kenny Omega Reincarnation Match: Kota Ibushi & Kenny
Omega & Yasu Urano vs. HARASHIMA & Touru Owashi & Yukihiro Abe
06. Iron Man Match: Sanshiro Takagi vs. Michael Nakazawa
07. Shin-Kiba no Tower A Part & Shin-Kiba no Tower B Part vs. Sanshiro Takagi & Michael Nakazawa
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

SHOWA PRO WRESTLING – 2008/05/12 – Tokyo, Korakuen Hall – “NOSTALGIC MIRROR”
01. Great Kabuki DNA (Great Sasuke) & Great Kojika DNA (Yuichi Taniguchi) vs. Masahiko Takasugi & Goro Tsurumi
02. Tatsutoshi Gotoh vs. Machine #6
03. Yoshiaki Fujiwara vs. Osamu Kido
04. Original Tiger Mask & Gran Hamada vs. Satoru Sayama DNA (Sammy Lee Jr.) & Yoshiaki Fujiwara DNA (Yuki Ishikawa)
Running Time: 60 minutes – Source: TV

SHOWA PRO-WRESTLING – 2008/12/18 – Tokyo, Korakuen Hall
01. Opening Special Match – New Japan vs. All Japan: Kotetsu Yamamoto & Kantaro Hoshino vs. Great Kojika & Great Kabuki
02. Memorial Tag Match: Gran Hamada & Goro Tsurumi vs. Atsushi Onita & Masanobu Kurisu
03. Battle Royal (w/ Small Antonio Inoki, Small Giant Baba, Tiger Lee, Ryuma Go, Kengo Kimura, Kuniaki Kobayashi, Don Arakawa)
04. Memorial Tag Match – New Japan vs. All Japan: Riki Chosyu & Masa Chono vs. Masa Fuchi & Jushin Liger
05. Legend Match – Fujiwara Recovery Match: Original Tiger Mask vs. Yoshiaki Fujiwara
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

SHU PURO – 1995/04/02 – Tokyo Dome – “BRIDGE OF DREAMS ~ DOME SPRING FULL BLOWN” [3 DVD-SET] Note: This is the raw footage of the professionally shot version which was never officially released on VHS or DVD because New Japan
vetoed it.
01. JWP: Dynamite Kansai & Hikari Fukuoka & Candy Okutsu & Fusayo Nochi vs. Devil Masami & Mayumi Ozaki & Cuty Suzuki &
Hiromi Yagi
02. LLPW – Ladies Ultimate Fight: Shinobu Kandori vs. Harley Saito
03. ALL JAPAN WOMEN’S PRO WRESTLING: Aja Kong & Kyoko Inoue vs. Manami Toyota & Blizzard Yuki
04. Lou Thesz speech
05. GO GUNDAN – Interplanetary Title – Alien Death Match: Ryuma Go vs. Uchu Maijin Silver X
06. IWA JAPAN – Barbed Wire Board Super Scarmble Bunkhouse 6 Man Tag Death Match: Terry Funk & Shoji Nakamaki & Leatherface
vs. Cactus Jack & The Headhunters
07. PANCRASE: Minoru Suzuki vs. Christopher DeWeaver
08. PWF-GUMI: Yoshiaki Fujiwara & Yuki Ishikawa vs. Don Arakawa & Carl Greco
09. MICHINOKU PRO: The Great Sasuke & SATO & Shiryu vs. Super Delfin & Gran Naniwa & TAKA Michinoku
10. RINGS: Akira Meada vs. Chris Dolman
11. UWF-I: Nobuhiko Takada & Masahito Kakihara & Billy Scott vs. Gary Allbright & Kazuo Yamazaki & Gene Lydick
12. Kintaro Oki Retirement Ceremony
13. FMW – No Rope Electrified Barbed Wire Explosion Match: The Great Nita vs. Great King Pogo
14. ALL JAPAN PRO WRESTLING: Mitsuharu Misawa & Kenta Kobashi & Stan Hansen vs. Toshiaki Kawada & Akira Taue & Johnny
Ace
15. NEW JAPAN PRO WRESTLING: Shinya Hashimoto vs. Masa Chono
Running Time: 3 DVD-SET – Source: VHS

SHU PURO – 1995/04/02 – Tokyo Dome (Fan Cam)
Kansai & Candy & Fukuoka & Nochi v Devil & Ozaki & Cuty & Yagi (JWP) “¦ UFC Rules: Kandori v Harley (LLPW) “¦ Aja & Kyoko v
Toyota & Blizzard Yuki (AJW) “¦ Alien Death Match: Ryuma Go v Uchu Majin Silver X (Go Gundan) “¦ Barbed Wire Barricade Baseball Bat
Tornado Death Match: Terry Funk & Nakamaki & Leatherface v Cactus Jack & Headhunters (IWA) “¦ Minoru Suzuki v Christopher
DeWeaver (Pancrase) “¦ Fujiwara & Ishikawa v Arakawa & Greco (PWF-Gumi) “¦ Delfin & Naniwa & TAKA v Sasuke & Sato & Shiryu
(Michinoku) “¦ Akira Maeda v Chris Dolman (RINGS) “¦ Takada & Kakihara & Billy Scott v Albright & Gene Lydick & Yamazaki (UWF-I) “¦
Explosive Barbed Wire Match: Great Nita v Mr. Pogo (FMW) “¦ Hansen & Kobashi & Misawa v Kawada & Taue & Ace (All Japan) “¦
Hashimoto v Chono (New Japan)
Running Time: 360 minutes – Source: VHS

SUPER PRO – 2012/04/28 – Nagoya, Spotiva Bar & Arena
01. Yasu Kabuto vs. Makoto Hasuka
02. Mammoth Handa vs. Kengo Takai
03. El Samurai vs. Xevious
04. Toru Sugiura & Michio Kageyama vs. Kenji Takeshima & Akito
05. KO-D Openweight Title: Masa Takanashi vs. Nori da Funky Shibire-sasu
1 Disc – 90 minutes – Source: DVD

TAKEMURA AID – 2009/03/18 – Shin-Kiba, 1st Ring
01. Yasu Urano & Chou-un Shiryu & Keita Yano vs. Ricky Fuji & Muscle Sakai & TAKA Michinoku
02. Toshie Uematsu & Ran Yu-Yu vs. Haruka Matsuo & Apple Miyuki
03. GENTARO & The W*inger vs. Takashi Sasaki & Kamui
04. Yoshihiro Takayama & Little Hamada vs. Lingerie Muto & Don Kikufry
05. Minoru Suzuki & Female Minoru AKINO vs. Mecca Mummy & Female Mecca Mummy
06. NOSAWA Rongai & MAZADA & FUJITA vs. Gamma & Tetsuhiro Kuroda & Hikaru Sato
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

TOEI ANIMATION – 2009/05/29 – Tokyo, JCB Hall – “KINNIKUMANIA 2009?
01. Superman Tag Tournament – Semi Final: Takao Omori & Mongolman & Buffaloman vs. Manabu Nakanishi & Warsman & Robin Mask
02. Superman Tag Tournament – Semi Final: Yuji Nagata & Specialman & Canadianman vs. Danshoku Dino & Wolfman & Blocken Jr.
03. Special Singles Match: Kinnikuman vs. Minowa-man
04. Superman Tag Tournament – Final: Yuji Nagata & Specialman & Canadianman vs. X & Sunshine & Ashuraman
Running Time: 75 minutes – Source: SAT TV

TOKYO SPORTS – 1979/08/26 – Tokyo, Nihon Budokan – “ALL-STAR DREAM CARD”
01. Giant Baba & Antonio Inoki vs. Abdullah The Butcher & Tiger Jeet Singh
1 Disc – 30 minutes – Source: VHS

TONKOTSU BIG FIREWORKS – 2014/03/21 – Fukuoka, Hakata Star Lane – “PRO WRESTLING WEST MECCA ~ HAKATA
WRESTLING BIG BURNING” [2 Disc-Set] 01. Jason Lee vs. Mineo Fujita
02. Jado Army vs. Kyushu Army – Tonkotsu G-Man Yasu Uike Debut Match: Mt. Aso & Junji Tanaka & The Atchii & Kitai Kubo vs. Ichiro
Yaguchi & Hideki Hosaka & Ken Fujii & Yasu Uike
03. Bullet Yankees vs. Demon Army: KAMIKAZE & Demon Ueda & Takuya Sugawara vs. Masato Tanaka & Yusaku Obata & Ikuto
Hidaka
04. Daichi Hashimoto & Kazuki Hashimoto vs. Kohei Sato & Yoshikazu Yokoyama
05. World Heavyweight Title: James Raideen vs. Ryouji Sai
06. No Ropes Barbed Wire Explosion & Electric Chair Death Match: Atsushi Onita & Shinjiro Otani vs. Yoshihiro Takayama & Yoshiaki
Fujiwara
2 Discs – 165 minutes – Source: TV (1:1)

TOSHIKOSHI – 2010/12/31 – Tokyo, Korakuen Hall – “NEW YEARS EVE TOSHIKOSHI PRO-WRESTLING 2010 COUNTDOWN
SPECIAL!!” [2 DISC-SET] 01. Woman Pro-Wrestling: Hikari Minami & Riho & Tsukushi vs. Bambi & Makoto & Hamuko Hoshi
02. Young Man Tag Match: Ryuichi Sekine & Takumi Tsukamoto & Takao Soma vs. Hiroo Tsumaki & Akihito & Tatsuhiko Yoshino
03. One Night Tournament 2010 – Round 1: Command Bolshoi vs. Sanshiro Takagi
04. One Night Tournament 2010 – Round 1: TAKA Michinoku vs. Takashi Sasaki
05. One Night Tournament 2010 – Round 1: Yuki Ishikawa vs. Kana
06. One Night Tournament 2010 – Round 1: Great Kojika vs. Guts Ishijima
07. One Night Tournament 2010 – Semi Final: Command Bolshoi vs. TAKA Michinoku
08. One Night Tournament 2010 – Semi Final: Great Kojika vs. Yuki Ishikawa
09. One Night Tournament 2010 – Final: Command Bolshoi vs. Great Kojika
10. Fluorescent Lighttubes Death Match: Ryuji Ito & Abdullah Kobayashi & Saburo Inematsu vs. Masashi Takeda & Isami Kodaka &
Takeshi Minamino
11. World’s First! 7 Referees Match: Atsushi Ohashi vs. GENTARO
12. Eight Man Junior Match: Kenny Omega & HIROKI & Tsutomu Oosugi & Hercules Senga vs. Minoru & Madoka & Kaji Tomato &
Kamui
13. 34 Organization Battle Royal (w/ FUNAKI, Danshoku Dino, Chii Tomiya, “Black Angel” Jaki Numazawa, Jun Kasai, Marines Mask II,
Kaori Yoneyama, Seiya Morohashi, Chou-un Shiryu, Bear Fukuda, Masato Shibata, Yasu & Hide Kubota, Shuou Fujiwara, Shinobu, Daisuke,
Kazuhiko Ogasawara, Ultraman Robin, Hikaru Sato, Kai, Survival Tobita, Keizo Matsuda, Brahman Shu & Brahman Kei, Shining Tiger Big
Buddy, Chiba Man, Sayaka Obihiro, Masamune, Ricky Fuji, Kikutaro, Gold Pineapple Okinawa Pro, Kenbai, Keita Yano, Batten Tamagawa,
Daisuke Sekimoto, Panda Car Robot
14. Heavyweight Special Tag Match: Takeshi Morishima & Shuhei Taniguchi vs. Yuji Hino & Shigehiro Irie
15. Elimination Match: Kengo Mashimo & Yuko Miyamoto & Mammoth Sasaki & Munenori Sawa & Kazuhiro Tamura vs. Yoshihito Sasaki
& HARASHIMA & Shuji Ishikawa & Fujita “Jr.” Hayato & Emi Sakura
Running Time: 2 Discs – Source: TV

U-SPIRITS – 2011/11/16 – Tokyo, Korakuen Hall – “HIROMITSU KANEHARA 20th ANNIVERSARY”
01. U-Spirits Rules: Tatsuaki Nakano vs. Daijiro Matsui
02. Legend vs. New Generation – U-Spirits Rules: Billy Scott vs. Daisuke Nakamura
03. New Japan Pro-Wrestling Dojo Alumni Association Match: Hiroyoshi Tenzan & Osamu Nishimura vs. Great Sasuke & Daisuke Ikeda
04. Masaaki Mochizuki vs. Masahito Kakihara
05. U-Spirits Rules: Dan Severn vs. Takaku Fuke
06. U-Spirits Rules: Yoshihiro Takayama vs. Yoshiki Takahashi
07. U-Spirits Rules: Minoru Suzuki vs. Hiromitsu Kanehara
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

U-STYLE – 2004/02/04 – Tokyo, Korakuen Hall – “1st ANNIVERSARY”
01. Hiroyuki Ito vs. Hiroshi Moriyama
02. Kyosuke Sasaki vs. Crafter M
03. Dokonjonosuke Mishima vs. Manabu Hara
04. Ryuki Ueyama vs. Kazuki Okubo
05. Yasuhito Namekawa vs. Naoki Kimura
06. Kiyoshi Tamura vs. Tsuyoshi Kosaka
Running Time: 120 minutes – Source: VHS

ULTIMO DRAGON PRODUCE – 2009/03/20 – ZEPP Tokyo – “LUCHA FIESTA 2009?
01. Amigo Suzuki vs. Satoshi Kajiwara
02. Gran Hamada & Azteca & Hisamaru Tajima vs. Takeshi Minamino & Mango Fukuda & Banana Senga
03. Special Mixed Match: Otokosakari & Mima Shimoda vs. Maximo & Yumiko Hotta
04. Mascarita Dorada vs. Pequeno Damian 666
05. Brazo de Oro & Brazo de Platino & Passion Hasegawa vs. NOSAWA & MAZADA & Brahman Bother
06. Ultimo Dragon & Blue Demon Jr. vs. Hajime Ohara & OKUMURA
Running Time: 105 minutes – Source: SAT TV

ULTIMO DRAGON PRODUCE – 2010/07/19 – Tokyo, Korakuen Hall – “LUCHA FIESTA 2010?
01. Takeshi Minamino & Pineapple Hanai & Banana Senga vs. Toru Owashi & Hisamaru Tajima & Manabu Murakami
02. Mini Estrella: Espectrito vs. Venezia
03. Brazo de Platino & Milanito Collection a.t. & A*YU*MI vs. NOSAWA Rongai & Minoru Fujita & Misaki Ohata
04. Lucha Classica Los Maestros: Solar vs. Negro Navarro
05. Mineo Fujita & Ultimo Dragon & Hajime Ohara vs. Black Tiger & Darkness Dragon & Shu Sato
06. NWA International Jr. Heavyweight Title – Three Way Match: Ultimo Dragon vs. Mineo Fujita vs. Hajime Ohara
Running Time: 120 minutes – Source: TV

ULTIMO DRAGON PRODUCE – 2012/11/07 – Tokyo, Korakuen Hall – “LUCHA FIESTA 2012 ~ ULTIMO DRAGON 25TH
ANNIVERSARY”
01. Rasse & Yapper Man #1 vs. Takeshi Minamino & Manjimaru
02. Dragon Scramble w/ Yoshihiro Takayama, Tsubo Genjin, Otokosakari, Toru Owashi, Menso~re Oyaji, Amigo Suzuki, Masa Takanashi,
Mototsugu Shimizu & CHANGO
03. Katsuhiko Nakajima & Satoshi Kajiwara vs. Fujita “Jr.” Hayato & Ken45°
04. A*YU*MI & Ray vs. GAMI & Mika Iida
05. Mexican Rules: Brazo de Plata & Brazo de Bono (aka. Akebono) & Milanito Collection a.t. vs. NOSAWA Rongai & MAZADA & Bear
Fukuda
06. 2/3 Falls Match: Ultimo Dragon & Great Sasuke & Rayo de Jalisco Jr. vs. Ultimo Guerrero & Hajime Ohara & Black Tiger
1 Disc – 120 minutes – Source: iTV

VADER TIME – 2010/04/29 – Shinjuku FACE – “VADER TIME V – RETURN OF THE EMPEROR”
01. Mitsuya Nagai & Kenny Omega vs. Masato Tanaka & Masato Shibata
02. Mio Shirai vs. Io Shirai
03. Super Boogeyman & Kota Ibushi vs. Yutaka Yoshie & Madoka
04. Big Van Vader & Scorpio & Jesse White vs. Tatsumi Fujinami & Tamon Honda & Makoto Hashi
Running Time: 75 minutes – Source: DVD

WORLD-1 – 2009/10/13 – Shin-kiba, 1st Ring – “THE WORLD IS ONE” [Infinity # 154] 01. Naoki Tanizaki & Bear Fukuda vs. PAC & Kotoka Shiiba
02. Three Way Match: Johnson Florida vs. YOSSINO vs. Syachihoko Machine
03. Super Shenlong II 50 Match Trial Series 19th: Kazuchika Okada vs. Super Shenlong II
04. Masato Yoshino & BxB Hulk vs. Shinobu & Madoka
05. Koji Kanemoto & Naruki Doi vs. YAMATO & Akira Tozawa
Running Time: 60 minutes – Source: SAT TV

WORLD JAPAN – 2003/06/29 – Hokkaido Sports Center – “MAGMA02 SERIES 2003?
01. Takashi Uwano vs. Masamitsu Kochi
02. Yoji Anjo & Dick Togo vs. Tomohiro Ishii & Koichiro Kimura
03. IPW Hardcore Tag Team Title: Todd Shane & Mike Shane vs. Animal Warrior & Hawk Warrior
04. Kenzo Suzuki vs. Hiroshi Hase
05. Big Vader vs. Dan Bobish
06. Kensuke Sasaki vs. Takao Omori
07. No Ropes Explosive Barbed Wire Death Match: Genichiro Tenryu & Atsushi Onita vs. Riki Chosyu & Shiro Koshinaka
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

WORLD JAPAN – 2003/07/20 – Tokyo, Ryogoku Kokugikan – “MAGMA03?
01. WJ Strongest Tournament – Round 1: Steve Williams vs. Shiro Koshinaka
02. WJ Strongest Tournament – Round 1: Kensuke Sasaki vs. Riki Chosyu
03. WJ Strongest Tournament – Round 1: Kenzo Suzuki vs. Dan Bobish
04. WJ Strongest Tournament – Round 1: Takao Omori vs. Genichiro Tenryu
05. Masamitsu Kochi vs. Takashi Uwano
06. Tomohiro Ishii vs. Ichiro Yaguchi
07. WJ Strongest Tournament – Semi Final: Kensuke Sasaki vs. Steve Williams
08. WJ Strongest Tournament – Semi Final: Kenzo Suzuki vs. Takao Omori
09. Big Vader vs. Don Frye
10. WJ Strongest Tournament – Final / WMG Heavyweight Title: Kensuke Sasaki vs. Kenzo Suzuki
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

WORLD JAPAN – 2003/08/21 – Osaka Prefectural Gym – “MAGMA03 SPECIAL IN OSAKA”
01. Mammoth Sasaki vs. Kuniyoshi Wada
02. WMG Tag Team Title Tournament – Round 1: Shiro Koshinaka & Jinsei Shinzaki vs. Todd Shane & Mike Shane
03. Masamitsu Kochi vs. Takashi Uwano
04. WMG Tag Team Title Tournament – Semi Final: Riki Chosyu & Genichiro Tenryu vs. Takao Omori & Kenzo Suzuki
05. WMG Tag Team Title Tournament – Semi Final: Shiro Koshinaka & Jinsei Shinzaki vs. Yoji Anjo & Ichiro Yaguchi
06. Tomohiro Ishii vs. Koichiro Kimura
07. WMG Heavyweight Title: Kensuke Sasaki vs. Dan Bobish
08. WMG Tag Team Title Tournament – Final: Riki Chosyu & Genichiro Tenryu vs. Shiro Koshinaka & Jinsei Shinzaki
Running Time: 180 minutes – Source: SAT TV

WRESTLE-1 – 2002/11/17 – Yokohama Arena – “DEBUT SHOW”
01. Abdullah the Butcher vs. SATA…yan (Masaaki Satake)
02. Kendo KaShin & Apeman Nigo (Caol Uno) vs. Super Parka & La Parka
03. Sam Grecaras (Sam Greco) & Dos Caras Jr. (aka. Alberto del Rio) vs. Taiyo Kea & Kaz Hayashi
04. Satoshi Kojima & Hiroshi Hase vs. Mark Coleman & Kevin Randleman
05. Bill Goldberg vs. Rick Steiner
06. Bob Sapp vs. Great Muta
1 Disc – 135 minutes – Source: VHS

WRESTLE-1 – 2003/01/19 – Tokyo Dome – “2nd WRESTLE-1?
01. Abdullah the Butcher vs. SATA…yan (Masaaki Satake)
02. Kendo KaShin vs. Sabu
03. Satoshi Kojima & Hiroshi Hase vs. Terry Funk & Heath Herring
04. Mark Coleman & Kevin Randleman vs. Jan The Giant Convict (Jan Nortje) & Singh The Giant Convict (Giant Singh)
05. Shinya Hashimoto vs. Joe Son
06. Keiji Muto & Bill Goldberg vs. KroniK (Brian Adams & Bryan Clarke)
07. Ernesto Hoost vs. Bob Sapp
1 Disc – 150 minutes – Source: VHS

WRESTLE-1 – 2005/10/02 – Tokyo, Yoyogi National Gym – “GRAND PRIX 2005 – SECOND ROUND” [Samurai TV] 01. Abdullah The Butcher & Giant Kimala vs. Dory Funk Jr. & Katsuhiko Nakajima
02. Giant Bernard & The Predator vs. Jan Nortje & Sam Greco
03. Chuck Palumbo & Johnny Stamboli vs. Team 3D
04. WRESTLE-1 Grand Prix Tournament – Second Round: Kohei Suwama vs. Minoru Suzuki
05. WRESTLE-1 Grand Prix Tournament – Second Round: Don Frye vs. Jamal
06. Akebono & Scorpio vs. Mitsuharu Misawa & Yoshinari Ogawa
07. WRESTLE-1 Grand Prix Tournament – Second Round: Kensuke Sasaki vs. Great Muta
08. WRESTLE-1 Grand Prix Tournament – Second Round: Bob Sapp vs. Jun Akiyama
Running Time: 180 minutes – Source: VHS

WRESTLE EXPO 2006 – 2006/08/20 – Tokyo, Waterfront Arena A
Danshoku Dino & Muscle Sakai vs. MEN’S Teioh & Makoto Oishi … No Rope Explosive Barbed Wire Match: Sanshiro Takagi vs. Kenzo
Suzuki
Running Time: 45 minutes – Source: SAT TV

WRESTLE LAND – 2006/05/13 – Tokyo, Shinjuku FACE
01. Anywhere Fall Match: Tsubo Genjin vs. Gran Naniwa
02. Edo Samurai vs. 2nd Pegasus Kid
03. Toru Yano & Daigoro Kashiwa & Teppei Ishizaka vs. Jado & Gedo & Hokkaido
04. Makai #2 & Makai #3 & Makai #5 vs. Super Strong Machine & Tatsutoshi Gotoh & Togi Makabe
05. Hiroshi Tanahashi vs. Tiger Mask
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

WRESTLE LAND – 2007/05/01 – Tokyo, Korakuen Hall – “DEADLY TARGET”
01. Asosan vs. Tsubo Genjin
02. El Samurai & Ryusuke Taguchi vs. Makai Masked Canadian & Milanito Collection at
03. Toru Yano & Makai #21 vs. Jinsei Shinzaki & Daigoro Kashiwa
04. Tanaka Character Deprivation Match: Tanaka vs. BENTEN
05. DEAD OR ALIVE: Jado & Gedo vs. Shuji Kondo & “brother” YASSHI
06. Return vs. Rebirth: President Hoshino & Makai #2 & Makai X vs. Super Strong Machine & Pegasus Kid & Taichi Ishikari
07. Soudatsu 3WAY Ladder Match: Manabu Nakanishi vs. Hiroshi Tanahashi vs. TARU
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

WRESTLE YUME FACTORY – 1995/07/30 – Tokyo
Motegi v Uchubayashi “¦ ? v ? “¦ Shinigami v ? “¦ Super Crazy & ? v Soldier & Azteca “¦ Battle Royal “¦ Ultimo Dragon & Arashi v El Canek
& Fukumentaro “¦ Motegi & Kamikaze v Hirofumi Miura & Shinichi Nakano
Running Time: 90 minutes – Source: VHS

XWF – 2008/08/06 – Tokyo, Korakuen Hall – “GIVE ME HARDCORE OR GIVE ME CHAIR”
01. Hiro Tonai vs. Kuniyoshi Wada
02. Tomohiro Ishii vs. Ken Saito
03. Glove Match: Tanomusaku Toba vs. Shinjuku Shark
04. Yuji Hino & KAZMA & MIYAWAKI vs. Dick Togo & TAKA Michinoku & Masao Orihara
05. Street Fight: Riki Chosyu & Atsushi Onita & Shiro Koshinaka vs. NOSAWA Rongai & MAZADA & TAKEMURA
06. Challenge Match: Kohei Sato vs. Yusaku Obata
07. Extreme Hardcore Match: Kintaro Kanemura & Masato Tanaka & Tetsuhiro Kuroda vs. Raven & Super Leatherface & Tracy Smothers
Running Time: 120 minutes – Source: SAT TV

YUKI ISHIKAWA PRODUCE – 2013/01/13 – Tokyo, Kitasenju Theater 1010 – “OWARI NO TOCYU”
01. Sanchu Tsubakichi vs. Great Baki
02. Hailey Hatred vs. Aki Shinzuku
03. Tiger Shark & Baisen TAGAI vs. Katsumi Usuda & Kenji Takeshima
04. Manabu Suruga vs. Shintaro Takeda
05. Kazunari Murakami & Hideki Suzuki vs. Yuki Ishikawa & Super Tiger II
1 Disc – 75 minutes – Source: DVD

AG

Author

AG